Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Szpilka913

Drugie dziecko

Polecane posty

Gość Szpilka913
Napisano (edytowany)

Hej dziewczyny. Czy są tutaj mamy jedynaków, które nie chcą mieć już drugiej pociechy? Jestem mama cudownej 7 latki, urodziłam w młodym wieku (24 lata)- bo chciałam być młoda mama. Szybko wróciłam do pracy, rozwijam się i kształcę dalej. Mam już 31 lat i wciąż słyszę od rodziny i znajomych ( mam to gdzieś ale słyszę 😃) - kiedy drugie, bo jedno to będzie samolubne, nieszczęśliwe ble ble ble.

A ja nie chce drugiego. Zmieniłam się na przestrzeni tych lat. O ile wcześniej strasznie kręcił mnie temat macierzyństwa, wózki, wyprawka i te sprawy, tak teraz jest mi to obojętne. Zachwycałam się maluchami którymi spotkałam, do tego stopnia, ze chętnie oferowałam pomoc w opiece koleżankom. Teraz malutkie dzieci mnie irytują. Moja już samodzielna, zaczyna szkole i nie wymaga już takiej uwagi, jak wcześniej - a ja skupiona na doktoracie i rozwoju swojego biznesu kompletnie nie wyobrażam sobie teraz powrotu do pieluch. Oczywiście gdyby się ciaza przydarzyła - to by się przydarzyła i człowiek musi się zorganizować. Ale akurat wpadka mi nie grozi 😂.

Czasami mam przebłyski - ze może jednak, ale szybko wracam do pierwotnego podejścia. Może kiedyś. Jestem młoda mama to i dlaczego nie mogę mieć drugiego po 40 tce.

Dodam, ze córka także nie chce mieć rodzeństwa ( rozmawiałam z nią o tym)- wie, ze wiaze się z tym jej pomoc.

A jak u Was drogie mamy? 

Edytowano przez Szpilka913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty i Twój mąż decydujecie czy i kiedy chcecie dziecko, nie zwracaj uwagi na zdanie otoczenia. Jednak im później kobieta zachodzi w ciążę, tym większe ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
35 minut temu, Kliop napisał:

Tylko Ty i Twój mąż decydujecie czy i kiedy chcecie dziecko, nie zwracaj uwagi na zdanie otoczenia. Jednak im później kobieta zachodzi w ciążę, tym większe ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa. 

Znane mi jest ryzyko późniejszej ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem. Wiesz że nie chcesz drugiego dziecka i po sprawie. Z jedynakami Nie jest nic nie tak, a ludzie którzy mają rodzeństwa tez nie są jacyś specjalni. Nie kueruj się tym co Ci inni wmawiają,bo inni mają swoje życie i niech rodzą dzieci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprawa innych osób,tylko i wyłącznie Twoja i męża/partnera. Róbcie jak czujecie , tak po 40 też można mieć dziecko jak najbardziej 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn wcale nie był samolubny A był jedynakiem . Na prawdę chętnie dzielił się wszystkim A ja byłam szczęśliwa że mogę czas poświęcić tylko jemu . Bardziej tutaj jest fajnie gdzieś tam w przyszłości jak te dzieci są dorosłe i mogą mieć w sobie oparcie jako rodzeństwo,  ale przecież to też różnie z tym bywa . Teraz ma 7 lat a ja jestem w ciąży,  już też podgadywal jakiś czas temu że chciałby mieć brata albo siostrę,  i czuje że będzie fajnie 🙂 także nic na siłę,  najważniejsze jest zdanie twoje i twoich najbliższych . Bo presja jaka ludzie na nas wywierają jest straszna . Ja też słyszałam głupie komentarze że aaa teraz 7 lat różnicy że dużo .... Jak tak patrzeć co mówią  to moze lepiej byloby jednak w ogole ? 🤣też byłoby źle według nich . ja jestem szczęśliwa bo już widzę że będę miała pomoc w synu . Ludzie są straszni , glupie komentarze radze szybko ucinac . Pomyslec nad fajna riposta i grzecznie za każdym razem wypowiadać.  Np gruba koleżanka z dzieciem na ręku glupio komentuje a ty mowisz : hmmm , wiesz dawno nie cieszyłam się tak świetna figura , jeździmy teraz z mężem z córcia na wycieczki rowerowe chcemy jeszcze pokazać jej trochę fajnych miejsc , mamy taka listę że nie wiem kiedy wszystko odhaczymy🤣 no i już myślę że będzie po sprawie , krzywa mina i spokój 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
Napisano (edytowany)
Dnia 23.05.2021 o 15:15, Kwiatkiikropki napisał:

To nie jest sprawa innych osób,tylko i wyłącznie Twoja i męża/partnera. Róbcie jak czujecie , tak po 40 też można mieć dziecko jak najbardziej 😀 

Mój mąż by chciał, ale nie nalega. Ja już nie chce. Myślałam, ze to się zmieni, ale dużo dzieciaków się rodzi w mojej rodzinie, a ja nawet nie biorę ich na ręce.

Cos mi się w mózgu poprzestawiało. Nie czuje podniety macierzyństwem. Może nigdy się do tego nie nadawałam, albo rzeczywiście wtedy gdy rodziłam córkę, było inaczej. Kocham ja i życie bym za nią oddała- ale niemowlaki budzą u mnie dziwne uczucia.

Ciaza tez była trudna. Cc w 7 msc, a ja milion chorób ( zakrzepica, cukrzyca, padaczka). Chyba podświadomie boje się ponownych problemów ze zdrowiem.

Edytowano przez Szpilka913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty nie chcesz a mąż nie nalega to nie ma tematu....będzie jak poruszy go mąż ,tylko i wyłącznie on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, wolna_kobieta napisał:

Przy tylu chorobach decydowanie się na jedno dziecko jest głupotą do kwadratu.

Choroby wystąpiły w ciąży i przez ciąże. Byłam zdrowa osoba, gdy w nią zachodziłam. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy, a padaczka może nie dawać o sobie znać przez lata. Wiec daruj sobie złośliwości.

Edytowano przez Szpilka913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
Dnia 27.05.2021 o 18:38, Kwiatkiikropki napisał:

Skoro Ty nie chcesz a mąż nie nalega to nie ma tematu....będzie jak poruszy go mąż ,tylko i wyłącznie on.

On nie zrobi niczego bez uzgodnienia ze mną ( ja mam spirale). Ale obawiam się, ze wpływ innych osób na niego jednak przeważy. Niemniej ignoruje głupie gadanie ludzi. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia ci powiem, że gdy już będziesz miała drugie dziecko to się będą pytać kiedy trzecie 😛 . A gdy masz 3 i jeszcze 3 dziewczynki  to dla ludzi (nie wszystkich) oczywiste jest, że jeszcze  musi być chłopak... 😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×