Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny. Mam pytanie. Jaki progesteron uważa Wasz lekarz za dobry 7 dpo? Ja byłam już u kilku...wydawało mi się , że mój progesteron jest marny ( zazwyczaj mam koło 10,11ng) a moi lekarze twierdzą, że jest jak najbardziej w porządku.. Kiedyś słyszałam, że powinien być koło 20 NG...i już sama nie wiem 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Martuska napisał:

Kacperek za kilka dni kończy 3 miesiące. W nocy śpi po 7-8 godzin 😁 w dzień jest zdecydowanie bardziej aktywny i bardzo towarzyski. Buzia mu się nie zamyka 😊 Nie tylko odpycha zabawki ale także,,grabi" je do siebie. Na macie przekreca się już na boki i czekamy kiedy zacznie wykonywać pierwsze świadome obroty. Polubił leżenie na brzuszku ale dalej nie chce dźwigać głowy w tej pozycji 😕 rodzinna twierdzi, że tragedii nie ma bo trzyma sztywno głowę jak wezmę go np do odbicia a gdy leży na brzuszku obraca głowę w obu kierunkach. Dostaliśmy skierowanie do fizjoterapety i w przyszłym tyg mamy wizytę. Mój mąż twierdzi, że to trochę na wyrost bo dopiero od niedawna polubił tą pozycję i potrzebuje czasu by nabyć tą umiejętność, jednak mama woli dmuchać na zimne i sprawdzić czy nie ma żadnego napięcia itp. 

Cieszę się waszym szczęściem 🍀

 

Cudownie🥰 ależ ten czas pędzi. Jak szalony 😮😁🥰. Nie ma się co stresować. Każde dzieciątko opanowuje w swoim czasie nowe pozycje..ale oczywiście dla własnego spokoju możesz to sprawdzić. Na pewno jest wszystko ok ❤️

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Martuska napisał:

Już minęły 2 tyg ? 😅 chwilę temu miałaś punkcie!? Ale ten czas leci ... 😌

A od punkcji to minęły 3 tygodnie! 😀 2 tygodnie od pobrania biopsji 😉 No i teraz stres kiedy będą wyniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martuska napisał:

Kacperek za kilka dni kończy 3 miesiące. W nocy śpi po 7-8 godzin 😁 w dzień jest zdecydowanie bardziej aktywny i bardzo towarzyski. Buzia mu się nie zamyka 😊 Nie tylko odpycha zabawki ale także,,grabi" je do siebie. Na macie przekreca się już na boki i czekamy kiedy zacznie wykonywać pierwsze świadome obroty. Polubił leżenie na brzuszku ale dalej nie chce dźwigać głowy w tej pozycji 😕 rodzinna twierdzi, że tragedii nie ma bo trzyma sztywno głowę jak wezmę go np do odbicia a gdy leży na brzuszku obraca głowę w obu kierunkach. Dostaliśmy skierowanie do fizjoterapety i w przyszłym tyg mamy wizytę. Mój mąż twierdzi, że to trochę na wyrost bo dopiero od niedawna polubił tą pozycję i potrzebuje czasu by nabyć tą umiejętność, jednak mama woli dmuchać na zimne i sprawdzić czy nie ma żadnego napięcia itp. 

Cieszę się waszym szczęściem 🍀

 

Martuska, rozumiem twoje obawy ale Kacperek świetnie sobie radzi. Silny chłopak. My byliśmy u fizjo pierwszy raz jak mały skończył 2 miesiące bo przez miednicowe ułożenie w brzuchu nie chciał kręcić głową w obie strony. Fizjo oczywiście powiedział, że dziecko jest do natychmiastowej tetapii😬 (napięcia nie stwierdził). Dostaliśmy zestaw ćwiczeń do domu i czekaliśmy na wolne terminy zajęć (prywatnie też kolejki były). W międzyczasie przez jakieś trzy tygodnie była taka zima, mróz - 20 stopni i śnieg po pas i covid oczywiscie, że stwierdziliśmy, że nie będziemy tam jeździć, mieliśmy około 20 kilometrów. Jak mały skończył 3 miesiące sam ogarnąl obroty z pleców na brzuszek. Czas pokazał, że obyło się bez fizjo. 

