Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patulka

ŚLUB CYWILNY - czy może być uroczysty i z pompą?

Polecane posty

Gość Perełka84
Wydaje mi się, że jest taka mozliwośc. Musisz pójśc do sojego USC i o tym porozmawiać. Przyda się może jakieś podanie. Z tego co ja się dowiadywałam wszystko zależy od człowieka (urzędnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnaa
Muzykę jak najbardziej można sobie wybrać swoją, trzeba tylko dogadać się z urzędnikiem.U nas pytał się, czy chcemy przynieść coś swojego. Ja biorę cywilny 20.09.08, czyli za tydzień;) I też nie chcemy wyjść na hipokrytów, do kościoła nie chodzimy, więc po co bawić się w sponsorowanie księdza, który udzieli mi ślubu z wielką łaską, bo jestem w ciąży. Później będzie obiadokolacja dla najbliższej rodziny (na 20 osób), alkohol, muzyka i mam nadzieję że zabawa;) A co do kreacji, to będę miała na sobie czerwoną sukienkę do kolan, skromną ale ładną;) Będzie super, musi! Ślub cywilny może być tak samo piękny, a nawet piękniejszy, bo nikt nie robi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita1238
witam wszystkich.... mam mały problem a raczej chyba zaczynam panikować. Nie mogę sie już doczekać kiedy zostanę PANIĄ X a będzie to na początku grudnia a chciałabym, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik wiec doradzcie mi może co zrobić, co załatwić czy też przygotować. Chciałabym, żeby było strasznie kameralnie i miło.. może jakieś fajne zaproszenia albo małe suprajsy :) pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakazm
ja biorę ślub cywilny w przyszłym roku i wiem, że będzie z wielką pompą. Ceremonia odbędzie się po za USC, gdyż będzie dużo zaproszonych gości i sala USC ich nie pomieści, suknia ślubna i typowe polskie wesele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia86
Ja też będę brać ślub cywilny, tylko mam pytanie!Czy wypada mi wkładać białą suknię, jeżeli mój narzeczony to rozwodnik???I duużo starszy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaa
witam wszystkie przyszle panny mlode.. za tydzien biore slub cywilny szkoda ze nie zalatwilam wszystkich papierkow na koscielny no ale za pozno sie za to zabralismy a ksiac ku memu zdziwieniu nie chcial datku na pomalowanie kosciola:) no ale nie o tym mowa... DZIEWCZYNY to nie prawda ze jakslub cywilny to nie moze byc pieknie ja mam caly arsenal suknie slubna z dlugim trenem dlugi welon wszytko co jest potrzebne do slubu, i weselicho nie bedzie byle jakie (mam nadzieje hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babulka86
drogie Panie, powiedzcie proszę jak sprawa wygląda z rejonizacją? czy można brać cywilny w urzędzie innej dzielnicy? czytałam, że podobno nie ma z tym problemu. A co do samej uroczystości - nasza będzie skromna, liczy się to co sobie przysięgamy. Chcieliśmy cywilny, bo nie mamy ani czasu ani ochoty na kościelny. Tym bardziej pieniędzy, bo to niestety większy wydatek. Wierzę, że będzie pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eol89
Nie ma z tym problemu. Możesz sobie wybrać USC gdzie chcesz i tam wziąć ślub. Ja byłem 27 września właśnie na ślubie cywilnym. Szczerze powiem, że podobał mi się bardziej niż niektóre kościelne. Był bardzo uroczysty. Panna Młoda miała na sobie białą suknię ślubną z welonem. Młodzi podjechali pod USC bryczką, tam czekali goście, rozłożony był czerwony dywan. Sama uroczystość trwała 20min. Potem młodzi zostali obsypani ryżem. Życzenia, kwiaty itp. Potem oczywiście wesele, przywitanie chlebem i solą. I inne zwyczaje. Wesele na 90 osób do białego rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babulka86
Dzięki serdeczne za informacje :) nie mogę sie tego ślubu doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emileczka
Również jestem związana z rozwodnikiem, więc w grę wchodzi tylko ślub cywilny... Smutno mi trochę ze ominie mnie ta chwila przed ołtarzem,ale mam nadzieje że i cywilny może być piękny i wyjątkowy.Czekam na tą magiczną chwile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
mam pytnie dot. szampana i ewe. czekoladek po slubie w usc.... kto to ma "załatwic"??? co z kieliszkami itd. kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic.... pomocy!!!! :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
