Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

Hej :) Sunnysmile ---> to może faktycznie przez taką pogodę nie wszystko idzie jak trzeba. Chociaż dziś u mnie świeci ładne słoneczko, ptaszyska w orzechu wyśpiewują jakieś trele, na pewno jest przyjemniej niż wtedy, gdy pada. Dziś mieliśmy w szkole taką imprezkę z okazji Europejskiego Dnia Języków, tzn. program przygotowałam z koleżanką polonistką. Wyszło chyba nieźle. Pierwszy raz to robiłysmy. A poza tym pobierano nam dziś krew do badań okresowych. Do przyjemności to nie należy, ale już wolę to niż wydarzenia z poprzedniego tygodnia :P Przyjemnego popołudnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ciezki dzis dzien - pogoda piekna, cieplo, ale poczatek tyg. i 6h na dzien dobry dzialaja niekorzystnie. A poza tym dobija mnie wysokosc (a raczej niski stan) mojej pensji - gdybym miala sie utrzymac za te grosze to po oplaceniu rachunkow nie starczyloby mi na zycie - masakra. Kiedy ja sie usamodzielnie? :-) Milego tygodnia zycze - oby pozostale dni byly pelne energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczoło ---> tak to jest z pensyjką na początek, za rok już będzie nieco lepiej, jak zrobisz staż. Później już jest ciut lepiej, chociaż to zależy od wielu czynników i dodatków. 6 h na poniedziałek to faktycznie żadna przyjemność, ale to znowu tak jest, że w tym roku plan masz taki sobie, a na drugi jest lepszy. I tak sobie kolejne roczki lecą. Miłych snów, jeśli już bym tu nie zwaitała 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Kigana mam nadzieje ze za rok bedzie lepiej (narazie mam 13/18 etatu, obym w nastepnym roku znalazla dodatkowe zatrudnienie w szkole). Na same korepetycje jako dodatkowe pieniadze nie mam co liczyc, bo nie sa one ani stale ani duze (jak slysze ile biora moje kolezanki lub obce osoby to moja stawka za h, to marne grosze - choc dobrze ze w ogole sa). Wiem ze nie moglabym podniesc stawki, bo rodzice moich uczniow wiecej by nie dali. Od jutra zaczynam prace w przedszkolu jako nauczyciel j. ang - zobaczymy jak mi to pojdzie, mam nadzieje ze i w tym miejscu sie sprawdze ;-) Pozdrawiam i zycze milej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Pszczoła -> zarobki niskie to fakt ale jak na początek, póki nie mam rodziny na utrzymaniu to jest ok. :D Kumpela ma 28 h w gimnazjum + 10 h korepetycji i jeszcze by chciała korków dobrac bo jej sie podoba ta kasa z tego :O nie wiem jak ona wszytko pogodzi: praca + korepetycje + studia. Nie mam pojęcia ale to już jej zmartwienie :D Ja bym sie nie brała za tyle tego :) Ona twierdzi, że robi to wyłącznie dla pieniedzy bo musi je mieć :) ciekawe podejście, nie ;)? Kigana -> witam Cię :D 🌻 A gdzie reszta naszego grona????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grono melduje sie i wlasnie upodabnia sie do czlowieka. Echhhh, co za nieludzka pora:( Niestety w tym semestrze mam caly czas na 8:( No ale nie narzekajmy!:) Jak swietujecie Dzien Nauczyciela? U nas zaplanowane jest wyjscie do jakiejs restauracyjki. Dowiedzialam sie nieoficjalnie, ze przygotowywane sa otrzesiny nowych nauczycieli, czyli mnie brrrrrr..... MIlego dznia i milych dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie jestem po 4h zegarowych spedzonych w przedszkolu - glos mi wysiada! Nie bylo tak zle, ale ostatnia grupa (jak sie okazalo najgorsza z calego przedszkola) w ogole mnie nie sluchala. Dobrze ze nastepna wizyta z j.ang w przedszkolu dopiero za tydzien ;-) Moja klasa przy tych ancymonach z 6 grupy to aniolki! :D W Dzien Nauczyciela nic chyba nie bedzie organizowane