Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ewelina1995

Depresja poporodowa- leki od psychiatry

Polecane posty

32 minuty temu, jesionowka napisał:

Krzyczcie i róbcie co chcecie. 🤣

Masz dzieci? 

Ja jak nie miałam pomyślała bym tak samo. Zawsze kochałam dzieci, chciałam mieć więcej dzieci kiedyś,nawet miałam pracować w żłobku i zawsze krzyk uważałam za coś złego i myślałam,że ja nigdy nie będę krzyczeć i ogólnie,że byłabym przecież dobrą matką,ale kiedy już tą matką zostałam przyszło wyczerpanie,złość. Przecież nawet psychiatrzy jak patrzyłam piszą ile to dziecko w takim wieku potrzebuje snu,jak to w tym czasie można wypocząć,a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Nie tylko nie można odpocząć,ale i czasem nie można ugotować,zjeść i posprzątać. Przy moim dziecku ugotowanie makaronu jest ciężkie. Czasem już poprostu się drze a ja jem,albo jem z nim na kolanach w zależności od tego co jem. Jak położe do łóżeczka,to się drze jakby mu się niewiadomo jaka krzywda działa. I jak być szczęśliwą,zadowoloną kiedy jest się wyczerpanym. Raz na szczęście to był tylko raz i oby nigdy więcej to,że nie spał cały dzień to mało,ale jeszcze nie spał cała noc. Dopiero o 5 rano poszedł spać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ewelina1995 napisał:

Masz dzieci? 

Ja jak nie miałam pomyślała bym tak samo. Zawsze kochałam dzieci, chciałam mieć więcej dzieci kiedyś,nawet miałam pracować w żłobku i zawsze krzyk uważałam za coś złego i myślałam,że ja nigdy nie będę krzyczeć i ogólnie,że byłabym przecież dobrą matką,ale kiedy już tą matką zostałam przyszło wyczerpanie,złość. Przecież nawet psychiatrzy jak patrzyłam piszą ile to dziecko w takim wieku potrzebuje snu,jak to w tym czasie można wypocząć,a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Nie tylko nie można odpocząć,ale i czasem nie można ugotować,zjeść i posprzątać. Przy moim dziecku ugotowanie makaronu jest ciężkie. Czasem już poprostu się drze a ja jem,albo jem z nim na kolanach w zależności od tego co jem. Jak położe do łóżeczka,to się drze jakby mu się niewiadomo jaka krzywda działa. I jak być szczęśliwą,zadowoloną kiedy jest się wyczerpanym. Raz na szczęście to był tylko raz i oby nigdy więcej to,że nie spał cały dzień to mało,ale jeszcze nie spał cała noc. Dopiero o 5 rano poszedł spać.

A nie masz wrażenia, że trzymiesięczne dziecko jest bezbronne, nawet pies i kot są mniej bezbronne. 

Po psie i kocie też krzyczysz? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jesionowka napisał:

A nie masz wrażenia, że trzymiesięczne dziecko jest bezbronne, nawet pies i kot są mniej bezbronne. 

Po psie i kocie też krzyczysz? 

 

Co to za maniera mowienie, ze krzyczysz PO kimś?

To normalne, że nerwy w niektorych momentach puszczą, nikt nie jest idealny. Ważne, że nie drze się cały czas i że widzi potem, ze to błąd 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorka tematu widzi problem i wie że nie powinna krzyczeć i próbuje się zmienić i jej nawet się to udaje więc nie należy jej krytykować ale nawet podnieść na duchu i wesprzeć. Każdy czasem traci cierpliwość a najwięcej zawsze mają do gadania osoby które nie mają dzieci i nie znają tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Foko Loko napisał:

Co to za maniera mowienie, ze krzyczysz PO kimś? 

A co. Nie mogę tak gadać "Panno ze Dwora".? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jesionowka napisał:

A co. Nie mogę tak gadać "Panno ze Dwora".? 

Możesz nawet gwarą 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Skoro tu napisałaś, to pewnie czujesz, że potrzebujesz pomocy. I to nie czyni Cię złą mamą, wręcz przeciwnie. Co do krzyku, jesteś tylko człowiekiem i Tobą również targają emocje, choć oczywiście nie jest to dobre rozwiązanie ani dla Ciebie ani dla malucha. Kobiety często bagatelizują pierwsze sygnały świadczące o rozwijającej się depresji poporodowej, a im szybciej zdiagnozowana, tym łatwiejsza do opanowania. 

W tych czasach mieszkając nawet na wsi, można w zaciszu domowym połączyć się online z lekarzem psychiatrą, np poprzez aplikację ZnanyLekarz. Warto skorzystać z pomocy, aby powrócić do równowagi. Trzymam kciuki!

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×