Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

nie wiem co już mam robic ... tak boli ze szok ;( nie dam rady juz;( szyja ... nie umie jeść , jak polykam sline to boli jak cholera! pojeb*** zęby:/ po co mi one wogóle !!!!!!!!!!! boze pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silwio
Mam 33 lata i od paru dni boli mnie dolna ósemeczka, która częściowo już wyszła dobrych parę lat temu.Czy to możliwe żeby po tylu latach nagle się obudziła.Dziąsło mam jak poduszeczkę nad tą częścią która jest niewidoczna,a oczywiście język i migdał z tej strony też nie dają o sobie zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera4203
ja 10 majaskończyłem 14 lat. a 23 pazdziernika zauważyłam że wyrzyna mi się prawy dolny ząb mądrości.. mam nadzieję, że nie będzie mnie tak bolało.. śmieszne to jest, że wychodzą one w tak zróżnicowanym przedziale wiekowym.czy to jest normalne ze wychodza one w tym wieku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziubka000000
a zobaczysz jak beda bolec jak sie zepsuja wtedy to bdzie bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia S.
Dołączam do grona cierpiących z powodu ósemki:/. Juz prawie wszytskie mi sie wyrżneły troche inne zeby pokrzywily ale jakos bol był do wytrzymania. ale teraz rośnie mi lewa górna ósemka. mam stan zapalny.przyjmuje antybiotyki najpoierw clinodamycin a teraz augmentin. oraz stosuje rozne plukanki do jamy ustnej i leki przeciwbolowe. zab nie jest chory ale rosnie krzywo i nie ma dla niego miejsca totez wrasta sobie w policzek. to wszytsko spowodowalo ze mam szczekoscisk. jestem oczywscie na diecie plynnej bo moja szceka i tak nie jest w stanie niczego przezuwac.(wsztskie swiateczne potrawy mnie ominęły;/). najgorsze jest to ze musze czekac az ten stan sie ustabilizuje bo tak to nic zrobic nie mozna.przynajmniej tak mowi pani dentystka.podobno pozniej czeka mnie wyrywanie badz u dentysty badz u chirurga. ale co sylwestra tez mam tak spedzic na pakach i antybiotykach???? POMOŻCIE!!co zrobic zeby móc chociaz normalnie spac i jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia S.
mialo byc na proszkach nie pakach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcjannah
A ja juz nie wytrzymuje!! Dolna lewa. Co za bol i wyglada jakby miejsca na nia nie bylo,a ona ciscie! Szczena boli, migdal,polik pogryziony,opuchniete wszystko... drugi dzien dopiero a ja juz mam go serdecznie dosyc. Paszczy nie otworze za szeroko bo az ciagnie spowrotem!! Jutro umowie dentyste, jak dalej tak bedzie. Noc najgorsza, bol budzi i nawet tabletki niewiele tu pomagala! Laaaa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcjannah
A ja juz nie wytrzymuje!! Dolna lewa. Co za bol i wyglada jakby miejsca na nia nie bylo,a ona ciscie! Szczena boli, migdal,polik pogryziony,opuchniete wszystko... drugi dzien dopiero a ja juz mam go serdecznie dosyc. Paszczy nie otworze za szeroko bo az ciagnie spowrotem!! Jutro umowie dentyste, jak dalej tak bedzie. Noc najgorsza, bol budzi i nawet tabletki niewiele tu pomagala! Laaaa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcjannah
Juz po wizycie. Nie jest tak kolorowo z tymi osemkami. Antybiotyk amoxicillin przez piec dni, przeciwbolewe na kodeinie i paracetamolu (coz ze dzialaja jedynie dwie do trzech godzin, mimo ze konskie dawki), plukanki,a co najgorsze trzeba czakac az stan zapalny przejdzie. Wtedy do chirurga szczekowego. Z jedzeniem problem, szczekoscisk i niewiele mozna zrobic. Co za cholerstwo!!! aby do przeszlego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shika