w mojej szkole, wolny dzien potraktuje jako wstep do dlugiego weekendu (piatki mam wolne). W najblizszy piatek nauczyciele z mojej szkoly wybieraja sie do Zakopanego (ja nie dostalam propozycji wyjazdu, byc moze ze wzgledu na przepasc wiekowa miedzy wiekszoscia nauczycieli a mna), ale wcale z tego powodu nie rozpaczam, bo mam inne przyjemnosci :D Pozdrawiam w ten piekny, sloneczny i cieply dzionek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) U nas z okazji DN jest w szkole akademia, którą robią dzieci a dla nauczycieli jest po południu w gminie spotkanie dla nauczycieli z obiadem, poczęstunkiem itd ale nie mam ochoty na taką impreze iść w tym roku. Więc nie idę :D Nie lubie też takich imprez. Tak samo jak nie lubie zjazdów rodzinnych i szkolnych. :D ale ze mnie dziwaczka, nie?;) :) W pracy dziś mialam spokój :) dostałam od jednego dziecka nawet bransoletke z jarzębiny od jednej dziewczynki :) Jutro wolne, więc wypad na zakupy !!! Hurra :D:D:D Spokojnego popołudnia wszystkim! 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) U nas z okazji DN jest w szkole akademia, którą robią dzieci a dla nauczycieli jest po południu w gminie spotkanie dla nauczycieli z obiadem, poczęstunkiem itd ale nie mam ochoty na taką impreze iść w tym roku. Więc nie idę :D Nie lubie też takich imprez. Tak samo jak nie lubie zjazdów rodzinnych i szkolnych. :D ale ze mnie dziwaczka, nie?;) :) W pracy dziś mialam spokój :) dostałam od jednego dziecka nawet bransoletke z jarzębiny od jednej dziewczynki :) Jutro wolne, więc wypad na zakupy !!! Hurra :D:D:D Spokojnego popołudnia wszystkim! 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Przepraszam, że nie zaglądałam tu tak długo, ale miałam full pracy... powiedzcie mi, moje drogie, czy Wy też macie tyle kłopotów z klasami II gimnazjum? normalnie, to nie te same dzieciaki, co w ubiegłym roku... strasznie męczy mnie to ciąłe przywoływanie ich do porządku... do tego- mam teraz na lekcjach praktykanta, któremu nieźle dają w kość... wczoraj dowiedziałam się, że dostanę nową klasę (III), bo kolezanka poszła na zdrowotny i dyrektorka nie znalazła nikogo na roczne zastepstwo... tak więc od przyszłego tygodnia będę miała 27 godzin... ciut się obawiam, ale przynajmniej trochę grosza wpadnie:) dziś pędzę jeszcze do szkoły na tzw. dyżur pedagogiczny- mam nadzieję, że rodzice moich wychowanków nie zlekceważą tego dyżuru, bo mam im sporo do powiedzenia i to niestety- nie będą miłe informacje... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa -> witaj 🖐️ wybacz ale mam pytanie: co to jest dyżur pedagogiczny? chodzi o wywiadówke? albo coś w rodzaju takiego spotkania, gdzie są nauczyciele i mogą przychodzić rodzice porozmawiać? ale mam dziś fajny dzień, taki wesoły :D :D:D:D:D:D:D:D a, jeszcze pytanie: czy przyznajecie sie w szkole innym nauczycielom że udzielacie korepetycji? U mnie nikt nie wie, zresztą nikt sie nie pytał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No i po maratonie- 8 godzin ciurkiem jest wrecz wykanczajace. Szczesliwa--> ja jestem ogolnie zaskoczona klasami gimnazjum , ktore dostalam w tym roku. Nie dosc, ze zachowuja sie tragicznie to jeszcze nie sa w stanie z honorem poniesc kary. Jedynka za sciaganie, kolejny brak zadania, uwaga za zle zachowanie za kazdym razem wywoluja u nich tak ogromne oburzenie polaczone z wsciekloscia, ze az mi sie nie chce wierzyc. Sunnysmile--> ja staralam sie zawsze nie mowic zbyt glosno o korepetycjach, choc nie ukrywalam, gdy ktos zapytal. Mimo wszystko wkurzajace jest, gdy niektorzy slyszy sie, ze jezykowcy zarabiaja po lekcjach kokosy , gdy inni przedmiotowcy nie maja takiej szansy. Kiedy odrabiacie 12.11? ja w ta sobote posiedze chlip chlip...