Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość rouena
Zgadzam sie z MietowaLipton. Te zeby madrosci (jak sie je potocznie nazywa) sa dla niektorych bardzo klopotliwe. i co z tego ze sa zdrowe? Jak krzywo wychodza, naciskaja na sasiednie zeby, wychodza nie w pelni i powoduja infekcje dziasel oraz inne dolegliwosci, to jak ich nie wyrywac? Sa to tzw. zeby szczatkowe i naleza do tych, ktore najszybciej sie psuja. Dentysci nawet nie chca ich plombowac, jak sie te zeby psuja. I nie u kazdego czlowieka w szczekach jest miejsce na te zeby. Moja osemka tez byla zdrowa - i co mi to dalo? Nic. Od paru lat zapalenie dziasla, nacisk na sasiadujaca siodemke, ktora zaczela sie krzywic. Jestem szczesliwa, ze zdecydowalam sie na usuniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulex
no i co byalm juz u jednego lekarza skierowal mnie na zdjecie panormaiczne... okazalo sie ze mam wszystkie 4 te zeby !!! boza co za tragedia. na szczescie 3 sa jeszcze bardzo daleko schowane , wiec przez jakis czas bede miala spokoj. nastepnie zostalaam skierowana do chirurga szczekowego-ten przepisal mi antybiotyk bo przeciez mam oczywiscie zapalenie dziasla i szczekoscisc-wiec nic nie mozna narazie zrobic. teraz zab boli mnie troszke mniej...przybajmniej moge spac w nocy i budzic raz czy 2 a nie co godzine... :) czekam az wybiore wntybiotyk i znowu ide do chirurga...mam nadzieje ze nie bedzie mi wyrywac bo co do mojego panicznego strachu-nic sie nie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domcia
Ja mam 15 lat i już 2 ósemki mi wyrwali, ponieważ zaczęły nachodzić na inne zęby. Nawet nie bolało, bo miałam znieczulenie. Teraz nie wiem co z górnymi. Mam ich zdjęcia, ale na nich CHYBA wygląda wszystko OK. Chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka2307
mnie w wieku 16 lat zaczely rosnać zeby madrosci....teraz mam 17 i na dole po jednej stronie mam prawie caly a po drugiej 1/4 zeba.... tak boli ze nawet promieniuje na zuchwe, policzek i migdalki.....boje sie isc do dentysty na ich usuwanie, bo nie nawidze wyrywania zebow ;/;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catu
Ja mam 14 lat i mi wychodzi pierwszy - ten tydzień mnie boli jak cholera, biorę apap na zmianę z ibupromem, jakieś płukanie itp ale nie pomaga ;/;/ rośnie niby dobrze, w sensie do góry ale dentysta mówi, że teraz nie można usuwać, bo niedługo jadę do Anglii a tam nie będzie w razie czego jak leczyć ;/;/ masakra po prostu, same utrapienie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M tv
a ja mam 20 i mam wszystkie 4 i jeszcze rośnie mi 9!!!! I co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rouena
A to fenomen. Jak to mozliwe. Masz tak duzo miejsca w szcece? Gorna czy dolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rouena
Droga Catu, ja to bym wybrala sie jeszcze raz do chirurga. To ze te zeby dopiero u ciebie wychodza to nie jest grunt zeby ich nie usunac. Ja mieszka w Niemczech i tu usuwa sie nieraz te zeby zanim sie wyrzna (ja nuz usunelam jednego, teraz wybieram sie to mojej dentystki aby zasiegnac jej opinii, czy nie wyrwac kolejnego w dolnej szczece. Zab siedzi wprawdzie jeszcze w kosci, ale wiem co mnie czeka, jak zacznie sie wyrzynac, zwlaszcza teraz po usunieciu prawego dolnego zeba madrosci zaczynaja mi sie rozsuwac zeby, wiec ten drugi bedzie mial miejsce...) . To ze jedziesz niedlugo do Anglii - to nie jest powod, aby tych zebow wczesniej nie usunac. Po co masz miec pobyt zepsuty przez bol no i dodatkowo placic tam za leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M tv
