Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patulka

ŚLUB CYWILNY - czy może być uroczysty i z pompą?

Polecane posty

Gość renia233
podam pare stron z sukniami jedna z nich zakładam na swoj slub . www.lightinthebox.com www.bestbridalprices.com www.getmarried.com www.maggiesottero.com www.bestbridalprice.com Jesli ktos poszukuje wiecej stron internetowych z sukniami lub dekoracjami weselnymi,słuze pomoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird1981
Witam wszystkich)) za miesiąc biorę ślub cywilny)) chciałabym czuć się naturalnie i nie wymuszać niczego na sobie w kwestiach organizacyjnych)) Poradźcie mi więc proszę, czy mogę w tym dniu założyć sukienkę w moim ulubionym czarnym kolorze? Czy bardzo to dziwnie będzie wyglądało? Dodam, że na codzień noszę ubrania w kolorze czarnym i bardzo dobrze się z tym czuję))) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BreM
Witam wszystkich. Mam do was pytanie które mnie krępuje i nie daje mi spokoju. Mam teraz 17 lat a moja partnerka 15. W przyszłym roku chcieli byśmy wziąć ślub cywilny lecz zastanawiam się czy sąd na to zezwoli bo jest taka możliwość chodzi mi o (Panna między 16 a 18 rokiem życia- postanowienie sądu rodzinnego zezwalające na zawarcie małżeństwa) i czy będzie to polegało na tym że się bardzo kochamy i chcemy być razem czy raczej będzie musiał to być jakiś "większy" powód? Słyszałem że gdyby moja partnerka była w ciąży sąd mógł by się zgodzić. Ale nie wiem już w co mam wierzyć. A na tym ślubie bardzo mi zależy. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate_kate
Slbu cywilny kosztuje 85zł. + 40zł za akty urodzenia. Dodatkowo trzeba zapłacić za oprawę muzyczną i toast po ceremoni. We Wrocławiu za musyke płaci się 70zł.a za toast po 2,50zł od kieliszka...Szampany trzeba przyniesc wlasne. Jesli chodzi o przyjecie to robie jedynie w domu dla ok.20os. Całość powinna wynieć ok.2 tys. Nie licząc oczywiście obrączek i w zalezności jaką suknie sobie wybiorę... Pozdrwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate_kate
Slbu cywilny kosztuje 85zł. + 40zł za akty urodzenia. Dodatkowo trzeba zapłacić za oprawę muzyczną i toast po ceremoni. We Wrocławiu za musyke płaci się 70zł.a za toast po 2,50zł od kieliszka...Szampany trzeba przyniesc wlasne. Jesli chodzi o przyjecie to robie jedynie w domu dla ok.20os. Całość powinna wynieć ok.2 tys. Nie licząc oczywiście obrączek i w zalezności jaką suknie sobie wybiorę... Pozdrwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird1981
Witaj BreM, myślę, że jeśli bardzo zależy Ci na ślubie, powinieneś po prostu udać się do stosownej instytucji i dowiedzieć się szczegółów oraz nie bacząc na to jaką decyzję podejmie sąd rodzinny, próbować uzyskać stosowną zgodę na zawarcie małżeństwa))) jeśli naprawdę tego pragniecie, to tych kilka niezbyt przyjemnych formalności da się jakoś przeżyć)) trzeba być dobrej myśli że sąd przychylnie ustosunkuje się do Waszej prośby)))) życzę powodzenia@ ja natomiast wciąż jestem ciekawa co sądzicie o założeniu czarnej sukienki na ślub cywilny))) dzięki za opinie*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość destylatkomeonna
\"2 miesiące temu brałam slub cywilny. Nie chodzimy do kościoła, więc nie chcieliśmy udawać kogoś, kim naprawdę nie jesteśmy.\" - i tak do jasnej ciasnej być powinno. ślub kościelny to żenada, szczególnie dla ateistów, niewierzących, antyklerykałów i wszystkich tych, którzy nie chcą mieć z KK nic wspólnego. brawo za odwagę i samoświadomość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naattaalliia
Ślub cywilny czy nawet kościelny to sprawwa indywidualna, tak jak sobie wymarzymy tak ma wyglądać, równiez w kwesti stroju, więc ja nie widze nic złego w ubraniu czarnej sukni w ten dzień. Jeżeli taka właśnie sukienka Ci się podoba i chcesz ją włożyć to się nawet nie zastanawiaj, nie patrz na to co mówią inni!!! Ważne że Tobie sie podoba! To jest Twój dzien i Ty rządzisz! Ja równiez biore tylko slub cywilny ze wzgledu na to że mój partner jest po prozwodzie. I ubieram piękną suknie w kolorze ekri, welonu także sobie nie odpuszczę. Będę wyglądała jak prawdziwa Panna Młoda bo własnie takie jest moje marzenie!!! Nie zwracam na uwagi innych np. takiego typu \" No bo to tylko ślub cywilny no co Ty przeciez nie wypada\" mam gdzies opinie innych. W tym dniu liczę sie tylko ja i mój mąż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessssssss....
