Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szybka pomoc

masz pytanie odnosnie antykoncepcji? wstąp -

Polecane posty

Mam pytanie! Zastanawiałam się nad czymś ostatnio, otóż: zażywając pigułki jest jakieś prawdopodobieństwo, że się jednak w ciążę zajdzie (0.001%, ale jednak), może to być spowodowane chorobą, zmianą klimatu lub innymi okolicznościami....... Tak, więc jeśli biorę pigułki i zajdę w ciążę, to, kiedy się o tym dowiem?? Czy „okres” w przerwie się pojawi? Przecież to nie jest miesiączka, tylko krwawienie spowodowane odstawieniem hormonów. Słyszałam o przypadkach zajścia w ciążę podczas brania pigułek, czy ktoś coś wie na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda20
zmienilam diane 35 na microgynon 21..gdybym jeszcze brala diane 35 to kolejne opakowanie mialabym zaczac w niedziele..czyli jutro.lekarz mi powiedzial ze microgynon 21 mam zaczac brac w niedziele..wiec tak zrobie.ale ciekawi mnie czy jak nie zaczelam brac micro21 na poczatku okresu to to teraz nie oslabi jego dzialania antykoncepcyjnego?????????????????????? jezeli tak to do kiedy mam stosowac dodatkowe srodki anty???????? z gory dzieki za odpowiedz :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola_21
Mam pytanko chciałabym wiedzieć kiedy u kobiety przypadają dni płodne. Ostatnio czytałam że po zakończeniu miesiączki kobieta przez kilka dni odczuwa suchość tzw okres niepłodny który trwa ok 4 dni.Początek okresu sygnalizuje uczucie wilgotności o okres płodny trwa ok 6 dnia ale należy odczekać jeszcze z 3 dni dla pewności i można współżyć bez zabezpieczenia aż do następnej miesiączki. Prosze o pomoc bardziej doświadczonych bo choć nie mam zamiaru polegać tylko na tej metodzie ale dobrze wiedzieć:)) Czy mogę prosić o odp. na maila pola_21@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziuniaK
Mam pytanie. Tylko bardzo prosze o nie najezdzanie na mnie,tylko na szczera odpowiedz. Nie moge stosowac chemicznych srodkow, ani hormonalnych. Musze,nie mam innego wyboru,stosowac metody naturalne,niestety.naszczescie mam regularny cykl,znam zasady,wiec mysle ze jak dlaej bede dobrze to stosowala to nie zajde w ciaze,jednakze,rowniez nie pozwalam mojemu partnerowi konczyc we mnie.ale chcialabym w koncu to poczuc.nie chce miec jeszcze dzieci.czy majac dni nieplodne,wiem kiedy mam i to dobrze,to czy jezeli dojdzie do wytrysku to czy jest wieksza szansa zajscia??prosze o szczera odpowiedz dodam jeszcze ze nie chcemy prezerwatyw bo upijaja mojego partnera i zmniejszaja doznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziuniak juz ci odpowiedziałam na ten topik po co nastepny zakładzasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziuniaK
Chce znac jak najwiecej opini.no coz,mam maly problem.i jest on troszke zalosny,nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi o to czy problem jest załosny czy nie nikt tu na forum nie powie Ci ze w te i w te dni możesz sie kochać bezpeicznie bo na 100% nie zajdziesz... co można Ci poradzić?? ja nie mam pomyłsłu skoro żadna prezerwatywa (choc nie wierze) nie pasuje Twojemu partnerowi.... czego oczekujesz?? wsparcia? jasne tylko e jesli zajdziesz możesz mieć pretetnsje do siebie... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziuniaK
ale ja przeciez nic nie mowie.no coz,wspolczucie zawsze dobre:),no ale coz.naprawde wierz mi,prezerwtywy sa dla niego,tym bardziej dla mnie straszne.to jest tak,ze ja sie zadowole,on zdejmuje prezerwtywe(jak nie peknie wczesniej)i ja go pieszcze inaczej,bo nie moze dojsc do wytrysku gdy ma gumke bo go uciska,stosowalismy 55 mm,56mm,wszytskie uciskaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśśkaaaaaa
dziewczyny czy moge przesunac sobie godzine przyjmowania tabletek z 21 na 15 bez zadnych obaw? dodam ze koncze własnie moje pierwsze opakowanie. zostalo mi 6 tableteczek...wiec jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szybka pomoc
sluchaj ja mam takie male pytanko.. czy nie myslalas moze o zalozeniu jakiegos bloga??? i tam takim malym.. hmmm rozwiazywaniu prblemow.. hmm takie jakby gabinecik internetowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do miskaa
sluchaj ja polecalabym ci skonczyc to jedno opakowanie do konca.. nie warto ryzykowac.. ktos moze ci napisac co innego ale pamietaj o tym ze kazdy z nas ma inny organizm :) szesc tabeletek to 6 dni.. wydaje mi sie ze warto sie pomeczyc niz pozniej meczyc sie 9 mcy z brzuszkiem i miec bobaska.. bo chyba po to bierzesz tabletki zeby nie pojawil sie ktos nowy w rodzince

