Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
blondi 74

Wcześniak z 23 tygodnia ciąży

Polecane posty

Jestem tu nowa. Chciałam zapytać czy taki wcześniak ma szansę na przeżycie. Urodziłam synka w 23 tygodniu ciąży z wagą 550g i 29cm. Lekarze powiedzieli że umrze. A dziecko ma już 4 tygodnie i żyje. Lekarze chcą wymusić na mnie i mężu abyśmy się zgodzili na odstąpienie od leczenia, gdyż twierdzą że mały tak czy tak umrze. Jest ktos może kto ma tak maleńkie dzieciątko i podobny problem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis juz ratuje sie takie malenstwa, jednak czy przezyja czy tez nie to juz loteria. Lekarze robia co moga. Moze jednak dojsc do sytuacji gdy beda calkowicie sztucznie utrzymywac dziecko przy zyciu bez szansy dla niego, ze gdy zostanie odlaczone od aparatury poradzi sobie samo. Przygotuj sie na to, ze nawet jezeli Twoje dziecko przezyje to z duzym prawdopodobienstwem bedzie niepelnosprawne. Z calego serca Ci zycze by z Twoim malenstwem wszystko bylo dobrze, by pokonalo wszelkie przeszkody  do normalnego  zycia i zdrowia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walczcie do samego końca. Zgadzam się z postem wyżej ALE jak na razie dziecko żyje. Cuda i cudeńka się zdarzają ale jeśli teraz odpuścicie a okazałoby się że szansa była to do końca życia będzie to w was siedzieć. 

Całym sercem ściskam was i maleństwo. Zdrowia i wytrzymałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam dwa podobne przypadki, które żyją i mają się raczej dobrze. Jeden ponad 30 lat już ma i wszystko z nim ok, drugi mały, wiele razy w szpitalach, ale wszystko na to wskazuje, że będzie normalnie funkcjonować jak dorośnie. Nie wiem, czy był to 23 tydzień, czy np. 25, nie znam też twojego przypadku, ale może jest szansa? Co dokładnie mówią lekarze? Chcą odstąpić od leczenia, bo co się konkretnie dzieje? Czemu dziecko "i tak umrze"? Może jakieś grupy na FB, na kafe się mało dzieje. Tam ci doradzą, polecą lekarzy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Podobne” czy takie same, bo dwa tygodnie różnicy w tym okresie ciąży to całe wieki. Przykro mi bardzo, przechodzicie pewnie piekło…

ale  lekarze nigdy nie wypowiadają się tak kategorycznie, więc chyba podają jakieś wyjaśnienia? Dlaczego uważają ze nie ma szans? 

 



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×