Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

mi wychodzi lewa dolna 8 , ból nie jest taki duzy ale nasila sie jak mnie głowa boli albo gardło a zaczeło sie jak miałam 23lata teraz mam 27 i jeszcze nawet dobrze prawa 8 nie wyszła, chociaz jest duza...nadal sie wyżyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wychodzi lewa dolna 8 , ból nie jest taki duzy ale nasila sie jak mnie głowa boli albo gardło a zaczeło sie jak miałam 23lata teraz mam 27 i jeszcze nawet dobrze prawa 8 nie wyszła, chociaz jest duza...nadal sie wyżyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cheri
Ja brałam znaleziony w domowej apteczce Olfen (diklofenak) 1 tabl.na dobę. Pomogło :) Ale to lek na receptę, żaden Apap, ani żel nie pomagały. Gripexu nie zdążyłam wypróbować. Teraz idę do stomatologa upewnić się czy ósemka rośnie mi prawidłowo (RTG) i po poradę ponieważ od niedzieli boli mi dotykowo, jak zagryzę, także siódemka obok tej 8. I do tego mam anginę ropną - ale już antybiotykiem z nią walczę... Mam nadzieję że pod 7-ką nie ma ropy i że ta angina to tylko zbieg okoliczności i nie jest związana z bolącą siódemką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i jednoczę się z Waszym cierpieniem. Mam prośbe do akol18, której brat usunął zęby mądrości i przestała go boleć głowa. Proszę o kontakt gdyż mnie od 30 lat boli głowa a niby wszystko w porządku lecz wiem, że mam niewyklute zęby mądrości. Nie bolą mnie one ale czuję je w dotyku i często bolą mnie stawy szczękowe. Być może to one są powodem mojego bólu głowy? Mam 57 lat a głowa boli mnie od 18 roku życia. (email: imf @ imf . com . pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mi rosna już pół roku mam 18 lat czesto boli mnie głowa i przez ten czas zauważyłem że jestem seny i jakis osłabiony czy to moze być tego przyczyna prosze o odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotolot
witam wszystkich cierpiących, i łączę się w bólu. dziś w nocy obudziłam się ze spuchniętym dziąsłem, jakoś dotrwałam do rana nie mając pojęcia, co się dzieje, i dopiero po kilku godzinach doszłam do wniosku, że przyszła pora na ząb mądrości, mój pierwszy zresztą, prawy na dole, w wieku lat 23. boli okropnie, ale z tego, co czytam, to najgorsze może jeszcze przede mną. póki co duże spuchnięcie, jakiś stan zapalny, ale NA SZCZĘSCIE nie przechodzący na żadne inne organy. w tym tygodniu śmigam do dentysty, może coś mi zaproponuje. mam nadzieję, ze nie będę musiała cierpieć jak większość z was. :( pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cheri
Mi juz przeszło. Na jak długo - nie wiadomo. Jezeli jeszcze raz sie z takim bolem odezwie mi ta dolna osemka - pojde sie jej pozbyc. Bez skrupolow - po zabiegu poboli i przestanie, a te małpie zeby potrafią latami rosnąć i sprawiać ból. W najmniej odpowiednim momencie niestety... A zdarza się, że wyrzynają się - mijają dwa lata i kwalifikują się do usunięcia bo są zaatakowane przez próchnicę. Jedyne co wiem - że ból siódemki był powodowany przez wyrzynającą ósemkę i, że ósemka rośnie prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaczek22
a ja juz mialam dwz razy wycinane dziąsło i po prześwietleniu rentgena okazało sie ze tak czy tak zab nie wyjdzie to trzyma go kosc i mysze isc do hirurga usunac, w dodatku tak długo azb mi juz wychodzi ze jest popsuty!ból juz od ponad tygodnia antybiotyk słabo działa,takze wiec lepiej zapobiegac niz leczyc!kto ich nie ma nie wie jaki to ból potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaczek22
