Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cudak

Dlaczego większość ludzi nie boi się realnych zagrożeń?

Polecane posty

Takich jak wypadek samochodowy, zakażenie szpitalne, rak, katastrofa lotnicza, wyrzucenie z pracy, eksmisja z mieszkania itd itd itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przypadek beznadziejny napisał:

to nie są realne zagrożenia, realne zagrożenie to jest jak typ z pałą teleskopową mówi ci żebyś dawał kasę. 

Takie zagrożenie też mi się zdarzały i oddałem wtedy kasę

Ale niby czemu rak nie jest realnym zagrożeniem? W Polsce każdego roku aż 100 000 ludzi umiera na raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Żaba Monika napisał:

Na coś trzeba umrzeć.

Tak mówią najchętniej palący papierosy na usprawiedliwienie nie rzucania palenia

To przechodząc przez jezdnię albo przejeżdżając samochodem na czerwonym świetle też można byłoby tak mowic. Albo przykladajac sobie do skroni rewolwer rosyjskiej ruletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie niczego się nie boją? Całkiem sporo nie boi się nawet isc na wojne gdzie jest prawie pewna smierc lub kalectwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, cudak napisał:

Tak mówią najchętniej palący papierosy na usprawiedliwienie nie rzucania palenia

To przechodząc przez jezdnię albo przejeżdżając samochodem na czerwonym świetle też można byłoby tak mowic. Albo przykladajac sobie do skroni rewolwer rosyjskiej ruletki

No bo na coś umrzesz, nie sa się tego uniknąć. Nawet jeśli się zamkniesz w domu i nie będziesz wychodził to może Ci spaść na głowę żyrandol albo samolot. A Ty piszesz o zwiększaniu ryzyka bez żadnej potrzeby, a to już głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żaba Monika napisał:

No bo na coś umrzesz, nie sa się tego uniknąć. Nawet jeśli się zamkniesz w domu i nie będziesz wychodził to może Ci spaść na głowę żyrandol albo samolot. A Ty piszesz o zwiększaniu ryzyka bez żadnej potrzeby, a to już głupota.

Palenie papierosow jest takim zwiekszaniem ryzyka bez potrzeby i to glupota

Tak samo brak badan profilaktycznych na taka to zwiekszanie ryzyka bez potrzeby i glupota

Tak samo wyprzedzanie na trzeciego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

psychika stosuje mech. wyparcia by nie obiciążac energetycznie organizmu niepotrzebnym stresem

 ale jesli ktos mial wypadek sam. to potem będzie sie bal podczas jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Carrillo napisał:

psychika stosuje mech. wyparcia by nie obiciążac energetycznie organizmu niepotrzebnym stresem

 ale jesli ktos mial wypadek sam. to potem będzie sie bal podczas jazdy

Czyli u większości ludzi ten mechanizm wyparcia powoduje, że ludzie nie boją się większości zagrożeń?

To dlaczego u mnie nie działa mechanizm wyparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cudak napisał:

Czyli u większości ludzi ten mechanizm wyparcia powoduje, że ludzie nie boją się większości zagrożeń?

To dlaczego u mnie nie działa mechanizm wyparcia?

mozesz isc do terapeuty zaplacic i moze dojdziesz do tego dlaczego. albo samemu sprobuj sie cofnąć w przeszlosc by okreslic syt. kiedy byles narazony. bywa ze w extremalnych przypadkach to jest ptsd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Carrillo napisał:

mozesz isc do terapeuty zaplacic i moze dojdziesz do tego dlaczego. albo samemu sprobuj sie cofnąć w przeszlosc by okreslic syt. kiedy byles narazony. bywa ze w extremalnych przypadkach to jest ptsd. 

No pewnoe mam traumy z dzieciństwa, kiedy zamykali mnie w kiblu itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

część przykładów to tragedie a nie realne zagrożenia, na zagrożenia mamy wpływ, na tragedię nie bardzo 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×