Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kakao

Co myślicie o tych metodach wychowawczych?

Polecane posty

1. Kochaj bezwarunkowo
2. Codziennie spędzaj przynajmniej pół godziny z dzieckiem np. na spacerze itp.
3. Pomagaj dziecku i bądź przy nim w trudnych momentach
4. Mów do niego że je kochasz
5. W szkole doceniaj go za wysiłek jaki wkłada w nauke a nie tylko efekty. Interesuj się jego postępami w nauce i chwal za dobre oceny a jeśli ma problemy staraj mu się pomóc ale pytaj też dziecko o to jak się czuje w szkole. Co mu się w niej podoba a co jest nie tak.  
6. Nie porównuj z innymi. Każdy jest inny i dzięki temu świat nie jest nudny.
7. stopniowo ucz je zaradności życiowej np. jak zrobić kanapke, jak ugotować obiad, jak się ubrać, jak wyprasować ubranie itp. Oczywiście należy te umiejętności dopasować do wieku i możliwości dziecka. Pozwalaj mu przy tym popełniać błędu i motywuj żeby próbowało od nowa nawet po kilkanaście razy aż mu się uda. Gdy jednak dziecko jest bardzo zniechęcone należy odpuścić mu i powiedzieć że innym razem zrobi to lepiej.
8. Dawać czas wolny na zabawe i odkrywanie świata
9. Wyznacz dziecku swoje obowiązki z których powinno się wywiązywać i jeśli cię stać płać mu za to kieszonkowe. Nie mui być ono dłuże ale nie powinno także być zbyt małe.
9. Gdy dziecko twoim zdaniem narozrabia np. stłucze twój ulubiony wazon. Nie myśl o karze typu np. zakaz oglądania telewizji. Zamiast tego powiedz : Jest mi przykro ale myślę że nie zrobiłeś tego specjalnie. Za to pomożesz mi dzisiaj  w kuchni.
10.  Nigdy nie wolno bić ani wyzywać dziecka. Nie można także znęcać się psychicznie ani fizycznie. Gdy dziecko jest nieposłuszne i bardzo niegrzeczne i robi to celowo to można np. zabrać mu komórke, odciąć od telewizji i komputera, nie dawać kieszonkowego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę. Normalne metody wychowawcze, a ty się pytasz co o tym myślą kafeterianie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 99% ja tak zostalam wychowywana. Czy to rzadko spotykane metody wychowawcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DropKick napisał:

*bylam wychowywana

A możesz mi napisać ile teraz masz lat i co o takim sposobie wychowania myślisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kakao napisał:

A możesz mi napisać ile teraz masz lat i co o takim sposobie wychowania myślisz? 

A możesz napisać, o co Ci chodzi i czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kakao napisał:

A możesz mi napisać ile teraz masz lat i co o takim sposobie wychowania myślisz? 

Naprawdę nie wiem co mam odpowiedzieć. Wydaje mi się że to co wypisalas/les wyżej w punktach to normalne wychowanie z szacunkiem i  poszanowaniem że ten malec to tez człowiek. 

Obowiązki wyrabiają w nas dobre nawyki, uważam że taka forma "dyscypliny" później owocuje, uczy szacunku. 

Chyba nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×