Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Magietka

Przybieranie na wdze w ciąży

Polecane posty

Jak to jest z tym przybieraniem na wadze w ciąży. Gdy czytam ile inne kobiety przybierały na wadze to wychodzi, że w ciąży wręcz chudły i przytyły max. 1-2 kg. Trochę mi się wierzyć nie chce  bo dziecko, wody i cała reszta waży. Więc gdzie się podziały te kilogramy. Osobiście nie widziałam aby w ciązy kobiety chudły. Wręcz przeciwnie. Niektóre tyją i to bardzo dużo i po porodzie wcale nie chudną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magietka napisał:

Jak to jest z tym przybieraniem na wadze w ciąży. Gdy czytam ile inne kobiety przybierały na wadze to wychodzi, że w ciąży wręcz chudły i przytyły max. 1-2 kg. Trochę mi się wierzyć nie chce  bo dziecko, wody i cała reszta waży. Więc gdzie się podziały te kilogramy. Osobiście nie widziałam aby w ciązy kobiety chudły. Wręcz przeciwnie. Niektóre tyją i to bardzo dużo i po porodzie wcale nie chudną.

To zależy od jakiej wagi wyjściowej wychodzisz. Jak ktoś zaczyna z otyłością, to powinien przytyć jak najmniej, a wręcz zatroszczyć się o to, żsby zgubić po drodze trochę tkanki tłuszczowej. I to jest bardzo indywidualna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile przytyje jeszcze, ale nicc nie wskazuje na razie by to miała być przerażająca waga. Przed ciążą ważyłam 64 kg, w I trymestrze zgubiłam 5kg, obecnie ważę 62, niedługo kończę 5 miesiąc. Z ciekawostek moja koleżanka szczuplutka przytyła 20kg, druga średniej budowy 12kg i hitem jest chyba moja mama, ktora rodziła mnie z wagą 60kg, w sumie przytyła 7kg. Sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1 trymestrze przytyłam, potem zrzuciłam (bo wymioty), póki co 5 miesiąc i mam +5. Też nie jest najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przytylam 15-17 kg (nie wiem jaka waga wyjściowa). Z tego co rozmawiam z koleżankami to tyją wlasnie o 15-20kg, jedna nawet 30 kg. Jedna jest teraz w ciazy i brzuch ma ogromniasty, jak przy bliźniakach i twierdzi że przytyła 3 kg, mi to wygląda na jakieś 15, i nie wiem czy wciska mi kit czy to tak na poważnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda ciąża jest inna, dużo zależy od sposobu żywienia, aktywności. W pierwszej przytyłam 13kg, musiałam się oszczędzać, startowałam z niedowagi i niby niedużo. Ale nawet plecy miałam tłuste.  Ostatnie 5kg nie chciało ruszyć, mimo diet i cwiczen.  Zeszło samo potem, nawet nie wiem, kiedy.  

Drugą ciąża dużo ruchu i plus 16. Zostały 3kg.

Trzecią na diecie cukrzycowej od 14tc i plus 9. Ruchu dużo,bo w domu 2 latek. Ale ręce i nogi miałam chudsze. Moja waga po 9 dniach. Wyglądałam szczupło,  wręcz choro.

Za to odpuściłam po roku i teraz się katuję ćwiczeniami,  by wrócić do swojego rozmiaru. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dużo na temat chudnięcia w ciąży jednak moja koleżanka miała taki problem z rzyganiem przez pierwsze kilka miesięcy że naprawdę bardzo dużo schudła ale później przytyła tak czy siak. 

Ja w pierwszej ciąży przytyłam 15kg a w drugiej 17kg. Obecnie ważę troszeczkę mniej niż przed pierwszą ciążą ale też mi się nie chce wierzyć że kobiety przytyły tylko 1/5 kg jak samo dziecko waży z około 3kg a co dopiero reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ciąża 5,5 kg na plusie. Wszystko to waga dziecka wody itp. Wymiotowałam ostro przez 6-7 miesięcy. Druga ciąża 14,5kg a w trzeciej 11,5. Po pierwszej nie miałam czego zrzucać po drugiej szybko poszło a po trzeciej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×