Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klitek

Jak wygladałoby życie, gdyby skuteczność wszystkich czynności była tak niska jak szukania pracy lub podrywania kobiet

Polecane posty

Wyobraźmy sobie życie, w którym musielibyśmy 100 albo 200 razy zrobić pranie, żeby dopiero ubrania się uprały

Albo musielibyśmy 100 albo 200 razy myć naczynia, żeby się umyły

Istnie syzyfowe i beznadziejne życie

Całe szczęście, że przynajmniej w dziedzinach takich jak robienie prania, zmywanie naczyń, ścielenie łóżka - mamy praktycznie 100% pewność, że jeśli coś zrobimy, to przyniesie to oczekiwany efekt, a nie trzeba będzie powtarzać setek bezskutecznych prób, jak w przypadku szukania pracy lub szukania partnerki

Chociaż w zasadzie w przypadku szukania pracy lub partnerki, gdyby 100 albo 200 prób wystarczyło to byłoby bardzo optymistycznie i już dawno znalazłbym jedno i drugie, bo przez te lata podjąłem już setki, a nawet tysiące prób

Już wyobrażam sobie reklamę pralki - wypierze twoje ubrania już po 100 praniach! 😄

Edytowano przez Klitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czy to nie ciekawe, że jedne z czynności w życiu dają niemalże 100% pewność co do skuteczności, a inne dają praktycznie 0% pewności co do skuteczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jeszcze ostatecznie bez miłości można żyć, ale bez zarobków już trudniej

Edytowano przez Klitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rozkminy, nie mam na razie 100% skutecznośći np. w tym czy obiad wyjdzie smaczny i udany i ciasto, ale i tak się najem, pojem. Usłyszałem kiedyś, że jestem skuteczny to było fajne. Chodziło o działanie, że coś ma być wykonane co jest zgłoszone, bez zwłoki. No właśnie i ci którzy mają skuteczność w zdobywaniu pieniędzy wygrywają, mogą mieć 2 lewe ręce do innych rzeczy i to im uchodzi.

Edytowano przez Mariusz4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mariusz4 napisał:

ciekawe rozkminy, nie mam na razie 100% skutecznośći np. w tym czy obiad wyjdzie smaczny i udany i ciasto, ale i tak się najem, pojem. Usłyszałem kiedyś, że jestem skuteczny to było fajne. Chodziło o działanie, że coś ma być wykonane co jest zgłoszone, bez zwłoki. No właśnie i ci którzy mają skuteczność w zdobywaniu pieniędzy wygrywają, mogą mieć 2 lewe ręce do innych rzeczy i to im uchodzi.

tak, jedzie czasem takie wielkie BMW a wewnątrz widać, że jakiś niski, gruby frajer, ale pewnie i tak ma bajkowe życie

Ja się nie skupiałem nigdy na zdobywaniu pieniędzy, a może faktycznie powinienem i to byłaby prawdziwa mądrość życiowa z mojej strony, że nawet jeśli mnie nie kręcą ani same pieniądze ani nic co można za nie kupić, ale wszystkich dookoła by to podniecało i by mnie lubili - a na ludziach mi zawsze najbardziej zależało, bo tego nie miałem...

Ale teraz, w moim wieku, cudem będzie jeśli zdobędę w końcu jakąkolwiek pracę za minimalna krajową, w której dam radę wytrzymać na dłuższą metę, na wysokie zarobki już nie mam chyba szans, a więc i na to, żeby mnie ludzie lubili

Edytowano przez Klitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na lubieniu przez ludzi. To czy ktoś polubi, zależy czy będzie komuś pasowało to jaki jestem. Tylko ogólnie, żeby pojśc naprzód bez pewnej pracy się nie da. Ale praca ma być to znośne spędzenie czasu na zarabianiu a nie męka bo los tak chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mariusz4 napisał:

Mi nie zależy na lubieniu przez ludzi. To czy ktoś polubi, zależy czy będzie komuś pasowało to jaki jestem. Tylko ogólnie, żeby pojśc naprzód bez pewnej pracy się nie da. Ale praca ma być to znośne spędzenie czasu na zarabianiu a nie męka bo los tak chciał.

Ludzie, którym pasuje to jaki ja jestem nie istnieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie znam takich prócz tych z rodziny niektórych bo inni mają swoje zamknięte grona i nie chcieliby mieć do czynienia ze mną, bo np jestem bez pary. Bardzo ważne, żeby lubić siebie i mie3ć do opowiedzenia nawet sobie samemu, za co. Jak sie ma swoój świat w którym sie dobrze czuje i coś, co pozwala rzwijac skrzydła czyli ta poszukiwana praca, to już niewiele brakuje do tego, żeby spotkać ludzi podobnych. To tak, jakby się chodziło z powerbankiem albo naładowaną baterią a nikt nie chce dopuścić do gniazdka z prądem. Wtedy dopiero można zaistnieć między ludźmi, czy w znajomości z jakąś kobietą. Kiedy oni wiedzą, że masz jakąś przyszłość. Szkoda, że taki jest ten świat, gdzie najważniejsze jest mieć stałe żródło pieniędzy i taki z BMW je ma, bo wiedział od podstawówki, że kasa musi być. ZA inne hobby każdy machnie ręką nawet można mieć studia to potraktuje jak zero.

Edytowano przez Mariusz4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klitek napisał:

Swoją drogą czy to nie ciekawe, że jedne z czynności w życiu dają niemalże 100% pewność co do skuteczności, a inne dają praktycznie 0% pewności co do skuteczności?

Na tym między innymi polega życie. Na niepewności w wielu sferach. Dobrze że przynajmniej to pranie czy ścielenie można skutecznie zrobić za jednym razem, bo inaczej to życie byłoby już kompletną udręką, i mielibyśmy o wiele więcej samobójstw niż mamy obecnie. 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jestem Jaka Jestem napisał:

Na tym między innymi polega życie. Na niepewności w wielu sferach. Dobrze że przynajmniej to pranie czy ścielenie można skutecznie zrobić za jednym razem, bo inaczej to życie byłoby już kompletną udręką, i mielibyśmy o wiele więcej samobójstw niż mamy obecnie. 😅

Ja bym tego nie nazwał niepewnością. Raczej mam 100% pewność, że jak będę zmywał naczynia, to je pozmywam i mam 100% pewność, że jak będę szukał pracy to jej nie znajdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×