Reasumując, warto sprawdzić czy wszystko jest ok dla samej siebie żeby później niczego sobie nie wyrzucać, ale jak usłyszysz, że dziecko do terapii to mię martw się na zapas. Wszystko będzie dobrze. 

Powodzenia 💞

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, AsiaWin napisał:

Dziewczyny ile czekałyście na wyniki badań genetycznych zarodków? Moja klinika wysyła do Hiszpanii. Minęły 2 tygodnie od pobrania materiału i zaczynam się już stresować. Powiedzieli mi ze do miesiąca się czeka, ale spodziewałam się ich szybciej 😀 pamiętacie jak było u Was?

U mnie klinika wysyłala jakoś dwa razy w mcu też gdzieś za geanice. Po pobraniu materiału po punkcji dostaliśmy wynik po ok 3 tyg bo pamiętam że byłam chyba w 5 może 6 dc kolejnego cyklu i dlatego nie mieliśmy transferu gdyż wolałam na cyklu sztucznym. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Strusio85 napisał:

Dziewczyny. Mam pytanie. Jaki progesteron uważa Wasz lekarz za dobry 7 dpo? Ja byłam już u kilku...wydawało mi się , że mój progesteron jest marny ( zazwyczaj mam koło 10,11ng) a moi lekarze twierdzą, że jest jak najbardziej w porządku.. Kiedyś słyszałam, że powinien być koło 20 NG...i już sama nie wiem 🙈

Kolo 20 jest szkoła niektórych lekarzy ale raczej na cyklach sztucznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Izuu07 napisał:

Kolo 20 jest szkoła niektórych lekarzy ale raczej na cyklach sztucznych 

Bardziej mi chodzi o naturalne starania. Przy zwykłej owu ( nie do transferu). Przy transferach wiem, że zależy lekarzom żeby progesteron był jak najwyżej  i zwykle jeszcze się dodatkowo suplementuje🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Martuska napisał:

Kacperek za kilka dni kończy 3 miesiące. W nocy śpi po 7-8 godzin 😁 w dzień jest zdecydowanie bardziej aktywny i bardzo towarzyski. Buzia mu się nie zamyka 😊 Nie tylko odpycha zabawki ale także,,grabi" je do siebie. Na macie przekreca się już na boki i czekamy kiedy zacznie wykonywać pierwsze świadome obroty. Polubił leżenie na brzuszku ale dalej nie chce dźwigać głowy w tej pozycji 😕 rodzinna twierdzi, że tragedii nie ma bo trzyma sztywno głowę jak wezmę go np do odbicia a gdy leży na brzuszku obraca głowę w obu kierunkach. Dostaliśmy skierowanie do fizjoterapety i w przyszłym tyg mamy wizytę. Mój mąż twierdzi, że to trochę na wyrost bo dopiero od niedawna polubił tą pozycję i potrzebuje czasu by nabyć tą umiejętność, jednak mama woli dmuchać na zimne i sprawdzić czy nie ma żadnego napięcia itp. 

Cieszę się waszym szczęściem 🍀

 

Wiesz Martuska, ja to Ciebie baaaardzo dobrze rozumiem. 

Sama stwierdziłam że Młody ma chyba asymetrię (pediatra na szczepieniach się nie czepiał wręcz stwierdził że prawie nic nie widać i wyciągnie się). Mamy ten sam problem z główką w pozycji na brzuchu co Wy. Jak Młody się czyms zainteresuje to ją trzyma a jak nie to nosem ciągnie po macie i drze się żeby go odwrócić. Mamy 5mcy i na plecy jeszcze nie potrafi się przekręcić no ale ma czas. A że grubasek się 4.5 rodził więc jest dorodny i ciężko mu tyłek podnieść i łapie wszystko trochę później 😅😅

Co do fizjoterapii polecam z czystym sumieniem. U nas okazało się że asymetria nie jest problemem ale napięta obręcz barkowa i nie otwieranie dłoni przy chwycie (schowane kciuki) już tak. Pani nam pomogła. Teraz jeździmy raz na mc, ona nam go ogląda, podsumowuje jego rozwój i pokazuje jak przez zabawę i ćwiczenia wspierać go dalej. 🙂

