Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość ..Czarnulka..
elifia No tak masz racje, aparat i wszystkie koszty z nim związane są ogromne.. ja tylko dzieki pracy i bardzo długiemu oszczędzaniu pozwoliłam sobie na aparat.. U mnie koszt aparatu wyszedł na górną i dolną szczęke w sumie 3.000 tyś, każda wizyta wynosi 50zł, w tym co pół roku po 150zł.. No i na koniec aparat retencyjny jakieś ok.300zł :|Wydatek jest ogromy! elifia A wyrwane miałam nie dwie czwórki ale wszystkie cztery czwórki ;) Pozdrawiam Serdecznie i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlen85
dziewczynu moze to glupie pytanie ale czy mozna iśc jeszcze do dentysty panstwowo? Moge poczekac na wizyte ( i tak trza odlozyc pieniazki na aparat ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Czarnulka..
Elifia hehe no może jakis znak, oby dobry ;) Madlen85 Ja mialam wyrywane zęby z kasy chorych, płaciłam jedynie za lepsze znieczulenie ;) A leczyć zęby też możesz z kasy ale plomby są wtedy ciemnego koloru i niewiadomo jak długo bedą Ci się trzymać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Czarnulka..
Madlen85 Chodzi Ci o to, żeby iśc do państwowego ortodonty? jak tak to.. ja tez tak chciałam ale no właśnie trzeba długo czekać.. ja miałam taką cichą nadzieje, że może będzie przysługiwać jakaś zniżka.. a tu nic trzeba płacić u państwowego i prywatnego 100%. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlen85
Wiem ze o ortodonty tylko prywatnie Mam dwa zabki do podleczenia odkladam kase na aparat( wole wszystko odrazu zalozyc) Nie chce jeszcze bulic za dentyste ;) a przy okazji znacie fajnego ortodonte w Opolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Czarnulka..
Madlen85 Niestety Ja nie znam się na Opolu ;) Jestem z Rudy Śl. i tutaj na miejscu udału mi sie znaleść dobrego (mam nadzieje) ortodonte. Tyle sie teraz słyszy, że niektórzy po leczeniu mają gorsze zęby niż mieli :| Aż strach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o noszenie aparciku to polecam :) Ja nie narzekam, a widzac ogromną poprawę wogóle nie żałuję :) Jeszcze noszenia mi pozostało 4 miesiace i nie mogę doczekać sie końca :) Wiele sie wycierpiałam, czasami nawet płakalam z bólu ( bo na poczatku miałam taki inny aparcik na rozszerzenie górnej szczęki, aby nie musieć wyrywać zębów, ten aparcik musiał mi rozerwać szew na podniebieniu, no ale dzieki temu mam lepszy uśmiech i zrobiło sie wiecej miejsca bez wyrywania na ząbki) Teraz od roczku noszę stały aparat metalowy, dodam iż mam 24 latka i zmieniałam sobie gumeczki na różne kolory :) i mimo mojego wieku, studiowania, pracy nie miałam żadnych problem z akceptacją środowiska, wrecz przeciwnie spotkałam sie z miłymi opiniami, fakt że była osoba która tak troszke sie ze mnie naśmiewała, ale łatwo mi byłą ja zgasić paroma słowami, gdyż kiedy ona sie uśmiechneła prezentowała pokrzywione zeby, poprostu dałam jej nr tel do ortodonty żeby cos zrobiła z tym usmiechem, bo kiepsko to wyglada, fakt nie było to miłe posunięcie z mojej strony, ale cóż dla mnie również nie bylo miłe naśmiewanie :) Wracając do aparcika, mimo bólu (czasem strasznego) gdybym miała zrobic to jeszcze raz to bym zrobiła to bez zastanowienia, gdyż jak sie teraz śmieje i widzęproste górne jedynki to uśmiecham sie pełną buzią z radościa :D Fakt koszt nie jest niski, bo mnie całe leczenie juz wyszło ponad 4000 zł ... ale co tam, zapracowałam sobie na to i jestem z tego dumna :) Jesli macie jakieś pytania to prosze pytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tez sie przymierzam :-) mam pytanie odnosnie wyrywania zebow: czy to strasznie boli (boje sie jak cholera) czy dlugo sie goi jak typuje sie zeby do wyrwania czy zdarza sie ze usuwa sie szostki (bo z tego co czytam to najczesciej czworki) dzieki za odp :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Czarnulka..
