Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Domek

Mam 17 lat i jest w ciąży. Co mam zrobić

Polecane posty

Strasznie się boje. Robiłam 2 testy i wyszły pozytywne. U lekarza nie byłam. Jednak uprawiałam seks i mam takie objawy jak w ciąży z tego co przeczytałam w internecie. Rodzicom nic nie powiedziałam. Chłopak też na razie o niczym nie wie. Jestem w sytuacji beznadziejnej. Chodze jeszcze do szkoły. Rodzice jak się dowiedzą to mnie chyba z domu wypier....W każdym razie prawdopodobnie bez awantury się nie obejdzie. Reakcji chłopaka też się boje ale planuje mu to powiedzieć jako pierwszemu. Mam nadzieje że mi pomoże. Dodatkowo nie czuje się gotowa żeby mieć dziecko. Nie mam nic i się jeszcze ucze Gdzie szukać pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć rodzicom, chłopakowi i się zastanowić. Rodzić czy pojechać na wycieczkę do Słowacji:) A na przyszłość zamówić antykoncepcje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Domek napisał:

Strasznie się boje. Robiłam 2 testy i wyszły pozytywne. U lekarza nie byłam. Jednak uprawiałam seks i mam takie objawy jak w ciąży z tego co przeczytałam w internecie. Rodzicom nic nie powiedziałam. Chłopak też na razie o niczym nie wie. Jestem w sytuacji beznadziejnej. Chodze jeszcze do szkoły. Rodzice jak się dowiedzą to mnie chyba z domu wypier....W każdym razie prawdopodobnie bez awantury się nie obejdzie. Reakcji chłopaka też się boje ale planuje mu to powiedzieć jako pierwszemu. Mam nadzieje że mi pomoże. Dodatkowo nie czuje się gotowa żeby mieć dziecko. Nie mam nic i się jeszcze ucze Gdzie szukać pomocy?

No! masz problem.

Teraz sama musisz zadecydowac co chcesz?

Im szybciej rodzicow i chlopaka poinformujesz ty lepiej dla ciebie... bez wzgledu na efekt! To ma znaczenie trzeciorzedne.Teraz czas odgrywa najwieksza role 

PiSuarowe pokolenie ! 🙂 Panie kurdupel! Gratuluje myslenia na miare Lenina ! 

Edytowano przez Mariner0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Domek napisał:

Strasznie się boje. Robiłam 2 testy i wyszły pozytywne. U lekarza nie byłam. Jednak uprawiałam seks i mam takie objawy jak w ciąży z tego co przeczytałam w internecie. Rodzicom nic nie powiedziałam. Chłopak też na razie o niczym nie wie. Jestem w sytuacji beznadziejnej. Chodze jeszcze do szkoły. Rodzice jak się dowiedzą to mnie chyba z domu wypier....W każdym razie prawdopodobnie bez awantury się nie obejdzie. Reakcji chłopaka też się boje ale planuje mu to powiedzieć jako pierwszemu. Mam nadzieje że mi pomoże. Dodatkowo nie czuje się gotowa żeby mieć dziecko. Nie mam nic i się jeszcze ucze Gdzie szukać pomocy?

Skoro testy wchodzą pozytywne to ciąża. W pierwszej kolejności musisz powiedzieć mamie. Jak i również chłopakowi. Jesteś nieletnia więc to prawny opiekun będzie decydował, gdy urodzi się dziecko. Musisz też zapisać się do ginekologa. Czasu nie cofniesz. Dziecko to nie zabawka, a obowiązek na całe życie. Możesz też dokonać aborci, jednak to tylko i wyłącznie musi być Twoja decyzja. Uprawiajac seks bez żadnego zabezpieczenia musisz się liczyć z konsekwencjami - jak ciąża, choroby weneryczne. Współczuję naprawdę, bo nigdy nie wyobrażałam sobie mieć dziecko w tak młodym wieku, ale mam koleżankę, która urodziła mając 17 lat i naprawdę radzi sobie świetnie, a w tym roku jej dziecko skończyło 4 lata. Dziecko to nie koniec świata-pamietaj. Powiedz chłopakowi i mamie. Wszystko się jakos ułoży. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do spowiedzi i zmyj grzech nieczystej miłości którą uprawiałaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwaj ciąży.... będziesz żałowała. Jest wiele innych możliwości. Jesteś młoda, urodzisz i możesz oddać do adopcji. Jest wiele wyjść a ciąża to nie tragedia uwierz mi. Powiedz rodzicom i chłopakowi. Bądź silna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z chlopakiem, pozniej z rodzicami i podejmij decyzje NAJLEPSZĄ DLA CIEBIE. To Twoje zycie. Ty bedziesz ponosic konsekwencje ciazy i urodzenia dziecka. Nie kobiety piszace na tym forum, mowiace Ci zrob to albo tylko nie rob tego. One nie beda mialy z tym nic wspolnego. Masz trzy mozliwosci: usowasz ciaze, sa strony gdzie zamowisz tabletk z pewnych zrodeli, rodzisz i wychowujesz dziecko, dogadujesz sie z chlopakiem i oboje zrzekacie sie praw rodzicielskich i po urodzeniu oddajecie dziecko do adopcji. Zastanowcie sie nad tym wspolnie. Pamietaj, ze czas Ci ucieka i im dluzej bedziesz z tym zwlekala tym bardziej bedzie sie oddalalo jedno z rozwiazan. Byliscie dosyc dorosli by uprawiac seks, musicie byc dosyc dorosli by poniesc tego  konsekwencje i podjac jakas decyzje. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Domek napisał:

