Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kardulaki

Choinka sztuczna czy żywa?

Polecane posty

Bardzo chciałabym żywą ale zawsze się namęcze nie mam samochodu i w tym roku planuje kupić sztuczną i wcześniej ubrać żeby postała trochę...jednak nie mogę się przekonać do sztucznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu rodzinnym zawsze była żywa choinka. Szybko gubiła igły zawsze ktoś musiał zamiatać pod wieczór. Ja odkąd mieszkam na swoim mam sztuczną. Córka prawie 2 letnia gdy była mniejsza raczkowała chwytała za bąbki teraz odkąd śmiga na nogach to wszędzie jej pełno boję się o te igły że mogą stopy pokaleczyć małej. Dlatego u mnie co roku jest sztuczna ale jak jade na wigilie do mamy tam jest żywa. Przy żywej choince jest jakoś lepiej ten klimat świąt odczuwany ten zapach choinki ale minusem są te igły. A masz jakąś osobę która ma samochód która pomoże przy transporcie żywej choinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy sztuczna, ala świerk syberyjski z wmontowanymi ciepłymi światełkami i jestem mega zadowolona. Gęsta,wygląda bardzo naturalnie tylko zapachu nie ma... w tym roku chce kupić dodatkowo mala choinke w wiaderku i później wysadzę ja w ogrodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Olgaa0011 napisał:

U mnie w domu rodzinnym zawsze była żywa choinka. Szybko gubiła igły zawsze ktoś musiał zamiatać pod wieczór. Ja odkąd mieszkam na swoim mam sztuczną. Córka prawie 2 letnia gdy była mniejsza raczkowała chwytała za bąbki teraz odkąd śmiga na nogach to wszędzie jej pełno boję się o te igły że mogą stopy pokaleczyć małej. Dlatego u mnie co roku jest sztuczna ale jak jade na wigilie do mamy tam jest żywa. Przy żywej choince jest jakoś lepiej ten klimat świąt odczuwany ten zapach choinki ale minusem są te igły. A masz jakąś osobę która ma samochód która pomoże przy transporcie żywej choinki?

Właśnie nie mam ,a jak mam komuś  opłacać to rezygnuje bo mnie nie stać.Ja kupowałam taką małą z marketu w wiaderku a ona jest bardzo ciężka wtedy znajoma przywiozła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zywa choinka to  i duze zagrozenie pozarowe! ja cos takiego przezylem w dziecinstwie  i na cale zycie mam uraz .Dobrze ze skonczylo sie tylko zniszceniem jednego pokoju,ktory trzeba bylo pozniej wyremontowac za duza kase 

Mojej matce zachcialo sie plonacych swieczek bo takie "piekne"! LOL

Tylko sztuczna! Choinka to tylko i wylacznie symbol ! a nie jakis trwaly  element naszego zycia.! 

Edytowano przez Mariner0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2021 o 20:44, KateZRzeszowa napisał:

My mamy sztuczna, ala świerk syberyjski z wmontowanymi ciepłymi światełkami i jestem mega zadowolona. Gęsta,wygląda bardzo naturalnie tylko zapachu nie ma... w tym roku chce kupić dodatkowo mala choinke w wiaderku i później wysadzę ja w ogrodzie

Zapachy mozesz sobie kupic w sprayu  i codziennie popsikac ! 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mariner0 napisał:

Zapachy mozesz sobie kupic w sprayu  i codziennie popsikac ! 

Jak kupie zapach morski to będę miec wrażenie że jestem nad Bałtykiem? 😄 żywa choinka z lasu,zapach kory i igiel, dotyk to zupełnie inne doznanie niz alternatywne zamienniki. Da radę ale nadal ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mariner0 napisał:

Zywa choinka to  i duze zagrozenie pozarowe! ja cos takiego przezylem w dziecinstwie  i na cale zycie mam uraz .Dobrze ze skonczylo sie tylko zniszceniem jednego pokoju,ktory trzeba bylo pozniej wyremontowac za duza kase 

Mojej matce zachcialo sie plonacych swieczek bo takie "piekne"! LOL

Tylko sztuczna! Choinka to tylko i wylacznie symbol ! a nie jakis trwaly  element naszego zycia.! 

Sztuczna to chyba jeszcze szybciej się zjara.  Te płonące świece to skrajna nieodpowiedność ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2021 o 08:52, KateZRzeszowa napisał:

Jak kupie zapach morski to będę miec wrażenie że jestem nad Bałtykiem? 😄 żywa choinka z lasu,zapach kory i igiel, dotyk to zupełnie inne doznanie niz alternatywne zamienniki. Da radę ale nadal ...

Stereotypy mentalne ! moim zdniem 🙂 ja tez nie stosuje zapachow a moja "choinka" to stroik na stole w salonie .Po prostu symbol ! pasujacy do pomieszczenia i stwarzacy zagrozenia 🙂 

Nie wiem czy wiesz  ze "swiateczna choinka i tzw sw Mikolaj"to tradycja niemiecka zaszzcepiona na nasz grunt ?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2021 o 12:31, kardulaki napisał:

Sztuczna to chyba jeszcze szybciej się zjara.  Te płonące świece to skrajna nieodpowiedność ...

Sztuczna ,ma wielkosc 15 cm a swieczka wielkoscia ja przerasta Nie ma mowy nawet o samozaplonie 🙂 wiec bezpieczenstwo jest 100% ...zreszta gasnica samochodowa+ koc tlumiacy   sa  ukryta przy kominku  bo przezorny zawsze ubezpieczony co radze przemyslec majac zywa chojne w domu i holdujac niemieckiej tradycji w ponoc bardzo patriotycznej Polszczy! 😉 

Edytowano przez Mariner0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mariner0 napisał:

Stereotypy mentalne ! moim zdniem 🙂 ja tez nie stosuje zapachow a moja "choinka" to stroik na stole w salonie .Po prostu symbol ! pasujacy do pomieszczenia i stwarzacy zagrozenia 🙂 

Nie wiem czy wiesz  ze "swiateczna choinka i tzw sw Mikolaj"to tradycja niemiecka zaszzcepiona na nasz grunt ?! 

Tak , wiem i znam więcej ciekawostek na ten temat. Co nie zmienia faktu że plastik psikniety sprayem nie będzie pachniał jak las 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mariner0 napisał:

Stereotypy mentalne ! moim zdniem 🙂 ja tez nie stosuje zapachow a moja "choinka" to stroik na stole w salonie .Po prostu symbol ! pasujacy do pomieszczenia i stwarzacy zagrozenia 🙂 

Nie wiem czy wiesz  ze "swiateczna choinka i tzw sw Mikolaj"to tradycja niemiecka zaszzcepiona na nasz grunt ?! 

Tak wiem jednak nie przepadam za świętami  ale chciałabym sobie chociaż stworzyć nastrój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztuczna,  chociaż może w tym roku żywa będzie. Plusem sztucznej jest to, że zawsze do 2 lutego stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×