Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nadia87

Farbowanie włosów w ciąży 14 tydzień

Polecane posty

Witajcie. Czy farbowałyscie włosy w ciąży normalnie? Jakich farb używałyście? Jestem w 14 tyg. i nie mogę patrzeć już na odrosty. Ostatnio farbowałam przed ciążą a wcześniej regularnie, nigdy nie miałam takiego wielkiego, ohydnego odrostu. Odczekalam aż minie 1 trymestr i kupiłam sobie farbę bez amoniaku - Garnier olia ale jednak trochę się boje. Jakie macie zdanie w tym temacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nadia87 napisał:

Witajcie. Czy farbowałyscie włosy w ciąży normalnie? Jakich farb używałyście? Jestem w 14 tyg. i nie mogę patrzeć już na odrosty. Ostatnio farbowałam przed ciążą a wcześniej regularnie, nigdy nie miałam takiego wielkiego, ohydnego odrostu. Odczekalam aż minie 1 trymestr i kupiłam sobie farbę bez amoniaku - Garnier olia ale jednak trochę się boje. Jakie macie zdanie w tym temacie? 

Normalnie można farbować nawet w 1 trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farbowalam wlosy regularnie przez dwie ciaze. Nic zlego sie nie stalo. Nie ma co panikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Farbowalam wlosy regularnie przez dwie ciaze. Nic zlego sie nie stalo. Nie ma co panikowac.

Farbowałas sama farba drogeryjna czy w salonie? 

Edytowano przez Nadia87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nadia87 napisał:

Farbowałas sama farba drogeryjna czy w salonie? 

Sama. W domu. U fryzjera bylam wtedy moze z dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie farbować, w 14 tygodniu łożysko jest już świetnie rozwinięte i wyfiltruje tego typu środki chemiczne.

Jedyne co lekarz mi odradził w temacie to mocne rozjaśniacze - powiedział że jeśli z brunetki chcę przejść na platynowy blad to może jednak po porodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farbowałam regularnie, ale też farbą bez amoniaku. Kolor w ciąży wychodził mi trochę inny. Zamiast chłodnego blondu wpadało w rudy. 

Największy problem miałam podczas karmienia piersią. Bo po farbowaniu włosów ten cały zapach wychodził ze mnie, syn nie chciał jeść przez ok dobę.  Potem już się nauczyłam robić zapas mleka i po farbowaniu ściągałam i wylewałam, a mały jadł z butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wiem też, że już wiele było takich tematów ale nadal w tej sprawie nie ma jasnego stanowiska chociaz też na stronie mamy ginekolog widziałam wpis, że można.  No i z tego co słyszę i czytam to wiele kobiet po prostu farbuje normalnie, może czasem delikatniejszymi farbami i wszystko jest ok. Ja odczekalam jedynie ten pierwszy trymestr tak dla pewności i też pofarbuje. Jedynie postaram się trochę rzadziej niż co miesiąc jak do tej pory ale chciałabym też dobrze się czuć i jakoś wyglądać. Zdrowie dziecka na pierwszym miejscu oczywiście ale myślę, że skoro tak wiele osób to robi i jest ok to chyba nie ma co zbytnio panikować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Nadia87 napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Wiem też, że już wiele było takich tematów ale nadal w tej sprawie nie ma jasnego stanowiska chociaz też na stronie mamy ginekolog widziałam wpis, że można.  No i z tego co słyszę i czytam to wiele kobiet po prostu farbuje normalnie, może czasem delikatniejszymi farbami i wszystko jest ok. Ja odczekalam jedynie ten pierwszy trymestr tak dla pewności i też pofarbuje. Jedynie postaram się trochę rzadziej niż co miesiąc jak do tej pory ale chciałabym też dobrze się czuć i jakoś wyglądać. Zdrowie dziecka na pierwszym miejscu oczywiście ale myślę, że skoro tak wiele osób to robi i jest ok to chyba nie ma co zbytnio panikować. 

Farby bez amoniaku nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecka. Po prostu nie siedź w oparach farby, a w większym pomieszczeniu i nie ma żadnego problemu.

Fryzjerki normalnie w ciąży pracują i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KittyB napisał:

Normalnie farbuj włosy.Inna sprawa czy nie masz ochoty przemęczyć się  i wrócić do naturalnego koloru. Też fajno,a chyba siwków jeszcze nie masz?

Niestety moje naturalne mają nieładny, szarawy kolor i trochę wyglądają jakbym siwiala (chociaż pojedyncze siwe gdzieniegdzie są), niestety nie poszczęściło mi się z kolorem. Bardzo nietwarzowy kolor więc nie wchodzi w gre bo wiem że będę się źle czuła. Pozostaje tylko farbowanie, robię przeważnie odcienie średniego/ ciemnego blondu i w takich mi do twarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×