Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klitek

Czy sądzicie że istnieje jakiś inny sposób na poprawę demografii w Polsce niż masowe sprowadzanie dzikusów do Polski?

Polecane posty

Tak. Ja np mam 2 propozycje:

- Promowanie w mediach pozytywnego modelu rodziny

- Większe płace dla polskich mężczyzn mających własne rodziny (minimum x2 minimalnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kris888 napisał:

Tak. Ja np mam 2 propozycje:

- Promowanie w mediach pozytywnego modelu rodziny

- Większe płace dla polskich mężczyzn mających własne rodziny (minimum x2 minimalnej)

Pomysły fajne pytanie tylko czy według rządzących lepsze to rozwiązanie czy sprowadzanie dzikusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak że ludzie będą mieć dzieci bo więcej żłobków powstanie, czy państwo będzie dawało więcej możliwości, warunków i będzie więcej sprzyjającej polityki by mieć dzieci... dlatego, że problem demografii na świecie wiąże się nie tyle z finansami i ekonomią co z trendami kulturowymi. w skrócie dziś obowiązuje trend by albo dzieci nie mieć wcale, albo mieć jedno, góra dwa, więc tak też się dzieje, ten problem nie jest problemem wyłącznie polskim ale to problem charakterystyczny dla całego rozwiniętego świata, który nie występuje np w świecie muzułmanów, murzynów w afryce, w indiach itp, mimo, że tam ubóstwo jest bardzo duże i możliwosci rozwoju dla dzieci znacznie bardziej ograniczone niż w rozwiniętej europie czy usa... a mimo to mnożą się.

jedyny realny sposób na poprawę demografii to aspekt kulturowy - ludzie to małpy, myślą, że są relatywnie inteligentni i samodzielni w myśleniu, gdy tak naprawdę myślą za nich inni, media, politycy, influencerzy, trendy tożsame dla danych czasów w których żyją...

wracając do tematu: by poprawić dzietność, posiadanie dzieci musi być modne i fajne, cool... bycie mamusią musi być super, musi być promowane w mediach, przez polityków, ulubione influencerki, i w ogóle opinia o posiadaniu rodziny, najlepiej dużej musi być pozytywna, cały aspekt dzietności musi być modny i trendy... wtedy ludzie bardzo szybko zaczną się rozmnażać - co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, ale taki trend musi istnieć i nawet brak żłobków wtedy nie powstrzyma tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klitek napisał:

?

A po co? I tak jest za dużo ludzi. Gdyby na terenie zajmowanym przez Polskę, mieszkało połowa ludzi co teraz, mieliby tylko lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, __Rym&Cym napisał:

wracając do tematu: by poprawić dzietność, posiadanie dzieci musi być modne i fajne, cool... bycie mamusią musi być super, musi być promowane w mediach, przez polityków, ulubione influencerki, i w ogóle opinia o posiadaniu rodziny, najlepiej dużej musi być pozytywna, cały aspekt dzietności musi być modny i trendy... wtedy ludzie bardzo szybko zaczną się rozmnażać - co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, ale taki trend musi istnieć i nawet brak żłobków wtedy nie powstrzyma tego.

Nie sądzę, nie wszystkie trendy da się wykreować. By się dało muszą być chwytliwe. Niestety rodzicielstwo jest trudne wymaga wysiłku, nie jest łatwe proste i przyjemne. To praca i poświęcenie części siebie.  W różnych zakątkach Europy już próbowano robić to co piszesz ten trendy nie łapie bo jest zbyt wymsgajacy dla odbiorcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chochlik napisał:

Nie sądzę, nie wszystkie trendy da się wykreować. By się dało muszą być chwytliwe. Niestety rodzicielstwo jest trudne wymaga wysiłku, nie jest łatwe proste i przyjemne. To praca i poświęcenie części siebie.  W różnych zakątkach Europy już próbowano robić to co piszesz ten trendy nie łapie bo jest zbyt wymsgajacy dla odbiorcy. 

I bardzo dobrze, że nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×