Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Witam wszystkich Mam prośbę do dsób z terenu Katowic lub okolic /Sosnowiec, Będzin, Bytom/, które noszą lub nosiły aparaty. Otóż chodzi mi o polecenie dobrego i sprawdzonego specjalisty i o wszystkie koszty z tym związane. Jeżeli macie opinię na temat rodzajów aparatów to proszę o jej wyrażenie. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanetka
Do Krysiax...co prawda nie jestem z okolic tych miejscowości co napisałes, ale jeśli mogę to wypowiem się na temat aparatów... ich rodziaii... Więc aparat tak zwany ruchomy... moim zdaniem powinno nim się leczyć dzieci do 13 roku życia i z małymi wadami paszczy:) sama miałam kiedyś taki aparat i szczerze, to spieprzył mi tylko robotę;/ bo pogorszył moją wadę.... A stały... jest wygodniejszy i w 100% skuteczny... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
uff.. no mam nadzieję ;) a takiego uśmiechu to nie mam ;D ale wkoncu te gumki się nosi tylko tydzień ;] pozdro! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
hej :) mam male pyanie: czy majac aparat mozna stosowac nitke do zębów? Ja uzywam jej po pare razy dziennie i boje sie, ze aparat mi to w jakis sposob uniemozliwi a nie wiem jak przezyje bez nitki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
I jeszcze jedno moje drogie aparatki - czy nosicie ze soba paste i szczoteczke i myjecie ząbki po kazdym posiłku? W szkole, w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja noszę ze sobą wszędzie, mam już taką \"turystyczną\" szczoteczkę i pastę w torebce, której nie wyciągam i dzięki temu czuję się zawsze swobodnie bo jak przyjdzie mi ochota na zjedzenie czegoś w mieście to spoko bo wiem,ża moge po jedzeniu pójść do toalety i wyczyścić ząbki i aparacik. Wielki jest to więc komfort i polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka321
Do Aniiia---> Tak, jest specjalna nić dentystyczna do czyszczenia i aparatu, i ząbków :) To oral-b super floss. Bardzo fajna :) Jeśli masz ,,ściśnięte" ze sobą zęby, to na początku będą kłopoty z wprowadzaniem nici, ale potem nie powinno być problemu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
dzieki dziewczyny! :) a jak wyglada taka specjalna nic dla aparatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
hi dyiđ sdnz dyie} mam nadyieje e dam rade .....o matko 17.30 czekam jak na skazanie ....kasia24 ciekawi mnie jak ci sie nosi ten metal na dole widac czy nie ? aha i znow pytanie co do bialego drutu ...nosisz taki calz czas? czy tylko raz mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
mnie do 30 brakuje 1 roku ale moja kumpela mas 36 po 3 mies juz bylo widac zmiany! a po 6 to zabki jak nowe ale nosi dalej normalnie!1 poydrawiam gg 3628716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Mam juz seperacje na gorze (druciki - nie gumki) a pojutrze zakladany aparat :) dól pod koniec wrzesnia bo musze miec usuwane na dole dwie czwórki... :o ponawiam pytanie: czym sie rozni ta specjalna nitka od zwyklej? Pozdrawiam wszystkie Aparatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczecinianka pyta
Dobry ortodonta w SZCZECINIE, proszę polećcie Kogoś. Wiem, że takie pytanie już było, ale niestety pozostało bez odpowiedzi :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiab u mnie nie widać tego metalowego aparatu praktycznie wcale. Nawet jak mówię albo się uśmiecham. Dlatego zdecydowałam się na ten metalowy. A biały drut mam pierwszy i ostatni raz. Co prawda mniej widać aparat porcelanowy z bezbarwnymi gumkami i białym drutem, ale płacę za niego dodatkowo 20zł do wizyty a ta biel po 3 tyg schodzi i wygląda to nieestetycznie. W ten piątek mam wizytę i będę miała bezbarwne gumki na górę i zwykły drucik, a na dół srebrne gumki (idę na wesele i nie mogę się bawić w kolory :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
DO 'kasiab'-dzięki za odpowiedź:-)-a ta koleżanka to jaką wade korygowała aparatem? bo ja prostuję i ściągam jedynki i słyszałam, że akurat to- w moim wieku(37)koryguje się niestety najboleśniej:-( Jeśli chodzi o ortodontę to wszyscy moi znajomi młodsi i starsi chodzą do orto.A.BARUCHA-KĘPKA w Bytomiu na ul.Wrocławskiej 36/2a.Za wizyte bierze 70zł, za aparat kosmetyczny 2tys.zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
co do wady to miała cofniete zęby przednie i dolne sdzły pod ukosem a kły nachodziły na 2 i wystawły do przodu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