lejla Nie boli tak strasznie, ja mialam wyrywane wszystkie czwórki pod znieczuleniem- da się przerzyć :) Miejsce po wyrwaniu goiło mi się może tydzień.Ja też panicznie bałam sie dentystów :| Ale jak mus to mus;) cała przychodnia dentystyczna żyła moim wyrywaniem i borowaniem. Życzę powodzenia ;) Malusia a Twoja wypowiedź baaaardzo podniosła mnie na duchu :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnulka cieszę sie, że mogłam pomóc :) i napewno uda Ci sie to przetrzymać, czas szybko leci (wiem z własnego doświadczenia :)) potem bedziesz z dumą sie uśmiechać, a wszyscy będą Ci zazdrościć filmowego uśmiechu :) Ja w chwilach załamania to sobie powtarzam, że dzieki temu bede miała ładny uśmiech i nie bede sie bać uśmiechać, jak to było wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnulka, dzieki za wsparcie :-) napiszcie mi jeszcze: jak typuje sie zeby do wyrwania czy zdarza sie ze usuwa sie szostki (bo z tego co czytam to najczesciej czworki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Czarnulka..
lejla Trudno powiedzieć jak typuje się zeby do wyrwania, mnie na 2 wizycie ortodontka pokazała całe szkice, jak to jest a jak powinną być z ta moja szczeka ;) A dlaczego musiałam wyrwać czwórki a nie szóstki to Ci nie powiem.. Widocznie tak ma być i już ;) Ja chciałam iść wyrywać po 2 zęby naraz, ale jak usiadłam na fotel to odwarzyłam sie wyrwac jeden :P Ja chodziłam wyrywac ząbki co 3 dni. Najlepiej na wizycie zapytaj ortodonty jak to jest i dlaczego z tym wyrywaniem, ona pewnie wie najlepiej :) Malusia Już się doczekać nie moge tego kiedy bez skrępowanie roześmieje się na całego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie ma się czego obwiać. Polecam aparat. Sama jestem aparatką ale już na etapie końcowym. A efekt niesamowity!! Górę mam już ściągniętą i mam założony aparat retencyjny, który podtrzymuje efekty leczenia. A dół będę ściągać w marcu. Ciągle \"jężdżę\" językiem po gónych zębach bo są takie równiutkie i gładkie:) i nareszcie mogę je porządnie wyszczotkować, co wcześniej było utrudnione. Do aparatu usuwałam 2 górne czwórki a na dole 2 szóstki, choć przeważnie na dole usuwa się piątki ale że szóstki miałam bardzo zniszczone więc nie było mi ich szkoda. Nie jest tak, że zawsze się usuwa zęby, może się okazać że u niektórych z was nie będzie takiej potrzeby, to wszystko zależy od wady zgryzu. A jęsli dochodzi do usuwania, to usuwa się zęby które są najsłabsze i są to czwórki na górze i piątki na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!!!!!!!! ja juz załozyłam raz taki topik ale mało ludzi wzięło udział:-( Nosze juz tydzien.....mam narazie tylko 1 łuk- na górnych ząbkach. I nosi się super! czasami w ogóle zapominam ze go mam!!! mam 24 lata................juz dawno chciałam załozyc aparacik ale jakos tak nie mogłam sie zdecydowac, bardzo sie bałam. A teraz nie załuje wcale. jestem bardzo zadowolona. Nie mam zbyt dużej wady wiec nie bede długo nosic, a nawet jesli miałabym nosic dłuzej- to nic nie szkodzi............przwyczaiłam sie do niego w przeciągu 4 dni...............moge normalnie jesc..........przestałam sie krępowac bo jak mówie to go prawie nie widac ale to chyba zalezy od tego jaki kto ma układ ust i zębów. Nie wahaj sie i jesli chciałabys zalozyc aparat- zrób to!!!! nie bój sie.......niech zmotywuje cie to tego mysl ze bedziesz miała piękne zęby i śnieżnobiały usmiech;-) ja się tak zmotywowałam. Pozdrawiam was gorąco!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyrywania zębów to nie zawsze jest taka koniecznosc- mój lekarz powsadzał mi między zeby specjalne gumki zeby porozpychać ząbki i zeby porobiły sie większe szczeliny. To uratuje moją górną piątke przezd wyrwaniem.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bardzo bym chciala nosic, ale obawiam sie, ze po prostu nie bedzie mnie stac na aparat:( wstydze sie moich krzywych zebow, nie boje sie bolu, tylko te wysokie koszty:( czy po zdjeciu aparatu zeby sa slabsze i robią sie dziury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedzcie mi
jak to teraz jest z wyrywaniem zebow, bo ja wyrywalam 6 - tke 10 lat temu i pamietam to do dzis oblana potem dentystke z wysilku:) i pamietam ze bolalo okropnie i trwalo to pol godziny a teraz chce sobe zaozyc aparat i musze wyrwac 4 ki na gorze i mam zle wspomnienia:) ale mam nadzieje ze przez tyle lat sie cos zmienilo - wiec w zwiazku z tym pytanie czy boli teraz nadal badzo wyrywanie zeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deamonn
