Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość eeee

ból promieniuje na migdał i brodę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do dentysty
ja tez tak mialam i dostalam "szczekoscisku". Dentysta natnie ci troche dzioslo i zab szybciej wyjdzie. To nie boli. Ale za to jaka ulga potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam ten ból ....:( Mam, wszystkie cztery.... Ciągle przygryzałam sobie policzek od wewnątrz. Ale jak już wyrosły,mam spokój,nic nie boli i nie przeszkadzają. Jednak rosły dłuuuuugo....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany jak boli
w przyszłym tygodniu idę do ortodonty ( również dentysty) to powiem mu przy okazji o tym żebie żeby spojrzał na niego i ciś mi doradził, bo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam nie czekalam nawet az caly wyjdzie ;) jak sie tylko pokazal skubaniec....to go pan dentysta ladnie usunal:) i to samo po kilku miesiacach zrobil z drugim ....Teraz mam spokoj, zostaly mi wprawdzie obydwie gorne ósemki, ale moze i na nie kiedys przyjdzie pora:) ....\"wyrwalam chwasta\" ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nie zrobilas zbyt madrze
bo jak bedziesz "nieco" starsza, to moze sie okazac, ze to byly jedyne zeby na ktorych moglaby sie trzymac protezka. Czemu o osemkach mowisz chwasty? To ze wychodza najpozniej nie oznacza, ze nie sa potrzebne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, szczerze mowiac nie wyobrazam sobie zebym kiedykolwiek miala nosic proteze ! Mam zdrowe zabki, mama ma ponad 50 lat a wciaz ma all swoje....no- ale jezeli kiedys trzeba bedzie, to zafunduje sobie jakies porzadne implanty:) Protezce mowie zdecydowane nie!! :) Besides, osemki usunelam m.in. dlatego, ze moglyby sie za bardzo rozepchac w dolnej szczece, powodujac tym samym nasuniecie sie na siebie jedynek...:/ no wiec...decyzja jednak byla calkiem sluszna;) choc przezycia \"after\" nie nalezaly do przyjemnych... ;) pozdrawiam cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loster
Organza>>> ale używasz połączeń, niech cię cholera. Po polsku nie potrafisz? To przez te wyrwane zęby mądrości, mózg z nimi wyrwałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaa
w wieku ilu lat wychodzą te osemki??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllll
Moja dentystka opowiadała mi że miała pacjenta któremu w wieku 76 lat zęby mądrości zaczęły wyrastać. Ja mam 27 i nie mam jeszcze żadnego, a moja koleżanka która jest w tym samym wieku co ja ma już wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już wszystkie zęby mądrości, nawet nie poczułam kiedy mi rosły. Różnie to z nimi bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberangel
ale dlaczego cierpisz a nie idziesz go usunac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelka
a mi 24 kwietnia, w wieku 31 lat zaczął wychodzic tzreci... cholernie bolało.... i tak jest do tej pory malusi.... naciskałam dziaslo skórką od chleba a łyz mi same ciekły, ale się w końcu przebił... bo od roku mnie tak męczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberangel
ale po co cierpiec i czekac jak wyrosna, przeciez to trwa bardzo dlugo a nieraz w ogole nigdy sie calkiem nie przebija, dlaczego tego po prostu nie usunac w pierwszym stadium i nie cierpiec?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neli
Dla wszystkich którym rosnął zęby polecam maść dla dzieci. SACHOL. MOzna ją kupić bez recepty i jest niedroga.Stosuje się na bolące dziąsła.Wybróbowane u dziecka. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 20 lat
i wszystkie zeby madrosci mam juz chociaz te nadole sa jeszcze male ... ten po lewej mnie strasznie drazni bo dwa tygodnie nie boli a dwa boli i kilka dni temu tez mi bol promieniowal na migdal i brode tak ze jak polykalam sline to bolalo ja nie wiem... no ale teraz spokoj... ciekawe na jak dlugo :( Moj maz ma 24 lata i juz od 3 lat ma wszystkie zeby madrosci a moja siostra ma 22 i jeszcze zadnego.. nawet jej sie nie przebil zaden przez dziaslo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzien temu zaczol mi sie wyrzynać ząb mądrości.Bardzo mnie bolalo,ale dawalam rade.W nocy obudzil mnie przerazliwy bol zeba razem z gardlem,pojechalam na pogotowie.Lekarz stwierdzil ze jest stan zapalny i ze z takim bolem trzeba bylo od razu przyjsc. Dostalam antybiotyk.Na 2 dzien zrobilam zdjecie i okazalo sie ze zab madrosci nie wyjdzie bo naciska na inne zeby.Wczoraj mialam zavieg jego usuniecia,dostalam dwa znieczulenia jedno w policzek drugie w okolicy zeba jezyka jakos tak (zabieg bezplatny w przychodni chirurgi szczekowej).Zabieg mnie nie bolal,oczywiscie czulam jak mi rwie zeba ale dalo sie wytrzymac,potem zaszyla mi dziure i czekam na zdjecie szwow.Po zejsciu znieczulenia zaczelo mnie cholernie boleć:(Plułam krwią od tej rany no i ten bol:((Caly dzien przykladalam lod do policzka i bralaam Ketonal przeciwbolowy ktory mi usmierzal bol.W nocy obudzilam sie znowu z pwowodu bolu bo byl wiekkszy,bylam spuchnieta i znowu pojechalam na pogotowie.Dostalam antybiotyk i mam plukac gardlo. Bardzo mnie boli,ale t bardzo,ledwo tu siedze i pisze,ale chcialam cos znalesc na ten temat :( więc wcale nie jest tak,że nic nie boli i ladnie sie wyrzyna,pisze to aby osoby majace z tym problem sie nastawily psychicznie ze moze byc zupelnie dobrze,albo tak jak ja mam :( bo mnie tez wszyscy pocieszali a teraz cierpię :(((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuluj
Sluchajcie ja mam 17 lat i zdaje mi sie ze wyrasta mi zab madrosci, a przynajmniej przebil sie juz przez dziaslo (dolny lewy jak by co). Czy to mozliwe w tak mlodym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co robisz? Ja jestem przed 30 i jak na razie wyrosly mi dopiero dwa. Obydwa usunelam po kilku miesiacach. Jeden rosl pod korzeniem zeba kolegi wiec moglby go pospuc, drugi bardzo bolal i wyrosl tylko troche, wiec co mnie nadenerwowal to moje. Mieszkam w Stanach i tu dentysci zalecaja by te zeby usowac. Niektorzy robia to wszystkie 4 naraz pod narkoza. Nie dosc ze bola, rosna dlugo i rania dziaslo, to do tego rzadko kiedy wyrastaja calkowicie i sa siedliskiem bakterii, a jesli wyrastaja szybko sie psuja. W buzi nie ma na te zeby miesjca wiec moga doprowadzic do skrzywienia zgryzu. Jak pojawia mi sie jeszcze dwa to z miejsca sie umawiam na usuniecie. I wlasciwie nie znam tu nikogo kto robil by to inaczej. Jak to jest ze mleczaki sie nie leczy tylko rwie - a jesli one maja nieleczona prochnice to zarazaja zalazki zebow stalych i stale wyrastaja juz slabe ze sklonnoscia do psucia , sama jestem tego systemu ofiara, bardzo malo mam zebow bez plomby, a te niepotrzebne madrosci sie tak pielegnuje nawet jak przynosza tylko bol???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy maluchow powinny rowniez zdawac sobie sprawe z tego ze kazdy wyrwany a nie wyleczony mleczak to bardziej skrzywiony zgryz na przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola li lola lo
A co powiecie na to, że mi w wieku 16 lat przebiły się pierwsze dwa i to na krzyż, lewa dolna ósemka i prawa górna, pół roku później kolejna krzyżóweczka. Trochę byłam rozdrzaźniona :p I też szorowałam dziąsła czym popadnie chociaz bolało (to tak jak z jakimś superswędzącym miejscem, w którym drapanie choć boli to przynosi ulgę. Np. teraz niedawno poparzyłam się jakimś zielichem - efekt pokrzywy - i jestem na etapie swędzi. Potem przyjdzie czas na etap - krostki pękają i są ranki, które za nic nie chcą sie goić. I co z tym ja mam robić???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz na zabieg
pod narkoza, usuna ci wszystkie naraz, nie czekaj az pokrzywia ci sie zeby, po co ma bolec i gnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozedzis calanoc nie spalam od kilku tygoni umieram z bolu zeba ale tonie zab madrosci okazalo sie ze ulamam mi sie kawalek i mam jaks uraz i zapalenie i nerw dousuniecia teraz mam w nim lekarstwo ale boli cholernie.... pani w aptece dalami dzis rano pyralginum i faktycznie troche przestaloale wczoraj wieczoremwzielam5 apapow bo tak bolalo i w nocy zoladekmnie bolalz przedawkowania koszmar.... nienawidze tego zeba a dentyste mamdopierojutro:-( jeszcze jedna noc przede mna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast siedziec na forum
zasuwaj w te pedy do stomatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pietras
ja juz mam spokuj,usunalem dzisiaj czwartego:)mam zamala szczeke na nie wiec musialem bo by mi pokrzywily zeby,najgorzej jest sie zdecydowac i boli po,ale lepsze to niz potem aparat na zeby:Ppozatym sam zabieg raczej nie boli bo maja zajebiste znieczulenie,naprawde!!!ostatnia wyszla mi zajebiscie wiec jestem happy,chociaz jak przestanie dzials znieczulenie to uhhh/:)zobaczymy pozdro dla madrych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko jedyna mnie chyba czeka wyrwanie hirurgiczne jednej osemki,boli jak jasna cholera:(Pozostale jak mi rosly to nic nie czulam,a ten czwarty mam wrazenie ze wrasta mi w szczeke:0 Zaczal rosnac juz chyba ze dwa lata temu(cos tam bolalo,ale dalo sie wytrzymac),ale teraz jakby dostal kopa i im bardziej wychodzi tym batdziej boli,(od dwoch dni!!!)chyba nawet zrobil mi sie stan zapalny......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyssska
rany Boskie.... ja mam 16 lat i wychodzi mi ząb mądrości:/// aaaaauuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!;((( ja już nie mogę.... boliiiiiIIIiiiIIIiii!!;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×