Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
WkurzonaMatkaOli

Moja córka ubiera się beznadziejnie!!

Polecane posty

Tak ja napisałam w tytule, nie mogę już tego wytrzymać! Nie nosi niczego innego niż trampki rurki i bluza, nie mogę jej namówić na np. szpilki i jakąś elegancką koszulę bo cytuję ,,to outfit dla sztywniar i starych bab." Samą ma już 15 lat, i małym dzieckiem nie jest, samą uważa się za samodzielną, a ubrać się dorośle nie potrafi. Butów ma tylko 3 pary, oczywiście kur*a trampek, w postaci czerwonych conversów za kostkę, granatowych bigstarów za kostkę i różowych płaskich trampek z sinsaya. Jak chciałam jej kupić fajne, czarne szpilki, to mi zabroniła, i powiedziała że tylko zmarnuje pieniądze, bo ona i tak ich nie założy. Idąc dalej, skarpetki. Ma ich kilka par, ale żadnych normalnych czarnych, tylko wszystkie kolorowe we wzory, co w jej wieku, wygląda komicznie. Spodni nie nosi innych niż rurki, o zgrozo najczęściej te z dziurami, które wyszły z mody parę lat temu. Ma parę eleganckich czarnych spodni ale nie nosi, bo mówi, że kocha nosić tylko rurki. Góra to już prawdziwa tragedia, bo nie nosi NIC poza bluzami których ma pierdyliard. Dosłownie Nic Innego. Co z tego, że idzie do liceum gdzie wypada wyglądać przyzwoicie. Ona nie założy nic innego niż BLUZA z kapturem lub BLUZA Bejsbolówka. Bejsbolówek ma 7 w każdym kolorze, bluz z kapturem i nadrukiem przeszło 10, w kolorach dla małej dziewczynki np. Różowa bluza z czerwonym nadrukiem miło(ść). No wstyd, po prostu wstyd. Dodam że jej chłopak też nie nosi niczego poza bluzami (różowymi też) , rurkami i trampkami. Ja nie wiem może jestem zacofana, ale ludzie chyba też conajmniej dziwnie się patrzą na parę 15 latków w bluzach rurkach i trampkach za kostkę. Pomoże ktoś jak ich a przede wszystkim ją przekonać by ubierała się porządnie? Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha. Ja w wieku 15 lat nosiłam tylko jeansy, ciężkie obuwie i wielgachne swetry. Najlepiej wszystko czarne. Na studiach natomiast szpileczki, spódniczki, kolorowe bluzeczki. Do dziś noszę tylko ...enki. Są różne etapy w życiu. Moja córka lat 5, uznaje tylko jeden słuszny kolor- różowy, najlepiej do tego z cekinami, ma być błyszcząco, pewnie za kilka lat wymaluje swój pokój na czarno i nie będzie ubierać  na siebie niczego w innym kolorze. Prawo dojrzewania.😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey

Naprawdę uważasz, że odpowiednia rzecz dla 15-latki to są szpilki??? :classic_blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubiera sie przede wszystkim wygodnie i dobrze się w tym czuje. Szpilkami w jej wieku najwyżej zniszczy sobie kręgosłup. Mam 36 lat i oversizowa bluza,trampki lub glany i jeansy to dla mnie najbardziej optymalny strój 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szpilki zniszczą jej stopy i kręgosłup , bardzo dobrze ze nie chce ich nosić .

ubiera się jak nastolatka, ja w jej wieku ubierałam się w stylu grunge - wygoogluj sobie . Z czasem mi przeszło . 
nie rozumiem dlaczego nie może nosić bluz i rurek skoro tak lubi , w czym problem ? 
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, WkurzonaMatkaOli napisał:

Problem w tym, że w jej wieku to już mało eleganckie. Nie jest już dziewczynką, za chwilę stanie się kobietą. 

Do kobiety to jeszcze jej daleko. Jest młoda i teraz uważa że jej strój jest odpowiedni. W szpilkach czy garsonkach jeszcze zdąży sie nabiegac. Poza wszystkim co złego w bluzie i rurkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WkurzonaMatkaOli napisał:

Problem w tym, że w jej wieku to już mało eleganckie. Nie jest już dziewczynką, za chwilę stanie się kobietą. 