co z szapmanem i ewe. czekaladkami po slubie w usc??? jak to załatwic??? POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie Co do tematu... Ja kończę niedługo 19 lat,mój partner 18.Chcemy się zdecydować na ślub.Jesteśmy już razem od 6 lat,rodzice nie mają nic przeciwko,choć jest zdziwienie,że tak szybko.W przyszłym roku chcemy wziąść ślub cywilny,a za jakiś czas kościelny(choć co do tego 2 jeszcze nie wiem). Cywilny planujemy skromny,tylko dla najbliższej rodziny czyli rodzice,teściowie,rodzeństwo ... a jeśli chodzi o kościelny to tradycyjny z pompą być może za granicą;) Mam do Was pytanie - czy waszym zdaniem nie jesteśmy za młodzi na ślub?Oboje jesteśmy pewni tej decyzji pomimo tak młodego wieku i chciałabym znać wasze zdanie na ten temat. Pozdrawiam i życzę wszystkim parom dużo szczęścia na nowej drodze życia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_30
Slub cywilny może być uroczysty i z pompą. Ja miałam krociuteńką białą sukienkę i do tego dłuugi welon. Mielismy szpaler i wystrzał z armaty. A potem super przyjęcie w super miejscu. I tak mi się to wszystko podobało, ze chciałabym jeszcze raz....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzihadek
Ja miałam brać cywilny w 2006 roku ale sprawy sie pokomplikowaly. Potem rozstałam się z narzeczonym czego bardzo żałowałam ale stało się. Teraz znowu jesteśmy razem i zamierzamy wziąć ślub cywilny. Kościelnego narazie nie chcemy bo ksiądz mógł by robić problemy. Mamy nieślubne dziecko itp... po za tym te nauki przedmałżeńskie to śmiech na sali. Wolę aby urzędnik wypytywał mnie o wykształcenie dzieci itp w urzędzie niż ksiądz uczył jak współżyć :D:D. W moim USC w Krakowie pytali nas w 2006 tylko o wiek dowód osobisty itp. O żadnych dzieciach ani wykształceniu nie było mowy. Ja uważam, że gdy dwoje ludzi się kocha to nie ważne jaki ślub biorą, ważne jak długo ze sobą będą i czy związek będzie udany. A tak po za tym ja rowniez mam dylemat z suknią. Z jednej strony nie wiem czy wypada taką strojną jak na kościelny ale z drugiej strony marzy mi się właśnie taka piękna biała suknia. Jaki struj uznajecie na SC ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od tego,kto ma jakie upodobania... Ja nie wiem czy wybrałabym się do USC w białej sukni... choć oczywiście jest to normalne,bo nie raz widzę pary młode wychodzące z USC,i panna młoda ma suknie białą z welonem ;) Ale jak widzę pannę młodą w ładnej eleganckiej sukience też jest dobrze ;) Moja siostra jak brała ślub cywilny miała taką ładną suknię elegancką,uroczystą ;) Więc moim zdaniem to zależy kto o czym marzy i jakie ma zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IcanCONTROL
Mnie zawsze marzył się ślub kościelny.. ale jeśli się kogoś kocha to czasem trzeba ustąpić... jestem z cudownym mężczyzną, ale kościelny odpadł na starcie kiedy zaczęliśmy o tym mówić... fakt, że mi przykro kiedy rozmawiam z przyjaciółką, która w podobnym czasie wychodzi za mąż.. Jednakże myślę, że cywilny to równie piękna ceremonia. Jest w niej coś innego.. bardziej uroczystego... I choć jestem dorosła, nie wiem co na to rodzice.. Rozmawiałam z nimi, że tylko taka możliwość wchodzi w grę, zapytałam co o tym myślą, ale zamknęli się w sobie.. pokręcili głowami... Nie potrafię z nich wyciągnąć co myślą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUFLOWCIA
Mnie czeka slub cywilny!!ciesze sie bo niedługo przyjdzie na swiat nasze maleństwo!!tak z narzeczonym ustaliliśmy narazie a jeśli chodzi o slub koscielny zawsze możemy go wziąć!!najgorsze są komentarze osób z rodziny np. dlaczego nie weźmiemy odrazu kościelnego ślubu itd.!!ale bardzo się ciesze z tego faktu że wezmę ten ślub!!!będzie małe przyjęcie w sród najbliższych i to mi narazie wystarczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUFLOWCIA
Mnie czeka slub cywilny!!ciesze sie bo niedługo przyjdzie na swiat nasze maleństwo!!tak z narzeczonym ustaliliśmy narazie a jeśli chodzi o slub koscielny zawsze możemy go wziąć!!najgorsze są komentarze osób z rodziny np. dlaczego nie weźmiemy odrazu kościelnego ślubu itd.!!ale bardzo się ciesze z tego faktu że wezmę ten ślub!!!będzie małe przyjęcie w sród najbliższych i to mi narazie wystarczy!!! Robimy to dla siebie jak i dla naszego maleństwa!! Wydaje mi sie iż nawet ślub cywilny może być bardzo uroczysty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anxav
