Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
marta112233

Syn i córka

Polecane posty

Witam, mam pytanie do mam. Mam syna 7 lat i córkę 12 lat. Dwa tygodnie temu zauważyłam jak syn podgląda córkę w łazience przez otwory na dole drzwi (trwało to dość długo - kilka minut). Nic nie mówiłam bo nie wiedziałam co w ogóle powiedzieć - zaskoczyło mnie to. Od środy jesteśmy na wakacjach. Wczoraj rano widziałam jak syn podgląda córkę w pokoju (drzwi były uchylone) kiedy ta poszła się przebrać w strój kąpielowy bo mieliśmy iść na plażę. Nie wiem co mam zrobić. Jak mam rozmawiać z synem i czy mam mówić o tym córce w ogóle? (myślę że nie ale nie wiem naprawdę co robić bo jestem zaskoczona). Nie wiem ile to trwa (czy tylko to były te 2 przypadki co ja widziałam czy może więcej). Czemu syn się tak może zachowywać? Myślę że może ma to znaczenie dlatego to napisze. Nagość u nas w domu nie jest raczej tematem tabu. Ale raczej nie pokazujemy się sobie nago. Dzieci nie mają okazji zobaczyć mnie lub męża bez bielizny (w samej bieliźnie się zdarza). Dzieci z racji że mają oddzielne pokoje też raczej nie widzą siebie bez ubrań. Ja czasami widuje dzieci nago w łazience (sytuacje sporadyczne - raz na tydzień powiedzmy - córkę częściej). Nie rozmawiałam o tym jeszcze z mężem. Nie wiem co robić. Proszę o radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak go kolejny raz zauważysz to się zapytaj go, co on robi. Powiedz, że nie ma prawa nikogo podgladac. Że jest to naruszenie wszelkiej prywatności. Musisz zareagować. Nie możesz tego zostawić tak o sobie. Pamiętaj, że córka już od dłuższego czasu dojrzewa i mógł ją obserwować w różnych sytuacjach. Postaw się również na jej miejscu. Co byś pomyślała o swojej mamie, gdyby nie reagowała w takich sytuacjach? 7 lat to jest już ten wiek, w którym się rozumie, czemu się nie wchodzi komuś do łazienki. Dziecko już rozumie takie granice i ma obowiązek je szanować. Nie można ich usprawiedliwiać ciekawością, ponieważ rażąco ingerują w prawo do prywatności, intymności innego człowieka. On jest już za duży na takie rzeczy. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marta112233 napisał:

Witam, mam pytanie do mam. Mam syna 7 lat i córkę 12 lat. Dwa tygodnie temu zauważyłam jak syn podgląda córkę w łazience przez otwory na dole drzwi (trwało to dość długo - kilka minut). Nic nie mówiłam bo nie wiedziałam co w ogóle powiedzieć - zaskoczyło mnie to. Od środy jesteśmy na wakacjach. Wczoraj rano widziałam jak syn podgląda córkę w pokoju (drzwi były uchylone) kiedy ta poszła się przebrać w strój kąpielowy bo mieliśmy iść na plażę. Nie wiem co mam zrobić. Jak mam rozmawiać z synem i czy mam mówić o tym córce w ogóle? (myślę że nie ale nie wiem naprawdę co robić bo jestem zaskoczona). Nie wiem ile to trwa (czy tylko to były te 2 przypadki co ja widziałam czy może więcej). Czemu syn się tak może zachowywać? Myślę że może ma to znaczenie dlatego to napisze. Nagość u nas w domu nie jest raczej tematem tabu. Ale raczej nie pokazujemy się sobie nago. Dzieci nie mają okazji zobaczyć mnie lub męża bez bielizny (w samej bieliźnie się zdarza). Dzieci z racji że mają oddzielne pokoje też raczej nie widzą siebie bez ubrań. Ja czasami widuje dzieci nago w łazience (sytuacje sporadyczne - raz na tydzień powiedzmy - córkę częściej). Nie rozmawiałam o tym jeszcze z mężem. Nie wiem co robić. Proszę o radę. 

Syn podglądał córkę kilka minut, a Ty nie umiesz zareagować i najnormalniej w świecie powiedzieć mu, że tak się nie robi, po czym skierować jego uwagę na coś innego? To ile razy jeszcze go przyłapiesz zanim zareagujesz?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eva pięknie to wytłumaczyła. Broń  prywatności  corki,  a Twoim obowiazkiem jest wytłumaczyć  synowi że  kazdy ma prawo do prywatności.  Mozesz poprzeć  swoją  wypowiedź  kilkoma prostymi  przykladami z waszego życia. Widocznie syn dojrzewa,  i takie sprawy zaczynają go interesować. To naturalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×