Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patulka

ŚLUB CYWILNY - czy może być uroczysty i z pompą?

Polecane posty

Gość aniap
Do MATRIX180 Bardzo dziekuje,za te bardzo pozytywna odpowiedz.Gratuluje wam serdecznie i zycze duzo szczescia.Wiem co to cukrzyca,poniewaz moja mama choruje na nia od 27lat i wiem,ze bywa ciezko.Zrozumiale wiec sa Wasze obawy,ale tez podziwiam odwage i sposob w jaki do tego podeszliscie.Ze swej strony jestem pewna,ze gdy nadejdzie odpowiedni moment,nie bede sie wahac.Najwazniejszy jest fakt,ze oboje tego chcemy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniap
Czesc wszystkim.W ostatnia sobote,wybralismymy sie z moim partnerem na starowke i praktycznie przy kazdym kosciele natykalismy sie na slubne limuzyny.Widzielismy mlode pary i gosci skladajacych gratulacje.Przechodzac w tlumie postronnych ludzi,uslyszelismy "jaka szcesliwa pani mloda,ciekawe co bedzie za 10 lat?" I co wy na to? Jak wyobrazacie sobie siebie za 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona pyta
Mam pytanko, planuje ślub na 6 grudnia tego roku, czy można sobie zarezerwować datę ślubu bez problemu czy trzeba od razu robić opłaty i spisywać akt zawarcia małżeństwa, aby data w której chce zawrzeć związek małżeński ma być ta data która planuje, bo przyszły maż nie mieszka w moim mieście dlatego pytam czy jest możliwość wczesnego zaklepania daty a po tygodniu spisania dokumentów itd ??? I ile taki ślub kosztuje. Dziękuje z góry tym którzy mi odpiszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola123
Cześć wszystkim. Z TŻ zamierzamy wziąć ślub, na razie tylko cywilny w przyszłości również kościelny. Bardzo zależy nam by ślub był w plenerze , wymarzonym miejscem byłyby Łazienki Krolewskie w Warszawie, i tutaj mam do Was pytanie, czy w takim miejscu istnieje możliwość udzielenia ślubu cywilnego? I gdzie się udać po jakieś informacje, szukam i nie moge nic na ten temat znaleźć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) zastanawiamy sie z narzeczonym nad skromnym ślubem cywilnym, tzn świadkowie i my, jesteśmy juz długo ze sobą i córci też sie już dorobiliśmy :) ile Was mniej wiecej wyniósł taki ślub? wiem że dużo zależy od sukni i obrączek, ale chodzi mi głównie o wydatki na które ja pewnie od razu nie wpadnę a potem będzie zonk....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabell01
Ale sie temat rozwinął ;) Fajnie! Ja biorę ślub cywilny 23 sierpnia 2008r. i już powoli zaczynają mnie męczyć te przygotowania... (Chybabym zwariowała gdybyśmy musieli brać kościelny z weselem, zespołem i takimi tam sprawami) Początkowo nie mieliśmy robić żadnego przyjęcia tylko obiad dla rodziców, rodzeństwa i świadków ale jak się dłużej zastanowiliśmy to chcemy żeby byli wtedy przy nas przyjaciele no i kuzyni itp. I tak nazbierało się 40 osób i zaczął się problemy no bo przecież trzeba ich jakoś ugościć przenocować i wogóle wogóle ... Juz mi się nie chce niczego załatwiać nawet zaproszenia leża i kwicza (ok jutro już muszę je wysłać bo nikt nie przyjedzie ;)) To mam być nasz dzień więc czemu zaczynam go traktować jak przykry obowiązek?? Jak odnaleźć siebie i nie zwariować??? Pozdrawiam wszystkie przyszłe mężatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anegata
cywilny kosztuje 84zł , do tego marsz jakies 100 zl platny w usc przed samym udzieleniem slubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayschen
ŚLUB W PLENERZE I takie tam My tez bierzemy ślub tylko cywilny sierpnien 2009- z podanych wyżej powodów(moj TZ jest rozwodnikiem).Miedzyczasie urodzi nam sie synek-wogole jesteśmy szczęśliwi,chociaż ja nie jedne raz uroniłam łezke podczas ślubów w kościele.Z myślą ze ja tego nie bede miała.Ale mam znajoma ktora miała wszytko-i rozwód po 8 miesiacach od daty slubu.tak wiec ważniejsze z kim sie jest-i szczęście jakie daje nam bycie ze sobą. Nasz ślub robimy w plenerze-klaruje sie miejsce.Bedzie kwartet smyczkowy,kwiaty,czerwony dywanik,piękna zielona sceneria,nasz synek z nami.Achhh będzie wyjątkowo. Slub w Łazienkach-możliwy-jednak ceny sa podobno zabijające od 2500-5000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmkdj
Czesc wszystkim ja wlasnie jestesm juz po slubie cywilanym ktory odbyl sie 12 lipca tego roku.Musze powiedziec ,ze bylo to dla nas bardzo mile przezycie.Atmosfera w urzedzie bardzo przyjena wogole nie odczuwa sie stresu tak ja przy slubie koscielnym. Po slubie mielismy obiad w restauracji,a potem wielkiego grila w ogrodzie przy domu.Msze powiedziec ,ze bardzo milo to bedziemy wspominac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mój ślub miałbyć 20,09,08 ale mój znów się rozmyślił powód nie jest gotowy juz 2 raz ale jedno wiem napewno to już koniec. Nie dam się tak traktować. My kobiety rozwodników zawsze będziemy im ulegać nawet nie patrzą się na nas ze mam żależy na kościelnym a nie tylko na skromnym cywilnym. Ale żeby być z nim godzimy się tylko na cywilny choć w głębi duszy myślimy coś innego. Ile jeszcz z nas się poświęci a i tak zawsze będzemy porównywane do pierwszych żon. To z nimi wszystko robili pierwsi. Dziewczyny dajcie sobie z nimi spokój z rozwotnikami chyba ze same jesteście po rozwodzie. Pozdrawiam i życzę dużo szczęscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia25.04.09
Witajcie My mamy slub 25 kwietnia 2009. Tylko cywilny, z wyboru. Szkoda nam pieniędzy i czasu na kościelny, jestesmy dosyć "starą" parą młodą, mamy swoje dzieci, kościelny ślub nie wydaje nam się dla nas odpowiedni. Nauk przedmałżeńskich chyba byśmy nie przeszli ze śmiechu. No więc bierzemy cywilny i mamy zamiar postarać się żeby był uroczysty. Przyjęcie bedzie w gronie ok 40 osób, mamy juz fajna kameralną salkę, fotografa na imprezę i plener, w przyszłym tygodniu mamy załatwiać jakąś muzykę. Mam zamiar założyć fajną kieckę, napaliłam sie już nawet na jedną ale chyba za wcześnie na taki zakup, a może uda mi sie schudnąć do kwietnia. Nie ma dla mnie znaczenia jaki slub się bierze, ważne że jest ta druga połówka z którą się chce spedzić resztę życia, a czy sie przysiega w kosciele czy oswiadcza w US - jakie to ma znaczenie jeśli sie kocha. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanffff
ja tez biore cywilny slub w sierpniu przyszlego roku bedzie jakioes 40 0s0b, fotograf kamerzysta i bedzie tez zabawa do rana co prawda bez kapeli i muzyki biesiadnej ale wlasnie tak chcielismy, bedzie to przyjecie weselne i wcale nie musi byc skromne - nie bede sie przed nikim chowac, bede miala suknie w kolorze ecru z typu waskich bo taka mi soe podoba swoja droga widzialam sporo panien mlodych bioracych tylko slub cywilny w pieknych sukniach i nikomu to nie przeszkadzalo w kazdym bardz razie - nie wazne jak zrobicie - tak czy sie beda was obgadywac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronaa
witam,biore slub cywilny 26.09 bedzie na nim ok 17 osob chcialbym po uroczystosci zaprosic gosci na obiad i gdzie w poznaniu mozna dobrze i niedrogo zjesc w restauracji,bo ja nic nie moge znalezc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEFRETETE001
