Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DropKick

Czy zacząć już rozszerzać dietę niemowlaka?

Polecane posty

Synek ma 4,5 miesiąca. 3 miesiące karmiłam go piersią, po tym czasie przeszliśmy nagle ma mleko modyfikowane ponieważ mimo wzmożonego odruchu ssania znienacka "obraził się" na pierś. Używamy Bebilon Profutura i bebilon pronutra. Dopiero na dniach wyszło że ma alergię na białko mleka krowiego. Biegamy od lekarza do lekarza a nikt nie chce nam wypisac zaświadczenia lub dsc recepty na mleko, mówią że a to nie znają się na mleku, nie znają się na dzieciach, że to działka dermatologa, że to działka alergologa... Dzis również bylismy u lekarza i znowu nic nie załatwiliśmy... Ale nie o tym. Synek urodzil sie duży (55cm i 3900g), jest na 95 centylu, kiedy karmilam dosłownie ciągle wisiał na piersi. Teraz kiedy jest na mleku domaga się jedzenia co 2 godziny z zegarkiem w ręku i je bardzo duże porcje. Probowalam różnych metod : zagęszczanie kleikami lub odwrotnie - rozrzedzanie mleka. Nie zauważam większej różnicy. Zanim dowiedzielismy się ze ma tzw skazę, dostalam kaszkę (mleczną), zrobiłam jej trochę w kubeczku (taką rzadką) i dalam mu posmakować, tak na próbę. Smakowało mu i od razu załapał. Przez to myślę że może być już gotowy. Co radzicie, przejść na mleko nr 2? Bo i z takimi opiniami się spotkalam, ponoć 2 jest bardziej kaloryczna i bardziej syta (aktualnie jesteśmy na początkowym tj 1). Zagęszczać kleikami? Czy może zacząć rozszerzać dietę kaszkami a może już wprowadzić warzywa/papki? Martwi mnie to że jest ciągle głodny. Chcę żeby najadał się i czuł się syty dluzej niż 2 godz... Non stop zamawiam mleko (1100g starcza na max 5 dni) a teraz powstał dodatkowy problem - nie możemy otrzymać recepty na mleko bez laktozy. Wiem, że można kupić bez recepty i tak też zrobilam, ale wtedy wychodzi to nas 40 pare zł za 400g, czyli jedzenia na 2 dni. Nie chce go przekarmiac, boje się że mogę mu tym zrobić krzywdę. Choć teraz zalecają mlekiem modyfikowanym karmic tak samo na żądanie jak piersią... Pomocy!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Moj chlopczyk mial tak silna skaze, ze byl caly wysypany od mleka, mial biegunki. Nawet jak byl na Bebilonie Paepti. Pozniej dostal mleko spejalistyczne ale to juz byly lancuchy aminokwasow, a nie mleko. Musialam miec zaswiadczenie od alergologa, ze skaza istnieje. Mleko bylo na ryczalcie wiec to byly grosze choc bez ryczaltu puszka kosztowala 170zl. Moje dziecko nie chcia jesc, pic mleka. Moglam go karmic tylko na spiochu wiec sytuacja odwrotna. Moze dodawaj mu kaszki bezmlecznej do mm. Jest glodomorkiem ale sporym wiec potrzebuje moze zwyczajnie wiecej. Na poczatku podaj mu po lyzeczce, po dwie lyzeczki ziemiaczka, dyni, pozniej marchewki. Nie za duzo bo brzuszek musi sie przyzwyczaic. Jak bedzie ok to mozesz podawac jako jeden posilek i sprawdzac czy to lakomczuszka nasyca. Moja szwagierka ma takiego synka. Teraz ma ponad roczek i wciaz jest glodny. Jak widzi jedzenie to krzyczy zeby mu dac. 😁 Lepsze to niz jak dziecko nie chce jesc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Hmm. Moj chlopczyk mial tak silna skaze, ze byl caly wysypany od mleka, mial biegunki. Nawet jak byl na Bebilonie Paepti. Pozniej dostal mleko spejalistyczne ale to juz byly lancuchy aminokwasow, a nie mleko. Musialam miec zaswiadczenie od alergologa, ze skaza istnieje. Mleko bylo na ryczalcie wiec to byly grosze choc bez ryczaltu puszka kosztowala 170zl. Moje dziecko nie chcia jesc, pic mleka. Moglam go karmic tylko na spiochu wiec sytuacja odwrotna. Moze dodawaj mu kaszki bezmlecznej do mm. Jest glodomorkiem ale sporym wiec potrzebuje moze zwyczajnie wiecej. Na poczatku podaj mu po lyzeczce, po dwie lyzeczki ziemiaczka, dyni, pozniej marchewki. Nie za duzo bo brzuszek musi sie przyzwyczaic. Jak bedzie ok to mozesz podawac jako jeden posilek i sprawdzac czy to lakomczuszka nasyca. Moja szwagierka ma takiego synka. Teraz ma ponad roczek i wciaz jest glodny. Jak widzi jedzenie to krzyczy zeby mu dac. 😁 Lepsze to niz jak dziecko nie chce jesc. 

