Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Moja sytuacja wygląda następująco: mieszkamy u tesciow (osobne piętro), teściowa niestety osoba bardzo irytująca. Póki córeczka była mała udawało mi się żyć na własnych warunkach, ale niestety teraz już sama chodzi i sama może o sobie "decydować" i gdy tylko wychodzimy na podwórko, przychodzi teściowa i zabiera ją na spacer, po tym spacerze córka nie chce nawet do mnie podejść a kurczowo trzyma się teściowej, a ona zabiera ją do siebie. Wiem że jestem na przegranej pozycji mieszkając w jej domu, ale od początku zależało mi na pełnej niezależności od niej i udawało mi się to, jednak teraz ona zaczęła wykorzystywać to że córeczka już wszystko rozumie. Nie chce ograniczać kontaktu z babcią, ale uważam że max 3 razy w tygodniu wystarczy, a nie codziennie...czy mogę coś z tym zrobić czy tylko przezywać wewnętrznie i spokojnie na to patrzeć?

Edytowano przez Olaaaaaa25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rozmawiałaś o tym z teściową tak na spokojnie? Może teściowa  myśli, że się cieszysz, że Ci weźmie córkę a Ty w tym czasie możesz sobie spokojnie coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gość888 napisał:

Już byla kiedyś rozmowa na temat, bo wcześniej teciowa codziennie nas nachodziła nawet kilka razy dziennie, ja od początku twardo stawiam tutaj warunki, nie jestem cicha myszka, bo w takim wypadku bym tutaj nie wytrzymała dłużej mieszkać. Ale teraz córeczka zaczyna mówić i sama lgnie do babci, a babcia na to że to dziecko samo do niej chce a ona nie zniknie bo tutaj mieszka...a jest to osoba bardzo dla mnie nieżyczliwa, więc jej to na rękę. Bardzo mnie męczy ta sytuacja, do tego stopnia że na mysl o wyjściu na dwór jest mi słabo. Jestem teraz w drugiej ciąży i wiem, że po porodzie będzie jeszcze trudniej żyć mi na swoich zasadach bo będę miała więcej na głowie i teściowa będzie mogła częściej wykorzystać sytuację, a że ona nie pracuje więc jest bardzo znudzona..

Edytowano przez Olaaaaaa25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Nie bardzo rozumiem jak to wygląda w praktyce wychodzisz z dzieckiem na podwórko i co? Czemu ty nie pójdziesz na spacer tylko robi to teściowa?

I co to znaczy zabiera ją do siebie a ty stoisz jak kukła i nie reagujesz?  


I gdzie tak naprawdę leży ten problem? Dziecko lgnie do babci babcia kocha dziecko.  A ty siedzisz i zgrzytasz zębami zamiast po prostu poleżeć na kanapie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudownie. Oddajesz tesciowej pod opieke dziecko na kilka godzin i mozesz zrobic w tym czasie co chcesz. Mozesz posprzatqc lub poczytac, ugotowac lub pomalowac w spokoju paznokcie. Och jakze straszny Twoj los. Masz troche czasu dla siebie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, jak autorka chciała realizować pełną niezależność od teściowej i wprowadziła się do jej domu????? Jak chce się pełnej niezależności od starych to trzeba się ubrudzić pracą i samemu zarobić na dom. Tak aby Ci nie mogli niczego wypomnieć, albo chociaż zamieszkać wystarczająco daleko.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko jak wychodzicie na spacer to idźcie do lasu na plac zabaw itp... Ja cie rozumiem, bo siostra miała podobnie, że zaplanowała sobie ze będą z synem np. Lepić bałwana, a babcia go odciągała do czegoś innego. Ustal z córeczka że wychodzicie na pidworko i będziecie robić to i to. Powiedz teściowej że macie juz plany co będziecie robić, ale np. jutro o 14 bardzo chętnie mala pobawi się z babcią. Jeśli babcia jest chętna i dobrze się zajmuje wnuczka to korzystaj z tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×