Strasznie się boje. Robiłam 2 testy i wyszły pozytywne. U lekarza nie byłam. Jednak uprawiałam seks i mam takie objawy jak w ciąży z tego co przeczytałam w internecie. Rodzicom nic nie powiedziałam. Chłopak też na razie o niczym nie wie. Jestem w sytuacji beznadziejnej. Chodze jeszcze do szkoły. Rodzice jak się dowiedzą to mnie chyba z domu wypier....W każdym razie prawdopodobnie bez awantury się nie obejdzie. Reakcji chłopaka też się boje ale planuje mu to powiedzieć jako pierwszemu. Mam nadzieje że mi pomoże. Dodatkowo nie czuje się gotowa żeby mieć dziecko. Nie mam nic i się jeszcze ucze Gdzie szukać pomocy?

Słuchaj, ja miałam też 17lat jak zaszlam w ciążę. Byłam wtedy w pierwszej klasie liceum (jestem rok do tyłu). Nie byłam z tego zachwycona. Chłopak beznadziejny... robiąc test wiedziałam, że jak będzie negatywny to zerwe z nim kontakt. Niestety okazało się że jestem w ciąży. Powiem Ci tak... to nie jest wiek na dziecko. Ja postanowiłam urodzić. Teraz mam 25lat, robię magisterkę, ale gdyby nie pomoc rodziny to bym nie skończyła nawet liceum. Ciężko jest być na czyimś utrzymaniu. Niby ok... chcą pomóc, ale i tak wiele razy usłyszałam, że mnie utrzymują i moje dziecko. Ja od samego początku wiedziałam, że z chłopakiem dziecka nie będę wychowywać. Teraz poznałam w końcu kogoś kto to zaakceptował, układam sobie z nim życie na nowo. Kocham swoją córkę, ale nie raz, nie dwa, a wiele razy zastanawiałam się jakby wyglądało może życie gdybym wtedy ciążę usunęła, tym bardziej, że jak byłam na 1 wizycie u lekarza to był 4 tydzien ciąży, lekarz mi nawet karty ciąży wtedy nie założył... to było bardzo wcześnie. Mogłam z tym zrobić co chciałam. 

Ta decyzja o dziecku należy do Ciebie. Tylko i wyłącznie. Jak masz silny charakter to sobie poradzisz, ale pewnie będziesz potrzebować pomocy od rodziny. Jeżeli Twój chłopak, jest od Ciebie starszy, pracuje i jest Normalny - to już masz sukces. ja usunąć nie potrafiłam, bałam się, zresztą uważałam, że muszę ponieść konsekwencje swojej głupoty. Ominęły mnie imprezy, wyjścia z koleżankami, sporo znajomych się ode mnie odwróciło. 2 i 3 klasę liceum robiłam razem z dzieckiem. Nie było mi łatwo, często dosłownie spałam na lekcjach (Co się dziwić, 3-4 godziny snu na dobę to za malo). Mama zajmowała się córką jak byłam w szkole, ale dopóki nie wyszłam z domu i jak do niego wracałam, dziecko było na mojej głowie. Przeważnie było tak, że jak kładła się spać to ja siadałam do lekcji. Ojj późno spać chodziłam. Studia tylko zaocznie, wyścig o stypendia, rektora itd żeby mieć swoje pieniądze. No łatwo nie było, ale nie żałuję mimo wszystko. Kwestia charakteru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2021 o 11:23, Domek napisał:

Strasznie się boje. Robiłam 2 testy i wyszły pozytywne. U lekarza nie byłam. Jednak uprawiałam seks i mam takie objawy jak w ciąży z tego co przeczytałam w internecie. Rodzicom nic nie powiedziałam. Chłopak też na razie o niczym nie wie. Jestem w sytuacji beznadziejnej. Chodze jeszcze do szkoły. Rodzice jak się dowiedzą to mnie chyba z domu wypier....W każdym razie prawdopodobnie bez awantury się nie obejdzie. Reakcji chłopaka też się boje ale planuje mu to powiedzieć jako pierwszemu. Mam nadzieje że mi pomoże. Dodatkowo nie czuje się gotowa żeby mieć dziecko. Nie mam nic i się jeszcze ucze Gdzie szukać pomocy?

Proszę, zachowaj swoje dziecko przy życiu. Jestem pewien że wybierzesz właściwie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No stało się faktycznie musisz porozmawiać z bliską osobą najlepiej z mamą, też mam podobne zdanie co Monikadekiel i napewno będzie ciężko i bedzies potrzebować wsparcia. Sam sobie przypomniałem jak musiałem oznajmić swoim rodzicom, że moja partnerka jest w ciąży i wszystko udało się ułożyć. No i   kilku rzeczy trzeba było zrezygnować.... trzeba wiedzieć że teraz twoje priorytety będą inne jak u twoich rówieśniczek, ale jak zobaczysz swoje maleństwo będzie dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×