Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość cierpacy
Pomocy, rosnie mi zab madrosci, juz 3 dzien boli jak cholera, i ropi sie jeszcze w dodatku, ,a, spuchniety migdal i policzek. jestem aktualnie w angli i jade do polski za 10 dni, moge poczekac? czy powinienem niezlocznie pojsc do dentysty? prosze o pomoc!! w dodatku tydzien temu mialem angine ropna i boje sie o jakies powiklania czy cos, czuje normalnie jakby juz byl jakis stan zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpiacy
mam juz spuchieta tak szczeke ze nie moge ust zamknac do konca, rope to musze wypluwac nawet w nocy, okropnie sie czuje, jeszcze 7 dni!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
wyrwijcie te ząbki mądrości czyli 8-mki bo nie nadają sie do leczenia, ja miałam ten sam problem i musiałam wyrwać te ząbki jeden za drugim, miałam je przez 1 rok bo mi wyłaziły jeden za drugim.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela25
boze ale mnie wystraszyliscie z tymi zebami czy to kazdego t5ak boli? A ja mam od siedmiu czy osmiu lat problemy ortodontyczne (a to polowa mojego życia) i ma juz poprostowasne zeby ale jakis czas temu kazano mi zrobic zdjecie panoramiczne szczeki i okazalo sie ze mam wszystkie 4 zeby madrosci takie gigantyczne ze nie wiem mam drobna szczeke i ledwo co mieszcza mi sie obecne zeby trzba wiec bedzie wyrwac te osemki jak choc troche wyrosna CO TO BEDZIE???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka1261
A jeśli wychodzą w wieku 12 lat to żle czy nie?? ale okropnie boli!! I niemoge żuć i gryżć nimi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majster
ja mam 15 lat i też wychodzi mi ząb mądrości po prawej stronie. Wczoraj nie mogłem wytrzymać, bo się jeszcze cały nie przebił , dzisiaj tak mnie bolał, że zabrałem nóż z kuchni wyparzyłem w gotowanej wodzie , nabrałem zimnej wody w usta, nie połykając jej przeciołem sobie dziąsło wzdłóż tej 8-emki, nic nie poczułem , a teraz taka ulga? Współczuje ci bo gorszego bólu chyba niema, trzymaj się, POZDROWIENIA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał 2504
ja mam 18 lat i pierwsza ósemka mi wyrasta. przez ostatnie kilka miesiecy sprawiało mi przyjemność zaciskanie szczęki raz na jakiś czas bo taka ociężała mi się wydawała. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jak takie zeby jest:D Właśnie prawy górny ząb mądrości mi się wyrzyna i wydaje mi się że lewy górny też niedługo będzie. Ale nie boli prawie wogóle i równiutko wychodzi. Mam nadzieję, że nie będzie boleć tak jak to tutaj opisują:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariulka
ja mam 14 lat i mi sie wyrzyna przynajmiej tak powiedziała dentystka ale mnie nie boli mocno tak co jakiś czas trochę... ale czuje że coś sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **BAŚKA**
Witam mam 18 lat i rośnie mi ząb mądrości....Rrany to boli!!!! Juz niemoge wytrzymać!!!! Niemoge nic prawie jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wachu
ja mam 21 lat i juz mam 3 zeby. poprzednie wydostaly sie jakos tak bezproblemowo. Ale za to ostati odbil sobie za poprzednie. Spuchlem, nie moge jesc, ledwo slysze na ucho, przymyka mi sie lewe oko a o bolu nie wspomne. Katastrofa. Dzis juz pojde do dentysty bo srodki przeciwbolowe nie dzialaja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda18
właśnie dziś zauwarzyłam że wychodzi mi pierwszy ząb mądrości jest już całkiem duży dziwne że go wcześniej nie zauważyłam :P nic mnie nie boli puki co mam nadzieję że nie będę miała z nim problemu bo gdy ostatnio robiłam pląbę to nie mogłam wytrzymać bulu mimo tego że dostałam zastrzyk za który zresztą dodatkowo płaciłam ale nic nie pomogło bo wszystko czułam.... Przeczytałam juz parę komentarzy i zaczęłam się martwić bo ktoś napisał że wyrwał bo nie chce żeby inne zęby mu się zniszczyły...a ja mam w miarę zdrowe(pomijając tą pląbę) i proste zęby jak zacznie boleć od razu do dentysty albo pojadę jeszcze wcześniej żeby go dentystka zobaczyła.... ........ .... Pozdro dla tych cierpiących!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -moona
