Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

sunnysmile--> gratulacje :) a możesz napisać cos więcej jak ten dzień wyglądał? :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Były to 3 krótkie przedstawienia, w sumie zajęło to może 60 minut :) 1. To była \"Lokomotywa\" Juliana Tuwima po angielsku :) dzieciaki deklamowały \"Ciufcie\" (jak to oni nazywają ;) ) po angielsku :) fajnie to wyszło. Widownia oniemiała, dyrekcja też :) nauczycielom szczęki opadły, a dzieciaki z zachwytem deklamowały :) 2. To była krótka prezentacja UE, było tam 10 pytań i odpowiedzi, oraz bardzo krótkie (!) streszczenie o euro, unii, państwach itd. Pytania tutaj były min: co to jest unia, jakie korzyści daje przystąpienie do unii, jaki jest hymn unii, itd. Krótko i na temat. 3. \"Europa da się lubić\" :) talk show z udziałem międzynarodowych sław: paolo cotza, monika richardson, kevin aiston, steffen moeller :) i jeszcze hiszpanka, francuzka i grek :) Po krótce opowiadali o swoich tradycjach, świętach, sporcie, jedzeniu itd. Tu było najwięcej śmiechu, bo Moniką Richardson był chłopak, ubrany w kobiece ciuchy, peruke i z fajnym biuścikiem :) Było też wesoło, gdy Niemiec sączył piwo ze swojego kufla (wczesniej wyposażyliśmy uczniów w soczek jabłkowy :) ) , potem gdy Francuzka pokazywała swoje nogi, Grek wchodzący z pochodnią (zrobioną z patyka i sreberka po czekoladzie) do studia i rozdający całuski ;), anglik z wyrazem stoickiego spokoju na twarzy, w garniturze i z parasolem ;) SUUper było :) A potem miło było w końcu odetchnąć :) że to już koniec prób, kilku miesięcznej pracy, ale i smutno, że coś sie skończyło, że to juz po wszystkim, no i te myśli w głowie: \"a mogłam to jeszcze tak zrobić\", \"a on mógł jednak ubrać to anie tamto\" itd, czyli 1000 rzeczy co można by było zrobić inaczej :) ale uśmiech na twarzy zgromadzonych wynagrodził wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzmi suuuper :) najbardziej mnie intryguje ta ciuchcia po angielsku :) może cos takiego bym z moimi po niemiecku kiedys wykombinowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeeeJ! Sunny! To musiało być super! A skąd wytrzasnęłaś tekst Ciufci po angielsku? pozdrawiam wszystkich serrrdecznie! Byle do 24 czerwca! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ciufcie dostałam jeszcze w Kolegium Językowym. Na zajęciach z tłumaczenia omawialiśmy ją. Gość nam przyniósł ją by pokazać jak fajnie jest oddana gra słów i dźwięków. Bałam się czy to nie za trudne do podstawówki, ale ćwiczyliśmy to od października (!) więc wyszło suuuper :) Pozdrówka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wakacje coraz bliżej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Fajnie,że podtrzymujecie topik, czego nie można o mnie powiedzieć ;) Ale pochwalę się Wam, że oddałam dziś moją prace magisterkę i bronię się w czerwcu :) Ostatnie tygodnie były nerwowe, nie da się ukryć :P Biedne stażystki :) Ja w zeszłym roku walczyłam z mianowaniem, czyli teczką :P, nie było tak źle. Co do konspektów to nie wiem, jak jest napisane dla stażystów w rozporządzeniu?? Że mają być załączniki? Nie wiem, jak ta nasza stażystka robi, spytam się jej, jak nie zapomne, bo jest na bieżąco z przepisami. Pozdrawiam :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Piszę własnie sprawozdanie z kontraktowego--porównując z ubieglorocznymi--i wdzę,że z rozporządzenia wyrzucono p.3 (wymagania niezbedne do uzyskania...) brzmiący\"Uczestnictwo w realizacji zadań ogólnoszkolnych ,edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych...\"---tu w ubiegłym roku moje kolezanki wpisywały udział w egzaminach, prowadzenie dzienników,opieka na samorządem itp.W tym roku, po zmianie rozporządzenia, ten punkt zniknął. Pozostałe bez zmian.Wobec tego mam pytanie do nauczycieli ubiegających się w tym roku o mianowanego---gdzie w sprawozdaniu umieszczacie takie elementy,jak powyższe?Czy w ogóle ich nie opisujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Dziś zadzwoniła do mnie dyrektorka podstawówki proponując mi 7 godzin (w klasach IV_VI). Powiedziała, że w szkole korzystali z podręcznika Apple Pie i chciałaby, żeby klasy V i VI kontynuowały z nim naukę, a dla IV można wybrać jakiś inny, niedrogi. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś zna ten podręcznik i mógłby mi cos o nim powiedzieć, czy dobry i tak dalej, no i proszę o radę w związku z podręcznikiem do klasy IV. Aha, dyrektorka mówiła coś, że z Apple Pie był problem, ale nie potrafiła wytłumaczyc, jaki. I jeszcze jedno: to bedzie moja pierwsza praca, więc jestem stremowana.Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Micha ---> ja takie rzeczy wrzuciłabym do punktu pierwszego, albo drugiego, bo to co w szkole się robi, jakieś imprezy, konkursy to umiejętność uwzględniania w pracy potrzeb rozwojowych uczniów, problematyki środowiska lokalnego oraz współczesnych problemów społecznych i cywilizacyjnych; a dzienniki, egzaminy to doskonalenie warsztatu pracy, ewaluacja działan, trudno mi tu teoretyzować, ale chyba by to pasowało. Przyjemnego tworzenia :) ja w zeszłym roku pisałam sprawozdania .... Pozdrawiam grono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kigana---->juz mi lekko niedobrze :-0 Idę dalej tworzyć papierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micha ---> nie ma sprawy, chetnie Ci pomogę, jeśli tylko bedę w stanie :) Nie było tak źle na tym egazminie, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Tilia -> 7 godzin to troche mało i nie będziesz mogła rozpocząć stażu :( By rozpocząć staż musisz miec przynajmniej 9,5 godziny. Wiec przemyśl to czy warto tracić rok za marną kase (bo nie dostaniesz nawet 500 zł). Spróbuj poszukać czegoś innego. A jeśli chodzi o ksiażki to ja polecam Winners , wyd. Oxford. Zamówiłam we wrześniu dla mojej 4 klasy i dzieciaki uwielbiają tą książke. Wczesniej starsze klasy miały Welcome (nienawidze jej) i byłam szczesliwa że mogłam zmienić. Winners daje Ci fajne czytanki, komiksy, czytelnie przekazana gramatyka, polecenia po polsku i angielsku, a dodatkowo masz mnóstwo materiałów które możesz kopiować do każej lekcji. Jest naprawdę rewelacyjna, a piosenki które są w niej są świetne, dzieciaki na przerwach je śpiewają !!! w Welcome piosenki były do d... dzieciaki się nudziły. Ja uważam, że śpiewanie też jest ważnym elementem w nauce angielskiego. Książek z wydawnictwa Express Publishing i Macmillan nie lubie. Są jakieś drętwe. Moja kumpelka uczy z Project , też z Oxford University Press. Chwali je sobie również. Ostatnio rozmawiałam z innymi nauczycielami angielskiego, większość z nich uważa że książki z Oxfod University Press są najciekawsze i najlepsze i stosunkowo niedrogie. Mam nadzieję że ułatwiłam Ci wybór. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to służę poradą. :) Kigana -> witaj :) dawno Cię tu nie było :) a gdzie jest Jotka??? :( i Pszczółka i inne nasze kumpelki? Dziewczyny, była któras z was w UK może? Wybieram się tam latem i chciałabym wiedzieć mniej więcej co sądzicie o spaniu w hostelach, czy warto spać w pokoju z 6-16 osobowym? Czy lepiej dołożyć kase i wynająć pokój 2-os? Jak bezpiecznie jest wtedy na sali wieloosobowej? Kradzieże mają miejsce? Pozdrówka dla Was 🌻 już niedlugo wakacje :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunnysmile, dziękuję za odpowiedź. Co do stażu to faktycznie trochę szkoda, ale staram się o dodatkowe godziny w