Także korzystajcie, my pomimo płatnych wizyt, nie zrezygnujemy z nich dopóki młody nie zacznie twardo chodzić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Strusio85 napisał:

Bardziej mi chodzi o naturalne starania. Przy zwykłej owu ( nie do transferu). Przy transferach wiem, że zależy lekarzom żeby progesteron był jak najwyżej  i zwykle jeszcze się dodatkowo suplementuje🙂

Powiem Ci, że chyba ze trzy razy lekarz kazał mi sprawdzić proga przy nat staraniach i był 13-15?? Mówił, że ok i nigdy sobie tym glowy nie zawracałam 🤔🤔 chociaż tak jak teraz i tym myślę, że jak bym wiedziała jaka to istotna sprawa to bym bardziej zwróciła na to uwagę 🤔

Jak to się człowiekowi zmienia przy kolejnych etapach starań 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny jakie musi być endometrium do transferu mrozaczka? W piątek miałam 7,5 ale okazało się że mam zły wynik Cmv Igm reaktywne. Dr kazal powtórzyć wynik I w piątek powtórzyłam wyszedl niereaktywny ale dodatkowo zlecił cmv awidnosc i czekam na wynik. Kurcze a jutro umówiłam się na wizytę jestem15dc i nie wiem co robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Katia83 napisał:

Hej dziewczyny jakie musi być endometrium do transferu mrozaczka? W piątek miałam 7,5 ale okazało się że mam zły wynik Cmv Igm reaktywne. Dr kazal powtórzyć wynik I w piątek powtórzyłam wyszedl niereaktywny ale dodatkowo zlecił cmv awidnosc i czekam na wynik. Kurcze a jutro umówiłam się na wizytę jestem15dc i nie wiem co robić. 

Endometrium powinno być 8-10mm. U Ciebie powinno być dobre. A odnośnie cmv to się nie pomogę  😞 ale dziwne ze raz wyszedł reaktywny a raz niereaktywny (?)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Martuska napisał:

Już minęły 2 tyg ? 😅 chwilę temu miałaś punkcie!? Ale ten czas leci 

Edytowano przez Ada23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, AsiaWin napisał:

A od punkcji to minęły 3 tygodnie! 😀 2 tygodnie od pobrania biopsji 😉 No i teraz stres kiedy będą wyniki!

Ja wynik miałam po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ada23 napisał:

Ja wynik miałam po tygodniu

Bardzo szybko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AsiaWin napisał:

Endometrium powinno być 8-10mm. U Ciebie powinno być dobre. A odnośnie cmv to się nie pomogę  😞 ale dziwne ze raz wyszedł reaktywny a raz niereaktywny (?)

No czekam pod gabinetem ciekawe co dr na to powie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po transfer w środę za tydz. Od niedzieli neoparin 40mg. Czy któraś może coś o tym powiedzieć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Katia83 napisał:

Jestem po transfer w środę za tydz. Od niedzieli neoparin 40mg. Czy któraś może coś o tym powiedzieć 

Masz refundacje na neoparin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Martuska napisał:

Masz refundacje na neoparin?

Dr. Wspomniał ze po transferze będzie refundacja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Katia83 napisał:

Moje endometrium 9,5. 

 

1 godzinę temu, Katia83 napisał:

Jestem po transfer w środę za tydz. Od niedzieli neoparin 40mg. Czy któraś może coś o tym powiedzieć 

Super wieści! Endometrium piękne  😀 a zastrzyki z neoparinu rób bardzo powoli i szukaj niebolacego miejsca. Ja robilam tak że przystawiałam igłę do skóry i jak bolało to zmieniałam miejsce. Sam zastrzyk to wpuszczałam 5-10 min i wogole mi się siniaki nie robiły! Sama byłam w szoku 😀 nawet myślałam że dostalam placebo zamiast leku! Haha. Przy poprzednich razach miałam cały brzuch posiniaczony...

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, AsiaWin napisał:

 

Super wieści! Endometrium piękne  😀 a zastrzyki z neoparinu rób bardzo powoli i szukaj niebolacego miejsca. Ja robilam tak że przystawiałam igłę do skóry i jak bolało to zmieniałam miejsce. Sam zastrzyk to wpuszczałam 5-10 min i wogole mi się siniaki nie robiły! Sama byłam w szoku 😀 nawet myślałam że dostalam placebo zamiast leku! Haha. Przy poprzednich razach miałam cały brzuch posiniaczony...