Cierpię katusze. Mam 30 lat i problem. Boli mnie coś w zębach. U stomatologa bywam codziennie. Na początku rentgen wszystkich po lewej stronie bo wszystkie są zdrowe. Mam zjechaną 7 ale nie powinna boleć. Wychodzi też że mi 8 rosnie. Więc usuwamy zwichrowaną 7 aby zrobić miejsce na 8. I wtedy się zaczęło.... Wypadł mi skrzep i skończyło się suchym zębodołem. Co to za ból....Trwa to już 3 tygodnie. Nie wiadomo czy to ból z powodu zapalenia nerwów po tej 7, czy też 8 tak boli jak się wyrzyna. Biorę Dalacin i Ketonal forte i chwilowa tylko ulga. Dla moich stomatologów (4) jestem zagadką bo nic mi nie pomaga. Pozdrawiam cierpiących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpiący
Migdały i gardło bolą tak ,że jeść nie mogę.Dziąsła mam spuchniete .miejsce gdzie powinienem był być ząb mądrości dziwnie łaskocze. Cały jest zmarznięty,mam gorączkę i wszystko mnie boli. lekarz powiedział że to angina ,ale po3 dniach brania antybiotyków nie ma zmiany. może to ząb mądrości się wyrzyna a nie angina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blacof
Siema, Mam 13 lat U góry po lewej mam 7zębów, na dole 6. Jak zamykam budzie to 7 wyrzyna mi dziąsło na dole w którym rośnie 7. wcześniej tak nie było miałem 7 i 6 i nic mnie nie bolało. Co to znaczy czy u góry mi rośnie 8 a na dole 7?. Ps: jak będą mi wyrywać 8 to poprosze lekarza o morfine :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cierpiącego....
cierpiący - bardzo ci wspołczuje !! musisz niezle cierpiec.smaruj sobie sscholem lub innymi masciami np dla dzieci na ząbkowanie i płucz szałwia. mnie od 3 dni boli dziaslo na dole w miejscu osemki ,jestem pewna ze ta cholera akurat teraz chce wyjsc .dziąsło spuchniete,migdałek boli a gardło tak obolałe ze ledwo przełykam :( płakac sie chce co za cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cierpiącego....
miało byc sacholem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś kupilam
sobie dentosept do płukania jamy ustnej ,polecam odkaza i przynosi lekką ulge przy bolu .jest na bazie szałwi i innych ziól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi ząb
wiekszosc pisze ,ze zab madrosci wychodzi im w wieku nastu lat a ja mam 35 i cierpie juz 3 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! boli policzek ,zuchwa,migdal i gardło !! jutro ide do dentysty !! mam nadzieje ze cos mądrego dla mądro -głupiego mojego ząbka wymysli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz bez problemu
Hejka wszystkim. Wlasnie w piatek, 3 dni temu mialam wyrwane wszystkie 4 osemeczki pod narkoza. Jedna z nich sprawiala mi mnostwo bolu. Dolne byly pod dziaslem i rosly w strone siodemek. Chirurg przetlumaczyl mi ze najlepiej je wszystkie od razu profilaktycznie wyrwac. Chwala mu za to. Teraz nie mam juz problemu. Dodam ze po operacji nic mnie nie bolalo, do tej pory nie wzielam nawet jednej tabletki przeciwbolowej. Jestem tylko troche spochnieta.. Naprawde nie warto cierpiec. Zanim pokrzywia sie wam zeby nie zastanawiac sie tylko smigac do dobrego chirurga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matis
Witam! Jakis miesiac temu zaczal mi wyrastac zab madrosci i przesunal mi dolne zeby tak ze te ktore sa najbardziej wysuniete do przodu minimalnie sie przekrzywily :/ az tak strasznie to nie wyglada ale boje sie ze ten zab jeszcze rosnie i moze je przesunac jeszcze bardziej. Nawet teraz mi sie nie podobaja za bardzo ale jak bedzie trzeba to zostawie tak jak jest. Znacie jakies metody ktore moga pomoc u dentysty nie u chirurga?? myslalem ze wyrwia mi jaiegos zeba i sie ladnie przesunie ale powiedzieli mi o jakims aparacie i gumkach naciaganych na zeby.... :(:( Prosze o pomoc Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukd
Co ja przeżywam :(... najgorzej jest w nocy jak cię obudzi ból Koszmar... takiego bolu nie nigdy nie przeżywałem. Płukałem Dentoseptem, teraz płukam Szałwią, biore przeróżne leki, smaruje Sacholem, Caridentem, Cargelem... mam już dość :( Nie może wyjść ale mam bardzo już białe dziąsło ,.. może ktoś wie czy jak tak jest to czy już wychodzi ? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaesli ktos