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annia ---> biedna jesteś, 8 h to przegięcie naprawdę. Nie uczę w gimnazjum na całe szczęście. Ale już szóstoklasiści łebki podnoszą czasem i kombinują, że hej. Na DN idziemy do restauracji na kolację z tańcami. Pszczoło ---> Twoi koledzy i koleżanki z pracy są po prostu niegrzeczni i tyle. Dla przyzwoitości by Ci zaproponowali ten wyjazd. A jak na codzień Ci się układaja stosunki z nimi? Paskudy :P Kiedy odrabiamy 12.11, tego jeszcze nie wiem. wolałabym już mieć to za sobą. No ale nie ode mnie to zależy. To narazie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim :) Pszczoła -> rzeczywiście mogli cię zapytać z przyzwoitości :( no cóż :O Kigana -> ja już mam 12.11 za sobą. w tą sobotę byłam :) na szczęście lekcje były skrócone :) Annia -> nauczyciele kazdego przedmiotu mogą dorobić korepetycjami. A z drugiej strony dlaczego tak się narzeka że nauczyciele dorabiają, skoro lekarze, prawnicy, mechanicy i inni też dorabiają???? Gdyby ktoś zakazał mi udzielania prywatnych lekcji, ja byłabym za zamknięciem prywatnych gabinetów lekarskich i innych zakładów, gdzie sobie ludzie \"dorabiają\" lub po prostu mówmy szczerze :zarabiają normalnie! Dlaczego tak się nas napiętnuje? Przecież to moja sprawa co ja robię w prywatnym moim czasie! No ale niejednokrotnie Ci, którzy tak narzekają na nas i psioczą, posyłają swoje dzieci do nas na lekcje :P Albo sami kiedyś chodzili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Kigana Na codzien atmosfera w szkole jest bardzo dobra. Swietnie sie tam czuje, wszyscy sa mili i uprzejmi, traktuja mnie jak mlodsza kolezanke, ale masz racje, zaproponowac mogli - choc i tak bym nie pojechala. Trudno, przezyje to ;-) Cale szczescie nie musze odpracowywac 12.11. bo piatki mam wolne huuuraaaa A jesli chodzi o korepetycje - nie przyznaje sie glosno, bo nie mam takiej potrzeby ;-) Nie udzielam lekcji dzieciom z mojej szkoly, wiec to co robie prywatnie nie powinno nikogo interesowac. Pozdrawiam wszystkie nauczycielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunnysmile ->dyżur pedagogiczny mamy w kazdy pierwszy wtorek miesiąca... polega to na tym, że są wszyscy nauczyciele, przychodzą rodzice- i oprócz wychowawcy mogą pogadać z pozostałymi nauczycielami uczącymi dziecko... taki dyżur trwa godzinkę... czasem godzina nie wystarcza, bo jest dużo rodziców i trzeba zostać dłużej, a czasem- siedzimy bez sensu... siłą rzeczy- najwięcej rodziców przychodzi przed końcem semestru czy roku szkolnego, chociaż wtedy są jeszcze w mojej szkole klasyczne wywiadówki... wczoraj \"moi\" rodzice dopisali- zajęli mi równo godzinkę:) pozdrawiam! Annia -> co do gimnazjalistów mam dokładnie takie same doświadczenia jak Ty...a do tego uczę cztery kl. II, więc są dni, kiedy mam już zupelnie dość... wychowawstwo też mam w kl. II, i muszę ze smutkiem stwierdzić, że mojej klasie też zupełnie odbiło, niestety... z tego co mówią satrsze stażem koleżanki- chyba trzeba przeczekać... podobno w II półroczu powinno im już przejść:) a najpóźniej w kl. III:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam dzis smieszna sytuacje ;-). Nauczyciel wf-u (w moim wieku - 24 lata) podszedl dzis do mnie w pokoju nauczycielskim i konspiracyjnym szeptem poprosil mnie, zeby porozmawiala z dziewczynkami z V klasy na temat miesiaczek i tego, ze mogla byc w tych dniach zwolnione z wf-u (wczoraj jedna uczennica