Kurde, mnie od 3-4 dni boli mam 13 lat i wychodzi mi górna lewa ósemka, najpierw bolał mnie policzek, myślałem że zrobiła mi się afta (takie biało-źółte plamki, które cholernie bolą), bo często mi się robią, ale moja mama zobaczyła i mówi że wychodzi mi ząb mądrości :/ Boli mnie cała jama ustna, gardło, ucho, język i cały lewy policzek :/ szczegolnie jak lykam sline ... nie wiem co robic, czy czekac jak wyrosnie - moze bol sie skonczy, czy w najblizszym czasie go wyrwac. Jakie powinienem brać leki przeciwbólowe, bo dopiero 17.02.2009 skoncze 13 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darcia
Heej ! od paru dni wychodzą mi 2 dolne ósemki .. czy to nee dziwne ze 2 .? a tak mnie boli ze masakra. bola mnie oba policzki migdalki jezyk .. nee moge nic przelknac ..co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcjannah
Witam wszystkich, co do lekow przeciwbolowych moj dentysta zalecil mi paracetamol z kodeina, zamiennie do stosowania z ibuprofenem. Ponoc sa silnie dzialajace na bol a nie tak szkodliwe dla rzaladka, nerek i serca jak pozostale. Ja wlasnie koncze terapie antybiotykami (dwoma, gdyz jeden nie skutkowal,przepisano mi wiec drugi,inny),ktore usmiezyly bol i jak sadze zakonczyly infekcje ktora tam szalala. Nadal mam jednak migdal jak jajko wiekie, a co do osemki... coz, bede decydowac sie na usuniecie. Z opini ktore zebralam zebow tych w ich dalszym stanie sie nie leczy, wiec maly pozytek z nich. A bol trzeba lekami zwalczac, ja bralam przez cztery dni, nawet co cztery godziny po dwie sztuki, choc gdyby nie antybiotyk to nie wiem jak dlugo by to trwalo. Obserwujcie wiec czy nie ma tam zadnej infekcji, w razie czego szybko do dentysty po antybiotyk!!! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lesio
Witam, mnie także katusze, których przysparza mi ostentacyjnie wyrzynająca się ósemka, zapędziły przed monitor tą późną wieczorową porą. :-P U mnie zaczęło się w sobotę. Najpierw niewinnie, od lekkiego pobolewania (dwugodzinna drzemka uśmierzyła ból). Później, z dnia na dzień, było coraz gorzej. W tej chwili mam - oby, bo więcej już nie wytrzymię xD!!! - apogeum. Ząb szarżuje na policzek, wrzynając się w nań bezczelnie. :-P Poza tym mam ślinotok - no dobrze - po prostu więcej śliny niż zwykle, gdy ząbki śpią sobie grzecznie. xD A także stan zapalny dziąsła, na który otrzymałem w poniedziałek antybiotyk - Climicynę. Przyjmuję końskie dawki tego jakże mocnego antybiotyku, ale na razie zero poprawy. Ktoś używał tego okropieństwa? Jeśli były jakieś pozytywne efekty, po jakim czasie? Support mam w postaci Ibupromu, ale zdaje się być on bezużyteczny. W obwodzie mam Nimesil, ale po niego nie sięgam, bo jest dendżeres, choć znieczula diabłe, znieczula!!! xD Pozdrawiam wszystkich cierpiących - łączmy się! ^^ Nie całuję was, bo mam, sami rozumiecie, niekorzystną aparycję obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi juz wyszly 3, czasami strasznie mniedziasla bolaco swedzialay a czasami bezbolesnie nawet nie wiem kiedy.Ale najgorsze jestto ze nie mam miejsca na nie i np gorna wyszla mi bokiem-doslownie. Chcialabym jes pousuwac bo slyszalam ze bardzo szybko sie psuja a wyrywanie tak nie boli bo one nie maja korzeni, maz mial wyrywany i luz widzialam ze nicgo potem nie bolalo, no ale ja musze troche poczekac bo karmie piersia i narazie znieczulenia nie mage miec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIlitto
Siemka !! Od 2 dni wyzynają się mi 2 ósemki na dole . BOże co za ból , i ciężko cokolwiek jeść nie mówiąc o przełykaniu . Jak najszybciej ide do stomatologa bo chce sie ich pozbyć .bo po co mi one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alioth
