Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marti2424

Bolesne skurcze w 39tyg ciąży

Polecane posty

Dziś od rana mam skurcze hicksa, przypominające te okresowe, w dole brzucha. Są bolesne i do wieczora trochę przybrały na sile. Cały czas pojawiają się w podobnym odstępie czasowym I trwają tak samo długo. Poza tym kompletnie nic się nie dzieje, jedynie rano po skurczu wypłynęło sporo przezroczystego śluzu jednak nie wydaje mi się aby to był czop lub wody. Ogólnie czuje się normalnie I nie mam problemu z niczym poza tymi skurczami, nie mam innych symptomów np porodu. Wiem, że normalnie powinny mijac po jakims czasie wiec czy ich obecnosc dluzszy czas jest powodem do obaw?Powinnam mimo wszystko jechać już na porodówkę czy panikuję? Mam tam kawałek drogi a nie chce się niepotrzebnie denerwować fałszywymi alarmami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marti2424 napisał:

Dziś od rana mam skurcze hicksa, przypominające te okresowe, w dole brzucha. Są bolesne i do wieczora trochę przybrały na sile. Cały czas pojawiają się w podobnym odstępie czasowym I trwają tak samo długo. Poza tym kompletnie nic się nie dzieje, jedynie rano po skurczu wypłynęło sporo przezroczystego śluzu jednak nie wydaje mi się aby to był czop lub wody. Ogólnie czuje się normalnie I nie mam problemu z niczym poza tymi skurczami, nie mam innych symptomów np porodu. Wiem, że normalnie powinny mijac po jakims czasie wiec czy ich obecnosc dluzszy czas jest powodem do obaw?Powinnam mimo wszystko jechać już na porodówkę czy panikuję? Mam tam kawałek drogi a nie chce się niepotrzebnie denerwować fałszywymi alarmami. 

Policz sobie czas między skurczami i zobacz czy się skraca. Lepiej jechać do szpitala niż żebyś miała potem nie zdążyć i urodzić w drodze jak Ci się zaczną parte. Nie masz żadnego szpitala bliżej żeby Cię tylko zbadali? Albo jakąś wizytę prywatną lekarza na cito? Można złapać ginekologa jakiegoś w internecie, żeby tylko sprawdził?

Jak wypłynęło sporo śluzu to jest prawdopodobne, że to był czop albo że wody się sączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Foko Loko napisał:

Policz sobie czas między skurczami i zobacz czy się skraca. Lepiej jechać do szpitala niż żebyś miała potem nie zdążyć i urodzić w drodze jak Ci się zaczną parte. Nie masz żadnego szpitala bliżej żeby Cię tylko zbadali? Albo jakąś wizytę prywatną lekarza na cito? Można złapać ginekologa jakiegoś w internecie, żeby tylko sprawdził?

Jak wypłynęło sporo śluzu to jest prawdopodobne, że to był czop albo że wody się sączą.

Nie skracają się, szpital jest ale beznadziejny i raczej tylko szkody się tam ponosi więc jedynie w ostateczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez ciepla kapiel. Jezeli po odprezajacej kapieli, prysznicu, skurcze nie mina to jedz do szpitala. W 39 tygodniu to moze byc juz porod. Najwyzej Cie potrzymaja kilka dni do wlasciwego porodu, choc chyba raczej urodzisz szybciej niz pozniej. Pakuj torbe i jedz do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Marti2424 napisał:

Nie skracają się, szpital jest ale beznadziejny i raczej tylko szkody się tam ponosi więc jedynie w ostateczności. 

Nie musisz tam zostawać, możesz tylko pojechać, zrobić ktg, a jeżeli to poród, to noe zgodzić się na przyjęcie i jechać już do tego właściwego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Nie musisz tam zostawać, możesz tylko pojechać, zrobić ktg, a jeżeli to poród, to noe zgodzić się na przyjęcie i jechać już do tego właściwego szpitala.

Oj ten scenariusz już przerabiałam i wiem, że takie działania nie mają sensu. Pojadę już bezpośrednio na wybraną do porodu porodówkę, nawet jeśli to nie poród to sensownie będzie zostać na oddziale już do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą kąpielą uważaj. Tak właśnie mi poradzono na izbie przyjęć w pierwszej ciąży. By pojechać do domu, wziąć kąpiel i zobaczyć,  w którą stronę pójdzie. W wannie dopadły mnie skurcze co 2 minuty, ledwo udało mi się z niej wyjść i się ubrać. A w drodze w samochodzie z bólu chciałam gdyż deskę rozdzielczą. Jeżeli masz kawałek do szpitala, to nie ryzykowałabym. Po prostu jedź,niech Cię zbadają. A jeśli zatrzymają, to wrócisz do domu już z dzieckiem. Będziesz pod kontrolą i Ty i maluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×