też właśnie uważam jak poprzedniczka:) każda z nas ma inny gust i ważne, aby każdej z nas się pobobało;)liczy się to, aby dana osoba się dobrze w tym czuła czy to w długiej białej sukni z welonem itp czy w skromnej prostej sukience....a opinie innych ....dziwne to jest...całe życie uczeni jesteśmy czy to w szkole czy w domu asertywności, własnego wyboru, a jak przychodzi co do czego, to każdy by chciał tylko mówić, że tak nie powinno być, że czasem trzeba się podporządkować srutututu...i taka myśi mi się teraz nasuneła - porównujące przykładowo te dwie suknie dziewczyn - jedna os. chciałaby suknie z welonem itp - opinie nie do końca pozytywne, bo \'\'co sie bedziesz wygłupiała\", \'to nie kościoł\" i tego typu rzeczy, a w druga strone ta przykładowa czarna, bądź jakas ciemna sukienka - wydaje mi sie że reakcje podobne, a \"że to nie wypada\" \"to na pogrzeb strój\" i tego typu rzeczy (oczywiście nie wiem czy tak u was jest, ale przypuszczam, że kilka opinii by się takich znalazło).... Zauważcie....tak czy tak zawsze ktoś będzie narzekał i nigdy innym nie dogodzimy;) tak więc wg mnie liczy się to, na co os. biorąca ślub ma ochote.......POWODZENIA DZIEWCZYNY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agueda
chcemy wziąść ślub cywilny :) ale mam pewien problem jaki wybrac urząd? czy ktoś zna fajne miejsce które jest miły na taką uroczystość? np jakiś zamek jak np w Kórniku? albo wyrozumiały USC który robi śluby na wierzym powietrzu :) bo z tym bardzo trudno jak macie dobry namiar albo mieliście ślub w ciekawych warunkach proszę o namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird1981
dzięki za opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola9999999999
Cześć wszystkim Bierzemy ślub cywilny 29.08.09 . Wszystko sobie starannie zaplanowałam, moja przyjaciółka zagra nam na skrzypcach, jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ znamy się od dziecka. Sukienkę już kupiłam, wygląda identycznie jak ta ze zdjęcia, tylko jest w kolorze ecru: http://img413.imageshack.us/img413/4903/screenhunter0001.jpg Fryzurkę będę mieć taką: mam teraz długie włosy i zetnę sobie na takiego dłuższego boba i zakręcę, mniej więcej coś takiego: http://img197.imageshack.us/img197/2184/evalongoriapicture6.jpg Przyjęcie będzie na niecałe 20 osób, w pięknym dworku otoczonym cudownym parkiem. Jestem bardzo zadowolona, ceremonia na pewno będzie wyglądała cudownie! I nie żałuję, że nie bierzemy ślubu kościelnego. Mój narzeczony jest kawalerem, za to pochodzi z USA, jest Afroamerykaninem. Co prawda zna j.polski, jest katolikiem itp, ale nigdy nie przepadałam za hucznymi uroczystościami. Nasi rodzice nie sprzeciwiali się w ogóle, postanowili nie wtrącać się w nasze życie, super się dogadujemy. Po ślubie będziemy chcieli wyjechać do USA, prawdopodobnie na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola9999999999
agueda: Zależy z jakich stron jesteś, ja polecam zamek w Krasiczynie (niedaleko Przemyśla), moja siostra miała tam ślub (2 lata temu) też bardzo skromny, było cudownie!!! Byli rodzice, rodzeństwo, świadkowie i przyjaciele - 15 osób. Do tego grała super pani na fortepianie, ślub nie był w kaplicy (można wynająć za 2 tysiące zł) lecz na takim jakby "tarasie" pod daszkiem. Do niego prowadzą schody które były cudownie ustrojone w świeże kwiaty! Ogólnie super. Na stronce możesz poczytać więcej: http://www.krasiczyn.com.pl/strona/index.html?p=p_203&sName=wesela-i-sluby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka21s