A mi się od środy zaczęły wyrzynać dwa zęby mądrości po lewej stronie i też mnie okropnie bolą, a najbardziej to w nocy tak że nie mogę spać przez to bo dosłownie budzę się z bólu i chce mi się krzyczeć aż. Okropne to jest. Najgorzej że nie pomaga żaden apap ani nic takiego, po prostu to musi samo przejść - bo to są takie fale bólu, raz są a raz przechodzą, ale w nocy są okropnie często i dziś na przykład budziłam się co 2 godziny tak że jestem nie do życia teraz... Mam nadzieję że szybko im pójdzie z tym wyrzynaniem bo nie mam teraz głowy do myślenia o zębach - matura za pasem! Pozdrawiam serdecznie wszystkich obolałych jako i ja, posiadaczy "mądrych" zębów;) Łączmy się w bólu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredzelek1991
Moim zdaniem też wpływ białka odgrywa tu wielką rolę ponieważ nie dawno zaczołem chodzić na siłownie i stosować różnego rodzaju odżywek białkowych i wczoraj dolna ósemka dała o sobie znać i ciągle mnie denerwuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosa17
Millitto po to Ci ten ząb, żeby jak ktoś Ci wybije inne mogli zrobić przeszczep :D mi też od niedawna zaczął rosnąć, mam dopiero 17 lat od ok. 3 miechów...cały czas powtarzam\"po hui rośniesz dupku\", będzie się tylko psuł, wiem to, bo nie prowdze zbyt zdrowego trybu życia...choć jestem od jakiś kilku lat wegetarianką...teraz jak zaczął rosnąć to kataklizm nie dość że cierpie na okresową bezsenność to ktoś się jeszcze wypowiedział że nie może zasnąć...w takim razie ja wogóle nie będę mogła spać a mój organizm będzie się wykańczał i spoidła neuronów w mózgu z przemęczenia będą się przepalać... bierzcie pixy dla własnego zdrowia...tak czy siak wątroba praktycznie nic nie lubi:P najbardziej była by zdrowa na samej wodzie mineralnej( wiadome że tak się nie da...przynajmniej nie dla zdrowo myślącego człowieka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huby
witam wszystkich. mam ten sam problem co cala reszta osob tyle ze moj zabek jest tam jakies pol roku a od dwoch dnipo prostu maskra!!!!gorzej niz na filmie pila:P na poczatku myslalem ze to migdalki albo gardlo to sobie holinex kupilem ten maly skubaniec wychodzi na dole z lewej strony!!!!a boje sie isc do dendesty.nie moge przelykac spac normalnie mowic ani nawet normalnie szczeki otworzyc maly skurwy.....syn a tak potrafi zycie uprzykrzyc!!!!!czhyba zaraz wezme wiertarke i sie z nim rozprawie!!!! ale twrardo ide bo nie biore zadnych proszkow a to juz trzeci dzien. oszaleje zaraz, i nikogo nie pozdrawiam bo zly jestem!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich(co by nie bylo ze kultury nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ON18.....
Witam wszystkich \"ósemkowiczów\" ;) Dolne ósemki mam już ponad pół roku ale od jakiś 5 dni dolna prawa nie daje mi spokoju, ta kieszonka przy niej jest 3-4 razy większa niż przy tej z lewej, gdzie nic się nie dzieje, chyba opuchła oprócz tego strasznie rwie.. Moje pytanie jest następujące: Czy to przejdzie, potrzebny jest antybiotyk? Czy od razu skierują mnie na dłutowanie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterdede
hej ;) mam oczywiście ten sam problem imie : dolna lewa. u mnie jest troche inaczej niż u coniektórych nie mam nic spuchniętego ani nic podobnego. zato boli jak diabli. połykam ibuprofen i po pół godzinie pomaga ale na rótko,ból jest okropny.Częśc mojej głowy od ucha po skroń tak pulsuje ze nie źdzwie sie jak mi wkońcu wybuchnie. siedze sobie w szkole (mam 18 lat) nagle ból.przestaje słuchac i uważac na lekci i mam ochote wybiec z klasy. marze o zaśnięciu o godzinie 22 i zedzeniu czegoś czym sie najem . smarue miejsce bólu maścią 'sachol' powiem wam ze po dłuzszym czasie mozna zauważyć zmniejszony ból ale ile mozna? jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim bólem Pozdrawiam ósemkowiczów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia k
