Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
domcia6-6

POMOCY CO MAM Z TYM ZROBIĆ?

Polecane posty

Byłam u dermatologa około 10 dni temu , palec i stopy zrobił mi się lekko opuchnięty , ból był pulsujący , przy okazji miałam wizytę wiec go pokazałam. Pan powiedział ze to raczej nie zastrzał , kazał stosować środek dezynfekujący. Przez 2 dni stosowałam wieczorem , później zapomniałam. Wczoraj zwróciłam uwagę na tego palca jest cały opuchnięty , nie boli , ale jest gorący. Zastosowałam maść z antybiotykiem , ale nadal jest opuchnięty, wyskoczył na nim dziś pęcherz. Czy może być to groźne? Poczytałam coś o sepsie i trochę się boje. Postaram się wkleić zdjęcie w komentarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Przede wszystkim nie panikuj :classic_smile:

Mialam kiedys podobnie na palcu u reki i tez nie bylo pewnosci, co to. Poniewaz jednak takie objawy w duzym stopniu wskazuja na zastrzal, postepowalam jak przy zastrzale. Mozesz zrobic podobnie albo najpierw skonsultowac ponizsze sposoby ze swoim lekarzem.

1 - Zdezynfekowac caly palec. Wyparzona igla lekko przebic pecherz, pozwolic ropie odplynac. Ponownie zdezynfekowac.

2 - Jak najczesciej moczyc palec w bakteriobojczej mieszaninie zaparzonej mocnej herbaty i soli. Lub w roztworze cieplej wody i sody oczyszczonej: pol szklanki wody, dwie lyzeczki sody. (Ew. przykladac kompresy nasaczone w/w.)

 

A na przyszlosc, tak na wszelki wypadek, zapisz gdzies sobie, ze w poczatkowym stadium swietnie dziala szybkie (krociutkie) zanurzanie palca w jak najgoretszej wodzie, moczenie w roztworze wody i szarego mydla, maczanie w altacecie, oklad z papki ziemniaczanej. Zadna masc z antybiotykiem nie musi byc potrzebna.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×