witam, ja biorę ślub dopiero za rok też cywilny..mój przyszły mąż jest rozwodnikiem (na szczęście jestem bardzo lubiana i akceptowana przez jego rodzinę) :-),ale już teraz zastanawiam się nad oprawą tej uroczystości, chciałąbym mieć ślub w plenerze, bo mury USC nie bardzo mi się podobają, czy ktoś zna z Was Dziewczyny jakaś firmę z woj. pomorskiego która zajmuje się organizowaniem takich uroczystości? miejsce już mam, tylko muszę poszukać firmę.. chciałabym wziąć ślub w skromnej aczkolwiek ślubnej sukni..a gości bezie około 40.. już nie mogę się doczekać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko nie wie ktos moze czy na uroczystosci zawarcia zwiazku malzenskiego w USC urzednik mowic cos na temat obecnego stanu cywilnego osob ktore wstepuja w zwiazek malezenski??? Chodzi o to ze moj narzeczony jest rozwodnikem i niedlugo bierzemy slub cywilny a nie wszyscy z mojej rodziny wiedza o jego przeszlosci i wolalabym aby tak zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milea
A ja bym chciała wiedzieć czy znacie jakieś fajne miejsca na ślub cywilny w wawie i okolicach, też nie chciałabym zwykłego urzędu ale jakiś plenerek, coś co ma urok, a będzie to mój jedyny ślub więc musi być wyjątkowy, z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry forumowicze, mam do was pytanie dotyczące sfery obyczajów i taktu... Zbliża się w moim otoczeniu pewny ślub w urzędzie stanu cywilnego. Para młoda zaprosiła ok 100 osób do usc , po którym to nie będzie miało miejsce żadne przyjęcie , żaden poczęstunek dla rodziny z wyjątkiem rodziców, rodzeństwa.. Ślub kościelny a tym samym idąca za tym huczna impreza nie będzie miała nigdy miejsca ponieważ dziewczyna jest świadkiem jehowy. Czy to duży nietakt stawiać ludzi w obliczu 30 min uroczystości po której wszyscy którzy poświęcili własny czas i plany rozjeżdżają się do domów? Jak ma się ma zachować gość? Zaszczycić prezentem z prawdziwego zdarzenia ? Proszę o radę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supelek24
A ja biorę ślub cywilny za 2 tygodnie :)))) i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu ostatnio byłam na ślubie kościelnym i stwierdziłam ze wole cywilny. Ubrana będę w suknie ślubna :)))) Moi rodzice na pewno by chcieli abym wzięła ślub kościelny ale cieszą się razem ze mną. Mój narzeczony nie za bardzo wierzy w Boga więc nie będę zmuszała go do czegoś w co nie wierzy...Po uroczystości będzie przyjecie weselne na ok 40 osób i mamy zamiar bawić się do rana :))) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Ja niedługo biorę ślub cywilny i nie wiem jaką muzykę do urzędu wybrać.proszę podajcie mi jakieś tytuły utworów które mogą wytworzyć wyjątkową atmosferę tej uroczystości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojczulek
pewnie że może być ślub cywilny uroczysty, nawet powinien, bo ślub to ślub, a nie byle co :) w Warszawie Pałac Ślubów: http://www.domoklik.pl/kalejdoskop/1265 jest całkiem ładny i uroczysty, więc to jak najbardziej odpowiednie miejsce na uroczystą uroczystość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka.af
witam wszystkich; ja również związałam się z rozwodnikiem (jakaś plaga czy co:)))) planujemy ślub na sierpień przyszłego roku; tak jak większość z Was marzę aby ta jedna dla mnie uroczystość była wyjątkowa....marzy mi się biała suknia i welon, ale moja mama twierdzi, że to nie wypada bo to tylko USC, tym samym umniejsza wagę uroczystości...a co ja poradzę na to, ze ślubu kościelnego brać nie możemy??? postanowiłam, że nikomu nie pozwolę się zdołować w tej kwestii i założę sukienkę o jakiej marzę! Mam znajomego, który gra w orkiestrze na skrzypcach więc może i mnie zagra:)) po ślubie przyjęcie weselne do białego rana tak na 50 os. i mam nadzieję, ze uda mi się znaleźć fajna restaurację. Poza tym to będzie piękny ślub i basta!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nais