Dziękuję Z odpowiedź, w końcu jakiś odzew! 

Ja właśnie liczę na bebilon pepti, że nas uratuje (chociaz z tych paskudnych placków na twarzy i główce), ale z drugiej strony nie załatwi to sprawy ogromnego apetytu mojego synka. Kupiłam dziś kaszkę bezmleczną, brokuł w słoiczki i dynię w sloiczku. Ale nie wiem czy to nie za wcześnie? Planowałam wprowadzić warzywka ok. 6 miesiaca. Ale skaza białkowa zmieniła postać rzeczy... Do tej pory robilam mleko z klikiem i raz wspomnianą kaszkę na posmakowanie i na próbę czy synek załapie gęstrza konsystencję i jedzenie z łyżeczki i wyszło ok. 

Mamy pelno maści od dermatologa, może ograniczymy mleko i nasz stan się polepszy. Do alergologa prywatnie nie możemy się dostać bo nikt nie chce przyjąć tak małego dziecka w promieniu 50km!!!! Wymigują się że nie znają się na małych dzieciach, nie znają się na mleku, odsyłają do innych lekarzy... A państwowo mamy za 2 miesiace... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 mc mial jeden ale wowczas byly jeszcze sloiczki 4m. Drugi mial 4.5 ( tez przez alergie na bialko,stanal z waga i po namowie lekarza,podalam staly pokarm). oboje zyja i maja sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2022 o 23:10, cashewnut napisał:

Nie rozumiem z twojego posta - na jakim mleku synek jest teraz ze je co 2godziny?

Jesli “obrazil sie na piers” (a nie bylas na diecie bez laktozy), jak rowniez je co 2godziny Profutura/pronutra (ktore sa z bialkami krowy) - to moze sugerowac, ze ma jakis dyskomfort z pokarmu, pewnie ta skaza bialkowa o ktorej pisalas (prosi czesto o butle, bo przerywa karmienie z dyskomfortu zanim naje sie do syta)

Probowalas juz to Pepti? Dzieci najpierw jedza go mniej, bo jest mniej smaczne. Po kilku dniach przyzwyczaja sie do smaku i jedza go wiecej.

Ogolnie to nie zmienialabym mu tak czesto mleka. Kazde inne mleko ma troche inny sklad, i dla takiego niemowlaka te zmiany same w sobie sa trudne. Nie wierze ze mleko nr 2 mu pomoze, jesli ma dyskomfort przy jedzeniu mleka na bazie bialek krowich - bedzie mial ten sam problem co z nr 1. Trzymaj sie jednego mleka. Jesli potrzebujesz recepte na Pepti, to przykro mi ze trafiasz na slabych lekarzy, ale szukaj do skutku - tylko tedy droga.

Rozszerzanie diety kaszkami od 4miesiaca, to moze nie byc zly pomysl, jesli myslisz ze jest gotowy.


Nie spieszylabym sie z wprowadzaniem innych produktow, u dziecka ktore przejawia nietolerancje zywieniowe - jesli nie jest gotowy, to moze jeszcze na cos nienajlepiej zareagowac. Osobiscie poczekalabym jak najblizej tego 6miesiaca.

Koniec stycznia do połowy marca byliśmy na bebilon pepti, ale stan syna się pogarszał drastycznie, aż wylądowaliśmy na oddziale. Od połowy marca jesteśmy na neocate lcp... To uratowało moje dziecko. Do pepti na początku dodawałam slodkiej kaszki z nestle czy bobovity, aż w końcu zakceptowal smak bez dodatku cukru. Je co dwie godziny bo jest high need baby, dzieci te są ciągle głodne, ciągle domagają się ssania, ale nie akceptują smoczków, i ciężko im przekonać się do butli. 

Jesteśmy pod opieką alergologa, zaczęłam rozszerzanie po 4 miesiącu ale z racji alergii musieliśmy wszystko wycofać i zaczynamy rozszerzanie od początku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×