Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Niebieskiona

Powrót do pracy a karmienie piersią

Polecane posty

Hej jak to wygląda u was? Mam problem bo ciągle karmie piersią.  Jak to wygląda w praktyce np. W jaki sposób przedszkole  będzie ja klasc na drzemki? Ona odrzuca butelki.  Przecież nie dadzą jej cyca:) . Smoczki też nigdy nie chciała.   Chce ja oduczyć od piersi  ale nawet ja nie wiem jak to zrobić.  Kładę się z nią na łóżku i daje cyca i mi śpi drzemka czy spanie nocne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiłam córkę od piersi w 6 miesiącu. Po prostu próbowałam dać jej butle. Kilka razy odrzucała, więc po prostu nie zmuszałam ale po kilku próbach w końcu mi się udało, ale to było też po zmienieniu mleka modyfikowanego. 

Ile córka ma teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja sama odmówiła piersi w 9 miesiącu. Ogólnie bardzo lubi jeść, myślę że to miało wpływ. Wystarczało jej już po prostu to "normalne" jedzenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powiem jak u mnie było, syna karmiłam do 16 miesiąca życia chociaż te ostatnie miesiące to już za dużo powiedziane, że karmiłam. Do pracy poszłam jak miał niespełna 7 miesięcy. Od 6 miesiąca regularnie rozszerzyliśmy dietę więc na mój powrót do pracy wyglądało to tak: rano pierś, na drugie kaszka bobovita czy podobna, obiadek gerbera lub inny gotowy podany przez opiekunkę, wracałam z pracy znowu pierś, potem kaszka i pierś do spania. Pierwsze dni wiadomo czułam zwiększoną ilość mleka ale szybko organizm się przyzwyczaił do wydłużonych godzin pomiędzy karmieniami. Do 9 miesiąca życia w nocy też zdarzało mi się karmić ale przestałam bo się nie wysypiałam do pracy, 2 dni i dziecko spało całą no bez karmienia. Wracając do pracy na cały etat masz prawo do 2 półgodzinnych przerw na karmienie, ja to wykorzystałam jako godzinę szybciej kończąc pracę. Stopniowo karmiłam coraz mniej skończyło się na rano po przebudzeniu i wieczorem do spania. Odstawienie od piersi bez problemu pewnego dnia nie dałam, wzięłam tabletki na zatrzymanie laktacji i spokój. Mój syn nigdy nie miał mleka modyfikowanego w ustach za wyjątkiem tego dodawanego do kaszek. Potem przeszliśmy na mleko krowie ale z pewnego źródła (nie kupne). Dziś ma 4 lata i wszystko jak należy. Do 16 miesiąca był z opiekunką potem żłobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×