Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej. Dziewczyny czy któraś z Was miała złe wyniki badań prenatalnych 1 trymestru z krwi a jednak dziecko było zdrowe?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Anusia1990 napisał:

Hej. Dziewczyny czy któraś z Was miała złe wyniki badań prenatalnych 1 trymestru z krwi a jednak dziecko było zdrowe?

Chodzi o test pappa czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam duże prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z trisomia po testach pappa. Moje dziecko miało obrzęk uogólniony i zmarło w 15 tygodniu. Potem robiliśmy badania genetyczne materiału i wyszło że nie było żadnych chorób genetycznych. Test pappa to jedynie prawdopodobieństwo. A jakieś inne markety po badaniach prenatalnym świadczące o chorobie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na usg wszystko w normie. Żadnych nieprawidłowości. Po dodaniu wynikow z krwi prawdopodobieństwo 1do 81 do zd. Bhcg podwyższone i zanizone pappa. Czekam na wyniki Nifty ale stres jest straszny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Anusia1990 napisał:

Na usg wszystko w normie. Żadnych nieprawidłowości. Po dodaniu wynikow z krwi prawdopodobieństwo 1do 81 do zd. Bhcg podwyższone i zanizone pappa. Czekam na wyniki Nifty ale stres jest straszny. 

Ja miałam 1:18 zespół Downa i dziecko było Zdrowe. Będzie dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ze zapytam ale ile miałaś lat przy badaniu? Ja mam 30. Wiek też potrafi namieszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Anusia1990 napisał:

To w sumie taki sam próg

Tak ale u mnie niestety były inne nieprawidłowości. Obrzęk , przezierność karkowa 6, nieprawidłowy przepływ żylny więc lekarz to był prawie pewien trisomii... dziadziuś umarł przez obrzęk. Do teraz nie wiemy co poszło nie tak. Będziemy teraz badać siebie. 

U Ciebie wszystko jest dobrze więc myślę że nie masz powodów do obaw 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej bardzo współczuję. Slyszlam że takie obrzęki są przy ZE ale skoro badania nie wykazały to nie mam pojęcia co może być nie tak. Niby w usg ok, na drugi dzień poszłam do innego ginekologa i też nie widział nic złego. A na wynik Nifty trzeba czekać tydzień. To najgorszy czas jaki miałam w życiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test Pappa to statystyka i tak nalezy do niego podejsc. Moze byc co najwyzej wskazaniem do dalszych badan. Jezeli na USG nie widac nic niepokojacego to najprowdopodobniej nic niepokojacego sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test pappa to statystyka, ale jakze dobra. We Fr testy te sa darmowe i zalzcane kazdej ciezarnej. Na test sklada sie obraz z USG plus test z krwi,(take wiek kobiet I inné czynniki sa brane pod uwage) . N'a tej podstawie wyliczane jest prawdopodobienstwo. Jezeli test wyszedl 1:1000, to przepisywane sa dodatkowo badania. Mysle, ze dobrze zrobic dodatkowo badania zeby miec pewnosc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowe badania mam zrobione. Czekam na wyniki. Utworzyłam ten post ponieważ bardzo się stresuje i chciałam zapytać doświadczonych ludzi czy mam szansę na zdrowe dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialam ryzyko zd 1:50. Wlasnie po krwi. Tylko u mnie jeszcze nie byla dobrze widoczna kosc nosowa. Wszystko  dobrze. Syn byl jeszcze mały, 11tc, stad slaba kość.  I nosek ma teraz niewielki. U mnie  bylo amnio i 5tyg czekania na wyniki. Bardzo trudny czas. Przez ten czas mialam np dodatkowe usg i kilku lekarzy mi powiedziało, ze jeszcze nie spotkali  sie z przypadkiem, by na usg wszystko bylo dobrze, a mimo to zd. Wiec wiem, ze łatwo sie mówi, ale na spokojnie. Jeden  lekarz ( b. dobry) podwyższone bhcg skomentował tak, ze ciąza po prostu jest silna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam jeszcze obniżone białko (0,33 mom), nie wiem czy to może mieć związek z długim leczeniem hormonalnym wcześniej oraz z przestymulowaniem w grudniu. Już koło srody powinny być wyniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anusia1990 napisał:

Tylko ze ja mam jeszcze obniżone białko (0,33 mom), nie wiem czy to może mieć związek z długim leczeniem hormonalnym wcześniej oraz z przestymulowaniem w grudniu. Już koło srody powinny być wyniki. 

Daj znać co wyszło. Trzymam kciuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kolorowaa napisał:

Hejka dziewczyny, czy NT 1.7 jest prawidłowe u 12 tyg płodu? 

A co powiedział lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarz skupił się markerach nieprawidłowości płodu wiec tylko na za dużym pęcherzu u dziecka który później i tak zmalał bo dzidzia się nie wysikala 🤷🏼‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2021 o 09:12, Załamana7 napisał:

Ja miałam duże prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z trisomia po testach pappa. Moje dziecko miało obrzęk uogólniony i zmarło w 15 tygodniu. Potem robiliśmy badania genetyczne materiału i wyszło że nie było żadnych chorób genetycznych. Test pappa to jedynie prawdopodobieństwo. A jakieś inne markety po badaniach prenatalnym świadczące o chorobie?

Kochana ja mam uogólniony obrzęk płodu jestem w 13tc i trzymali mnie do tego tygodnia i póki nie poszłam na prenatalne to bym się za chiny nie dowiedziała a chodziłam do gina prywatnie. Bydlak... na prenatalnych powiedział mi facet albo chore dziecko albo dziecko urze. Jestem totalnie załamana i nie jestem gotowa na chore dziecko 🤦‍♀️przepraszam ale według mnie każda kobieta powinna móc decydować za siebie nikt mi nie powiedział że mogę dokonać aborcji a chciałabym i nie interesuje mnie to że ktoś ma inne zdanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cudownie kochana 🙂 denerwuje mnie tylko to że lekarz który mi robił badania prenatalne stwierdził o duży pęcherz zamiast zaproponować przyjść na kolejne USG załóżmy za godzinę i zobaczyć czy dzidzia faktycznie ma problem czy po prostu jak mówię nie zrobiła siusiu. Od razu zaproponowal amniopunkcje... Dobrze że dzień po poszłam do swojego prowadzącego i jak się okazało 3 mm pęcherz.. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×