Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
rutka31oli

szybkie obiady

Polecane posty

Macie jakieś patenty na szybkie obiady, coś co można zrobić bez wysiłku, pracuję zdalnie w domu i nie raz po prostu nie mam czasu zeby jeszcze ogarniać obiady, niestety praca zdalna zajmuje mi duzo więcej czasu niż jakby to samo robiła w biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie 😉 mam to samo.  Jedziemy głównie na zupach. Czasem coś zamawiam jak już nie mam siły i czasu. 

Chętnie poczytam watek, może mnie zainspiruje bo ostatnio gotowanie u mnie leży i kwiczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś na niedzielny obiad była zupa z jarmużu i zielonego groszku z dodatkiem czarnuszki i mleka kokosowego

https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/jarmuz/zupa_z_jarmuzu_i_zielonego_groszku/przepis.html

A na drugie zrobiłam kurczaka w sosie pomarańczowym z tego przepisu. Do tego podsmażyłam zielone szparagi na maśle klarowanym i ugotowałam komosę ryżowa.👍 Wyszło super.

https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/kurczak/kurczak_w_sosie_pomaranczowym/przepis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rób sobie sałatki z makaronem, pomijając gotowanie makaronu (mozesz uzywac tagliatelle które robi sie 3 minuty) cała robota to skrojenie i wymieszanie razem skladnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kwestii smaku jest bodajże cała zakładka poświęcona szybkim obiadom 😄 Mi się zawsze w takich sytuacjach spisują jakieś potrawy jednogarnkowe - kaszotta itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dań z Frosty mają spory wybór więc każdy znajdzie coś dla siebie, ja bardzo lubię mexican chicken. Dania nie zawierają ulepszaczy no i zrobisz raz dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frosta ma fajne dania z dobrym składem, czasem kupuję, żeby mieć na czarną godzinę w zamrażarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ostatnio na próbę burgery z Frosty, okazały się przepyszne, mąż myślał, że zamówiłam z knajpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2021 o 07:45, adrenaline00 napisał:

Polecam stronę Ania gotuje

Ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałam wiele dobrego o termimiksie, ale przeraża mnie cena... Ktoś jeszcze ma doświadczenie z tym sprzętem? Faktycznie taki genialny i life changing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viburnum

Szybkie potrawy gdy nie mam czasu

Z makaronem - spaghetti 

Z kurczakiem - kurczak w pesto z piekarnika, do tego warzywa z patelni 

Dania na grillu elektrycznym (mięso, warzywa) 

Potrawka chińska z kurczakiem i ryżem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U modnego taty na insta ostatnio podejrzałam fajną opcję. Obiady z mrożonek. Niby banalne, ale jakoś obawiałam się ich ze względy na skład, ale frosta ma naprawdę dobre składniki, żadnych sztucznych dodatków, więc korzystam jeśli nie mam czasu sama gotować obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko co po prostu wrzucasz do piekarnika i czekasz aż sie upiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidzia j

A leczo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wrzuć do piekarnika paluszki rybne (dobrej jakosci, z fileta), frytki i niech sie piecze. Wyjmujesz, dodajesz surówke, masz obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca zdalna zajmuje ci wiecej czasu niz z biura? To ile ty dojeżdżasz do pracy, 10 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szybkie dania jednogarowe, jedyne co robisz to kroisz skłądniki, wrzucasz i czekasz aż sie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokroj piersi z kurczaka w paski albo kostki, dopraw i podsmaż z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robie szybkie obiady z pomocą blendera marki Braun. Ma dużą moc 1200W, więc zrobienie sosu, czy zupy krem, to sekunda. Gotuję np. w bulionie dynię a potem blenduje i gotowa zupka 😄 Sos z brokuła - ugotować we wrzątku brokuła, dodać śmietanę, zblendować i gotowy sos do makaronu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałam obiad błyskawice, 2 minuty i risotto z łowicza gotowe. Bardzo smaczne, na szybki obiad idealne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szybko zwykle jakies halloumi smazone w tortilli z warzywami, salatki z makaronem albo z kuskusem, dobrymi kanapkami albo bajglem z awokado tez nie pogardze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam patentu na jakieś szybkie, ale warto czasami zrobić więcej i pomrozić, więc potem przygotowanie obiadu zajmie tylko chwile 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam meal prep - raz w tygodniu wszystko szykujesz i później większość roboty masz już z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba nic lepszego niż gotowanie we własnym zakresie. Mamy wtedy praktycznie nieograniczone możliwości i możemy wybierać składniki najwyższej jakości. Zawsze warto jest wybierać warzywa sezonowe ponieważ mają w sobie wiele nam potrzebnych witamin czy minerałów. Ciekawą propozycją na szybki obiad może być - https://uwielbiam.pl/przepis/briam jako jedno z tradycyjnych dań z wykorzystaniem zdrowych warzyw. Wszystkie potrzebne składniki można znaleźć na lokalnym rynku czy sklepie więc nie pozostaje nic innego niż życzyć smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×