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja 21
czesc co myslisz o Diane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do patrycja 21
tabletki diane sa dwuskladnikowe , ale jednofazowe ( czyli ze przez caly cykl przyjmuje sie taka sama ilosc hormonow) - tak samo jak regulon, cilest , mercilon itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm mmmmm
no wiec zalozylam stronke... specjalnie dla was :P mozecie tam zadawac pytania :P a ja bede na nie odpowiadala.. tak bedzie latwiej... :D bo jak wy cos napiszcie to ja bede dostawala odrazu powiadomienie... hmm i kieruje WIELKA PROSBE DO ZALOZYCIELKI TOPICU!!!!!! ODEZWIJ SIE DO MNIE NA STRONCE.. MOGLYBYSMY NAWIAZAC WSPOLPRACE WLASNIE NA TEJ STRONCE KTORA ZROBILAM.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm mmmm
no i jeszcze jej adres www.trudnepytanka.mylog.pl :P w sumie to blog ale mozecie tam pytac i czytac rozne atrykuly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie pisze o problemach żylnych i zatorowo-zakrzepowych przy braniu pigulek. Czy one często występują? Czy bóle lydek są ich objawem, czy po prostu sygnalem zbliżjącego się problemu z żylakami ? Biorę Milvane od kilku miesięcy i zaczynają mi dokuczć bóle nóg.Kiedyś już też bralam tabletki. Nie palę .Czy powinnam przerwać branie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założyłam osobny temat ale tam nikt nie chce mi pomoc moze tu czesciej zagladacie i cos o tym mi powiecie Biorę od stycznie tabletki Logest i na poczatku wakacji zaczęły się moje problemy. Niestety na wakacje wyjechalam za granicę i nie mogłam ich rozwiazac. A oto one: zazwyczaj dostawalm krwawienie tydzien przed niz powinnam czyli w trzecim tygodniu brania tabletek. Czasem poprostu robilam siedmiodniowa przerwe bo dwa tygodnie krawienia jest niedowytrzymania. Jesli zrobilam przerwe tydzien wczesniej to na nastepny miesiac mialam normalnie krwawienie. A teraz jak wrocilam do Łodzi to okres dostalam normalnie czyli jak skonczylam w niedziel brac tabletki to dostalam w srode. Az sie zdziwalam ze wszystko jest juz w porzadku. Niestety nie jest bo w ten poniedzialek zaczelam brac nastepne opakowanie a tu krawienie nie chce sie skonczyc. Ja wiem ze powinnam z tym isc do lekarza ale wizyte mam umowiona dopiero za tydzien w czwartek a ja juz nie moge wytrzymac psychicznie... Czy ktoras z was tez tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ichaaa
Dziewczyny nie traktujcie tego jako gabinecik, możecie sobie pogadać tutaj o tym czy tamtym, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości nie słuchac jakiejś osiemnastolatki, która mysli, że dużo wie, tylko biegiem do lekarza, to bardzo śliska dziedzina i trzeba bardzo uważać. Mam dużo więcej lat niż "szybka pomoc" i doświadczenie też odpowiednio większe, ale zazwyczaj doradzam jedno: iść, albo chociaż zadzwonić do lekarza, bo każda z nas jest inna i nie ma co kombinować. Najwyżej lekarz powie, że nic się nie dzieje, że wszytsko ok :) Pozdrawiam i zyczę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micha
jak bardzo dziurawiec może zmniejszyc skutecznosc pigułek? Wzięłam nervomix w czasie wchłaniania tabletki i nie wiem , czy bardzo ryzykuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ichaa
tutaj nikt nie mowi zeby nie szla do lekarza.. tutaj nikt nie jest lekarzem.. tylko poprostu chce sie podzielic swoja wiedza. a w to ze ty jestes TAKA DOSWIADCZONA bo masz wiecej lat to nie wierzylabym za bardzo bo to ze starszy nie znaczy mardzejszy.. spojrz tutaj czesc dziewczyn ma 21-22 lata i uczy sie od 17-latek.. dziwie ci sie ze masz tak staroswiecki poglad. ja mam 27 lat i wcale nie uwarzam sie za mardzejsza od nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tofik
mam pytanie zaczełam brac Harmonet, jestem po 7 tabletce niestety dostałam zapalenie gardła i doktor przepisał mi antybiotyki w tabletkach i zaszczyki, powiedział mi , ze to nie ma wplywu na antykoncepcje, ale nie wiem czy mimo wszystko nie zabezpieczyc sie dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro lekarz powiedział że nie ma to wpływu to mimo wszystko zabezpieczaj się prezerwatywą zazwyczaj kuracja antybiotykowa troszke osłabia, i koniecznie bierz jakies leki przeciwgrzybiczne do tych antybiotyków! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala5
