Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Aha... No ale ja nie miałam mieć rozszerzanej szczęki, bo to dolną mam za wąską a górna jest okey... Ale co tam, mi nawet te pierścienie nie przeszkadzają ale ten cholerny drucik na podniebieniu... :/ Pocieszeniem jest że mam małe zamki i wogóle nie wygląda to tak źle jak myślałam... Dzięki kati24, że odpisałam i wogóle za wszytko... :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze mam pytanka: 1. Czy za ten drucik na podniebieniu powinnam coś płacić i czy on się jakoś szczególnie nazywa? 2. Gdzie mogę zobaczyć (może ktoś zna jakąś stronkę lub ma zdjęcie) aparatu porcelanowego... ? Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ten drucik to aparat na rozszerzenie szczęki to powinien coś kosztować. Mi coś mówiła o 300zł ale nie wiem czy o tym samym mówimy. A co do zdjęcia to nie znam strony, ale jak chcesz to mogę przesłać Ci swoje fotki. Tylko daj maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no ja sie zdziwilam bo nic nie zapłaciłam akurat za ten drucik i to co ja mam to sie nazywa podobno \"łuk podniebny\"... Aha, będę wdzięczna...: mala_stokrotka1@op.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wysłałam fotki. Będę za miesiąc zmieniała jeszcze drut na biały także będzie jeszcze mniej widoczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdeczka jak tam ząbki? Dla mnie 2 dzień był najgorszy. Co prawda nic nie bolało, ale jak ugryzłam to uuuu. A jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tak średnio się czuję... Tak to mnie nie boli tylko właśnie jak jem... :( Dlatego po męczeniu się z 2 serkami to postanowiłam już nic nie jeść. Denerwuje mnie to mycie zębów po wszystkim... Poza tym czuję ostre krawędzie aparatu (zamków i pierścieni i tego drucika), ale przeżyję jakoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadszedł wreszcie wielki dzień:))))) Jutro mam zakładany aparat na górę!!!!!!! Na razie od 2 miesięcy noszę ekspander na ropodniębieniu i od jaiś 3 tygodni mam też 4 zamki ( na górnych 7 i 6). Nawet nie wiecie jak się cieszę że to wreszcie już. I nie przejmuję się tym, że mam \"już\" 29 lat, ani tym że jestem nauczycielką i w moim zawodzie ma się styczność z ludźmi a ja będę miała aparacik metalowy:) Bo tak naprawdę to ważne jest tylko to, że wreszcie nie będę się wstydziła uśmiechać się tak szeroko jak tylko chcę:))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za błędy ale spieszyłam się no i upał mnie wykańcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blonde0010
kati24 plis prześlij mi fotki :) bardzo bardzo proszę:)0 ewelina-inka@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Do OLi 29 tak krótko nosiłaś ten ekspander prawidłowo to powinno sie nosić ok 5 m-cy ja to mam od 11 kwietnia to ,,coś'' chyba że masz coś innego bo u mnie ja musiałam odkręcac śrubkę która była przy podniebieniu umocowana na takich druciokach króre napierały na zęby a rezultat ma być taki żeby zęby były ,,bliżej ust,, :) napisz OLA jak tam u ciebie jest czy masz to samo?POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
