Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
anata

Dieta mż gdzie się przenosimy?

Polecane posty

59 minut temu, MamaMai napisał:

Jestem w szoku z tym soczkiem.  Dzięki za ten wpis. Dobra robota. To ze krówka ma tyle cukru to wiadome. Kiedyś w podstawówce sama robiłam krówki. Chyba tylko z mleka i cukru. Ale rzeczywiście cukru dawałam po kokardę. A w tych twoich jest jeszcze większe świństwo jak syrop glukozowy. I to ma być tradycyjna receptura. Nieźle...

Zaintrygowałaś mnie z tym cukrem na tyle, że wzięłam z czystej ciekawości na tapete musiki owocowe dla dzieci i omal nie zeszlam. Też bez cukru. I w Tymbarku 200 g opak. Gruszka jabłko banan jest aż 32 g cukru. Wychodzi że więcej niż nawet w tym Kubusiu. Ale czemu tylko niewinne 150 kcal na 200g przy tym całym cukrze???? A zdarza się dawać mi to.swoim dzieciom, a nawet samej wciągnąć jako szybką przekąskę na jeden ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale cukier jest wszędzie, dlatego zalecają pić wodę a nie soki a owoce jeść do południa żeby spalić fruktoze. Dlatego zdrowszym wyborem są warzywa w zapewnieniu witamin. 

Ja wolę nie myśleć ile cukru było w kawie piernikowej i kinder bueno które piłam w weekend. Mogę polecić jeszcze pierogarnie Pod blaszanym kotem w samym rynku. Lokal w piwnicy bardzo mały ale pierogi obłędne i niedrogie.  Na pewno warto iść do planetarium i sama starówka bardzo klimatyczna. Byłam kilka razy i na pewno nie ostatni raz. Po wysłuchaniu legend lepiej zwiedza się i rozumie miasto😊 tak samo w Poznaniu jest muzeum rogala świętomarcinskiego. Polecam zwłaszcza z dziećmi 😊

A co do wagi to 3 kg na plusie😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna sprawdzam zawartość cukru dosłownie we wszystkim co kupuję. Nawet w kefirze jest rozbieżność w ilości cukru a co dopiero w innych produktach. Prawdą jest to że ludzie sugerują się hasłami zero cukru, fit, eko itd nie zagłębiając się w temat. Producenci korzystają z tych chwytliwych haseł i zarabiają na niewiedzy i ignorancji konsumentów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodają żeby uzależnić, dodając regulator kwasowości mogą ładować cukier do oporu. W ten sposób ludzie nie wyczuwają ilości dodanego cukru lub syropu glukozowo fruktozowego i koło się zamyka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jasminka napisał:

Ja już od dawna sprawdzam zawartość cukru dosłownie we wszystkim co kupuję. Nawet w kefirze jest rozbieżność w ilości cukru a co dopiero w innych produktach. Prawdą jest to że ludzie sugerują się hasłami zero cukru, fit, eko itd nie zagłębiając się w temat. Producenci korzystają z tych chwytliwych haseł i zarabiają na niewiedzy i ignorancji konsumentów

Ja tez od paru lat czytam etykiety, nawet na tych fit i bio produktach.. ludzie często patrzą na mnie dziwnie, ze przeglądam pare produktów i wybieram te z lepszym składem.. co do soczków to mojej małej nawet tego nie podaje, bo wiem ile tam jest cukrów. Podaje jej sok domowej roboty od mojej mamy i rozcieńczam woda lub kupuje sok jabłkowy z woda mineralna ( ma mniej cukru niż zwykły sok jabłkowy) nawet tych musów nie kupuje tylko wole obrać jej owoc i podać.. 

ikeonka dziwie ci się ze nie patrzysz na składy, przy twoich problemach zdrowotnych.. mnie nauczył tego trener personalny ( moj kuzyn) i wyczulił na wybieranie odpowiednich produktów. 
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milky widziałam kiedyś program o produktach fit i wyszło że fit to one są tylko z nazwy. Oczywiście nie wszystkie. Im mniej cukru w diecie tym słodsze wydają się owoce i warzywa. Fajnie że nie idziesz na skróty i chce Ci się samej coś przygotować dla małej 😊 

Ja to sama zła jestem na siebie bo jak w końcu waga zaczęła spadać to święta i weekend mnie znowu zblokowały. Na własne życzenie oczywiście. Muszę zrobić sobie wynik glukozy na czczo, może jutro się zbiorę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×