Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość julka321
Ja wczoraj m9iałam zmieniane gumki w aparacie i zakładane separatory na dół, bo za tydzień będę miała zakładany aparat właśnie na dół :) JESZCZE RAZ INFORMUJĘ : PO ZAŁOŻENIU APARATU SIĘ NIE SEPLENI!!!!!!!!!!!!! Chyba że ma się założony aparat od wewnątrz, tzw.niewidoczny. Wogóle z aparatem same plusy : można co miesiąc zmieniać kolor gumek, nie tylko na jeden =) . A poza tym przecież po zdjęciu aparatu zęby będą proste!!! APARAT ORTODONTYCZNY TO SUPER SPRAWA!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzioszek
Hej aparatki:)Chyba jednak cos nas łaczy:) Też bardzo bym chciala mieć ząbki wszystkie jak perełki...:)Piszę do was z zapytaniem:czy ktoś z was może podać mi adres dobrego ortodonty w Poznaniu?Byłabym naprawdę wdzięczna.Moje gg to 3646618 madzik:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzioszek
Witajcie jeszcze raz:)Z tego powodu,iż ja jeszcze nie noszę aparatu chciałabym się od was troszkę dowiedzieć...a mianowicie czy prawdą jest,że aparaty przeźroczyste są mniej trwałe od tych metalowych?Jeśli tak oczywiście nie jest to chciałabym się zapytać czy ktoś z was sie orientuje w cenach tych mniej widocznych aparacików.Bardzo się ciesze,że wynalazłam tak świetne forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasi401 :) nic sie nie bojaj, nikt sie nie bedzie śmiał!:P ja teraz poszłam do gim i też miałam stracha, że sie bedą śmiać bo nowa w szkole i wogole...ale jest super!! nikt sie nie gapi nawet :P jedynie jak się śmiałam ale teraz już chyba nikogo to nie obchodzi...i dobrze :P a tak wogole...jak miała aparacik 3 dzień to poszłam sobie do kościółka a koleżanka mi:\"ładnie ci\" a ja \"w czym?\" -\"w aparacie!\" :D:D więc myśle ze aparat to super sprawa :D jak coś to moje gg:2650437 ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzioszek ja mam na górze aparat porcelanowy (ten mniej widoczny) a na dole metalowy. Trwałością chyba się nie różnią, chociaż moja orto twierdzi że lepiej jej się pracuje na metalowym. Porcelanowy kosztował mnie 1600zł a metalowy 1200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaa
zabieg z ne bolał, teraz mam szwy, ktore ciagam w pon. zastanawiam sie czy sciagniecie tgo kla bedzie bolalo ja mam zalozony zamek orto a ktory bedzie ciagniety ten kiel -powazna sprawa. aparatki pomozcie czy kto mial z waspodobny klopot. zastanawiam sie czy to bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzioszek
Dziękuję Tobie Kati za podpowiedź:) jeszcze nie zdecydowałam się na konkretny...bowiem niestety u każdego ortodonty ceny inaczej się kształtują:( co jest małym minusem...liczę na to,że ktoś z Poznania poleci mi swojego,dobrego ortodontę:) Wówczas będzie już zaliczony pierwszy kroczek.Przyznam szczerze,że długo zwlekałam z podjęciem decyzji odnośnie założenia aparatu,ale teraz jestem już pewna:)Troszkę boję się bólu,który niestety jest nieunikniony...ale myśle,że sami powiedzie,iż jest warto dla prawdziwego uśmiechu pocierpieć trochę...Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Jak ja się cieszę, że znalazłam to forum;) Ten cały aparat był dla mnie tragedią, a teraz już przynajmniej nie jest;) Zawsze myślałam, że takie coś przekreśla normalne życie, ale nie mogłam być w większym błędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanetka
A ja już drogie aparatki noszę tę mechanizm ....hmm... w lutym będzie 3 lata... szczerze to nie wiem dlaczego tak dlugo, ale chyba ze wzgledu tylko na wadę zgryzu, bo ząbki już od dawna mam proste :) ale moja ortodontka powiedziala, ze za miesiac moge spodziewac sie zdejmowania... jestem podniecona ;P już nie pamiętam tego uczucia zębów bez aparatu.. hihi... Ale bylo warto trochę pocierpieć... ząbki mam teraz napawdę cacyy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanetka
Acha... i jeszcze mam pytanko do tych co zdjęli już aparat. Moja ortodontka powiedziala ze gdy go zdejmę , będę nosila drucik retencyjny na dole... to akurat wiem co to jest.. ale rownież jakąś plytkę na górze i to dożywotnie :| Co to jest ta plytka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaa
Ja przeżywam załamanie Wyglądam okropnie Mam już górny aparat, ale to najmniej mnie martwi. Z lewej strony prawie nie mam zębów Brakuje mi 4.-tą jak i pozostałe musiałam wyrwać, by rozpocząć leczenie, co najgorsze nie miałam pojęcia o istnieniu aparatu podniebnego. Wyrwanie wszystkich 4. przeżywałam jak „mrówka okres”. Po wyrwaniu pierwszej 4 aż się poryczałam. Zastanawiałam się co ja najlepszego zrobiłam, przecież to zdrowe zęby!! Mama pocieszała mnie, że córka jej znajomej, również miała usuwane wszystkie 4. Pomyślałam, że właśnie na tym polega to całe leczenie-brak miejsce jest równoznaczne z usunięciem. Choć do końca nie jestem o tym przekonana Tak jak już wspomniałam lewej strony nie mam 4., ale i 3!!!! Kieł jest zębem zatrzymanym i będzie ściągany gumowym wyciągiem. Zanim wyjdzie cały to niestety na ten czas pozostaje szczerbata –KOSZMAR!! Na okrągło powtarzam sobie „będę mieć ładny uśmiech”, aby tylko nie zwariować. Ale czy takie poświęcenie jest tego warte?? W październiku studia co oni sobie pomyślą- nie dość, że dostała w zęby to jeszcze zadrutowali jej całą szczękę. Nie chce zrazić nikogo do aparatu, wręcz przeciwnie uważam, że jest niesamowitym wynalazkiem, który może zdziałać cuda Mnie gnębi raczej bycie szczerbolem Mam do was kilka pytań. Doszły mnie słuchy że po ściągnięciu aparatu osobom, którym wyrwano zęby zapada się szczęka, bądź zęby wracają na swoje wcześniejsze miejsce –czy to prawda? Czy ściąganie zęba gumowym wyciągiem jest bolesne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Blanka, glowa do gory :) masz prawo byc zalamana ale moze przynajmniej jak Cie zadrutuja to nie bedzie tak widac tych dziur po wyrwanych zębach. A po miesiacu, dwoch dziury juz zaczna powoli znikac jesli masz stloczone zęby to zacznie sie wszystko szybko prostowac. Co do wyciagania kła to nie mam pojecia jak to przebiega :o a nie pytalas orto czy daloby sie zrobic jakiejs atrapy zębow, w miejscu tych wyrwanych??? Wiem, ze robi sie takie rzeczy. Przynajmniej np. na miejsce tego kła. Bo miejsca po czworkach naprawde niedlugo po zalozeniu aparatu zaczna byc coraz mniej widoczne. Na studia ida orosli ludzie wiec nikt nie bedzie robil przeciez zadnych glupich uwag. Tez jestem zadrutowana od 10 dni a immatrykulacja juz tuz tuz... A ja nawet jeszcze nie nauczylam sie jesc i mowic w aparacie - seplenie niemilosiernie ;) pozdrawiam, 3maj sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Troche treści bo brak mi czasu.Po pierwsze sa końcówki do szczotek elektrycznych do aparatów ortodontycznych stałych w firmie oralB koszt na targach ok 17zl w sklepach pewnie25,pozniej podam dokladna nazwe,ktoś wyrywał 4-ki na ten temat juz mówiłem raczej ich szkoda.Leczenie dolnych zębów aparatem ruchomym-dentysta z dużym doświadczeniem plus wytrwałość pacjenta-pamiętajcie aparat ruchomy generalnie leczy wadę zgryzu a stały generalnie ustawia nam zęby;Płytaka na podniebienie -ok 3-12m-cy;zęby zaraz po zdjeciu aparatu ryszają sie dosyć mocno więc trzeba je stabilizować nosząc aparat na noc.Ktoś miał uraz -radzę dokłdnie poinformować lekarza i zbadać zęby bo mogą byc problemy.Aparat metalowy a ceramiczny-leczenie idzie trochę wolniej i dluzej w ceramicznym zamki potrafią pękać a to pociąga dodatkowe koszty,jest ok 500zl drozszy,u nas generalnie sie nie proponuje ale sa zamki porcelanowe w calosci barwione na kolor np niebieski czy czerwony i jeszcze jeden bajer to amki szafirowe ja nigdy nie polecam bo bardzo kruche ale jak ktos cierpi na nadmiar kasy czemu nie.Pozdrawiam,postaram sie odpowiadac na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Mi ortodontka kazła wyrwać wszystkie czwórki jak tylko miałam już wszytskie stałe zęby (miałam jakieś 8-9 lat) i do dzisiaj pamiętam ten ból;/ Najpierw przez 1,5 h dentysta nie mógł mnei znieczulić, a potem wywał mi zęba prawie na żywca;/ Jak już wyszłam z gabinetu, to znieczulenie dopiero zaczęło działać... Masakra poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
hej.. własnie przed chwilą przez zupełny PRZYPADEK uderzyłam się szklanką w aparat.. dokładnie to walnęłam się w jedynki.. aparat mam dopiero 3 dzien! i niewiem czy cos sie nie stało z aparatek lub zebami ;/ na pierwszy zut oka jest ok ale no niewiem ;( CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNĄ HISTORIĘ ??? ;****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic sie nie przejmuj, jak zamki nie odpadly to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
