Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ewelina01

Nieśmiałe dziecko

Polecane posty

Hej, mam pytanko czy jest ktoś na forum kto manieśmiałe dziecko, które nie potrafi nawiązać rozmowy i rozpocząć zabawy z rówieśnikami? Pytam, gdyż mój 5 letni synek taki jest bardzo nieśmiały, chodzi do przedszkola ale niestety ani w rodzinie ani wśród znajomych nie mam dziecka w podobnym wieku i mój synek przez to nie bawi się z nikim poza przedszkolem, moż ktoś też ma taki problem i jest z Kielc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zagadać jakaś mamę z przedszkola. Umówcie się na placu zabaw, tak żeby Twój synek był sam z tym kolegą. Niech się zakumplują 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  Dziecko ma taką naturę, ale trzeba walczyć, aby go chociaż przyzwyczajać, oswajać. Musisz szukać tych kontaktów sama. Dobrze,  że chodzi do przedszkola, ale pasuje abyś ty wykazywała się większą aktywnością i inwencją dla dobra dziecka aby poznawało inne środowiska niż przedszkolne. W lecie częściej na placach zabaw przesiadywać, w zimie musisz rozglądać się co twoja miejscowość dzieciom oferuje z takich zajęć wspólnych integracyjnych. Organizuj mu urodziny z udziałem kilku dzieci z przedszkola. Zapraszaj dzieci z przedszkola do siebie do domu. Ja uważam, że to ma pozytywny wpływ na zacieśnianie koleżeństw. Jak będzie chodził do szkoły to jakieś zajęcia pozalekcyjne i obserwować też czy dziecku one pasują czy otoczenie mu pasuje, jak nie to szukać innych zajęć gdzie dziecko będzie się czuło możliwie komfortowo. Piszesz, że brak rówieśników w rodzinie i znajomych. Jest to duże ograniczenie, ale właśnie ty przez to musisz więcej wysiłku wytężyć aby dziecku organizować środowiska rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się .moja córka ma 9 lat też była taka nieśmiała teraz jest dużo lepiej. Przedszkole super . Moja chodziła jeszcze na zajęcia dodatkowe już w przedszkolu. Nawiązałam też kontakt z sąsiadka z synem w tym samym wieku i z mamami z przedszkola i spotykaliśmy się na placach zabaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×