Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość Łuki
Ja mam 15 lat i mi jusz wychodzą. Ale boli, nie slyszę na jedno ucho prez ten ząb. Musze sie wybrac do dentysty;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wszystkie 4, wyrznely mi sie, kiedy bylam w liceum. Najgorzej bylo przy dolnych, nie chcialy sie przebic przez dziasla. Przy lewej dolnej 8 zgodzilam sie na nacinanie dziasla, ale wykonywala mi je jakas zezowata malpa i wbila mi igle w podniebienie :O. Cale znieczulenie splynelo mi po gardle i mialam wrazenie, ze sie dusze :(. Czulam wszystkie naciecia i probowalam powstrzymac to sadystyczne babsko, ale ona spokojnie stwierdzila \"jakby pani to czula, to by pani krzyczala\"... No tak, tylko ze ja z bolu nie mialam nawet sily jeknac... Prawa dolna osemka rowniez uparcie nie chciala wylezc, zdecydowalam jednak, ze wole znow przez tydzien jesc tylko przetarte owoce i pic rosol bez makaronu, niz miec znowu bliskie spotkanie trzeciego stopnia z jakims zezowatym potworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzina
Witam wszystkich cierpiących:)! Móz ząbek mądrości-nie wiem kto go tak nazwał, ja bym go nazwała raczej niemądrym- wyrzyna mi się już od marca!!!Także nie muszę pisać o horrorze jaki przeżywam.Nacięcie dziąsła nie pomogło.I tak od marca od czasu do czasu się odzywał.Jednak przedwczoraj przebrał miarkę i jutro idę do chirurga niech go wyrywa!!!!!!!!Nie chcę go mieć w sobie!!!!Mam 26 lat a to dopiero mój drugi taki ząbek!!!!!Chyba nie jestem jeszcze dojrzała:):):)Trzymajcie się wszyscy cierpiący!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, mi ząbki mądrości rosły prawie 2 lata, ostatnio dolna prawa 8mka nie dawała mi spokoju to poszlam i usunęłam. Pani doktor [chirurg szczękowy czy jak to tam było] znieczulila i wyrwała, bolało poźniej, ale niemocno - da się przeżyć. Jutro idę na ściągnięcie szwów :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tehara
Ja mam 14 lat, i właśnie mi się wyżyna. Jakoś tak mi spuchło dziąsło, że naszło mi na siudemkę i nie mogę nic gryść. Niewiem, a jak to jakis stan zapalny, jak to poznać? Byłam u dentystki, to ona powiedziała, że siudemka wyłazi spod dziąsła!!! Przeciesz mi się siudemka ze dwa lata temu pojawiała, pamiętam jak dziś!!! Więc czemu mnie tak boli strasznie i mam to wszystko popuchnięte??? jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska85
a ja mam 21 lat i od jakiegoś czasu rośnie mi ząb mądrości..tzn trzy na raz :/ heh masakra :P ale nie boli nic tylko troche przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie ma wpływ
na wyrzynanie się zębów mądrości, serio Mnie zaczęły rosnąć w wieku 28 lat, tzn. wtedy, gdy po kilkunastu latach przestałam być wegetarianką Kiedy tylko wprowadziłam do diety mięso, zaraz się zaczęło :o ruszyły wszystkie 4-ry na raz :o chyba dieta wysokobiałkowa, mięsna ma na to duzy wpływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie ma wpływ
a mój brat - mięsożerca entuzjastyczny ;) skompletował wszystkie zęby mądrości w wieku 17 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska85
no ja to mięso lubie w kazdej postaci :P moze dlatego tak mi rosną wszystkie naraz..moze cos w tym jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boli..ratunku
No nie wiem czy uwierzycie...ale w wieku 15 lat wychodzi mi ząb mądrosci na dole...i tak straszliwie boli juz 3 dzien.. na początku swedziało...potem po dniu tak bolało jak nie wiem...pojechałam do lekarza zoabczyc czy to nie zapalenie ucha albo powiekszone węzły chłonne:( okazało sie że nie..ze to od tego zęba...w niocy nie spałam bo czułam jakby mi sie skóra paliła;( i nie mogła sie ułożyc;( i dzis znowu byłam u lekarza;/ i okazuje sie że węzeł chłonny od tego zęba sie powieksza:( boze ten ból mnie przerasta mam takie napady złosci.... i jak pomysle ze jeszcz3 mi mają wyrastac do az mi ciarki przechodzą:((:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE BOJCIE SIE