prawdopodobnie z powodu bolu miesiaczkowego plakala na wf-ie a nie chciala sie nauczycielowi przyznac dlaczego). Powiedzialam, ze nie ma problemu, ze chetnie z nimi porozmawiam (choc to nie moja klasa). Poprosilam dziewczynki zeby na duzej przerwie przyszly do mnie, ale nic z calej rozmowy nie wyszlo, bo wf-ista zdal sobie sprawe ze nie jestem wychowaczynia kl. V i ze porozmawiac z nimi na temat okresu moze ich wychowawczyni ;-)Odwolalam wiec narade ;-) ale zapisalam sobie w pamieci ze jeszcze chwila i bede musiala na taki temat rozmawiac z moimi czwartoklasistkami :-) A za tydzien, wszyscy nauczyciele z mojej szkoly (w tym ja!) udadza sie do gminy na OBIAD z okazji Dnia Nauczyciela (chyba :P) Zaskoczyla mnie ta wiadomosc, ale mam nadzieje ze bedzie to bardzo mile spotkanie. Pozdrawiam i zycze milej nocy ;-) ps. ale sie rozpisalam hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam dzis smieszna sytuacje ;-). Nauczyciel wf-u (w moim wieku - 24 lata) podszedl dzis do mnie w pokoju nauczycielskim i konspiracyjnym szeptem poprosil mnie, zeby porozmawiala z dziewczynkami z V klasy na temat miesiaczek i tego, ze mogla byc w tych dniach zwolnione z wf-u (wczoraj jedna uczennica prawdopodobnie z powodu bolu miesiaczkowego plakala na wf-ie a nie chciala sie nauczycielowi przyznac dlaczego). Powiedzialam, ze nie ma problemu, ze chetnie z nimi porozmawiam (choc to nie moja klasa). Poprosilam dziewczynki zeby na duzej przerwie przyszly do mnie, ale nic z calej rozmowy nie wyszlo, bo wf-ista zdal sobie sprawe ze nie jestem wychowaczynia kl. V i ze porozmawiac z nimi na temat okresu moze ich wychowawczyni ;-)Odwolalam wiec narade ;-) ale zapisalam sobie w pamieci ze jeszcze chwila i bede musiala na taki temat rozmawiac z moimi czwartoklasistkami :-) A za tydzien, wszyscy nauczyciele z mojej szkoly (w tym ja!) udadza sie do gminy na OBIAD z okazji Dnia Nauczyciela (chyba :P) Zaskoczyla mnie ta wiadomosc, ale mam nadzieje ze bedzie to bardzo mile spotkanie. Pozdrawiam i zycze milej nocy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam dzis smieszna sytuacje ;-). Nauczyciel wf-u (w moim wieku - 24 lata) podszedl dzis do mnie w pokoju nauczycielskim i konspiracyjnym szeptem poprosil mnie, zeby porozmawiala z dziewczynkami z V klasy na temat miesiaczek i tego, ze mogla byc w tych dniach zwolnione z wf-u (wczoraj jedna uczennica prawdopodobnie z powodu bolu miesiaczkowego plakala na wf-ie a nie chciala sie nauczycielowi przyznac dlaczego). Powiedzialam, ze nie ma problemu, ze chetnie z nimi porozmawiam (choc to nie moja klasa). Poprosilam dziewczynki zeby na duzej przerwie przyszly do mnie, ale nic z calej rozmowy nie wyszlo, bo wf-ista zdal sobie sprawe ze nie jestem wychowaczynia kl. V i ze porozmawiac z nimi na temat okresu moze ich wychowawczyni ;-)Odwolalam wiec narade ;-) ale zapisalam sobie w pamieci ze jeszcze chwila i bede musiala na taki temat rozmawiac z moimi czwartoklasistkami :-) A za tydzien, wszyscy nauczyciele z mojej szkoly (w tym ja!) udadza sie do gminy na OBIAD z okazji Dnia Nauczyciela (chyba :P) Zaskoczyla mnie ta wiadomosc, ale mam nadzieje ze bedzie to bardzo mile spotkanie. Pozdrawiam i zycze milej nocy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) jak tam minął dzień? u nas znów wypadło \"posiedzenie\" po lekcjach :/ grrr nie znosze jak mi coś deorganizuje plan dnia. dziś debatowaliśmy nad zmianami w WSO :O i tak debatujemy od 3 dni, a dziś było podsumowanie, trwające 2,5 godziny! koszmar. ale chyba trzeba sie do tego przyzwyczaić, no nie? skoro sie jest nauczycielem, to