Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mari79

Pocieszenie dorastania

Polecane posty

Mam problem nie wiem jak pocieszyć moją córkę. Ma 16 lat i idzie do drugiej liceum. Cały czas jest smutna i chce jej się płakać,ponieważ martwi się starzeniem nie wiem jak jej pomóc. Smuci się bo wie że już nigdy nie będzie dzieckiem że za niedługo skończy szkole dorosłe życie i te sprawy .wiadomo czasu się nie zatrzyma ale musi być coś co mogłoby odegnać źle myśli. Dużo rzeczy przypomina nam dorastanie więc trudno jej odgonić te myśli,ale może znacie jakiś sposób aby to nie utrudniało jej posiadania radości z życia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duży plus to że wchodzi w najlepsze lata swojego życia. To jej powiedz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Magda1234567 napisał:

Może przedstaw jej plusy bycia dorosłym gdyż też takie są. 

Mi przedstaw tez 🙄🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Mi przedstaw tez 🙄🤣

Może ja przedstawię.

1. Możesz robić i spotykać się z kim chcesz i nie musisz nikogo o tym informować,pytać mamę o zgodę itd.

2. Zakładając,że się pracuje,to ma się swoją kasę,niezależność i można sobie kupić co się chce( no może nie do końca co się chce,ale zazwyczaj więcej niż jest się na utrzymaniu rodziców ).

3. Można mieszkać samemu bez rodziców, co daje wolność.

Nie chciałabym mieć 16 lat. Chodzi się wtedy do szkoły,żyje w stresie bo sprawdzian,oceny, o każdą kasę trzeba prosić rodziców,0 niezależności,a jak się jest zdrowym i się pracuje,to jest super. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Mi przedstaw tez 🙄🤣

Tak wszystko co napisała wyżej Pati jest dobrze napisane. Poza tym lata gdy ma się około 20 lat to najlepsze lata życia, kiedy człowiek już dorosły i może robić co chce. I jeszcze miłość gdy się zako...e gdy poznaje nowych fajnych przyjaciół.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradziłabym się jakiegos psychologa, żeby wiedzieć jak porozmawiać z córką. albo spróbowac z nią porozmawiać dlaczego boi sie dorosłości, czego jej brakuje z dzieciństwa? Fajnie że macie szczera i otwartą relację, że córka chce z Tobą rozmawiać o swoich emocjach. Spróbuj dotrzeć do sedna, bo wg mnie te emocje wynikają z jakis powodów. Jak je poznasz, łatwiej będzie Ci znaleźć sposób żeby jej pomóc. Trzymam kciuki!

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×