Hej, wlasnie bylam u chirurga na wyrwanie zeba madrosci, dziewczyny NIC NIE BOLALO!!, najpierw zrobil mi przeswietlenie, okazalo sie ze jest torbiel i musze wyrwac zeba, zab byl troche na wierzchu, wiec musial przeciac dziaslo, pozniej wyrawl zeba i zszyl dzisalo za tydzien mam isc na sciagniecie szwow. Oczywiscie wszystko bylo robione pod znieczuleniem. Zaplacilam 300zl (troche duzo ale przynajmniej mam juz go z glowy). Po zabiegu przez 2 dni mialam bardzo lewa strone spuchnieta ale przykladalam lodem, i zazywalam tabletki przepisane przez chirurga (zaplacilam 30zl, pamietajcie ze na recepcie musza byc 2 pieczatki z przodu i z tylu wtedy zaplacicie polowe mniej w moim przypadku bylo by 15zl ale niestety nie mialam 2 pieczatek), i oczywiscie nie moglam jesc, bylam na samych zupkach pomidorowych :), ale juz po 3 dniach czuje sie super, troche mi szwy przeszkadzaja, ale jest wszystko wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakim wieku one wyrastają? Byłam kiedys na rentgenie i dentyska powiedziała ze wyrosna mi tylko 3 bo czwatego nie widac hehe ..... chociaż troche ulgi bede miała;):P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja17
ja mam 17 lat i juz mam jednego :P nawet nie zauwazyłam jak wyszedł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyxa23
okropny ból :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martizzzzka
Wychodzi mi ząb mądrości .. Jejku! Jak boli :/ Dziąsło mi spuchło, migdałki mi się przez to powiększyły, zropiały.. Już nie wytrzymuję ;( Ile może to jeszcze potrwać .. ? U mnie to już 4 dzień .. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecia_21
HejMartizzzzzzzzzka ja mam już 4 zęby mondrości i dwa z nich rosną mi jakieś dwa lata. Ale zaczynają boleć raz na jakiś czas. Pucnie mi wtedy policzek i strasznie sobie je przygryzam. Więc trzymaj się!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia17
Dajcie spokoj, to jest masakra! Ja sie mecze od listopada jakos, ale z tego co wiem to i tak nie pobilam rekordu;P bo inni maja gorzej, ale i tak jest masakrycznie... na poczatq bolal od czasu do czasu, ale dalo sie przezyc, a teraz od tygodnia zyc sie nie da, napuchlo dziaslo (normalnie sobie dziaslo jezykiem podnosze;/ bleehh) i w ogole sie jakies dziwne zrobilo ;/ i boli jak cholera;/ musze sie wybrac znowu do dentysty, bo nawet nie jestem pewna czy to on sie wyrzyna, czy czasem nie mam jakiegos stanu zapalnego..;/ Pozdrawiam serdecznie osoby, ktore przrchodza to samo! 3majcie sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casieńkaa
mam 17 lat, wprawdzie nie skonczone (23.07.1990) a juz od pol roku albo dluzej rosna mi na dole dwa zeby madrosci...rosna bardzo szybko, ale za to bardzo bola...;/ a jak jem to juz wogole, mam o tyle szczescie, ze bol nie promieniuje na inne czescci ciala....pozdrawaim wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mydlarka
Witajcie wychodzi mi pierwszy ząb mądrości... Czasem nawet tabletka nie pomogła ale byłam w aptece i są na te bóle specjalne leki -Dentinoxzn -Bobodent -kamistad gel są to leki przeciwbólowe i znieczulające na bazie ziół. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayki
szooooooooookkkkkkkk wyrzyna mi sie 2 zab i musze powiedziec ze chyba nigdy mnie tak szczena nie bolala lacznie z gardlem migdalkiem i polikiem :/ nie moge nawet geby otworzyc dalej niz do polowy...pierwszy zab wcale nie bolal nawet nie wiem kiedy urosl...ten natomiast to przegiecie...boli mnie dopiero 3 dzien... mam nadzieje ze szybko przejdzie bol i obedzie sie bez wizyty u specjalisty.... pozdro dla cierpiacych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniakaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaashh
ZARA MIE ROZNIESIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqq_23
radze wszystkim zrobic rentgena, bo moze sie okazac, ze zab rosnie krzywo i nie ma szans na prawidlowe wejscie do luku zebowego... lepiej sie wczesniej o tym dowiedziec i interweniowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rouena.