KATI 24 dziękuję za zdjęcia też założę taki jak ty nosisz jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Jeszcze raz do OLI 29 wież obawiam się , że jak mi to zdejmie to będzie bolało jak cholerka:( przecież one będą się ruszać teraz że one są na miejscu to tylko dzięki temu ,,obcemu,,:) w buzi bo jak to wyjmie to pewnie będzie nie zaciekawie a dlatego tak mówię, bo już sie przekonałam z miesiąc temu musiała mi to zdjąć i założyć na nowo ponieważ prawa strona obsunęła się i słuchaj to było straszne czułam jak mi ten napór puszcza a zęby wracają na to samo miejsce każdy korzeń czułam no i bolało a dopiero przestało jak nałożyła to ponownie mam mieszane uczucia co do efektu zakończenia leczenia poprawę widać bo mam szparki między zębami gdzie wcześniej nić dentystyczna miała opór no nie iem Olu napisz mi jak tam u Ciebie simariola@o2.pl CZEKAM HEY!!!:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blonde0010 już wysyłam Ci fotki. Mariolas współczuję noszenia tego cuda zwanego ekspander. Ja na szczęście obyłam się bez niego. Olga 29 tak trzymać :) Będzie dobrze, a jakie efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietki powiedzcie
czy sa aparaty na rozszerzenie dolnej szczeki? Mam za ciasna w stosunku do gornej i przez to mam nieprawidlowy zgryz. Nie wyglada to zle, ale zeby mi sie ruszaja i wykrzywiaja :( Wypycham je jezykiem :( Na razie mialam pecha do ortodontow, bo mnie zle leczyli - eliminowali skutek (wypchane jedynki i dwojki) a nie przyczyne, czyli ciasna szczeke. Co wyrownali jedynki, to ja pozniej i tak je jezykiem wypchalam... No ale to stare dzieje, ruchome aparaty. Az w koncu jedna orto skumala,ze wystarczy dolne trzonowe troszke rozszerzyc, robilo sie miejsce, zeby jezyk 'polozyc' i jedynki same nawet bez nacisku wracaly na swoje miejsce! No, ale tymi ruchomymi aparatami, to niewiele mozna zdzialac, niestety :( Tylko czy stale moga rozszerzyc dolna szczeke, bo tu widze, ze tylko o rozszerzaniu gornej piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już czuję się dobrze, ale jeszcze troszkę ząbki bolą... I mimo wątpliwości podjęłam dobrą decyzję :D Choć na efekt trzeba będzie ok 2 lat poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania16lbn
nie bójcie sie aparatów- szczególnie tych stałych . Co prawda na początku przy każdej wizycie jest ból po naciągnieciu tych drucików ale wierzcie mi 2 lata i macie spokój na cąłe życie i proste zęby i zgryz. Nie ważny jest wiek, nie warto jest sie wstydzic .. Ja nosiałam aparat stały w gim, na początku oczywisicie kazdy sie smiał bo wtedy mało osób miało ale potem juz połowa szkoły w takich chodziła. Moda jest na zdrowe ząbki wiec wartyo o nie dbac. Polecam naprawde. Odstrasza cena ale warto sobie pomyslec ile mozna zopłacic za sztuczne zeby za kilka lat a ile teraz za aparat.. http://www.dlazdrowia.pl/index.php?modul=10&msg=OK&msg=OK Prosze kliknijcie na wypowiedz z nicku ania16lbn@o2.pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
hey!ja wlasnie w srode mialam zalozony aparat narazie tylko mam czesc gory (narazie bez dwojek i jedynek) ale mam luk podniebienny..trzyma sie on na szostkach ,dodatkowo mialam wyrywane gorne piatki. wycierpialam sie az szkoda gadac:( strasznie mnie boli jezyk ciezko mi sie sline polyka.a co dopiero jedzienie.mam pytanie do Was, zalezy mi bardzo na waszej odpowiedzi. Ten łuk podniebienny strasznie mi przeszkadza.. az mam odbity slad jego na jezyku , czuje ze jezyk mi podpuchl:( niewiem czy to minie? znacie taki przypadek jak ja? zastanawaim sie wlasnie..czy nie pojsc do swojego ortdonty i zapytac sie czy jest wszystko ok.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
