Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
julita

cukrzyca ciążowa ?

Polecane posty

Hej 🙂 zostałam zdiagnozowana z cukrzyca ciążowa w 9 tyg, jestem teraz w 15 

jestem ciekawa szczególnie tego jak wygladalo wasze zakończenie ciazy, może ktos chce się podzielić jak to było albo jaki macie plan na końcówkę ciazy. 

Byłam w poradni diabetologicznej i zalecają mi ktg raz w tyg od chyba 36 tyg, chciałam urodzić sn i jestem ciekawa jakie będą na to szanse. wiadomo ze jak będzie trzeba to nie będę się upierać, ale taka już jestem ze chce wszystko wiedzieć i ciekawa jestem jak was traktowali lekarze 

Ciekawa jestem tez czy cukrzyca pogorszyła się w 3 trymestrze albo przed samym porodem? Ja w sumie teraz po lekkich modyfikacjach dietetycznych z racjonalnym ruchem mam dobre wyniki, jak robiłam test ciagle rzygalam i żywiłam się bułka 🤢

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cukrzycę ciążową. Nie kazali ci się kłuć? Ja mam już luz, bo jestem na diecie i dzienniczek miałam idealny. Nawet dziś zjadłam ciastko karmelowe i cukier nie skoczył, jestem oczywiście na diecie i chyba nawet po ciąży na niej pozostanę, bo mi się podoba i smakuje, wkręciłam się w to po prostu. Mi nic o ktg nie mówili, wskazania mam i tak do cc więc nie pomogę w tej kwestii. Tak z ciekawości jaki miałaś cukier, że tak wcześnie cię zakwalifikowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, roztargniona09 napisał:

Ja mam cukrzycę ciążową. Nie kazali ci się kłuć? Ja mam już luz, bo jestem na diecie i dzienniczek miałam idealny. Nawet dziś zjadłam ciastko karmelowe i cukier nie skoczył, jestem oczywiście na diecie i chyba nawet po ciąży na niej pozostanę, bo mi się podoba i smakuje, wkręciłam się w to po prostu. Mi nic o ktg nie mówili, wskazania mam i tak do cc więc nie pomogę w tej kwestii. Tak z ciekawości jaki miałaś cukier, że tak wcześnie cię zakwalifikowali?

oczywiście ze się kłuje i tez mam dobre wyniki teraz 😄 jestem na diecie ale nie bardzo rygorystycznej, czasem zjem biała bułkę, jakiś owoc do posiłku, zamówię coś w knajpie, a w wielkanoc tez jadłam szarlotkę i nic się nie dzieje 

 miałam 96 na czczo, potem w dttg 98/190/130, ale mówię miałam bardzo ciezkie wymioty już od 5 tyg, na szczęście reagowałam na atosse, uratowala mnie ona przed wylądowaniem w szpitalu pewnie nie raz /: dzień przed testem prawie nic mi w żołądku nie chciało się utrzymać, wiec można powiedzieć ze robiłam go głodując, bardzo się męczyłam tez psychicznie, wiec winę zwalam na to i na kortyzol który podnosi poziom cukru we krwi 

 

Czyli zasadniczo nic od Ciebie nie chca wyjątkowego w związku z dobrze prowadzona cukrzyca, miło to słyszeć 🥰

Edytowano przez julita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można rodzić sn 🙂 cukrzyca nie jest przeciwskazaniem, zwłaszcza jeżeli trzymasz dobre wyniki. Jak będzie coś niepokojącego to pewnie Ci wywołają poród wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam niższy co prawda cukier, ale ja przed badaniem 4h wypiłam nieświadomie w nocy sok pomarańczowy i to pół litra. Nie masz się co obawiać, u mnie cukier skacze rano, ale już wypracowałam system i przed snem coś jem, to pomaga. Nie kłuję się już obsesyjnie, pozwalam sobie na grzechy czasami, zrezygnowałam z pewnych rzeczy, które lubiłam, ale zamieniłam je na te o niskim indeksie glikemicznym i chyba jedyne czego mi brakuje to banany i pomarańcze. Możemy za to jeść lody śmietankowe co mnie cieszy, bo tylko takie lubię. Podejście lekarza mojego jest normalne, diabetolog pochwalił mnie, pozwala na eksperymenty drobne, nie przekraczam jednak 125, a i tak to rzadko się zdarza, mam tak wypracowaną dietę, że już nawet 115 maks nie przekraczam. Czuję się na diecie dobrze, dziecko chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam jako ciekawostkę że nasze gukometry nam zawyżają cukier o 10 jednostek. Ja mam z rana wyższą normę bo biorę w nocy leki, które mi zawyżają cukier, a i tak jak byłam w szpitalu ostatnio to cukier z rana z żyły wynosił 85 i 80, a na glukometrze 94 i 92. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Można rodzić sn 🙂 cukrzyca nie jest przeciwskazaniem, zwłaszcza jeżeli trzymasz dobre wyniki. Jak będzie coś niepokojącego to pewnie Ci wywołają poród wcześniej.

niby tak, ale już jeśli na usg waga dziecka szacowana będzie na 4kg to jest to wskazanie do cesarki, u kobiet bez cukrzycy to 4,5 albo właśnie do indukcji chętnie szykują żeby dziecko nie przybrało na wadze a ja wolałabym bez indukcji 😄😄 zwłaszcza ze słyszałam ze te szacunki z usg są trochę mało prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, roztargniona09 napisał:

A jeszcze dodam jako ciekawostkę że nasze gukometry nam zawyżają cukier o 10 jednostek. Ja mam z rana wyższą normę bo biorę w nocy leki, które mi zawyżają cukier, a i tak jak byłam w szpitalu ostatnio to cukier z rana z żyły wynosił 85 i 80, a na glukometrze 94 i 92. 

oj ale bym chciała żeby tak było i żeby mój glukometr tak robił ❤️😊 

bo jednak zdarza się ze mam wynik 90 rano, a spokojniejsza się czuje przy 80 czy 85 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, julita napisał:

niby tak, ale już jeśli na usg waga dziecka szacowana będzie na 4kg to jest to wskazanie do cesarki, u kobiet bez cukrzycy to 4,5 albo właśnie do indukcji chętnie szykują żeby dziecko nie przybrało na wadze a ja wolałabym bez indukcji 😄😄 zwłaszcza ze słyszałam ze te szacunki z usg są trochę mało prawdziwe...

Ale jak Ty jesteś w 15 tc to do 4kg dziecka masz jeszcze dłuuuuuugą drogą. A przy kontroli cukrzycy i kontroli wagi może dziecko takiej wagi nie osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę cię uspokoić, że waga mojego dziecka była duża tylko na połówkowym, reszta usg wskazuje wagę w normie, dziecko waży tyle ile powinno. Cukrzyca ciążowa nie oznacza że będziesz miała ogromne dziecko, tym się nie masz co przejmować.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Foko Loko napisał:

Ale jak Ty jesteś w 15 tc to do 4kg dziecka masz jeszcze dłuuuuuugą drogą. A przy kontroli cukrzycy i kontroli wagi może dziecko takiej wagi nie osiągnąć.

wiem w ktorym tygodniu jestem, dziekuje😀😀 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, julita napisał:

wiem w ktorym tygodniu jestem, dziekuje😀😀 

 

Yyy nie o to chodziło, ale luz. Nie spinaj teraz rzeczami, które nie wiadomo czy się wydarzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×