Witajcie wszyscy Ci, ktorzy maja kopoty z zebami madrosci. Ja (39 lat) mam trzy zeby madrosci, a wlasciwie juz tylko dwa (z tego jeden jeszcze gleboko w kosci)... Wiem co znaczy ten bol, gdy te zeby zaczynaja rosnac. I u mnie bylo podobnie: zapuchniete policzki, przyokazji slinilam sie jak wsciekly pies do tego bylam zachrypnieta i troche przyglucha. Na szczescie dwa gorne zeby madrosci wyrznely sie calkowicie (miejsce w szczece bylo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rouena.
Witajcie wszyscy Ci, ktorzy maja kopoty z zebami madrosci. Ja (39 lat) mam trzy zeby madrosci, a wlasciwie juz tylko dwa (z tego jeden jeszcze gleboko w kosci)... Wiem co znaczy ten bol, gdy te zeby zaczynaja rosnac. I u mnie bylo podobnie: zapuchniete policzki, przyokazji slinilam sie jak wsciekly pies do tego bylam zachrypnieta i troche przyglucha. Na szczescie dwa gorne zeby madrosci wyrznely sie calkowicie (miejsce w szczece bylo). Trzeci zab madrosci (prawa osemka w dolnej szczece) nie wyrosl mi w pelni. Zaczal rosnac gdy mialam 28 lat. Ilez nawymyslalam na tego zeba, bo spodziewalam sie klopotow. Na szczescie nie bylo az takich wielkich problemow na poczatku. Dopiero od paru lat mialam dokladnie co roku mniejsze lub wieksze zapalenie dziasla, ktore dalo sie wyleczyc mascia Kamistad. Tym razem, dokladnie pare tygodni temu dostala tak poteznego zapalenia dziasla, az pol dolnej szczeki mnie bolalo, do tego zachryplam. Moja dentystka zrobila zdjecie rentgenowskie i dala skierowanie do chirurga szczekowego. Ten zab musial byc usuniety. Dokladnie dzis, 16.lipca 2007 godz 16:30 jestem 8 godzin po zabiegu. Cala szczesliwa! I...nie zapuchnieta! Jedno co mnie boli (i to tylko troche) to dolna warga, ktora podczas jedzenia nadgryzalam sobie, gdyz nie czulam jej przez znieczulenie oraz troche rana po usunieciu zeba, ktora sie juz zamknela. (Nb.: znieczulenie bylo bardzo dobre-trwalo u mnie 5 godzin, ciut za duzo). dlaczego nie wzielam zadnych srodkow przeciwbolowych? Nie potrzebowalam ich, bo otrzymalam leki homeopatyczne. Cudowna terapia! Zazylam odpowiednie srodki homeopatyczne wieczorem przed operacja oraz na godzine przed usunieciem zeba. Chirurg ostrzegal mnie ze bedzie mnie po zabiegu bolec i ze bede zapuchnieta...A gdzie tam! Rana po usunieciu zeba jest juz zamknieta - zagoi sie w pelni za trzy dni (wiem z wlasnego doswiadczenia, gdy przed paru laty zazylam srodek homeopatyczny przy innej operacji - przy usuwaniu czubka korzenia zeba), do tego nie mam zadnego opuchnietego policzka! I czuje sie swietnie! Jutro ide pokazac sie mojemu chirurgowi, aby zobaczyl na wlasne oczy, ze tak szybko rana sie goi przez homeopatyczne leki. Dzieki dwom srodkom homeopatycznym nie porzebuje brac zadnych prochow przeciwbolowych. Moja twarz jest normalna (bez zadnej opuchlizny). To, ze mnie warga boli i ze boli mnie troche miejsce po wkluciu srodka znieczulajacego - to jest nic! Wiem, ze jutro nie bedzie po tym sladu. Za to wiem na 100 % ze rana po usunieciu zeba zagoi sie szybko i bez zadnych komplikacji. Za tydzien mam zdjecie szwow. Za pare tygodni wybieram sie do mojej dentystki. Dowiem sie wtedy czy usunac tego drugiego zeba madrosci z dolnej szczeki. Jest on wprawdzie jeszcze w kosci, ale jak zacznie wychodzic, to wiem co mnie czeka. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy maja osemki juz usuniete. Trzymajcie sie Ci, ktorzy zabieg maja dopiero przed soba! To naprawde nic nie boli! Przekonalam sie ... na wlasnej szczece. I jesli ktos ufa homeopatii, to wie, ze nie potrzeba brac zadnych srodkow przeciwbolowych. Leki homeopatyczne pomoga w pelni i bez dzialan ubocznych dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuu
a co to sa za tabletki ?jesli można prosze o nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rouena
Sa to nastepujace leki homeopatyczne: 1. ARNICA MONTANA D6 (tabletki albo roztwor) - bierze sie wieczorem przed operacja 7 kropli (lub 2 tabletki) i na godzine przed. Arnike azywa sie tak dlugo, az czlowiek sie dobrze poczuje. Ja zazywalam przez pierwszy dzien co pol godziny - przez piec godzin. Dzis (17.lipca, 12:30) zazywam dawke arniki trzy razy dziennie, jutro dawke musze zmniejszyc. Opuchlizny policzka nie mam, a rana sie zagoila, tylko szwy draznia, ale to da sie wytrzymac. 2. CALENDULA OFFICINALIS (roztwor z nagietka) - do plukania jamy ustnej: zapobiega zapaleniom i infekcjom oraz przyspesza gojenie rany operacyjnej. Przy arnice: im wyzsze D (D 12) tym rzadziej sie zazywa, bo stezenie leku jest mocniejsze. Te dwa leki wystarcza calkowicie, aby czuc sie dobrze i nawet spokojnie jesc. Wczoraj pytal mnie chirurg czy dac mi zwolnienie. Odmowilam. Przy terapii homeopatycznej nie jest ono potrzebne. Mozna normalnie pracowac, jezdzic samochodem, smiac sie, cieszyc sie...Twarz nie boli (moze tylko troszeczke), nie ma sie zapuchnietego policzka. Te dwa leki sprawdzilam na sobie przy poprzednich operacjach jakie mialam. Efekt byl zawsze ten sam: szybkie gojenie sie ran pooperacyjnych, zadne opuchlizny i infekcje sie nie pojawily. Polecily mi je dwie osoby: moja szwagierka - homeopata oraz moja lekarka- ginekolog, ktora tez jest homeopata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rouena
A chirurg, jak mu pokazalam rane i opowiedzialam, ze zazylam leki homeopatyczne a nie zadne tak srodki przeciwbolowe - to zglupial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkcegfekcg
dlaczego wy usuwacie ósemki jak wam tylko wyrosną, albo nawet jeszcze nie do końca? Nigdy bym nie wpadła na to żeby usuwać zdrowe zęby! Jak wam inne wychodziły też usuwaliście? Nie. To czemu akurat ósemki usuwacie? Nie robicie najmądrzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tak ostatnio bolal, czy noce na prochach nieprzespane, jak juz łaskawie przyjąl mnie chirurg to sie okazalo, ze zapalenie i do wyrwania. Nawet tak cholernie nie bolalo, większe katusze znosilam przez te 3 dni..:O pozdrowienia dla cierpiacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×