Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Zacznę od tego że mamy dwójkę dzieci. Parkę. Dziewczynka 3 lata i chłopiec rok. Mieliśmy nie mieć więcej dzieci jednak coś mi się w głowie poprzestawiało i bardzo chce mieć 3 dziecko.

Oba porody bez problemów. Pierwszy poród 6h, drugi 3h. Pieniądze mamy. Więc to też nie problem. 

Jedyne co mnie powstrzymuje to czy damy/dam sobie radę psychicznie. 

Jak to u was było? Ile macie dzieci? Jaki wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MłodaMama napisał:

Zacznę od tego że mamy dwójkę dzieci. Parkę. Dziewczynka 3 lata i chłopiec rok. Mieliśmy nie mieć więcej dzieci jednak coś mi się w głowie poprzestawiało i bardzo chce mieć 3 dziecko.

Oba porody bez problemów. Pierwszy poród 6h, drugi 3h. Pieniądze mamy. Więc to też nie problem. 

Jedyne co mnie powstrzymuje to czy damy/dam sobie radę psychicznie. 

Jak to u was było? Ile macie dzieci? Jaki wiek?

A mąż chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy młodsze ma rok, a chce się już kolejne, to są zazwyczaj hormony. 😉. U mnie tak było, szczególnie gdy się nadal karmi piersią. Też chciałam trzecie, gdy młodszy miał około roku, nawet chwilę próbowaliśmy i całe szczęście się nie udało. Gdy przestałam go karmić piersią, to na amen mi się kolejnego odechcialo. 😆 Moja rada, to jednak poczekać chociaż do 2 urodzin młodszego dziecka. Tym bardziej, że ty masz dwoje maluchów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak na prawdę to nie ma znaczenia że dwie ciążę i porody niemal idealne, trzecia może nie być taka idealna. Po dwóch ciążach i porodach w małym odstępie czasu i opiece nad maluchami twój organizm jest już nadwyrężony, nawet jeśli tego nie czujesz. I potrzebujesz zapewne jeszcze czasu na regenerację, rok to może być za, mało. Także gdybyś niedługo zaszła w ciążę, to mogłoby nie obyć się bez poważnych komplikacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foko Loko napisał:

A mąż chce?

Tak. Rozmawialiśmy już o tym. 

 

1 godzinę temu, ami napisał:

Gdy młodsze ma rok, a chce się już kolejne, to są zazwyczaj hormony. 😉. U mnie tak było, szczególnie gdy się nadal karmi piersią. Też chciałam trzecie, gdy młodszy miał około roku, nawet chwilę próbowaliśmy i całe szczęście się nie udało. Gdy przestałam go karmić piersią, to na amen mi się kolejnego odechcialo. 😆 Moja rada, to jednak poczekać chociaż do 2 urodzin młodszego dziecka. Tym bardziej, że ty masz dwoje maluchów. 

Może masz rację. Aczkolwiek ja już długo piersią nie karmie więc nie wiem czy to od tego. Niby mogłabym poczekać. Zrobić sobie przerwę jednak sobie myślę że jak siedzę już w tych pieluchach to już pociągnąć to do końca 😃 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tą psychika skoro uważasz że możesz nie dać rady?

W moim przypadku wiem że bym oszalała i by mnie wywieźli do szpitala gdybym miała znów zostawić wszystko co moje i skupić się jedynie na czyjejś dupie. Mam dwójkę dzieci 13 lat i 6 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MłodaMama, a Ty nie pisalaś jakiś czas temu, ze macie pewne problemy w związku? Jak będzie trzecie dziecko to tylko się nasilą. No i dobrze by było gdybyś dala odpocząć jeszcze organizmowi przed kolejną ciążą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, AnnaMaria1982 napisał:

Autorko a nie martwi Cię /niepokoi niestabilna sytuacja na świecie?  

Jak mam być szczera to nie. 

 

42 minuty temu, AgsAgsAgs napisał:

MłodaMama, a Ty nie pisalaś jakiś czas temu, ze macie pewne problemy w związku? Jak będzie trzecie dziecko to tylko się nasilą. No i dobrze by było gdybyś dala odpocząć jeszcze organizmowi przed kolejną ciążą. 

Tak, pisałam. Każdy ma problemy w związku ale przez te problemy na pewno się nie rozstaniemy. Dużo rozmawiamy. Sytuacja się polepszyła. 

I z tym odpoczynkiem to może też prawda. W głowie się przewraca już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie wyobraź np. wyprawę na spacer z niemowlakiem, dwulatkiem i czterolatkiem. Szczerze to świadomie bym się nie zdecydowała na 3 dziecko z tak mała różnicą.  Jedno w prawo, drugie w lewo a ty z niemowlakiem na rękach. Jeśli już to gdy młodszy by miał co najmniej 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MłodaMama napisał:

Tak. Rozmawialiśmy już o tym. 

 

Może masz rację. Aczkolwiek ja już długo piersią nie karmie więc nie wiem czy to od tego. Niby mogłabym poczekać. Zrobić sobie przerwę jednak sobie myślę że jak siedzę już w tych pieluchach to już pociągnąć to do końca 😃 

Ale nawet nie kp harmonony mogły ci jeszcze nie wrócić do normy sprzed ciąż. 😉. Poza tym ty od około 4 lat, wliczając też pierwszą ciążę jesteś głównie w trybie wicia gniazdka lub bycia głównie mamą. I organizm się już przyzwyczaił do tego stanu i znów chce tej ciąży czy noworodka, uważam, że to podświadomość. 😉. Tak samo jak osoby wiele lat dużo pracujące nie mogą zdecydować się na ciążę, bo one są właśnie przyzwyczajone do stanu głównie pracując...Ale zapewne sprawdzasz się w roli i mamy i czerpiesz z tego dużo radości skoro myślisz już o trzecim dziecku i z tego na pewno warto się cieszyć. 🙂. Jednak ja bym poczekała z decyzją... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×