Ja ma ślub cywilny 20 września tego roku o godzinie 12.00. Kościelny planujemy może za rok razem z chrzcinami. Zapraszamy najbliższą rodzinę 25 osób ( oczywiście marudzą, że za wcześnie, że nie kościelny od razu itp.). Miałam mieć skromną suknię z typu wieczorowych ale przez trzy noce śniły mi się salony z sukniami i przymiarki. Stwierdziłam, ze założę suknie ślubną (kościelną niby :):)) ale bez welonu .....i tu zaczął sie problem bo co niektórzy mówią mi, że to nie wypada, że powinna być skromna zwykła itp.A to mój pierwszy ślub i jest bardzo ważny.... Dlatego weszłam na forum .....rozwiałyście moje wątpliwości i za to Wam dzięki. Założę suknie jaką chcę a najważniejszym gościem Naszym będzie mój syn...a jak komuś się nie podoba niech nie przychodzi........Ważne byśmy MY się dobrze czuli....... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla paulionki julka
pocieszam paulinkę tak oczywiście że może miała nie dawno sama ślub cywilny w białej sukni był super nie martw sie ślub będzie super wszystko będzie dobrze... trzymaj sie jak będziesz miała jakieś pytania to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i pozdrawiam! Ja też będę brała ślub tylko cywilny :) z wyboru. Nie chodze do kościoła mój narzeczony też nie. Nie uważam, aby slub cywilny był gorszy od kościelnego. Niektórzy mówią, że przysiega jest składana na ślubie kościelnym przed Bogiem... ale ztego co wiem Bóg jest wszędzie... więc podczas mojej przysiegi w USC też tam bedzie. Najwazniejsze jest wspolne zycie dwojga ludzi a nie rodzaj slubu. Miłośc jest wazna i to co sie ma w sercu i jakim sie jest czlowiekiem. Nasz ślub w przyszlym roku z weselem i z biała (lub ecru bo bardziej mi pasuje gdyz mam bardzo ciemna karnacje) suknia :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguguniasmia
Witam, my tez bierzemy slub cywilny 20.09.2008, zapalnowalismy sobie ze naszym weselem będzie ognislo+grill weselny w hotelu z polana specjalna pod ogniska, o polnocy będzie pokaz sztycznych ogni( pokaz10-15 minut – ok. 700zl)., jeżeli chodzi o menu jest ono bardzo zróżnicowane poczynając od bardzo typowych dań na ognisko i grila ( kielbasa., karkowka, itp.) konczac na typowych weselnych (żurek, łosoś, sałatki, itp), oczywiście nie może zabraknąć tortu,. Mamy tylko nadzieje ze pogoda dopisze, bo humory na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rapsodia9
Witajcie ja mam slub cywilny 22.11.2008 troche jeszcze czasu mam ale nie wiem jaka sukienke nalozyc :( bo chcialabym w bialej jak do koscielnego albo jakas jasna ale znajomi mowia ze nie wypada i szkoda zeby potem lezala w szafie i ze lepiej taka ktora mozna wykozystac na jakies imprezy albo cos w tym stylu z jednej strony racja ale chcialabym zeby mi ktos doradzil z osob ktore tez maja problemy ze slubem zwiazane buziaki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga rapsodia9! Ja postanowiłam iśc do slubu cywilnego w sukni ślubnej prawdziwej. Bylam nawet w wypozyczalni i przymierzalam kilka :D. Pokazalam pozniej zdjecia z tej przymiarki moim przyszlym tesciom, a oni zrobili dziwne miny i powiedzieli mi zebym sie nie wyglupiala itd. Ja i tak postawie na swoim... to jedyny taki dzien w moim zyciu i chce go zapamiatc jak najlepiej i isc w tym w czym zawsze marzylam i mies prawdziwy slub. Pojdz w takiej sukni jaka chcesz to TWOJ slub. Nie pozwol zeby inni Cie ubierali. A suknie zawsze mozesz wypozyczyc, okupic a jak kupisz to sprzedac. To TWOJ slub i TWOJA sprawa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anegata_sl
hej ja wkladam ecru - do kolanka :-) koronkowa zdobna sliczna A co na glowe , gdzie mozna kupic jakies upiecia zdobne do wlosow? na terenie Wawy? macie jakis pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pozytywnie -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pozytywnie -
