Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Monikadekiel

Umiejętności pół rocznego dziecka

Polecane posty

Witam drogie mamy 🙂 Moja córka właśnie skończyła 6 miesięcy i rozwija się zupełnie inaczej niż moje pierwsze dziecko. Córka nie próbuje sama usiąść, tylko jak złapie się czegoś to się podciąga (nie prowokujemy u niej takiego zachowania), jednak nie martwi mnie to jeszcze, ponieważ i tak nie jest w stanie samodzielnie siedzieć, od razu się przewraca. Główkę trzyma bardzo stabilnie, od urodzenia uwielbiała leżeć na brzuchu. Mam wrażenie, że od miesiąca jej rozwój ruchowy stoi w miejscu. Leżąc na brzuchu obkręca się w koło, ale nie pełza ani do tyłu, ani do przodu, tylko w kółko. Z leżenia na plecach potrafi obrócić się na brzuszek. Ostatnio znudziło jej się leżenie na brzuchu i ciągle domaga się noszenia... mi już opadają ręce, a jeszcze mam świadomość tego, że nosząc ją ciągle to ona wtedy nie ćwiczy... 

Kiedy wasze dzieci zaczęły same pełzać, raczkować i siadać? Mojej się ewidentnie nie chce... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ma ponad miesiąc i pełza jak położe na brzuchu i podnosi główkę. Sam tez się obraca, na boki, na brzuszek. Oczywiscie nie raczkuje ani nie siada. No i zaczyna wydobywać smieszne dziewki.

Daj spokoj autorko kazde dziexko rozwija sie we wlasnym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Monikadekiel napisał:

Witam drogie mamy 🙂 Moja córka właśnie skończyła 6 miesięcy i rozwija się zupełnie inaczej niż moje pierwsze dziecko. Córka nie próbuje sama usiąść, tylko jak złapie się czegoś to się podciąga (nie prowokujemy u niej takiego zachowania), jednak nie martwi mnie to jeszcze, ponieważ i tak nie jest w stanie samodzielnie siedzieć, od razu się przewraca. Główkę trzyma bardzo stabilnie, od urodzenia uwielbiała leżeć na brzuchu. Mam wrażenie, że od miesiąca jej rozwój ruchowy stoi w miejscu. Leżąc na brzuchu obkręca się w koło, ale nie pełza ani do tyłu, ani do przodu, tylko w kółko. Z leżenia na plecach potrafi obrócić się na brzuszek. Ostatnio znudziło jej się leżenie na brzuchu i ciągle domaga się noszenia... mi już opadają ręce, a jeszcze mam świadomość tego, że nosząc ją ciągle to ona wtedy nie ćwiczy... 

Kiedy wasze dzieci zaczęły same pełzać, raczkować i siadać? Mojej się ewidentnie nie chce... 

Moje najmłodsze dziecko też ma pół roku i powoli próbuje pełzać. Dzień spędza głównie na ślinieniu się klepaniu rączka po nodze, turlaniu i gaworzwniu. Też nie umie jeszcze siedzieć i jakoś się do tego nie zabiera. Również domaga się towarzystwa i noszenia na rękach. Starsze prawie w ogóle nie gaworzylo i nie pełzało. Siedziało jak miało 7, raczkowało 8-9 a chodziło jak miało 13 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka zaczęła siadać gdy miała siedem miesięcy raczkować mając jedenaście miesięcy a chodzić mając pietnaście miesięcy każde dziecko rozwija się w innym tempie nie ma co porównywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że się nie chce nie znaczy że nie będzie. Każde dziecko jest inne, mój starszy od razu przeszedł z siadania do chodzenia przy meblach. Raczkowanie go nie interesowało.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Monikadekiel napisał:

Witam drogie mamy 🙂 Moja córka właśnie skończyła 6 miesięcy i rozwija się zupełnie inaczej niż moje pierwsze dziecko. Córka nie próbuje sama usiąść, tylko jak złapie się czegoś to się podciąga (nie prowokujemy u niej takiego zachowania), jednak nie martwi mnie to jeszcze, ponieważ i tak nie jest w stanie samodzielnie siedzieć, od razu się przewraca. Główkę trzyma bardzo stabilnie, od urodzenia uwielbiała leżeć na brzuchu. Mam wrażenie, że od miesiąca jej rozwój ruchowy stoi w miejscu. Leżąc na brzuchu obkręca się w koło, ale nie pełza ani do tyłu, ani do przodu, tylko w kółko. Z leżenia na plecach potrafi obrócić się na brzuszek. Ostatnio znudziło jej się leżenie na brzuchu i ciągle domaga się noszenia... mi już opadają ręce, a jeszcze mam świadomość tego, że nosząc ją ciągle to ona wtedy nie ćwiczy... 

Kiedy wasze dzieci zaczęły same pełzać, raczkować i siadać? Mojej się ewidentnie nie chce... 

Mało które dziecko w wieku 6 miesięcy samodzielnie i sztywno siedzi. Jeśli cię to niepokoi idź do pediatry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2022 o 16:30, KateZRzeszowa napisał:

To że się nie chce nie znaczy że nie będzie. Każde dziecko jest inne, mój starszy od razu przeszedł z siadania do chodzenia przy meblach. Raczkowanie go nie interesowało.  

Na dzień dzisiejszy zaczęła pełzać do tyłu 😅 próbuje też do przodu, ale jeszcze nie potrafi i się tylko denerwuje. Już się mniej martwię 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2022 o 22:53, Monikadekiel napisał:

Na dzień dzisiejszy zaczęła pełzać do tyłu 😅 próbuje też do przodu, ale jeszcze nie potrafi i się tylko denerwuje. Już się mniej martwię 🙂

Moje dzieci tez najpierw pelzaly do tylu. Dzieciaki chyba tak maja:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2022 o 00:07, roztargniona09 napisał:

Moje ma ponad miesiąc i pełza jak położe na brzuchu i podnosi główkę. Sam tez się obraca, na boki, na brzuszek. Oczywiscie nie raczkuje ani nie siada. No i zaczyna wydobywać smieszne dziewki.

Daj spokoj autorko kazde dziexko rozwija sie we wlasnym tempie.

Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Jeśli takie małe dziecko obraca się samodzielnie na boki i brzuszek to świadczy o wzmożonym napięciu mięśniowym. Nie jest to fizjologiczne. Może mieć duże problemy w przyszłości jeśli to zaniedbasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×