z was nie wie czy to zeby rosna czy nie. to najlepiej zrobic zdjecie i wszystko bedzie wiadomo. koszt ok 50 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Organza - miałaś rację, tak trzeba to załatwiać, te zęby i tak są słabe, a pózniej ciężko się ich pozbyć. Ja też swego czasu cierpiałam i dzisiaj mogę tylko współczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUmcIO
Ja mam 20 lat od 3 dni zaczęło mnie cholernie boleć dziąsło, a ból był spowodowany oczywiście tym ze wyrastał mi ząb mądrości(już trzeci) Tylko ze pierwsze dwa jak mi się wyrzynały to nic nie czułem. A ten cholernie boli próbowałem wszystkiego(maście,pigółki przeciwbólowe,ale nie pomagały) jutro ide do dentysty bo dostanę szału!!!! Tylko nie wiem czy mnie przyjmnie bo nie jestem zarejstrowany:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2767
nie chce mi sie wierzyc to w co tutaj czytam mieszkam w canada i tutaj zeby madrosci wyrywa sie odrazu nawet jesli jeszcze nie wyszly wystarczy ze zaczyna cos sie dziac odrazu rwanie przewaznie 4 odrazu pod narkoza chirurgicznie ja narazie mam usuniete 2 nie przeszkadzaly mi bardzo ale zaczely sie psuc mialam to szczescie ze jak mi rosy to nawet tego za bardzo nie odczulam.i z tego co wiem moi znajomi maja podobnie zaczyna sie cos dziac z nimi rwanko odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorek23
Mam juz tego dosyc.... kilka nocy nieprzespanych z powodu bolu. Nie moge sie na niczym skupic nawet tabletki mi nie pomagaja.... Jestem przerazona bo wlasnie zaczal mi zab krwawic. Pomozcie mi... Mam nadzieje ze szybko mi przejdzie bo to jest do niewytrzymanaia. Gdy rosl mi pierwszy zab madrosci wogole tego nie odczulam a przy tym drugim boli strasznie. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych z bolu zeba. Teraz juz wiem dlaczego dzieci sa takie niespokojne gdy im wyzynaja sie zabki..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ząb Wyrasta
Boże jak mnie to boli ludzie nie macie pojecia nie spie wcale w nocy tylko płacze i nie moge zasnąć mam 14 chłopak i co mam zrobic z tym bulem ile bedzie mnie to tak bolało?? czekam na odp gg 1854644 prosze pomurzcie mi blagam was czekma na odpowiedzi !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żulmen14
Witam was serdecznie mi już od dwóch lat rosną zęby mądrości,mam praktycznie 15 lat (facet) :D (9.08.1993).Czasami mnie troche pobolało i było ok.A teraz spuchły mi dziąsła z lewej strony,na początku tabletki pomagały.Dzisiaj już wziąłem 2 i nic mi nie pomaga.Już 3 ząb mądrości mi prawie wyrósł i nic mnie nie bolał,tylko stare zęby mądrości te dwa dolne podczas wychodzenia bolały,wyszły i lewy dolny mnie zaczął boleć już 2 noc z okropnym bólem (normalnie chciałem się zabić,tak bolały)Naszczęście moi rodzice są wyrozumiali.Mam nawet żel na ból dziąseł,ale nie pomagał.Dzisiaj byłem u lekarki(dzięki temu nie byłem w szkole, jedyny+ z bólu...)I podejrzewała że coś może być właśnie z dziąsłami i zębami mądrości,czuje także ból ucha.Ale to powód tego shita z rączkami.Byłem naczczo więc wysłała mnie na badania krwi heh 2 probówki napełniła.Jutro odbiore wyniki,oczywiście jeśli nie będą mnie bolały... najwyżej wyśle kogoś z rodziny.Ale nie radze z tym zwlekać jak cie mocno bolą.Idź do dentysty,lub na początek do lekarki/lekarza w twojej przychodni.Mam nadzieje że skieruje mnie odrazu do dentysty.Niech tam mi wyrwie tego shita z lewej strony na dole bo mam dość.Czuje że przez niego mam jakieś zapalenie.A boleć to mogą cię do końca nie przestaną jak nie będzie interwencji ja za późno pomyślałem i mam okropne bóle ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuje z powodu bolących ząbków. ja w tej chwili mam właśnie lekarstwo w ósemce a mam już trochę latek i będzie ta ósemka leczona.. Nie odczuwałam takich bólów jak piszecie, ale moje dziecko właśnie cierpi . Zrobił sobie prześwietlenie i wyszło, że ósemki idą poziomo i także trzeba je będzie usunąć. Wiem że to strasznie boli. Myślę że ząbki, które są prosto ułożone tak nie bolą więc muszą te bolące krzywo sie wyrzynać. Trzeba usunąć i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×