Elegancko ubierająca sie nastolatka ? CZarne szpilki i eleganckie bluzki - chcesz ja ubierać jak stara babę , przecież ona ma tylko 15 lat !!!

inna sprawa - używasz wyrażeń jak - tam wypada tak wyglądać ludzie się dziwią itp . Czyli wyimaginowane dziwienie się wyimaginowanych ludzi jest ważniejsze niż jej komfort ?

powiem ci coś - ludzie są zbyt zajęci swoim życiem zeby oceniać ubiór jakiś mijanych nastolatek . Twój ubiór również „ ludzi” mało obchodzi . Także jeżeli katujesz się szpilkami zeby ludzie się nie dziwili  , to zluzuj i sama wskocz w wygodne trampki .

Co w liceum wypada a co nie wypada o to można się kłócić . Jej rówieśnicy noszą się podobnie , a nauczycieli tez mało to obchodzi - i dobrze , czasy kiedy „co ludzie powiedzą „ powoli odchodzą w zapomnienie

nie chodzi ubrana jak blachara , nie jest w jakieś dziwnej subkulturze - daj jej żyć . To jej tyłek , niech se na tym tyłku nosi co się jej podoba

moze z jej punktu widzenia ty ubierasz się beznadziejnie? 
moze twoja sąsiadka myśli ze ubierasz się beznadziejnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 latka w szpilkach ?

To chyba ciężka przesada. To nawet nie jest jeszcze dorosła kobieta. To nawet nie jest obuwie dla każdej dorosłej kobiety i absolutnie też nie na co dzień.

Nie ma nic pośrodku pomiedzy trampkami a szpilkami ?

Co do córki to jest to taki etap jej rozwoju. Musi to przebrnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek z własnych obserwacji stwierdzam, że taki styl u dziewczyny to jest zawsze wina jej rówieśników płci męskiej. W którymś momencie każdy podlotek chce być zauważany przez chłopców. Ona musiała ona stwierdzić, że w dziewczęcym stroju nie zwracają na nią uwagi, więc poszła na ubiór antydziewczęcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwią się nie wyimaginowani ludzie tylko nawet moja rodzina, u której byliśmy na święta. Wszyscy w koszulach, garniturach i eleganckich butach a ona w różowej bluzie rurkach i conversach, i wszyscy zdziwili się jeszcze bardziej jak dowiedzieli się że chodzi tak na codzień. Według niej wygodnie - według ludzi jak dresiarz i obdartus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, WkurzonaMatkaOli napisał:

Dziwią się nie wyimaginowani ludzie tylko nawet moja rodzina, u której byliśmy na święta. Wszyscy w koszulach, garniturach i eleganckich butach a ona w różowej bluzie rurkach i conversach, i wszyscy zdziwili się jeszcze bardziej jak dowiedzieli się że chodzi tak na codzień. Według niej wygodnie - według ludzi jak dresiarz i obdartus. 

No coz masz bardzo elegancka rodzine, nic tylko zazdroscic.

ale jednak nie wszyscy postronni ludzie sie dziwia tylko wlasnie ta rodzina 

I corka nie jest dresiarzem I obdartusem wedlug “ ludzi” ( wszystkich ludzi? Wszystkich Polakow?) - to zdanie twoje I twojej rodziny.

Ubior 15 latki to raczej faza, skrywa sie za malo kobiecymi ubraniami? Moze okres dorastania daje jej w kosc? Nie czuje  sie dobrze zmieniajac sie w kobiete? Krytykujesz ja za cos jeszcze? Jest za gruba, za chuda, wlosy nie takie, za glupia, za przemadrzala?

Twoja corka jest odrebnym czlowiekiem, nie musi realizowac waszej rodzinnej wizji eleganckich bluzek i garsonek. Jezeli ja zmusisz do tego lub bedziesz ja ciagle krytykowac stracisz z nia Kontakt, moze cie nawet znienawidzi.

co jest wazniejsze? Zadowolenie twojej rodziny czy twoja corka? Dlaczego nie mozesz jej zaakceptowac I wspierac ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×