Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gigaset

dziecko w wieku 1-2 lata

Polecane posty

hej, co jest wazne, aby dziecko opanowalo w tym wieku - do 2 r.z. ? 

koszytanie z toalety? 
mowienie? 

jedzenie sztuccami? 

rower ? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, gigaset napisał:

hej, co jest wazne, aby dziecko opanowalo w tym wieku - do 2 r.z. ? 

koszytanie z toalety? 
mowienie? 

jedzenie sztuccami? 

rower ? 
 

Mówienie i chodzenie zależy indywidualnie od dziecka, bo to jego rozwój. Natomiast jedzenie sztućcami łyżka, widelec, korzystanie z nocnika, czy rower, ale biegowy chyba wchodzi tylko w grę, to zależy od ciebie, czy uznasz to za ważne i nauczysz. 

Moje stabilnie chodziły w wieku 13 miesięcy, w wieku 12 odpieluchowałam, a jeść sztućcami też się uczyły w tym wieku. Natomiast z mową starsze mówiło pełnymi zdaniami mając niewiele ponad półtora roku, a drugie rozgadało się dopiero jak miało 2,5. Możesz to uznać za zbyt wczesne, ale przynajmniej nie miałam dziecka przyklejonego do swojego ciała przez 3 lata 24/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba zle zle autorke zrozumialam. Korzystanie z toalety czyli z wc, tak pomyslalam a raczej dzieci w tym wieku to nocniki. Moje tez korzysta z nocnika i czasem z wc ale to z nakladka. Jedzenie widelcem czy lyzka to raczej norma, ale ja pomyslalam o pelnym poslugiwaniu sie sztuccami. Co do mowy nie.wiem, moje gaworzy i guga w swoim jezyku. Mowi tylko mama tata i baba daleko mu do sklecenia jakiegolwiek slowa nie mowiac o zdaniu. Ale poki co to mi to nie przeszkadza, pozniej bedziemy sie martwic tym co wyniesie z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×