A trzymasz w lodowce zastrzyki ? Juz się boję tego leku. A co do endometrium dzis mamy 09.08 A transfer dopiero 17.08 nie uważacie ze późno?czułaś się jakoś specjalnie po neoparin, masz tez raz dziennie? I o której godz bierzesz? Mi nie napisał dr konkretnie godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Katia83 napisał:

A trzymasz w lodowce zastrzyki ? Juz się boję tego leku. A co do endometrium dzis mamy 09.08 A transfer dopiero 17.08 nie uważacie ze późno?czułaś się jakoś specjalnie po neoparin, masz tez raz dziennie? I o której godz bierzesz? Mi nie napisał dr konkretnie godz

Też się nad tym zastanawiam bo który to będzie dzień cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Katia83 napisał:

A trzymasz w lodowce zastrzyki ? Juz się boję tego leku. A co do endometrium dzis mamy 09.08 A transfer dopiero 17.08 nie uważacie ze późno?czułaś się jakoś specjalnie po neoparin, masz tez raz dziennie? I o której godz bierzesz? Mi nie napisał dr konkretnie godz

Nie trzymam w lodówce. Nic specjalnego nie czułam.  Kiedyś brałam rano a teraz miałam brać po 17 raz dziennie. Nie wiem odnośnie transferu... trzeba mieć nadzieję że lekarz wie co robi... możesz dla pewności zbadać dzień przed włączeniem progesteronu jaki masz poziom progesteronu.  Powinien być mniej niż 1.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kaja356 napisał:

Też się nad tym zastanawiam bo który to będzie dzień cyklu?

Wypadnie w 23dc. Sama nie wiem co zrobić. Dziś wyszedl kogelmogel w piątek byłam z wynikami do transferu I monitoringu. Okazało się że wyszedl w mojej przychodni Cmv IgM reaktywny gdy wychodziłam z kliniki dr zlecił raz jeszcze to badanie i CMV awidnosc. Wynik Cmv Igm juz dzis byl na wizycie I okazało się że jest niereaktywny ale awidnosci jeszcze nie ma około 10dni trzeba czekać. Nie wiem czy dac spokój sobie w tym cyklu.Dr tylko powiedział że jeżeli ma brać pod uwagę wynik z kliniki to do transferu może dojść ale jeżeli z mojej przychodni nie poda zarodków. Co Wy sądzicie. Dodam że w wrześniu wychodzą niektóre badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Katia83 napisał:

Jestem po transfer w środę za tydz. Od niedzieli neoparin 40mg. Czy któraś może coś o tym powiedzieć 

Endometrium piękne. Ile dniowy macie zarodek. Ja zawsze miałam progesteron włączany 5 dni przed transferem bo zarodki były 5 dniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Zuzanna. napisał:

Endometrium piękne. Ile dniowy macie zarodek. Ja zawsze miałam progesteron włączany 5 dni przed transferem bo zarodki były 5 dniowe

Zam pozostaly z 6doby podajemy 2 jeżeli dojdzie do transferu. Ja mam od czwartku brać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Katia83 napisał:

Zam pozostaly z 6doby podajemy 2 jeżeli dojdzie do transferu. Ja mam od czwartku brać 

Ostatnie zarodki bierzesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Katia83 napisał:

Zam pozostaly z 6doby podajemy 2 jeżeli dojdzie do transferu. Ja mam od czwartku brać 

Sorki od piątku mam proga w czwartek mam sprawdzić progesteron 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Katia83 napisał:

Sorki od piątku mam proga w czwartek mam sprawdzić progesteron 

To jak wyjdzie w czwartek zły progesteron to będzie wiadomo że transfer odwołany.  Jak będzie ok tzn ze pomimo późnego dnia transferu u Ciebie jest ok. Nie ma co porównywać z innymi 😀 trzeba patrzeć na wyniki.  Ja raz miałam odwołany transfer bo już mi progesteron wzrósł i to było za późno dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×