Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
frasquita

Przyznań się do kłamstwa?

Polecane posty

Generalnie to, okłamałam moje koleżanki ze studiów. Powiedziałam im, że moja mama jest stomatologiem,  a tak naprawdę jest higienistką stomatologiczną. Nie wiem, czemu nie powiedziałam prawdy, ale teraz mam mieć recital dyplomowy w szkole muzycznej i razem z rodziną mają przyjść do mnie po koncercie na kolację. Boję się, że będą mówić coś do mojej mamy o jej zawodzie. Powiedzieć im prawdę, ryzykując, że stracę koleżanki, ale jednocześnie uniknę dziwnej sytuacji przed mamą? Czy lepiej nie zaprosić koleżanek, a samą rodzinę na kolację? Mój ojciec powiedział, że koleżanki też wypada zaprosić, skoro są zaproszone na recital. Myślicie, że mogą przestać się ze mną trzymać? 
A może uprzedzić, żeby nie rozmawiały z moją mamą o zawodzie, bo się denerwuje jak się rozmawia o pracy albo powiem, żeby nie było dziwnie, żeby nie mówiły nic, bo wyjdzie, że opowiadam o jej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś przez to straciła koleżanki. Ja bym tam powiedziała mamie, że palnęłam głupotę i że wcale się jej nie wstydzę. I powiedziała koleżankom. Po co sobie utrudniać. No chyba że przez xxxx czasu się przechwalałaś, co to nie Ty bo masz mamę stomatolog-wtedy trochę przypał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nie przechwalałam. Raczej nic nie mówiłam zbytnio, bardziej jedna się tylko dopytywała, ale to za dużo nie mówiłam. Potem mi było głupio już nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, frasquita napisał:

Właśnie się nie przechwalałam. Raczej nic nie mówiłam zbytnio, bardziej jedna się tylko dopytywała, ale to za dużo nie mówiłam. Potem mi było głupio już nawet.

To prosto z mostu powiedz, że dałaś ciala jak je poznałaś. Chciałaś trochę zyskać w ich oczach a później Ci bylo głupio, a mama może być higienistka stomatologiczna i świetnym fachowcem. Nie będziesz się stresować i Ci się lżej na sercu zrobi. 

 

Ja bym się nie obraziła. No może za kilka lat bym Ci w żartach wypomniała=) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale powiedzieć to przed dyplomem? Czy może lepiej ich po prostu nie zapraszać na kolację i powiedzieć to po dyplomie, żeby nie robić sobie problemów na ten stresujący czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wciągnąć mamę w intrygę i ciągnąć farsę przed znajomymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem beznadziejna, że skłamałam. Teraz byłoby normalnie i fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba wpadłam, bo jeszcze ukrywam przed moimi rodzicami, że mam dziewczynę, która też będzie na kolacji XD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, frasquita napisał:

Będzie jeszcze babcia, ojciec i brat, którzy też znają prawdę

Rozchoruj się na żądanie. Odwołaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KermitZaba napisał:

Barcie, ojca, brata... Urzędnika, który da dyplom studiów stomatologicznych, bankowca, który da kredyt na fałszywą przychodnię stomatologiczną jej mamy.

Mało tego. Całe miasto oplakatować trzeba gdzie przyjmuje. Strona w necie, adresy, telefony, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, frasquita napisał:

Odwołam państwowy egzamin huhu

Jak zachorujesz to jak pójdziesz? Przełożysz na za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po*ebało cię? Wszyscy mają zarezerowanego fryzjera, pociąg itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to męczy, to powiedz im przy pierwszej lepszej okazji do rozmowy. 

Co do kolacji-twoja decyzja. Jeśli ktoś wróci do tematu stomatologa, to weźmiesz to na klatę i przeprosisz jak dorosły człowiek i wyjaśnisz sytuację ponownie. Poniesiesz odpowiedzialność za Twoje głupie zachowanie jak zdrowy, dorosły człowiek. Ważne abyś to Ty sama to zrobiła, a nie aby kłamstwo wyszło przez przypadek. To pozwoli zachować twarz tobie i twojej mamie. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, frasquita napisał:

Po*ebało cię? Wszyscy mają zarezerowanego fryzjera, pociąg itp. 

A, rozumiem. To kłam dalej. Fryzjer jest bardzo ważny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matka też mówi, że to fajny pomysł, żeby koleżanki przyszły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z tego dramy - dla wielu stomatolog czy higienistka stomatologiczna  to taka różnica jak inspektor nadzoru i kierownik budowy - czyli: yyy co? Wyjaśnij koleżankom, że walnęłaś ogólnikiem i ci głupio, i uściślij, że jest higienistką, jak już chcą o coś pytać - w końcu to i tak niedaleko od stomatologa, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Pan Kleks chciałoby się zapytać,  z całym szacunkiem oczywiście, jaki zawód wykonuje? Ciekawa rada dla zainteresowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co powiedziałaś im prawdę? Wiem jak to jest. Za czasów szkolnych okłamałam koleżankę, że mam rower, a tak naprawdę go nie miałam (rodzice nie chcieli mi kupić). I potem musiałam ciągle wymyślać wymówki, dlaczego nie mogę iść z nią pojeździć na rowerze. Głupio było mi przyznać się, że rodzice nie chcą mi kupić roweru... W końcu coś zaczęła podejrzewać, ale zbliżał się koniec szkoły i potem już nie miałyśmy kontaktu, więc prawda nie wyszła na jaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×