innej szkole, żeby \"dobić\" do wymaganego minimum. Co do książek to pani dyrektor ostatnio stwierdziła, że skoro to będzie pierwszy rok mojej pracy, to może na razie lepiej będzie zostać przy obecnych podręcznikach, a potem się zobaczy. Niech będzie i tak:) Zapoznam się w tym czasie z różnymi podręcznikami ze szczególnym uwzględnieniem polecanych prze Ciebie i coś wybiorę, o ile przedłużą mi umowę:) Pozdrawiam PS. A śpiewu już sie uczę, żeby nie było wstydu na lekcji (przepona, te sprawy...:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilia -> ja w zeszłym roku zaczynałam też pracę. Teraz mam przed sobą rozmowe na kontraktowego. U mnie z ksiązkami było tak, że zamawiałam nówki dla 1 klasy już we wrzesniu i zmieniłam z standardowych Bingo (które nie lubie) na Sparks (oxford). W klasie 2 i 3 zostały Bingo (ku mojemu wstrętowi [tak sie to mówi?] ). Teraz słuchaj co miałam w 4 klasie: BINGO 2B!!!!! w momencie , gdy to jest książka do klasy 2! Było tak dlatego że dzieciaki 1-3 mają angielski raz w tygodniu, no i co chwile im odpadaly lekcje, więc siłą rzeczy dobrnęli tylko do Bingo 2b a że jeszcze jest to wioska (tam gdzie pracuje) i ludzie biedni, to robili wszystko po kolei i nie kupowali nowych książek do każdej klasy. Zatem w klasie 4 miałam ksiazke do kl 2 [o matko! normalnie to była zgroza]. Jak skończyłam (w ekspresowym tempie! :) ) tą książke i kupiłam dla klasy Winners, dzieciaki od razu zaczęły się chętniej uczyc. Nauka szła im szybko, łatwo i co więcej nie nudziły się! Winners to książka i dla początkujących i dla tych co lubią wyzwania (jest dużo zadań, ćwiczen, i możesz jeszcze dużo kserować z dodatkowych materiałów dla ambitniejszych uczniów). W starszych klasach mam to Welcome, którego nie lubię - ale to mówiłam już wczesniej- niestety nie moge jej zmienić bo od dawna klasy sie na niej uczą już. Musze poczekać jezscze 2 lata aż bede miała wszystkie klasy z nowymi ksiązkami , czyli Sparks w klasach 1-3 i Winners 4-6. :) Poczekam :) Bo bardzo dobrze mi się pracuje z tymi podręcznikami. Bingo i Welcome są dla mnie za nudne i jakieś drętwe, nie przyjazne uczniowi. Zadzwoń do lokalnego biura Oxford University Press, adres znajdziesz tu: http://www.oup.com/elt/?cc=pl i poproś o egzemplarz okazowy podręczników dla klas 4-6. Dostaniesz pocztą je :) Zwykle dostarczają też dużo materiałów pomocniczych do pracy :) Pozdrawiam, 🌻 pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nie mam pojęcia, gdzie jest reszta, pewnie czołga się zmęczona do konca roku ;) Ja za parę dni będę miała studia z głowy :D:D:D:D:D i wszystkim to obwieszczam, a moze taki topik założę ?? ;) Dziś byłam w kinie z dziećmi, pojechaliśmy do Poznania, to niedaleko od nas, ale wymeczyło mnie to tak, jakbym jechała do Szczecina np. i spowrotem :0 Z tymi studiami to był naprawdę maraton. I wystarczy. Sunny ---> chyba Ty się pytałaś kiedyś o te konspekty do teczki stażysty. Pytałam się naszej stazystki, jak ona to robi. Ona wrzuca te konspekty lekcji, na których ktoś był , lub na których ona była. Ale jak stwierdziła, że to zalezy od dyrektora, bo w sumie to z nim jest rozmowa na zakończenie stażu. Miłego popołudnia zyczę i do zobaczenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunnysmile, powiedz, kiedy masz tę rozmowę na kontraktowego, będę trzymać kciuki. Pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich nauczycieli, który teraz gonią resztkami sił (widzę to na przykładzie rodziny i koleżanek) w związku z zakończeniem roku szkolnego... Na szczęście wakacje już tuż, tuż... Trzymajcie się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Zgłaszam swoją obecność... A tak szczerze to... padam na twarz i odliczam dni (jak pewnie wiekszość ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Właśnie kończę I rok filologii angielskiej (studia licencjackie). Na drugim roku musimy wybrać jeszcze drugą specjalizację. Mam do wyboru filologię rosyjską, niemiecką, podstawy przedsiębiorczości lub podstawy informatyki. Uczę się też w studium informatycznym. A zastanawiam się nad tym, żeby na drugą specjalizację wybrać informatykę. Wtedy chyba rzuciłabym studium, bo bez sensu chodzić i tu i tu. Na studiach miałabym licencjat, a w studium tylko tytuł technika. Co mi radzicie? A może wziąć filologię rosyjską? Przyznam, że nigdy nie uczyłam się tego języka (niemieckiego 8 lat, ale ni w ząb nie umiem ;) no może troszkę, za to szczerze nie znoszę), ale w formularzu jest możliwość zaznaczenia pola: nigdy się nie uczyłam tego języka. Więc może ten drugi kierunek będzie od podstaw, hmm. No to miałabym trzy języki, angielski, rosyjski, no i na drugim roku fil. ang. dochodzi drugi język, ja wybrałam hiszpański. Doradźcie mi coś, proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Na początku powiem, ze trzymam za wszystkich stażystów kciuki! Na pewno sobie poradzicie. A co do zawartości teczki? Rozporządzenie mówi tak: ... Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje: 1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego - oryginały lub poświadczone kopie; 2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, jeżeli zatrudnienia nie można udokumentować na podstawie świadectw pracy; 3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji; 4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także ocenę za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia; 5) w przypadku nauczyciela mianowanego - dokumentację potwierdzającą spełnianie wymagań określonych w § 8 ust. 2.\" Więc właściwie nie trzeba tam pakować niczego innego oprócz w.wym. , ale wszyscy nauczyciele stażyści, których znam dołączają konspekty lekcji hospitowanych i obserwowanych, zaświadczenia o ukończonych kursach, harmonogram lekcji hospitowanych i obserwowanych, kontrakt z opiekunem, itp. na dowód realizowania założeń planu rozwoju. Tak się już utarło... 🌻 🌻 🌻 Zostało osiem dni roboczych do końca roku szkolnego! Laaaalalalalalalaaaaaaa! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ! Dziś tylko z Wami sie przywitam, jutro napisze coś. Nie mam sił już dziś. Dziewczyny -> wszystko już dawno złożone, papierki podpisane, rozmowa 20 czerwca o 14. Szczególy opisze jutro, ok? Z utęsknieniem czekam na wakacje :) Dziś zrobiłam wszystkim dzieciom, których ocen nie miałam jeszcze wystawionych, \"dzień dziecka\" i jak ktoś miał 3/4 lub 2/3 to dawałam tą wyższą ocene :) Nie ma to jak uśmiech na dziecka twarzy. Trzymajcie się mocno 🌻 🌻 🌻 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No i zostało 7 dni roboczych :) Jakoś się chyba doczołgamy ;) Sunny ---> jesteś niesamowita z tym \"dniem dziecka\", naprawdę :) Na pewno w poniedziałek wszystko się ładnie uda, opowiesz i zaskoczysz komisję swoim sprawozdaniem :) Będę trzymać kciuki, o tej porze mam radę, ale prtokołu nie piszę, więc moge trzymac :) Narazie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ u nas ostatnia rada jutro, tez na szczęscie nie piszę protokołu, straszne trafic na te na koniec roku ;) u nas od tego roku szkolnego wprowadził Dyrektor protokoły w formie elektronicznej, więc jest troszkę łatwiej. To uciekam Sunnysmile --> powodzenia w poniedzialek :) Kigana --> powodzenia na obronie, bo to rozumiem, ze jeszcze przed Tobą? czy juz za? ich druecke die Daumen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kolezanki! Dawno sie nie odzywalam, ale sledze wszystkie wypowiedzi na biezaco. Dzis mialam konferencje pedagogiczna, nie obylo sie bez dyskusji, ale po 3h bylo po wszystkim. W mojej klasie jest 10 osob z paskiem (najwiecej z calej szkoly) i pekam z dumy ;-) Moja teczka na kontraktowego prawie gotowa, sprawozdanie oddane. zostaly tylko drobne papierki, a rozmowa odbedzie sie w pierwszym tygodniu po zakonczeniu roku szkolnego. Nie mam kiedy za to sie zabrac, przez ostatni tydzien chorowalam i do dzis trudno mi sie zebrac w sobie. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za innych zdajacych (cokolwiek) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczola--> bo juz myślałam, ze Cię gdzies dzieciaki przydusiły ;) dłuuuuugo tu nie zaglądałaś! no i gratuluję klasy :) też bym była dumna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK - bije sie w piers, ze nie odzywalam sie wczesniej, postaram sie to naprawic ;-) Niewiele by brakowalo a dzieciaki poszlyby na moj pogrzeb ;-) tak sie pochorowalam, goraczka (39 stopni), oslabienie a ja i tak musialam pracowac. W nocy z piatku na sobote stracilam w lazience przytomnosc i upadajac uderzylam sie tylem glowy o wanne - jakos dowloklam sie do lozka (nikt z domownikow nie slyszal a nie chcialam robic zamieszania). Na szczescie nabilam sobie tylko guza, dzis juz zdrowie prawie wrocilo do normy, ale bylo kiepsko. Nie moge doczekac sie wakacji, byc moze na poczatku lipca razem z innymi nauczycielami wybierzemy sie do Krynicy, na 3 dni (osrodek, dwa zabiegi w cenie, 3 posilki, integracja - powinno byc fajnie). Troche planow wakacyjnych mam, zeby tylko mi czasu wystarczylo hehe 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczola!!! W takim stanie do pracy???? Przeciez sie wykończysz! :( dobrze, ze juz wszystko w porządku! CO do wycieczek, to my byliśmy w tym roku szkolnym na dwóch: we wrześniu w Pradze i pod koniec maja w Wilnie. Nie przepadam za takimi wypadami z pracy (chociaz szkola malutka i kadra ok), chociaż później okazji moze nie byc, zeby samemu do tych miejsc pojechac. Ja muszę w sobotę do pracy :( u nas pierwszy raz zakończenie szóstych klas jest w sobotę. Na jakieś dwie godzinki trzeba będzie jechac. Pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) No i nie dotrzymałam obietnicy, bo miałam napisać wczoraj a pisze dziś, no ale nie mogłam inaczej. Witam wszystkich, którzy tu dawno nie byli: KK, Kigana, Pszczoła, Delfin, jotka - > normalnie jakby was wieki nie było. Jakoś smutno było bez was :( Papierki na kontraktowego zgromadziłam do segregatora w ciagu 5 minut, gorzej było z konspektami, bo trzeba było dorobić pare na szybko ;) i na szybko posiedzieć na kilku lekcjach i obserwować zajęcia ;) Szlag mnie trafiał przy pisaniu sprawozdania ale jakoś poszło ;) Ocene dyrki mam pozytywną, opiekunki też, teraz tylko rozmowa , na która jeszcze się nie przygotowywałam bo nie miałam kiedy. Jutro biorę statut szkoły do domu na weekend ;) hmm przepisy przeciwpożarowe, bhp znam.. co jeszcze? hmm napisać sobie coś o sprawozdaniu by się zaprezentować (tyle że nie wiem co mam tam se napisać, chbya poczytam sobie parę razy sprawozdanie by potem je krótko opowiedzieć ;) ). Nie wiem czy coś jeszcze.. nie pamiętam. Może wy coś pamiętacie? Ja żyje już wakacjami i wyjazdem. Jedziemy z chłopakiem 2 lipca do Wielkiej Brytanii :) suuuper :) nareszcie będę mogła \"namacalnie\" ;) wypróbować mój angielski i wieeeele lat nauki języka :) Chcemy pozwiedzać ile się da za jak najmniej się da (ciekawe , nie ;) ?) Nawet nie wiemy ile tam posiedzimy, czy tydzień, czy miesiąc :) hihihi Zobaczymy :) Jutro konferencja klasyfikacyjna, a 23-ego podsumowująca. A piątek 24 czerwiec to będzie mój ulubiony dzień w roku chyba ;) heheh Jak tam wasze plany wakacyjne? Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×