Patulka...jak nie wypada jak wypada!! ;-) To jest Wasz dzień i wpada Wam zrobić wszystko o czym marzycie. Biała suknia to nie tylko symbol religijny (czystość) ale w wielu kulturach symbolizuje radość :-) Ja mam ślub za 3 miesiące. Od początku wiedziałam, że będę chciała suknię ecru bo takie mi się bardziej podobają ale nie ma ŻADNYCH przeciwskazań jeśli chcesz mieć białą. Jest tyle sukni do wyboru, że na pewno znajdziesz taką w której będziesz się dobrze czuła. Ja ze swej strony (ale to moja subiektywna opinia) polecam coś innego niż śnieżnobiała "beza" bo to kojarzy się z kościelnymi ślubami. Beżowe koronki, ecru, suknia z dodatkiem innego kolorku to jest to na co postawiłam :-) Pewnie, że ślub taki może mieć uroczysta oprawę, nawet musi :-) Porozmawiaj z kierownikiem USC!! Jak trafisz na beton to jedź do miasta obok i porozmawiaj z drugim, i tak ciągle aż znajdziesz takiego co Wam pozwoli na Waszą inicjatywę. Praktycznie każdy USC pozwala a czasami wręcz współpracuje z muzykami jak skrzypkowie etc więc z oprawą muzyczną nie będzie problemu. Jak będziesz wytrwała to nawet sobie zorganizujesz taki ślub poza USC!! W wymarzonym przez Was miejscy i nikt mi nie powie, że tak się nie da bo JA tak zrobiłam!! Urzędnik może przeczytać fragment jakiegoś utworu np wiersza...Wy możecie od siebie coś dodać (ale w odpowiednim momencie by nie zakłócić tej wymaganej procedury). Wszystko się da tylko trzeba znaleźć urzędnika który jest człowiekiem no i z tym największy problem jest bo prawnie nie ma żadnych przeszkód by zrobić to co opisałam. Powodzenia, jak mogę w czymś pomóc to pisz na gg:2622853 Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę miała najbielszą suknie jaką tylko widziałam. W końcu mój ślub, to jest mój jedyny i wyjątkowy dzień i chcę się czuć naprawdę wyjątkowo bo chyba to jest ważne a nie to co myślą inni wiec róbcie tak abyście Wy się czuły jak księżniczki.A co do muzyki w urzędzie to nam urzędnik powiedział, że jeśli chcemy to możemy przynieść na płycie dowolne utwory jakie tylko chcemy i oni to puszczą. Tylko nie mam pomysłu jakie ale napewno chcemy zmienić bo te co oni mają trochę nam nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluta
ślub cywilny biorę za dwa tygodnie. Z moim przyszłym mężem jesteśmy już ładne kilka lat, za następne kilka planujemy ślub kościelny z weselem i całą otoczką, w tej chwili nie mamy na to ochoty i czasu. Uroczystość która czeka nas niebawem w USC będzie tylko dla nas, będą tylko świadkowie i żadnych innych gości, żadnej imprezy tylko romantyczna kolacja. Nie bacząc jednak na skromność tej uroczystości zamierzam wystąpić w ślicznej biało-złotej sukience, pięknie uczesana z bukietem kwiatów i czuć się jak księżniczka, ponieważ niezależnie od tego jak krótko będzie trwać ta uroczystość i jak bardzo rutynowo może podejść do niej urzędnik to będzie nasz dzień i jak go zapamiętam będzie zależało od naszego samopoczucia i nastawienia. I wiem, że będzie to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w moim życiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
witam, mam drobne ale jak ważne pytanie. Ja i mój chłopak mamy obydwoje po 18 lat. W tym roku kończę naukę w liceum i idę na studia, ale on jest w czteroletnim technikum więc pozostał mu jeszcze rok nauki. Chcieliśmy w wakacje wziąć ślub cywilny, ale ostatnio dowiedziałam się, że po zawarciu związku małżeńskiego, osoby w wieku szkolnym mogą kontynuować naukę tylko w trybie wieczorowym. Chziałam się upewnić czy to prawda, że mój chłopak, jeśli zdecydujemy się na ślub we wspomnianym terminie, faktycznie nie będzie mógł "normalnie" ukończyć szkoły? Będę wdzięczna za odpowiedź bo naprawde nie wiem gdzie zdobyć tą informację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chabrowa
aluta- jesli teraz uważasz ślub sakramentalny za strate czasu i nie masz "ochoty", to po Ci w ogóle taki balast na całe zycie? Małżeństwo albo zaczyna się od sakramentu i jest dla ludzi wierzących, dla tych, którzy chcą je zawrzeć dla siebie a nie dla rodziny i znajomych albo od kontraktu cywilnego i nie mieszamy do tego Pana Boga. Pomysl nad tym. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odwrotnie niż mówisz