cheri a ty idz lepiej do dentysty bo prawdopodobnie masz za grobe dziasło i zab nie moze sie przebic trzeba naciac.nie ma co zwlekac.trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAAAAAAAAAAM
PAMIĘTAJCIE ! Jeśli wyżyna się wam ósemka prawidłowo TO NIE MA CO USÓWAĆ ZDROWYCH ZĘBÓW - jak powiedziała mi dentystka. To że was boli czy opuchliście to nie koniecznie oznacz że źle się wam wyżyna - mógł wam się zrobić stan zapalny lub po prostu trzeba przeciąć dziąsło bo ósemka nie może się przez nie przebić. Powinniście dostać antybiotyk + stosować płukanki - szałwia i woda z sodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
a ja usunelam 8 lewa dolna 3 dni temu!!! polika mam jak chomik!!!!! zabieg bolesny nie bl, ale przerazajacy, bo zab byl wielki i kawalek sie ulamal, no i pani doktor dlubala mi w buzi cala godzine!!!!! masakra!!! a najgorsze jest to, ze w zdjeciu panoramicznym widac, ze jeszcze 2 sa do wyrwania!!!! juz wiecej tego nie przezyje!!! ratunkuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! 28 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ja usunelam 8 lewa dolna 3 dni temu!!! polika mam jak chomik!!!!! zabieg bolesny nie bl, ale przerazajacy, bo zab byl wielki i kawalek sie ulamal, no i pani doktor dlubala mi w buzi cala godzine!!!!! masakra!!! a najgorsze jest to, ze w zdjeciu panoramicznym widac, ze jeszcze 2 sa do wyrwania!!!! juz wiecej tego nie przezyje!!! ratunkuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! 28 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam pseudonim
Mi się też skurczybyk wyżyna. Poszłam do jednego zębologa, prywatnie to powiedziała, że jak ósemka wyłazi to nie boli. Się zdenerwowałam jego mać, no jak nie boli jak ewidentnie czuję, że to cholerstwo, co mi rozryrotało dziąsło boli tak, że normalnie jak bułki nie mogę zjeść. I od pół roku tak. Skasowała 50 złotych, oby sobie zęby połamała na tym, co kupiła za tą kasę :P Nie no, mściwa nie jestem, ale z niej taki zębolog jak ze mnie pingwin. Nie ma bata, idę w poniedziałek do przychodni w szpitalu, jakaś podobno równa babka w msw przyjmuje no i jej to cudo pokarzę. Ale jak będą chcieli usuwać, to ja tam zgon zaliczę na pewno. Nie można do tego narkozy dawać?! Przecież nie każdy będzie miał suche majty po dźwiękach odpychania, grzebania, etc. i co z tego, że to niby nie boli, bo znieczulenie? Mnie na samą myśl boli bardziej. To jak się słyszy, widzi, to już 99% wrażeń. Masakra kurde, masakra. Tak myślę, że Szefu trochę przegiął. To znaczy nie dopracował. Okres, ciąża, poród, wychowywanie dzieci, niższe pensje od facetów, chociaż roboty 5x więcej (no co jak co, ale my się tak nie opieprzamy w domu z pilotem w łapsku), już chociaż te zęby mógł darować! Ale wtedy chyba nie było takich atrakcyjnych pakietów... No nic, trzymam kciuki za wszystkie zęby, żeby cholery poginęły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam pseudonim
Tam 'pokażę' miało być oczywiście. Żebym na analfabetę ortograficznego nie wyszła. Nowa klawiatura + ból tej cholery, rozumiecie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezbolesny
a mi wychodzi ząb mądrosci NIC MNIE NIE BOLI ;))) NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIAAAAAA 20
Witam wszystkich! I ja dziele z Wami ten ogromny bol :(( to jest strasznie nieprzyjemne, wyrzyna mi sie 8 na dole po prawej stronie, nie spalam tej nocy :( najchetniej bym sama sobie ja wyrwala, ale niestety nie mam takich umiejetnosci :(( oprocz bolu zeba towarzyszy mi bol dziasla :( mam je pokrwawione :( czy moglby mi ktos z Was opisac szczekoscisk? jak to mniej wiecej wyglada? i jak to sie leczy? Pozdrawiam, cierpiaca Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endii