Matko, zaczęło się wczoraj, myślałam, że zrobiło mi się coś 'dziwnego' w policzku, takie 2 małe poduszeczki. Popłukałam szałwią, myśląc, że przejdzie... Rano pobudka o bladym świcie z bólu, zadzwoniłam do pierwszego lepszego dentysty nie zważając na nic (że go nie znam i pewnie drogo!). 'przetarli/przeczyścili mi to czymś + higienistka włożyła mi dookoła zęba jakąś mega-obrzydliwą maść, która śmierdzi 'dentystą'. Kupiłam jakiś płyn do płukania 3 razy dziennie, mam zrobić prześwietlenie jak troche opuchlizna zejdzie, więc wnioskuje że nie prędko:( A potem do chirurga na wyrwanie, przede wszystkim bo jest zepsuty, poza tym wyrżnął się w policzek, poranił dziąsło i jest zbędny... Czuje że najbliższe dni to będzie koszmar, boli strasznie, wszystkie objawy jak u poprzedników, boli szczęka, nie można łykać śliny, a przy kichnięciu aż się zwinęłam w pół...:/ Napisze w następnym tyg jak będzie po wszystkim - o ile będzie pozdrawiam.. mimo wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząb mądrości
ja przez zby mądrości odchodziłam od zmysłów,ani paracetamol,ani ibuprofen,tabletki od dentysty pomagały też niewiele,az mi pewnego dnia zabrakło w domu tych środków i wygrzebałam z apteczki etopirynę(kwas acetylosalicylowy-aspiryna tylko tańsza),zdesperwana połknęłam ją i .....PRZESTAŁO boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząbek mądrości
ja przez zby mądrości odchodziłam od zmysłów,ani paracetamol,ani ibuprofen,tabletki od dentysty pomagały też niewiele,az mi pewnego dnia zabrakło w domu tych środków i wygrzebałam z apteczki etopirynę(kwas acetylosalicylowy-aspiryna tylko tańsza),zdesperwana połknęłam ją i .....PRZESTAŁO boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huby
dzis rano pani chirurg go usuneła tzn wydłutowała go,dostalem 3 zastrzyki znieczulajace bo po dwoch wszystko czulem:( wszystko bylo w miare dobrze dopoki znieczulenie dzialalo no moze oprocz tego ze krwawienie nie opuszczalo mnie na krok,a pozniej to juz tylko gorzej!!!!! szczeka to mnie tak bolala jakby mi ktos w nia mlotkiem przywalil:( masakra!!! teraz juz troche lepiej sie czuje ale tez nie za ciekawie od wczoraj nic nie jadlem tylko jakies kislle ale nie te w kubku tylko takie normalne:)i tak od 2tygodni bo nic nie bylem w stanie grysc i przelykac,nie wiem co jest gorsze??te siedem dni kiedy jest obrzek i nie mozna nawet sliny przeklnac(o antybiotykach i ketanolu to juz nie wsopmne) czy po zabiegu juz kiedy twoja szczeka czuje sie jak pilka do nogi???najlepiej jakby tego wogole nie bylo!!! ale chyba nie jest tak dobrze bo ponoc w zyciu czlowieka takie madre osemki pojawiaja sie cztery razy!!!!nie wyobrazam sobie tego i mam nadzieje ze juz nigdy nie bede musial pisac tu takich rzeczy:) pozdrawiam wszystkich cierpiacych,a tym co jeszcze tego nie przechodzili to wspolczuje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Student86
Ja mam 22 w tym roku 23 i ten debil pcha sie na swiatlo dzienne.. Boli jak nie wiem :// Nawet szczenki pozadnie otworzyc nie umiem.. Powiekszyl mi sie lewy migdal, gardlo boli i wogole zaczyna mie wkurzac wrrrrrrrr... A za tydzien praktyki w szpitalu :// i jak tu sie skupic jak wole caly dzien przespac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razr1
Ja mam 20 lat i pojawil mi sie pierwszy ząb mądrości :P Pokzał sie na swiatło dzienne i nic nie czuje nic nie boli :D mam nadzieje że będzie tak dalej !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lans