Zgadzam się,mi dentystka powiedziała że zęby mądrości zanikają i są najsłabsze, ona nie wie czemu one rosną??? I powiedziała że je najszybciej się usówa. A mi rośnie 9 na dole, ale to nie fenomen bo 8 na dole po drugiej stronie orosła mi poziomo!!! Normalnie w poprzek! I teraz 2 sierpnia idę ją usunąć, dentystka powiedziała mi że to bardzo, bardzo nieprzyjemny zabieg, trwa 2 godziny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajkokokoszka
za 2 godziny mam wizytę u dentysty,niech robi ztym cholerstwem(8 dolna lewa) byleby dało mi to spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwanow
mam problem poniewaz gdy otwieram jame ustną na maxa to cos mi strzela tak jakby w zawiasach szczeki. z jednej strony, z tej z ktorej wyzyna sie ząb. co mam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 14 lat i dwie dolne osemki juz mi wyrosly i nawet nie poczulam, kiedy .. O_o a jak ktos tu pisal ze w wieku 31 lat .... hmmm to ja juz nie wiem od czego to zalezy, ale wczoraj bylam u dentystki (coz. zab mi sie zlamal i to w dodatku JEDYNKA !! grr.) i niby mialam miec koronke na nim, tylko jak mowila dendystka to zeby rosna jedynie do 16-17 roku zycia. - Chyba nie miala racji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaaaaaaaaaa
hejka, ja mam 15 lat niedługo będę miała 16, i właśnie wychodzi mi 8 prawa dolna, tak boliiiii, mam katar, zapalenie dziasłą , ślinie się jak nie wiem co i jeszcze chrypke mam za tydzien ide do dentysty , tylko nie chce go usuwac boje sie!!! i jeszcze mi rosnie dolna lewa ale narazie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie chce tego
Kurde, jestem w szoku. Wczoraj zaczal mnie bolec zab z tylu, wiec wzielam lusterko zeby zobaczyc czy jakas dziura mi sie nie robi, zadnego psucia sie zeba nie dotrzeglam, za to zobaczylam ze za nim jakby wyrasta nastepny, taki kawalek :/ ja pierdziele, ja nie chce :( naprawde nie spodziewalam sie ze kiedykolwiek wyrosna mi zeby madrosci. Narazie zbytnio mnie nie boli, ale fajnie to to nie wyglada. Duzo jeszcze nie widac, ale jest jakis taki ciemny ten fragment co wystaje. Kurde, po cholere mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaxzc1111111111
Współczuję.Mnie wyrosły 4 .Niestety jeden był zatrzymany.Wywoływało to ostre stany zapalne ucha, gardła i trafiłam do szpitala.Mam już 2 wycięte.jeszcze 2 .Musze się pozbyć.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaja
ja mam 11 lat i mam juz 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunset21
czesc wszystkim, moje osemki dolne nmigdy by sie nie wyrznely....i za to byly poziome, byly bo wczoraj wyrwalam juz druga i nie mam ich juz, pewnie straszne jest uczucie jak sie wyrzynaja ale nie wiem co jest gorsze bo np ja mialam u chirurga szczekowego i jak znieczulenie puszcza to wtedy jest taki bol !!!!sam zabieg nie jest straszny no bo masz znieczulenie i nic nie czujesz, tylko takie nieprzyjemne uczucie jak ci go ciagna....teraz siedze w domku, mam obrzek i spuchnieta buzie, poprzednio mialam tak 5 - 7 dni, aha, bol takze zalezy od zeba, poprzednio bolalo mnie 1 dobe, teraz boli mnie juz 2 dobe...no i oczywiscie gardlo jak przelykam sline...ohyda!!!!!niech to wszystko minie bo ja chce wyjsc z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinioolek
Te zeby mądrosci to patologia jakas... ja myslałam ze jestem chora...temperatura 38 , gardło bolało, jesc nie moge do teraz...Qrcze... i to jeszcze zeby jeden rosł...a nie 3;/...bol okropny...łzy same leca...a nadodatek za pare godzin mam komisa i nie wiem jak zdac...jak mowic nie moge bo mnie boli mowienie...sysko mam tk napuchniete ze szok... jak najszybciej ide je pousowac bo nie wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieer
ale boli!!!! od piątku nieśpie, łykam ketonal i inne świństwa bo mi łeb rozrywa na pół jutro trza coś zadziałać, niema co!!! dużo siły dla wszystkich ząbkujących:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak to jest gdy
wyszedł do połowy. I czasem mnie boli gdy go dotykam, czy to tez objaw że rośnie sobie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika _obecnie_irlandia
wczoraj w nocy czytałam Wasze wypowiedzi na temat zęba mądrosci, bo od trzech dni mnie strasznie boli..bol promieniuje na mogdał i ucho..jest po prostu momentami nie do wytrzymania.. wzielam do siebie jedną z rad, mam nadzieje, ze zadziala..otoz kupilam zel na zabkowanie.. za chwile go uzyje.. mam nadzieje ze bol przejdzie.. bo inaczej wykorkuje.. a zaufania do irlandzkich stomatologow nie mam takze musze przezyc jeszcze 16 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika _obecnie_irlandia
zel na mnie działa.. przez minute.. i znow nawrot.. nie napisałam o tym wczesniej ze łykałam tabletki.. ale nie pomogły.. dostalam "zlotą recepte" od kolegi, ktory ma juz wszystkie zęby ;) bo u mnie uzebienie wyglada tak.. część lewej dolnej wrednej ósemki jest juz widoczna, na gorze nie ma, a obecnie mam problem z prawa dolna (20 lat)..moja wspaniala recepta na bol zeba mądrosci.. : połozyłam tabletke na zębie i przygryzlam ja,czekałam do rozpuszczenia.. w chwili kiedy juz dokładnie uległa dyfuzji z moja nadmiernie cieknącą slina ( ooo, cieknie mi jak wsciekłemu wilkowi) .. ból zęba zniknął..w koncu moge cos zjesc, bo rozkurczylo mi szczeke, przed snem na pewno zazyje jeszcze jedna i moze w koncu uda mi się wyspac.. naprawde polecam.. sprawdzone.. bo zele dla niemowlat dla mnie akurat są za delikatne.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michumsc
ja mam 13 lat i wychodzi mi pierwszy ząb mądrości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zioom
Ja mam 16 lat, w wieku 15 lat wyrósł mi ząb (mądrości)lewy górny ale tylko jeden ? Niewiem czy iść do lekarza żeby wyrwał czy coś bo głupio mi z nim strasznie:( help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zioom
Oczywiście nic mnie nie bolało nawet tak naprawde niewiedzialem kiedy wyrósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zioom
Znajduje się on nad zębami(dlatego nie bolało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taquilla
A ja - stary koń 32 lata od półtora roku na emigracji, zadbałem o ząbki (bo na wyspach drogo oj drogoo), wszystkie ząbki zdrowe - a tu lewą górną szczenę rozrywa od kilku dni, - aż oko boli. Zacząłem analizować - o co kurde mać chodzi ? A tu jedyna 8-emka która nigdy tak naprawdę na wierzch nie wylazła (górna, lewa) zaczęła o sobie przypominać. Wściekły z bulu i pecha bo w końcu o zęby zadbałem - wydawało mnie siem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z moim zębem mądrości walczę już od roku. Średnio co miesiąc ząbek daje o sobie znać. Z moim zębem sprawa wygląda tak że jego jedna polowa nie może przebić sie przez dziąsło-naprawdę paskudny ból. Do tego migdał cały opuchnięty aż nie idzie śliny przełykać. Ostatnio jak byłam u stomatologa przepisał mi antybiotyk Doxycyclinum i trzeba przyznać że przyniósł ukojenie.Teraz nie stosuje już żadnym leków smaruje tylko dziąsło Sacholem i czekam na przebicie się tego chol... zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×