mam 16 lat i mam wrazenie ze juz dlugo MI sie wyrzyna z lewej u gory ale nie czulem az do teraz :( częsc juz jest ale boli niesamowicie :( dentysta mi zapisal jakas masc ktora dziala chwilowo :( szczeka mnie nie bolala tak nigdy :( nawet jak sie z kims tukłem ;/ Bol nie samowity ;( teraz nie spie i nie wiem co robic ludzie pisza tu ze sa jakies mascie typu; DENTOSEPT,DENTIONOX-GEL,SACHOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endii
Jezu "Ted" gdyby mnie tak glowa dlugo bolala to bym sie powiesil mysle ze to od tych wlasnie zebow ;/ boli cie glowa. Mnie boli glowa po chwili bolu tego zęba "wandala" i boli nie ustannie lzy same sie cisna z bolu :( Pozdrawiam czekajac na odpowiedzi w zwiazku z zapobieganiem bolu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo...
ja sie dopiero niedawno zorientowalam ze mam ejden zab madrosci ;P nigdy nie mialam problemow z zebami, zawsze super zdrowe :) teraz wychodzi mi drugi i tez nic nie czuje... ale mam szczescie :D nie wiem czy sie chwalic ale u dentysty bylam 3 razy w zyciu, mam 25 lat... i mialam 2 plaby w mleczakach :P ale jestem szczesciara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endii
No to gratuluje laskawosci boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefii
O rety! Ząb mądrości to same kłopoty,wiem to z własnego doświadczenia.Idz do dentysty i zapewne usunie to dziadostwo,tak zrobił właśnie mi.Ząb urósł mi malutki ,taki kikucik,a bolał jak diabli.Usunął mi go chirurg i założył szwy.Dodał,że taki ząb to same problemy,sorki,że straszę ale tak było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endii
a ja najbardziej chirurga sie boje ;/ i jest tak jak mowisz maly kikucik :( i boli jak choleraaaaaaaaaa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlaty
Mija 3 dzien jak mnie boli, mam na tyle spuchniete dziaslo ze jak gryze cos to przygryzam sobie dziaslo wiec sie zdenerwowalem na to i wlasnie jest po 20 i jestem w takiej desperacji ze lece do dentysty w drugi koniec miasta, wiec mozecie wywnioskowac sami jak boli. Jedyna ulga byly lykane Ketanole 100mg co 8h ale nie chce sobie zoladka i watroby dalej hetac wiec ide trzymta kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronisiax
....Ajjj ja dopiero w poniedzialek do dentysty,ale juz zaczynam marzyc o tej wizycie.....Policzek spuchniety.gardlo boli,nic nie moge przelykac...koszmar mam nadzije,ze to za zab bo cos boli ale nie widac:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endii
i znowu usnal ;/ ciewake kiedy sie obudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśmina74
w wakacje mialam chirurgiczne usuniecie ósemki bo juz nie wytrzymywalam z bólu. bylo zle ale nie najgorzej. 3 dni bylam spuchnieta bo ząb mial az 3 korzenie. i tzrebabylo naciac dziaslo, zaczelam sie dusic krwią bo spływala mi do gardla bo zabieg byl na leząco. masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśmina74
masakra. mialam usuneicie w wakacje. bolalo dusialm sie krwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMPe
a ja wlasnie wrocilam od dentysty:D po wyrwaniu zeba madrosci:P byl wieeelki i zdrowy:) na razie nie boli bo jestem pod znieczuleniem lol:D dali mi tylko znieczulenie i koles chwycil czyms zeba i poszlo. nie mialam zadnego rozcinania dziasel i szukania zeba:P a samego zeba mam na pamiatke^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×