Ja nosze aparat typu Deamonn ( być może błędna pisownia) od prawie roku. Mam 29 lat i uważam tę decyzje za jedną z najlepszych w moim życiu. Wielokrotnie robiła przymiarki do założenia paratu, ciągle jednak w ostatniej chwili zabrakło mi odwagi. Najbardziej przerażało mnie to, jak zareaguja inni na mój "metalowy" uśmiech. Dodam, że miałam poważną i widoczną wadę zgryzu, i uśmiechanie się było dla mnie męczarnią, bo zawsze musiałam to robić dyskretnie - koszmar!!!! Bardzo cierpiałam z tego powodu, kompleksy itd., ale ciągle nie mogłam się odważyć. Jestem nauczycielką i zapewniam was, że ani razu nie spotkałam się z żadną przykrą uwagą ze strony uczniów - wręcz przeciwnie, uważają mnie chyba teraz za bardziej "na czasie":-) A na aparat zdecydowałam się w koncu dzięki mojemu 9-letniemu synowi. Gdy tylko zauważyłam u niego pierwsze krzywe wyrzynające się dwójki, od razu pobiegłam z nim do ortodonty (wiedziałam jak to jest mieć krzywe zęby). N aktórejś z kolei wizycie odważyłam się i poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deamonn
Teraz uśmiecham się tzw. pełną gebą i biegamy do ortodonty razem z synem. Czasami rodzina troszkę z nas żartuje, ale to raczej życzliwe żarty i wcale się nie gniewamy. A nasze ząbki są juz prawie idealne. Pewnie, że kosztuje to trochę i pieniędzy i bólu, ale wierzcie mi - naprawdę warto! Również nosiłam tzw. łuk podniebienny przed założeniem aparatu, utrudniało to troche jedzenie i sepleniłam. Po założeniu aparatu barzdo bolały mnie zęby, prawie nic nie mogłam jeść (a karmiłam piersią młodzsego syna, więc trochę mnie to przerażało), schudłam chyba ze 3 kilogramy. W nocy płakałam z bólu, ale gdybym miała jeszcze raz podjąć tę decyzję, nie zawahałabym się ani przez chwilę. Żałuję jednego: że nie zdecydowałam się wcześniej. Zachęcam, naprawdę warto prostować ząbki, uśmiech to przecież największa ozdoba twarzy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia a
witam.ja bym chciała przezroczysty na górze a metal na dole nie będzie to dziwnie wyglądało?już jestem po 1-ej wizycie nic nie wyrywam będę miała rozszerzaną górę hyraxem.wiecie coś o nim więcej.znacie jakiegos dobrego orto z kuj.pomorskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia a
szkoda że nie ma więcej zadrutowanych:) bo ja niedługo tez będę a nie ma z kim pogadać:( będę tu zaglądac mam nadzieję na poprawę Waszej obecności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem po co zakladac aparat tak zwany przezroczysty na gore a na dol tytanowy, to chyba troche bez sensu, biorac pod uwage tez roznice w cenie. bez przesady, ten kto wysmiewa sie z tego ze ktos nosi aparat to jest dosc infantylny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jęsli chcecie się więcej dowiedzieć na temat apatarów, jak wygląda leczenie i wiele innych rzeczy to polecam Wam forum gazety wyborczej: aparat ortodontyczny i forum ortodoncja. Wypowiada się na nim również ortodonata i udziela odpowiedzi na nurtujące pytania.Ja jako aparatka dużo się tam dowiedziałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja.
Witam Też nosze aparat stały , polecam nie ma sie co zastanawiać , nosze od 4 miesięcy :-) jeśli chodzi o aparaty wyjmowane to nie polecam nosiłam taki przed 1,5roku i efekty nie są za rewelacyjne , stały nosze narazie na góze , ale za ok. miesiąca bede miała tez na doł , mam zwykły z tytanowymi zamkami i nosze rożowe gumeczki :-) efekty po tych 4 miesiacach sa widoczne za to po 1,5 roku noszenia wyjmowanego były niewielkie . Płaciłam 1600zł na górna szczeke a na dolna bedzie kosztował 1400 zł , każda wizyta 35zł a zmiana łuku 100zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina19-87
co ile macie wymieniany luk i co ile macie wizyty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judit
cześć! pocieszają mnie wasze wypowidzi! choć co prawda załamuje mnie koszt całego prostowanka kłów mam pytnie... czy jest tutaj ktoś z województwa śląskiego??? rozglądam się za ortodontą sprawdzonym, dobrym a zarazm niedrogim! jestem z dąbrowy górniczej jeśli ktoś miałby mi coś do powiedzenia to bardzo będzie mi miło! pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze jak zalozyłam aparat na ząbki to zrobiłąm najlepszą rzecz w moim zyciu!!!!!!!! nie zaluję a głupia tak się strasznie bałam! nie ma czego:-) nosi się fajnie.....i wiem ze za rok jak mi sciągną bede miał sliczny usmiech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×