a mialas ten luk podniebienny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Nilia: Ja też miałam odbity na języku ślad po tym łuku. Też mam go na 6-kach , a do tego od piatku łuk na górę! Teraz to już jest \"pełnia szczęścia\":) Zęby bolą mnie potwornie, szczególnie gdy próbuję coś zjeść, nawet coś w stylu serek itp.. W sumie każdy ruch szczęką jest problemem. Jedno mogę ci powiedzieć: jeśli chodzi o odczucia związane z samym łukiem (to, że masz jakby spuchnięty język, wzorek od łuku itd.) - to naprawdę mija. Miałam to samo, a teraz (po ok. 2 mc.) zapominam czasami że go mam:) Teraz muszę się tylko przyzwyczaić do łuku i będzie lux:) Ja też nie mam zamka na jednej 2-ce, bo mam ją za bardzo w tyle, ale za jakiś czas i na nią przyjdzie kryska:) Trzymaj się i nie martw za bardzo, bo to co teraz przeżywasz jest niestety normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
Olu bardzo Ci dziekuje za słowa otuchy;) naparwde..lepiej mi sie zrobilo gdy przeczytałam to co mi napisalas. Bałam się, że moze miałam zle zamocowany ten łuk czy cos innego ..i dlatego mnie tak boli. Tylko jestem ciekawa ile bede musiała go nosic. Dziekuje Ci jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blonde0010
ja opowiem moją historię.. Miałam już dużo aparatów, wielu ortodontów mnie oglądało... ale teraz dopiero gdy mam 15 lat zaczęło się chyba to wszystko na powarznie. Mam na ogół proste, na dole mam prościutkie u góry mam milimetrową przepustkę między jedynkami i jeden ząbek pierwszy jest lekko skrzywiony ale to trzeba się przyjżeć żeby zobaczyć i mam wystającą trójkę i z drugiej strony mi jeszcze nie wyszła , a i będę miała expander na górną bo mam podobno źle rozwiniętą górną szczękee, i bardzo ale to bardzo bardzo się z tego cieszę bo jak przeczytałam to że zęby będą dotykały bardziej po bokach polików to się niezmiernie ucieszyłam bo to super wygląda:) normalnie filmowy uśmiech :D Później po expanderze będę miała zakładany aparacik na dół i na górę bo podobno z jakąś szyną coś musi być.. zresztą wolę jej słuchać ja się nie znam a chce mieć ząbki idealne, ahh mamusia obiecała mi wybielanie po tych dwóch ciężkich latach :)) ahh jakie życie jest piękne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
Mam pytanie, ktore niezmiernie mnie intryguje:> czy expander to jest to samo co łuk podniebienny?czy moze zle mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_lu
Czy stały aparat ortodontyczny może poszerzyć szczękę? Jest za wąska i na pewno nie zmieści się w niej więcej zębów, a powinny wyrosnąć jeszcze 2. Dodatkowo jedynki są lekko przekrzywione do wewnątrz. Pozatym wszystko OK. Na ruchomy brak było systematyczności - pacjent ma 18lat. Czy może nie ma sensu zakładać, wybrać inną metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już mam troszkę poraniony język od mocowań przy pierścieniach i tego łuku podniebiennego... Nie ma chwili żebym zapomniała o aparacie :( A mam go dopiero od środy, ale przyznam że już mnie ząbki prawie nie bolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
to ja mam identycznie jak ty. Te same odczucia i też mam aparat gorny od srody i ten nieszczesny łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no to przynajmniej ktoś wie, co ja czuję... :) I mam pytanko, bo zapomniałam ortodontkę spytać... Ile ja będę musiała nosić ten łuk? (Wiem, że to od wady zależy, ale jak było u was...?) A zmieniając temat - jeszcze mój chłopak mnie w aparacie nie widział a jutro zobaczy... ciekawe co powie :D Jak ja się będę z nim całowała i ciekawe czy się boi? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
hm..mi powiedziala ze najlepiej gdybym nosiła jak najdłużej;/ ale licze ze sciagna mi jak najszybciej..bo czuje sie nie komfortowo w tym;/ seplenie niezle..ale mam nadzieje ze mi to minie. p.s. : moj chlopak tez mnie nie widzial jeszcze w aparacie wlasnie za godzinke mnie zobaczy :P:P ciekawe jak zareaguje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×