niezapowiedziane narady, konferencje itd bedą często... a mi się to nie podoba! i tym \"optymistycznym\" akcentem kończę wypowiedź :D Pozdrówka dla wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weekend :) jakiś cieżki ten tydzień był :( taki dziwny.. Kigana, w poniedziałek spodziewaj się małej koperty w szkole.. :) Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D mój tydzień też jakis dziwnie ciężki był :( dobrze że już weekend i będę mogla trochę odpocząć przy fajnej książce i ciepłej herbatce :D Spokojnego weekendu wszystkim!!!!!!!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D mój tydzień też jakis dziwnie ciężki był :( dobrze że już weekend i będę mogla trochę odpocząć przy fajnej książce i ciepłej herbatce :D Spokojnego weekendu wszystkim!!!!!!!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) To chyba dla wszystkich ten tydzień był jakiś taki dziwny, bo dla mnie też. KK ---> dzięki, czekam :) Jutro jadę na zjazd, w związku z moimi studiami, ale mi się nie chce. I się zaczyna, mam tylko nadzieję, że to już ostatni rok i koniec takiego długiego dokształcania. Wystarczy. Jeśli cokolwiek bym dalej robiła, to bliżej mojego miejsca zamieszkania i krócej. Ale już nie marudzę, jutro będzie piekny dzień ;) Miłego wypoczynku :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wiem, że weekend, ale... Czy ktoś z Was sprawował opiekę nad Samorządem Szkolnym? W tym roku spotyka mnie ta \"przyjemność\" i nie ukrywam, że trochę mnie przeraża, bo w sumie to nawet nie wiem, co należy do zadań Samorzadu..:( Czy plan pracy samorządu muszę oddawać do Dyrekcji? Nie wiem w ogóle jak się do tego wszystkiego zabrać:( No nic.. uciekam, pozdrowionka dla wszystkich, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis bylam w pracy- odrabialismy 12.11. Oczywiscie wiekszosc dzieciakow sobie odpuscila i nie bylo nawet sensu robic lekcji dla 5 osob. Posiedzialam wiec 4 godz., sprawdzilam zalegle kartkoweczki. A jutro studia. Zdecydowalam sie jednak na ta informatyke szkolna- mam nadzieje, ze bedzie warto! A teraz uciekam do garow- strasznie nie znosze tej czynnosci brrrrrr Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis bylam w pracy- odrabialismy 12.11. Oczywiscie wiekszosc dzieciakow sobie odpuscila i nie bylo nawet sensu robic lekcji dla 5 osob. Posiedzialam wiec 4 godz., sprawdzilam zalegle kartkoweczki. A jutro studia. Zdecydowalam sie jednak na ta informatyke szkolna- mam nadzieje, ze bedzie warto! A teraz uciekam do garow- strasznie nie znosze tej czynnosci brrrrrr Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annia, ja własnie kończę podyplomówkę \"Edukacja informatyczna w szkole\" (praca już napisana, została tylko /albo aż!!/ obrona tej pracy) i nie załuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK - ja jestem od 5 lat opiekunem SU. Powiedz, w czym mam ci pomóc. Mam plany pracy z ubiegłych lat i... sprawozdania. Opiekuję się SU gimnazjum. Obojetnie jednak, jaki byłby to samorząd, trzeba zacząć od wyborów ;) Rola opiekuna polega przede wszystkim na wspieraniu pomysłów młodzieży, motywowaniu, pomocy, czasem też inspirowaniu. Samorząd przecież organizuje tzw. \"życie kulturalne\" szkoły ;) My już jesteśmy po wyborach i nowy samorząd przygotował plan pracy, bo to raczej zadanie młodzieży nie Twoje ;) Tak, u nas trzeba plan pracy SU oraz sprawozdania oddawać dyrekcji. Pod moim nickiem znajdziesz adres, jesli masz jakieś konkretne pytania - napisz. Postaram się pomóc w miarę możliwości. Pozdrawiam Radę Pedagogiczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×