ludzie masakra!! jutro walentynki ja mam jechac na wyjazd a lewa strona mam spuchnieta, migdal powiekszony ze nawet go juz widac jak sojrze w lusterko....... masakra...... boli jak cholera od 3 dni a juz rok mi on rosnie ale jeszcze w zyciu takiego bolu nie bylo jak teraz..... az sie boja jak to sie skonczy:/ za pare godz ide do lekarza pierwszego kontaku zeby cos mi przepisal.... mam nadzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAłA
wiecie co.... ja juz jestem po jednej wydlutowanej osemce, ktora zrobila z mojego policzka efekt trzymanej w poliku pileczki pingpongowej :/// zrobiono mi zdjecie no i diagnoza stomatologa: dlutowanie... ataka byla tego historia.... Znieczulenie i kompletna rzeź!!! pol godziny meki,pani \"chirurg\" nie mogla wyjac owego zabka, jedna trzymala moja glowe, bo juz sie osuwala ze zmeczenia, ja widzialam tylko swiatlo i pelno krwi na jej rekawiczkach... i nagle poczulam wielki scisk w szczece i zdanie: wyszla!! szyjemy, bo za mocno krwawi... Mysle, swietnie, wrecz za....e!! taxa do domu....mialam wrazenie jaby z boku mi druga glowa wyrosla :/// spac nie moglam, zarlam tabletki (najmocniejszy nurofen) co 4 godz. przykladalam lod, ktory i tak nic nie pomagal.... Ktorejs pieknej nocy.... goraczka, bol taki, ze az skakalam i chodzilam po scianach, wiec udalam sie na pogotowie.....bo ilez moze to bolec??!!! Drugi tydzien??!!! diagnoza: PROSZE ISC DO TEGO STOMATOLOGA, KTORY TO PANI ZROBIL, a i doatalam zastrzyk :/ wiec poszlam do niej....przepisala mi antybiotyk, w koncu jak moglam dojrzec co tam mam porobione....przerazenie, mialam pociete AZ policzko :((((( nie powiem o tym, ze pozniej musialam odwiedzic po sciagnieciu szwow laryngologa, bo tak mialam nerwy naruszone, ze ucho bolaLO:( piszac to siedze 4 dzien po wyrwaniu gornej 5ki, zaraz w sumie wybieram sie do stomatologa bo.... jest napewno stan zapalny, prawie chodze po scianach :///// a tu jeszcze czeka mnie drugie dlutowanko.....bo nastepna osemeczka rosnie poziomo do siodemki ://// wiec nie wiem jak to przezyje :((( zycie okrutne!!! POZDRAIWAM WSZYSTKICH CIERPIACYCH ZYCZAC WYTRWALOSCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli jak nie wiem co ///
wiecie co.... ja juz jestem po jednej wydlutowanej osemce, ktora zrobila z mojego policzka efekt trzymanej w poliku pileczki pingpongowej :/// zrobiono mi zdjecie no i diagnoza stomatologa: dlutowanie... ataka byla tego historia.... Znieczulenie i kompletna rzeź!!! pol godziny meki,pani \"chirurg\" nie mogla wyjac owego zabka, jedna trzymala moja glowe, bo juz sie osuwala ze zmeczenia, ja widzialam tylko swiatlo i pelno krwi na jej rekawiczkach... i nagle poczulam wielki scisk w szczece i zdanie: wyszla!! szyjemy, bo za mocno krwawi... Mysle, swietnie, wrecz za....e!! taxa do domu....mialam wrazenie jaby z boku mi druga glowa wyrosla :/// spac nie moglam, zarlam tabletki (najmocniejszy nurofen) co 4 godz. przykladalam lod, ktory i tak nic nie pomagal.... Ktorejs pieknej nocy.... goraczka, bol taki, ze az skakalam i chodzilam po scianach, wiec udalam sie na pogotowie.....bo ilez moze to bolec??!!! Drugi tydzien??!!! diagnoza: PROSZE ISC DO TEGO STOMATOLOGA, KTORY TO PANI ZROBIL, a i doatalam zastrzyk :/ wiec poszlam do niej....przepisala mi antybiotyk, w koncu jak moglam dojrzec co tam mam porobione....przerazenie, mialam pociete AZ policzko :((((( nie powiem o tym, ze pozniej musialam odwiedzic po sciagnieciu szwow laryngologa, bo tak mialam nerwy naruszone, ze ucho bolaLO:( piszac to siedze 4 dzien po wyrwaniu gornej 5ki, zaraz w sumie wybieram sie do stomatologa bo.... jest napewno stan zapalny, prawie chodze po scianach :///// a tu jeszcze czeka mnie drugie dlutowanko.....bo nastepna osemeczka rosnie poziomo do siodemki ://// wiec nie wiem jak to przezyje :((( zycie okrutne!!! POZDRAIWAM WSZYSTKICH CIERPIACYCH ZYCZAC WYTRWALOSCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×