chabrowa - co ty za głupoty mówisz. Slub jest przede wszystkim po to, aby udokumentować stan prawny. W świetle prawa aby wszystko było jasne, potrzebny jes ślub cywilny, wiec nie jest właśnie jakimś wymysłem. to ślub koscielny jest wymysłem, bo dla prawa moze go nie być, koscielny jest"dla siebie","dla ludzi", udokumentowaniem wiary albo czasem po prostu tradycją jak ktoś "musi" wziaśc koscielny albo coś tam nie wnikam są różne powody. W świetle prawa ważny jest tylko cywilny a kościelny można sobie odpuścić a nie odwrotnie jak ty mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyyystoryyyja
Ja uważam że slub cywilny w takiej "dużej" prawdziwej sukni ślubnej i jeszcze do tego z welonem na głowie to naprawdę wielka przesada. Róbcie co chcecie ale ja tak właśnie uważam. Dziwnie to wygląda i nie pasuje do USC. Samej uroczystości nie uważam za jakąś mniej ważną uroczystość. My braliśmy slub konkordatowy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Pomysł z wzięciem ślubu cywilnego poza murami urzędu jest bardzo fajny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kochane!:) Proszę Was o poradę, ponieważ część z Was jest już "po", a część niebawem stanie się już żonami;) Ja planuje z moim narzeczonym ślub cywilny w 2010r a koscielny w 2012. Niestac nas poki co na weselicho niestać, dlatego koscielny bedzie pozniej. Na cywilny planujemy zaprosic swiadkow, rodzenstwo i rodzicow. Niestety moj luby ma az troje rodzenstwa, z czego kazdy zalozyl jal wlasna rodzine, wiec bedzie 18 osob i bodajze 6 dzieci.. Planuje ubrac biala sukienke, badz w kolorze pastelowego rozu.. skromna, dziewczeca, przed kolanko ale piekna;) i teraz moje pytania, ktore kieruje do Was, bardziej obytych w tej kwestii;p 1. chcielibysmy po uroczystosci zaprosic wszystkich na obiad. Czy wypada pozniej przeniesc sie do domu, na tort, kawe i jakas popijawe? czy uwazacie, ze lepiej wszstko w jakiejs restauracji zrobic? wiadomo, w knajpie place i wymagam, a w domu salatki i inne duperela trzeba przygotowowac samemu.. no i trzeba by jakos wszystkich pomiescic.. 2.moze glupie pytanie, ale czy musimy narzeczonemu kupowac nowy garnitur typowo weselny? czy wystarczy ten co ma- kupiony rok temu, czarny, biale paski (moj tata rok temu na wlasnym slubie mial taki sam), i zainwestowac tylko w koszule i krawat? czy kupic ten musznik z kamizelka jak ma sie na slubie? 3.jezeli znalazlam na necie piekna przemowe ktora czyta urzednik, to czy moge w moim urzedzie poprosic zeby wlasnie ja wyglosil? przepraszam za moje pytania, pewnie niektorym z was wydadza sie smieszne, ale chcialabym wszystko wiedziec zeby pozniej nie strzelic jakiejs gafy;p pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno;p najwazniejsze.. moi rodzice, znaczy sie moj tata z zona wiedza narazie tylko o slubie koscielnym.. no ale w koncu musimy im powiedziec o naszych planach zwiazanych z wczesniejszym cywilnym.. czy mialyscie problem z przyjeciem tej "nowiny" przez rodzicow? zona taty jest strasznie "swietobliwa".. taki rodzaj dewotki.. wiecie.. panna, 42 lata, dziewica, czekala cale zycie na mojego tate bo wrozka jej przepowiedziala ze wyjdzie za owdowialego gornika.. najchetniej dziennie by do kosciola chodzila, kto to widzial zeby dziewczyna do chlopaka jezdzila, o wspolnym spaniu nie ma w ogole mowy i takie tam.. dlugo by wymieniac jej fanaberie.. i obawiam sie, ze bedzie problem kiedy dumnie oglosze plany zwiazane z slubem cywilnym.. Chcemy z narzeczonym tego slubu juz teraz bo sie kochamy i chcemy sie cieszyc kazda chwila spedzona wspolnie.. Jestesmy juz ponad cztery lata ze soba i z pelna odpowiedzialnoscia i waga swych slow twierdze ze tak, to wlasnie ten mezczyzna.. tylko to co dla nas jest oczywiste, dla mojego ojca i jego zony niekoniecznie.. Moze to glupie ale powiedzcie, jak uargumentowalyscie swoje decyzje rodzicom, o ile musialyscie to zrobic? chcialabym im dowalic dobitnie, ze slub jest dla nas, nie dla innych, i ze wlasciwie to w czym slub cywilny jest gorszy od koscielnego?? ale nie potrafie dobrac odpowiednich slow i ciagle tchorze..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×