Teraz także są śluby humanistyczne :-) Nie tylko wierzące osoby mogą chcieć uroczystą ceremonię. A czym się różni od ślubu cywilnego? Wybierasz miejsce ceremonii, przysięgę, muzykę, czytanie podczas ceremonii.... Taka ceremonia może wyglądać jak tylko chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafa koralowa
Witam!siedze 4 godziny i przeczytałam wszystkie strony uff... :) zajrzałam tu bo też chce wziąść ślub cywilny za rok. Chciałabym żeby był wyjątkowy i uroczy. Bedzie nas ok 30 osób wesele orkiestra w kameralnej małej sali. Mam pytanie odnośnie przygotowania w urzędzie jak zrobić żeby to właśnie nie trwało tylko 15 min i było bardziej elegancko, noi czy mogą być wszyscy goście w sali czy wystarczy miejsca dla wszystkich ? mieszkam w Rudzie Sląskiej a nikt z moich znajomych nie brał cywilnego tylko konkordatowe no i niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamisia
Cześć kobietki. Mój ślub cywilny odbędzie się 23.09.2008 we wtorek. Następnego dnia lecimy do Egiptu na podróż poślubną. Na uroczystość zaprosiliśmy tylko rodziców i świadków. Obiad będzie w restauracji i w tak małym gronie pewnie nie potrwa więcej niż 3-4 godziny jak sądze. Wybraliśmy takie rozwiązanie bo bardzo się kochamy i chcemy zalegalizować ten związek. Przygotowania do ślubu z pompą by nas zabiły. Za dużo kasy, stresu, załatwiania i czekania. Dla mnie nic nie ma znaczenia poza tym że człowiek którego kocham najbardziej na świecie stwoży ze mną rodzinę. Nie kieruję się tym co było by teoretycznie dla nas lepsze-na przykład wielkie wesele-ale robie tak żebyśmy to my byli szczęśliwi bo to przecież nasze życie. Nikogo innego....I jest mi z tym wszystkim cholernie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do igamisia: Popieram to co robisz i uważam, że masz racje:). My chcemy podobny ślub i uroczystość i wyjazd na wczasy jak igamisia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamisia
Kasandra życze dużo szczęścia i niczym ani nikim się nie przejmuj. rób to co uznasz za słuszne a nigdy nie będziesz żałowała. Pozdrawiam gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kandra852
Do igamisia: Dzięki za wsparcie, właśnie taki mam zamiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka84
Witam, Ja z moim narzeczonym półtora roku negocjowałam to abysmy wzięli ślub cywilny i udało się. :)Ne chodzimy do kościoła więc ślub kościelny byłby dla mnie hipokryzją. Ale on się upierał. W końcu doszliśmy do kompromisu. Będzie ślub cywilny w plenerze( skrzypek, czerwony dywan, piekna altanka:)) i wesele na 100 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka84
A co do stroju to będę miała na sobie długą białą sukienkę- narzie szukam odpowiednich. Coś jak ślubna ale skromniejsza. Jeśli znacie jakieś ciekawe strony z sukniami to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris Re Shire
Witam A ja mam pytanie dotyczące muzyki na ślubie cywilnym. Czy ktoś orientuje się, czy jest taka możliwość, aby została odegrana inna muzyka na ślubie (tzn. to byłoby połączenie marszu Mendelsona, z muzyką o której moja wybranka marzyła, aby została zagrała na swoim ślubie)?? Czy kierownik urzędu może pójść na takie ustępstwo, i czy ew. dodatkowe koszty z tym związane?... Niestety m.in. ze względów finansowych nie mamy możliwości "zasponosrować księdzu do nowego samochodu" biorąc ślub kościelny, a chcielibyśmy aby Nasz ślub cywilny był dal nas tak wyjątkowy jak kościelny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×