Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Natka

2 miesieczny maluch spłaszczenie glowki.

Polecane posty

Witam jestem niedoswiadczona mama 2 miesiecznej coreczki . Mam problem niestety moja corka obraca glowe tylko na jedna strone,oczywiacie przy mojej pomocy obracam jej glowke na druga strone I tak na zmiane.  Mam pytanie bo ona ma teraz splaszczona glowke po jednej stronie,co zrobic zeby to wyrownac ,oraz rodzice jak radzicie,badz poradziliscie sobie,zeby maluszek zmienial sam kierunki glowki . Mam wizyte u lekarza nie dlugo ,ale poprostu chcialabym wiedziec zeby zaczac dzialac jak najszybciej . Niby czytam w internecie itp,ale chetnie poczytam od was opinie I rady.

Edytowano przez Natka
Dodałam wiecej słow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Natka napisał:

Witam jestem niedoswiadczona mama 2 miesiecznej coreczki . Mam problem niestety moja corka obraca glowe tylko na jedna strone,oczywiacie przy mojej pomocy obracam jej glowke na druga strone I tak na zmiane.  Mam pytanie bo ona ma teraz splaszczona glowke po jednej stronie,co zrobic zeby to wyrownac ,oraz rodzice jak radzicie,badz poradziliscie sobie,zeby maluszek zmienial sam kierunki glowki . Mam wizyte u lekarza nie dlugo ,ale poprostu chcialabym wiedziec zeby zaczac dzialac jak najszybciej . Niby czytam w internecie itp,ale chetnie poczytam od was opinie I rady.

Nie powinnaś działać bez lekarza. Są specjalne poduszki, ale powinno się ich używać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy lekarz tak zaleci. Najlepiej zapiszcie się od razu do fizjoterapeuty dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Natka napisał:

Witam jestem niedoswiadczona mama 2 miesiecznej coreczki . Mam problem niestety moja corka obraca glowe tylko na jedna strone,oczywiacie przy mojej pomocy obracam jej glowke na druga strone I tak na zmiane.  Mam pytanie bo ona ma teraz splaszczona glowke po jednej stronie,co zrobic zeby to wyrownac ,oraz rodzice jak radzicie,badz poradziliscie sobie,zeby maluszek zmienial sam kierunki glowki . Mam wizyte u lekarza nie dlugo ,ale poprostu chcialabym wiedziec zeby zaczac dzialac jak najszybciej . Niby czytam w internecie itp,ale chetnie poczytam od was opinie I rady.

Usuń z łóżeczka wszystkie "ozdoby" i zmieniaj pozycję ułożenia dziecka. Raz nogi w jedną stronę, raz nogi w drugą stronę. Dziecko nie może cały czas patrzeć w jeden punkt. Poduszki też pomogą. Moja Córka też to miała.... główka się wyrównała i jest dobrze. Wizyta u lekarza - wskazana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka bylam u lekarza rodzinnego dzisiaj jakos mi sie udalo.  Starsza babka doktor powiedziala mi ze glowka tak wyglada po porodzie I nie trzeba nic z tym robic,ale ja widze ze jeden bok lekko jest splaszczony. I jak tu dzialac bez z skierowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Natka napisał:

Hejka bylam u lekarza rodzinnego dzisiaj jakos mi sie udalo.  Starsza babka doktor powiedziala mi ze glowka tak wyglada po porodzie I nie trzeba nic z tym robic,ale ja widze ze jeden bok lekko jest splaszczony. I jak tu dzialac bez z skierowania .

Idź do fizjoterapeuty z dzieckiem. Napisałam Ci wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2022 o 00:47, Natka napisał:

Witam jestem niedoswiadczona mama 2 miesiecznej coreczki . Mam problem niestety moja corka obraca glowe tylko na jedna strone,oczywiacie przy mojej pomocy obracam jej glowke na druga strone I tak na zmiane.  Mam pytanie bo ona ma teraz splaszczona glowke po jednej stronie,co zrobic zeby to wyrownac ,oraz rodzice jak radzicie,badz poradziliscie sobie,zeby maluszek zmienial sam kierunki glowki . Mam wizyte u lekarza nie dlugo ,ale poprostu chcialabym wiedziec zeby zaczac dzialac jak najszybciej . Niby czytam w internecie itp,ale chetnie poczytam od was opinie I rady.

Lekarz pewnie oleje temat. To samo bylo u nas. Fizjo i osteopata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fizjo to tak prędko, bo po 3 miesiącach powie ze juz za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działaj jak najszybciej. Nie słuchaj rad typu: samo się wyrówna, jak dziecko zacznie leżeć na brzuszku, raczkować itd. Bo wtedy będzie za późno na delikatne środki. Fizjoterapeuta dziecięcy pokaże Ci, jak nosić dziecko, jak z nim ćwiczyć,  żeby wyrównać asymetrię. Im wcześniej zaczniecie przy codziennych czynnościach, tym szybciej będą efekty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czaszka jest elatyczna jeszcze i się wyrówna. A żeby dziecko nie skręcało głowy w jednym kierunku to podkładaj, pod szczęką, na przykład worek z ryżem. Nauczy się i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko sobie tak upodobało jedna stronę. Pediatra i fizjoterapeuta twierdzili, że wszystko jest w porządku, po prostu tak jej wygodnie. Trzeba podawać witaminę D3, bo wpływa na twardość kości. Ja zaczęłam spać z córką tak, że jak się budziła na karmienie to musiała odwrócić główkę na stronę, na której rzadziej leżała i to pomogło. Ale jeszcze raz zaznaczę, napięcie mięśniowe było w normie, żaden mięsień nie był krótszy czy coś, asymetrii też nie miala, nie miała żadnych problemów z obracaniem główki w drugą stronę i bez problemu zasypiała przy piersi na tej stronis. Dziecko było całkiem zdrowe, a na tej stronie woli leżeć do dzisiaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×