Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość kamilusia
na pewno bol zalezy od wady racja, mam nadzieje ze nie bede miala problemow z wymowa ale zobaymy na razie dzieki za odpowiedzi na moje pytania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 16
Ja dzis mialam zakladane pierscienie na dol. Na nastepnej wizycie bede miala zakladane na dol gwiazdki a na gore has(ten co rosrzerza szczeke).Mam pytanko ile czasu potrzeba rzeby sie nauczyc w nim mowic i jakos z nim zyc. Bede miala zakladany aparat tydzien przed rozpoczeciem roku i chciala bym jakos do tego czasu nauczyc mowic.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 16
Wiesz co u gory mam prawie identyczna wade jak ty i tez bede miala hyrax. Ty ile go juz masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 5 lipca :) miałam 21 rozkręceń jak coś ;) jeszcze z nim żyje i na początku nawet nie było tak źle jak myślałam a teraz to już jest wogóle spoko tylko na dole mam separatory i to boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka321
Mam pytanie - czym czyścicie aparat??? Rozmawiałam z pewną osobą, ona podobno czyści normalną szczoteczką, ja czyszczę jeszcze nicią super floss...Czy Waszym zdaniem to potrzebne? Bo u niektórych słyszę, że tak, a u innych, że nie... Już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 16
Ja jeszcze nie mam aparatu ale wiem ze mozna kupic specjalne szczoteczki do czyszczenia aparatu i kosztuja podobno ok 25zl. a najlepiej spytaj swojej orto. to napewno ci cos poleci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myśle ze jednak elektryczną lepiej chociaż sama nie mam jeszcze aparatu - mam hyrax.Za tydzień wam powiem co sądzę bo za tydzień zakładają mi dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka66
Cze;)a cio to jest ten cały hyrax?????????????????????????pytam tak z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
higiena jamy ustnej przy noszeniu obojetnie jakiego aparatu jest potrzebna, chyba ze ktos chce pozniej placic sporo kasy za wybielanie zębów. Ja mam fragmenty aparatu narazie u góry i mam 2 szczoteczki jedna do przestrzeni międzyzębowych a druga specjalna do aparatu Oral-B (kosztowała chyba 18zł w aptece). W sumie ta szczoteczka do przestrzeni mędzyzebowych nie uzywam tak często narazie. Dodatkowo kupiłam sobie pastę elmex z płynem do płukania.. i na opakowaniu płynu pisało ze stosuje sie go tez do aparatów , ponieważ trafia w trudno dostępne miejsca..a ja mam tendencje do porchnicy niestety wiec bardzo mi on pomaga ,pasta tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjan
aparaty to dziadostwo nie mozna w nich prawie nic robic!!!!!!!!!!!!!powinni ich zakazac!13letni marjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjan
kto nosi ruchomy aparat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka321
dzięki, ekspresowo kupiłam szczotki do przestrzeni międzyzębowych, 15zł kosztowały :) mam normalną szczoteczkę, małe do aparatu i nić super floss. Moja kosmetyczka jest wyposażona do walki z próhnicą i innymi nieprzyjemnymi sprawami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_agata
Witam:):):) mam leczenie aparatem stałym za soba juz (warto sie pomeczyc, szybko sie zapomina o poswieconym na niego czasie, a wyniki zostaja- przede wszystkim: latwe w utrzymaniu zabki, chce sie o nie dbac, wizyty u dentysty to przyjemnosc, no bo milo pokazac cos, czego sie nie trzeba wstydzic, a i sie nie psuja, bo rowne ladnie sie myje). Oczywiscie zalozyli mi po leczeniu aparat retencyjny na dolny łuk (taki cieniutki drut, o ktorego istnieniu moj narzeczony dowiedzial sie dopiero dzis....kiedy go zdjelam (drut, nie narzeczonego:p). Moje pytanie jest nastepujace: czy ktos z grona Obeznanych z tematem nosicieli aparatow wie moze jak dlugo tak na prawde powinno sie nosic taka retencje na dolnych zebach? pytam, poniewaz nie moglam sie skontaktowac ze swoim lekarzem i musialam polegac na "obcym". Dziekuje bardzo za pomoc i powodzenia w noszeniu!!!! jesli moglabym komus pomoc w kwestii roznistych sposobow na polubienie aparatu, to postaram sie zagladac.p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_agata
