Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Rikitiki

Niemieckie nazwisko jakie imie

Polecane posty

Hej kochani, może mi pomożecie? Spodziewamy się z mężem dziecka. Nie znamy jeszcze płci. Mieszkamy w Polsce i oboje jesteśmy Polakami z tym że mąż ma niemieckie nazwisko- Richter. Rozważamy kiedyś zamieszkać gdzieś za granicą, i teraz rodzi się pytanie jakie imiona wybrać dla chłopca a jakie dla dziewczynki aby pasowały do nazwiska? Najlepsze byłoby chyba proste, i międzynarodowe, może pochodzenia germańskiego ale używane również w Polsce jak np Olaf. Macie jakieś propozycje? Zadanie nie jest proste. Odpadają imiona które zawsze mi się podobały- Laura, Klara, Gabriel bo z takim nazwiskiem byłyby nie do wypowiedzenia 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze przesadzasz. Znam osoby o tym nazwisku i nigdy bym nie pomyślała ze imię im nie pasuje do nazwiska. Jedynie nie decydowałaby się na Gabriel, bo jak dla mnie to takie mało meskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla dziewczynki: Marta, Barbara, Kamila, Helena, Natalia.

Dla chłopca: Adam, Dorian, Konrad, Robert, Natan, Oskar, Sebastian, Wiktor, Ludwik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem jak ludzie mówią że imie jie pasuje do nazwiska i śmieją się gdy (według nich) tak ktoś jest nazwany. Dla mnie wszystko pasuje 😂 i Klara i Laura brzmią dobrze z waszym nazwiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2021 o 16:53, Rikitiki napisał:

Hej kochani, może mi pomożecie? Spodziewamy się z mężem dziecka. Odpadają imiona które zawsze mi się podobały- Laura, Klara, Gabriel bo z takim nazwiskiem byłyby nie do wypowiedzenia 😂 

Nie bardzo rozumiem jaki masz problem z wymową Laura Richter…? Brzmi bardzo ładnie. Tak samo Klara.  Może Nina?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2021 o 16:53, Rikitiki napisał:

Hej kochani, może mi pomożecie? Spodziewamy się z mężem dziecka. Nie znamy jeszcze płci. Mieszkamy w Polsce i oboje jesteśmy Polakami z tym że mąż ma niemieckie nazwisko- Richter. Rozważamy kiedyś zamieszkać gdzieś za granicą, i teraz rodzi się pytanie jakie imiona wybrać dla chłopca a jakie dla dziewczynki aby pasowały do nazwiska? Najlepsze byłoby chyba proste, i międzynarodowe, może pochodzenia germańskiego ale używane również w Polsce jak np Olaf. Macie jakieś propozycje? Zadanie nie jest proste. Odpadają imiona które zawsze mi się podobały- Laura, Klara, Gabriel bo z takim nazwiskiem byłyby nie do wypowiedzenia 😂 

Olaf germańskie? Nie pomyliło ci się coś czasem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×