no to ide do ortodonty zakładać matkoooooooooooooooooooooo...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miska66
Mam pytanie Czy ktos slyszal o jakims dobrym ortodoncie w okolicach Rzeszowa? Bylam jakis miesiac temu u jednej ort ale mnie ta kobieta przerazila kazala mi wyrwac dwie 4 bo powiedziala ze na gorze mam o 2 zeby wiecej i dlatego trzeba wyrwac te 2 gorne i to cale leczenie mialo by trwac 2-3lata. A dentysta u ktorego lecze zeby powiedzial ze z moja wada (a mam 2 jedynki krzywe i troszke do przodu) wystarczy mi max rok czasu aparat i nie bylo mowy o jakims wyrywaniu. Troche sie zalamalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
Ja też na twoim miejscu skonsultowałabym się z innym orto.tak na wszelki wypadek- żeby mieć czyste sumienie,choć kieszeń troszkę przy okazji lżejszą! kasiab-napisz jak żyjesz?(jak przeżyjesz! ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
No tak przykleiła mi zmaki te niby mniej widoczne całkiem białe nie przezroszyste no ale za nic nie dało sie wsadzić tych obręczy więc mam jakies gumy grubsze i dziś jade po to co najgorsze tak ze ...wszystko przedemną Te klamry same w sobie nie są najgorsze jeśli chodzi o wyczuwalność choć mam wrażenie że mam ryż na zębach w dodatku dość ostry....no i ze warga mi normalnie odstaje na metr .....nic ciekawego jednym słowem ...ale cieszę sie że nie założyłam stali choć sie zastanawiałam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
AHA JAKIE GUMKI POD TEN BIAŁY ZEBY BYŁO JAK NAJMNIEJ WIDAĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
NAJLEPIEJ BEZBARWNE(jak nie pijesz kawy i mocnej herbaty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVO37
tylko żartowałam z tą kawą... bo po 2 tygodniach i tak trochę zżółkną-moja znajoma nosi już 1,5 roku i zawsze bierze bezbarwne.A ja mam ciągle jeszcze druciki a nie gumki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
IVO a ty też masz bezbarwny białay czy bezbarwny przeźroczysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
jak to jest, rzeczywiscie warga odstaje po zalozeniu aparatu czy to tylko takie uczucie? ;) ja jutro mam zakladana gore i troche sie denerwuje... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku to było tylko takie uczucie. Patrząc na twarz nic nie odstaje :) a aparatu u mnie wcale nie widać - dopiero jak się uśmiechnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
uff, to cale szczescie ;) jutro zdam relacje z zakladania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile się nie mylę, to spawa ligaturek czy drucików zalezy od metody leczenia zgryzu, jaką przyjął ortodonta... od początku mam ligaturki, aparat noszę już rok i 8 miesięcy, niedługo kończę 30-tkę... na poczatku leczenia zawsze prosiłam moją ortodontkę o gumki bezbarwne, zresztą ona sama mi takie radziła, żeby tak mocno nie zwracać uwagi na krzywe wtedy zęby... po kilku miesiącach, kiedy ząbki już ładnie się wyprostowały-zaczęło się moje szaleństwo z kolorami ligaturek:) uwielbiam te kolorki, a aparat zaczęłam traktować jak... biżuterię:) miałam już czerwone, niebieskie, zielone, granatowe, fioletowe... aktualnie mam ligaturki w kolorze morskim:) d dodam, ze mimo stosunkowo starego;) wieku na leczenie, jestem baaardzo zadowolona, że się w końcu zdecydowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka321
Do Aniiiiia ---> Nić do aparatu (przynajmniej oralb super floss) ma specjalną część, która ułatwia wprowadzanie, ,,puszek" do czyszczenia aparatu i część z nitki dentystycznej ,,normalnej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
No wlasnie juz ciekwosc mnie zzerala i znalazlam w necie zdjecie tej nitki ;) musze ja sobie kupic bo jutro 1. dzien z aparatem :D do tego koniecznie plyn do plukania i elektryczna szczoteczke, zeby latwiej mi bylo dbac o zęby. Chyba, ze sa jakies specjalne szczoteczki dla aparatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
No i mam co chciałam już 3 godziny pełny aparat...strasznie mnie denerwują te obręcze czuje na języku ....łeeeeeee a tak poza wszystok ok ...troszkę ciągnie ale przeżyje jak poród przeżyłam to i to przeżyje hihihih no mam szczoteczke oral b taka specjalna niestety zabroiono mi korzystać z elektrycznej :-( no to teraz zobaczymy kiedy zacznie boleć bo zacznie pewnikiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×