Julka 123: jak moge doradzic, to dorzuc do tej kosmetyczki dobry plyn do plukania jamy ustnej. Jesto to jedyny chyba sposob, zeby zadbac sobie o zeby kolo pierscieni- u weilu moich znajomych porobily sie dziurki po ich zdjeciu - male, bo male, ale zawsze. I ja tez mam taka jedna "pamiatke".Plukac, plukac, czyscic trzeba...byle czasami wyjrzec poza lusterko, bo i Cos tam moze ciekawego przechodzic;) A z aparatem calowac sie da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie ma takich problemow
kotek motek! mam taki sam problem jak ty! tyle ze ja sie dowiedzialam za pozno :( zabek mi juz wyrosl na podniebieniu za gorna 2 :( umowilam sie na wizyte ale dopiero pod koniec wrzesnia :(:( obawiam sie ze bedzie on za duzy by cokolwiek robic:(:( pomocy! mam ząb na podniebieniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingul
hEJKA WSZYSTKIM! czy aparat boli ! te 1 trzy dni? albo 1 tydzień? będe go nosić i nie wiem i czy boli gdzy go zakladają jako to jest ból? prosze o dopowiedz pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingul zakładanie aparatu nie boli. Nieprzyjemne jest wciskanie pierścieni ale da się wytrzymać. Gorzej jest na dzień następny. Zęby bolą i nie można nic ugryźć. Praktycznie musisz być na jogurtach :( Boli tak przez ok tydzień. Potem już jest ok - do następnej wizyty. Po niej znów zęby bolą przez 2,3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorrka,że wałkuję dalej temat tego bólu przy zakładaniu aparatu ale pytam w kontekście ewentualnej ciąży , w której nie wskazane sa tabletki przeciwbólowe....Czy jest to ból na tyle silny,że coś braliście? Czy bardziej mechaniczny i da się z tym żyć bez tabletek? Jutro zakładam:) a i jeszcze jedno, czy pierścienie macie na 6-kach , czy 7-kach? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się obyłam bez tabletek. Gdy nic nie gryzłam, zęby nie bolały mnie wcale. Gorzej jak chciałam coś zjeść, ale kroiłam na małe kawałeczki i gryzłam tyłem :) Pierścienie mam na szóstkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gliwiczanka
Nikt nie odpowiedzial na mojego posta, wiec postanowiłam tu spróbować. Czy wśrod forumowiczek/forumowiczów jest ktoś, kto zna i może mi polecić dobrego ortodonte w Gliwicach? Bardzo by mi zależalo na jakiś namiarach. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
naszło mnie takie pytanie.. a więc! czy gdy uz będę miała aparat to czy muszę uzywać twardej szczoteczki czy wrecz przeciwnie miękkiej?? i czy przy myciu zebów ten aparat nie spadnie jak za mocno bede szorować> :) a te separatory mogę spaść?? :) pzdr :*:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maga92 ja używam tej samej szczoteczki co przed założeniem aparatu. Jest średniej miekkości. Dodatkowo mam taki malutki wycior (jak do butelek dla dzieci) i czyszczę nim zęby za drucikami. Przy myciu zębów aparat nie spadnie, jest naprawdę mocno przyklejony. Chociaż ja walnęłam w miarę mocno raz szczoteczką w zamek na dwójce i odpadł mi :( Poszłam do orto i przykleiła mi go ponownie. Jednak nawet jak się odklei to nie znaczy że spadnie Ci na podłogę czy coś :) On jest nadal przymocowany drucikiem i gumkami tylko po prostu się rusza na zębie. A co do separatorów to oczywiście mogą wypaść. Np nie wolno żuć gumy do żucia. Poza tym gdy zęby już się ładnie rozejdą rownież może wypaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
ahaa.. no to całe szczęscie ;) a te separatory moga spasc przy myciu zebów?? i czy jak separator wypadnie to trzeba od razu isc do pani orto? pzdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz już je bardzo luźno no to pewnie, że przy myciu mogą spaść :) a kiedy już spadnie, to mozesz albo założyć go odrazu (ale pewnie i tak bedzie wypadał) albo kilka dni przed normalną wizytą u orto poprostu go ubierz, noś, noś, a na wizycie powiedz orto kiedy ci spadł i ile go nosiłaś :) Aaaa...dzisiaj zakładam dół :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! No i mam aparacik, od godziny narazie.Czuję ucisk i obcieranie lekkie ale to da sie wytrzymać, powiedzcie tylko kiedy zaczyna boleć? Po ilu godzinach, dniach? Pozdrawiam Aparatka damelia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie czułam bólu przez kilka godzin. Gdzieś po 5 godzinach chciałam zjeść bułkę i niestety się rozczarowałam :( Nie mogłam ugryźć. Następny dzień był jeszcze gorszy i tak przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×