Mam jedno pytanie: czy ktoś może mi wytłumaczyć, czy jest jakaś różnica między krwawieniem międzymiesiączkowym, a plamieniem międzymiesiączkowym?? I tak naprawde co to jest, czy jakoś rózni się od okresu, a jeśli tak, to jaka jest różnica? Nie wiem, czy ostatnoi mialam okes, czy to bylo wlasnie krwawienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HubaBu
Ja mam takie pytanko, na które jeszcze nikt mi dokładnie nie odpowiedizał. Otóz biorę Mercilon od jakichś 18 dni i zastanawiam się mimo iż jest to tabletka o bardzo małej zawartości hormonów, czy może to mieć wpływ na zwiększenie ilości włosków rosnących na ciele. Z natury mam ich troszkę więcej i są ciemniejsze bo jestem brunetką, i wydaję mi się, że ich chyba przybyło, a jest to dla mnie dość krępujące (a może jestem przewrażliwiona). Ciekawa też jestem czy istnieje jakas kuracja hormonalna, ale nie antykoncepja, która pomogła by mi się pozbyc tych krępujących wlosków. Czy na jakies rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HubaBu
Ja mam takie pytanko, na które jeszcze nikt mi dokładnie nie odpowiedizał. Otóz biorę Mercilon od jakichś 18 dni i zastanawiam się mimo iż jest to tabletka o bardzo małej zawartości hormonów, czy może to mieć wpływ na zwiększenie ilości włosków rosnących na ciele. Z natury mam ich troszkę więcej i są ciemniejsze bo jestem brunetką, i wydaję mi się, że ich chyba przybyło, a jest to dla mnie dość krępujące (a może jestem przewrażliwiona). Ciekawa też jestem czy istnieje jakas kuracja hormonalna, ale nie antykoncepja, która pomogła by mi się pozbyc tych krępujących wlosków. Czy na jakies rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HubaBu
Ja mam takie pytanko, na które jeszcze nikt mi dokładnie nie odpowiedizał. Otóz biorę Mercilon od jakichś 18 dni i zastanawiam się mimo iż jest to tabletka o bardzo małej zawartości hormonów, czy może to mieć wpływ na zwiększenie ilości włosków rosnących na ciele. Z natury mam ich troszkę więcej i są ciemniejsze bo jestem brunetką, i wydaję mi się, że ich chyba przybyło, a jest to dla mnie dość krępujące (a może jestem przewrażliwiona). Ciekawa też jestem czy istnieje jakas kuracja hormonalna, ale nie antykoncepja, która pomogła by mi się pozbyc tych krępujących wlosków. Czy na jakies rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HubaBu
Ja mam takie pytanko, na które jeszcze nikt mi dokładnie nie odpowiedizał. Otóz biorę Mercilon od jakichś 18 dni i zastanawiam się mimo iż jest to tabletka o bardzo małej zawartości hormonów, czy może to mieć wpływ na zwiększenie ilości włosków rosnących na ciele. Z natury mam ich troszkę więcej i są ciemniejsze bo jestem brunetką, i wydaję mi się, że ich chyba przybyło, a jest to dla mnie dość krępujące (a może jestem przewrażliwiona). Ciekawa też jestem czy istnieje jakas kuracja hormonalna, ale nie antykoncepja, która pomogła by mi się pozbyc tych krępujących wlosków. Czy na jakies rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HubaBu
Ja mam takie pytanko, na które jeszcze nikt mi dokładnie nie odpowiedizał. Otóz biorę Mercilon od jakichś 18 dni i zastanawiam się mimo iż jest to tabletka o bardzo małej zawartości hormonów, czy może to mieć wpływ na zwiększenie ilości włosków rosnących na ciele. Z natury mam ich troszkę więcej i są ciemniejsze bo jestem brunetką, i wydaję mi się, że ich chyba przybyło, a jest to dla mnie dość krępujące (a może jestem przewrażliwiona). Ciekawa też jestem czy istnieje jakas kuracja hormonalna, ale nie antykoncepja, która pomogła by mi się pozbyc tych krępujących wlosków. Czy na jakies rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aagnieszka
Kochałam sie z chłopakiem w 18 dniu cyklu ale trwało to jakies 7s góra nie doszło do wytrysku w pochwie bo zdążył na 100% wyciagnąc,ale martwie sie ze mogło dojsc do zapłodnienia. Wiem ze dni płodne sa zazwyczaj 13-17dzien ale ja mam cykle tak ok 31-34 dniowe. odpiszcie czy to mozliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badgirl
Witam! Jakie mateody zabezpieczenia poleciłybyscie mi,dziewczyny?Zaznaczam,ze mam dopiero 15 lat i tabletki nie wchodzą w rachubę,zdaje sobie z tego sprawe.Myslalam nad zastosowaniem globulki+ prezerwatywy.Z góry dzieki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×