ja Slub biore tez tylko cywilny z wyboru!date mam na 12 kwietnia i mam nadzieje ze to bedzie wyjatkowy dzien wlasciwie jestem tego pewna!!!bede otoczona najblizszymi osobami!strasznie sie stresuje!i co to za roznica czy koscielny czy cywilny grunt zeby dwie osoby zawierajace malzenstwo sie kochaly i byly pewne tego co robia!wiec wszystkim przyszlym mezatka zycze powodzenia i pamietajcie ze wszystko wam wypada np,suknia slubna czemu nie to WASZ DZIEN bawcie sie dobrze w tym dniu i przez reszte waszego zycia! buziaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tordis
Nie wiem, kiedy bedzie slub - jedno jest pewne: bedzie tylko cywilny. Jestem ateistka i jesli jeszcze kiedys bede miala cos wspolnego z kosciolem katolickim, to tylko tyle, ze zloze akt apostazji. Moj L. jest agnostykiem i tez sie przy koscielnym nie upiera. Czy bedzie uroczyscie? Jasne, ze tak! Kiecka slubna nigdy mi sie nie marzyla, wiec obejdzie sie bez tego. Bedzie skromna, prosta kiecka w jakims twarzowym kolorze, a do tego najpiekniejsze i najbardziej ekskluzywne buty, na jakie bedzie mnie stac - Manolo, Jimmy Choo, Louboutin, cos w ten desen :) Muzyka? Marzy mi sie marsz Mendelssohna odegrany na gitarach elektrycznych (w koncu i ja, i L. mamy metalowe korzenie). A potem impreza w gronie najblizszych. Tak na 50-60 osob gora. Bo wiecej nie zawsze znaczy weselej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asioleczka
witam wszystkie kobietki!! my właśnie ustalilismy termin slubu cywilnego na wrzesien. Jeszcze dużo czasu, ale ja sie stresuje. Ja bym bardzo bardzo chciała kościelny, i biała suknia i wesele.....ale moje kochanie nie chce pieniedzy od rodziców i sam chce zarobic, wiec nie predzej niz 2011. A teraz mały obiadek i tyle...A tu by sie chciało swietowac taki dzien...bawic sie i tanczyc. CZy taki cywilny slub, a pozniej koscielny to rozsądne, czy lepiej dopiero w 2011...... pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safa
ja swiadomie rozdziele ślub cywilny od kościelnego. najpierw cywilny, mysle,ze bardzo uroczysty ale bez przegiec. tak zeby bylo wyjatkowo bo to nasz dzien. planuje,ze bedzie to poza urzedem czyli najprawdopodobniej w ogrodzie restauracji lub gdzies.... w plenerze. a koscielny bedzie przede wszystkim intymnym doswiadczeniem, duchowym i wezmiemy go wtedy kiedy uznamy,ze tego potrzebujemy. najprawdopodobniej tylko z rodzicami i swiadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila_aa
Ja też biorę ślub cywilny i kościelny później. Cywilny pod koniec sierpnia a kościelny może za jakieś 3-4 lata dopiero bo na razie niema na to pieniędzy. też się zastanawiałam czy może lepiej poczekać i zrobić tylko kościelny ale doszłam do wniosku, że przecież kościelny nie ucieknie i za te kilka lat też będzie wyjątkowy a dzięki cywilnemu będę mogła już za parę miesięcy być ŻONĄ :) Cywilny planujemy skromnie: my, świadkowie, rodzice moi i narzeczonego, i może jeszcze chrzestni i najbliżsi przyjaciele. Po uroczystości obiad w ładnie udekorowanym na tą okazje domu moich rodziców i taka mała impreza rodzinna do wieczora albo do rana :) Moim marzeniem by było żeby oprócz szampana w USC nie było w tym dniu kropli alkoholu ale mało realnie to widzę :( Nad tym w co się ubrać zastanawiam się już bardzo długo. Myślałam o sukni ślubnej, ale ponieważ i tak bedę miała okazję ją założyć na ślubie kościelnym jeszcze to chyba się ograniczę do jakiegoś ładnego jasnego kostiumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhania1
widzę, że ta dyskusja toczy się już od jakiegoś czasu, więc może uda mi się jeszcze w nią włączyć :-)) , pytanko do aniap czy już jesteś po ślubie i czy wystąpiłaś w białej sukni? okazuje się ze jestem w sytuacji jak Ty i właśnie dzisiaj byłam w salonie przymierzałam sukienkę (białą) i doszłam do wniosku że tak na prawdę to dla mnie jest to pierwszy ślub i chcę żeby to był ten wymarzony, jeżeli jeszcze tutaj zaglądasz to odezwij sie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NINUSIA_85
Czy ktos mi powie czy do cywilnego trzeba isc w sukni jasnej czy moze byc bialo czarna pasuje????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×