Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kaczoretta

Wyjazd nad morze ze znajomymi

Polecane posty

Witam, 

Niedługo wybieram się nad morze że znajomymi. Będą 3 rodziny z dziećmi (4 dzieci, 2 dzieci i 1 dziecko) oraz ja z mężem beż dzieci. 

Prawdopodobnie będziemy zrzucać się między dorosłymi na jedzenie. 

Wiadomo, że dzieci też jedzą, jedne wiecej- nawet tyle co dorosły,  inne pewnie znikomą ilość. 

Koleżanki wymyśliły, że będziemy zrzucać się codziennie po 50 zł od osoby dorosłej na wyżywienie. A co z dziećmi? Czy powinnam zaproponować aby dziecko też było liczone oddzielnie, czyli załóżmy od dziecka po 10-20 zł, czy zacisnąć zęby i lepiej się nie wychylać? Jak byście zrobiły na moim miejscu?

Zaznaczam, że nie chce mówić, że ja będę miała swoje oddzielne jedzenie, bo wtedy oddzielę się od grupy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie sądziłam że aż tyle osób będzie skorych do pomocy. Każda rada od was jest na wagę złota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj lepiej się nie odzywać.... zależy co z tymi pieniędzmi zamierzacie robić? Sami gotować ? Czy kupować na śniadanie obiad i kolację ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każdy powinien żywić się sam i nie będzie problemu,bo dzieci będą obowiązkiem rodzica a nie dobrem wspólnym. 

Jeśli planujecie robic wspólne zakupy to wg mnie liczone od porcji. Rodzice mają 4 dzieci,więc płacą za 6 kotletów. Jeśli robicie zrzutkę to dorosly 50zl,mlode 25zl.  

Pytanie czy reszta będzie tak wyrozumiała? 

Ja sporo jeździłam z rodzicami na takie wspólne wakacje i jedzenie na dzieci liczyli zawsze tak samo jak dla dorosłych

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ewapiano napisał:

oj lepiej się nie odzywać.... zależy co z tymi pieniędzmi zamierzacie robić? Sami gotować ? Czy kupować na śniadanie obiad i kolację ? 

Odezwać się trzeba,bo finanse należy ustalić przed wyjazdem,żeby później nie było niedomówień. A pieniądze na zakupy najlepiej dawać przed zakupami i zbierac paragony i przeliczać czy wszystko się zgadza. To nie chodzi o wyrachowanie,tylko zwykla uczciwość wobec siebie i innych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×