aha.. ale albo mi sie wydaje albo zaczełam panikować! ;( czy to mozliwe ze po tym uderzeniu zaczeły mi sie ruszać jedynki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Tak one sie ruszają, ale to nie przez uderzenie, to jest normalne ze po jakiś 3 dniach od założenia aparatu zęby sie ruszają, miałem to samo, fajne uczucie co? jak by co to pytaj 7020295 gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyta
PYTANIE DO STOMATOLOGA ROMKA- mam zalozone pierscienie i luk podniebienny od 4 miesiecy.Na razie moja dentystka nie wie kiedy zalozy mi reszte aparatu. Denerwuje mnie to. Czy Ty tez stosujesz takie metody leczenia? Jak dlugo moge nosic tylko sam luk? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
ja już chodzę cały tydzień z tym cackiem na ząbkach... szczerze mówiąc już się przyzwyczaiłam i już w ogóle nie boli... tylko problem jest z tym jak chce ugryźć bułkę :-/ mam wrażenie że mi wszystko odpadnie...ale i tak ja musze jeść tylnymi ząbkami.... dziś qumpelka na lekcji jak w zasadzie nic nie robiliśmy tak coś gadałyśmy a ta w pewnym momencie do mnie: Ej ale przecież tobie w ogóle nie widać tego aparatu!!! :-D nie mogę się doczekać wymiany drucika i chwili kiedy będzie widać wyraźne postępy.PYTANIE DO PANA ROMKA: Otóż mam teraz aparacik staly który robi mi miejsce na jednego kła zatrzymanego który jeszcze nie wyszedł....I takie pytanie, dokładnie to nie wiem czy się w końcu płaci za zabieg czy nie bo mi już orto pomieszał w głowie....A jeżeli już bym to robiła płacąc to ile mniej więcej kosztuje taki coś....Aha i jak długo ten ząb będzie wychodził?? (mam 16 latek)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Super :/ troche sie podłamałam, bo będę nosić łuk podniebienny, przez ok. pół roku. Będę pewnie seplenic, a nie moge :D:D. Śpiewam w zespole i w ogole na konkursach itp. to jak ja mam śpiewać jak bede seplenic :D. Czy naprawde az tak bardzo sie sepleni jak ma sie ten łuk ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Łuki-są różne więc i z odpowiedzią jest trudno są łuki noszone po leczeniu wcześniej aparatem ruchomym,są łuki np expander które rozszerzają podniebienie,niektóre odrotowują zęby inne właśnie poszerzają nie wiem co chce osiągnąc lekarz jednakże w większości przypadków można od razu zakładać aparat stały,jeżeli jest duże zwężenie to czasem trzeba znienić drut to pociąga pewne koszty.Odpowiedz jak widac wymijająca za co przepraszam ale jeżeli jest to luk który ma poszerzyć to potrwa to 6-9m-cy.Łuk niestety przeszkadza przy mówieniu,jedzeniu i śpewaniu dlatego polecam u osób śpiewających i zdyscyplinowanych aparaty ruchome,możesz zaproponować lekarzowi i wspomnieć o takim w zwi ązku ze śpiewem jednak moja propozycja może nie być niewłaściwa bo nie wiem co lekarz chce osiągnąć i jaka jest wada a możliwości jest wiele.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Dzięki za odpowiedz. Ja będę nosiła ten łuk po to, zeby poprawić zgryz tzn. wysunąc z prawej strony 4,5,6 i 7 i żeby zrobic miejsce dla wystającej trójki. Orto powiedzial, ze nosząc ten łuk jest 90 % szansy, ze nie będę musiała wyrywać czwórki. Jak sie go pytalam czy bedzie przeszkadzac mi to w mówieniu, to powiedzial, ze na początku tak, ale, ze nie bede miała żadnej alternatywy zeby to sciagnąc to szybko sie przyzwyczaje. Z tego co orto mi pokazywał, to ten łuk bedzie wyglądał tak, ze drut bedzie na podniebieniu i on połączy ze sobą zadrutowaneod wewnątrz z obu stron tylne zeby. Nie wiem czy dobrze tłumacze :D Chciałabym sie dowiedzieć czy to jest konieczne i jakie bedą efekty noszenia tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaa
Panie Romku. Chce Pan powiedzieć ze wszystkim można znależć miejsce na krzywe ząbki poprzez aparacik podnibny. czytałam wiele opinii i niekórzy po momio noszenia podniebnego i tak musieli usunąc 4 zeby-jak to możliwe??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludziska! Czyli ten łuk , czy tam hyrax jest metodą jakby alternatywną, by nie wyrywać zębów tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, bo wtedy szczęka się rozszerza, robi się więcej miejsca i nie trzeba wyrywać...ja noszenie hyraxa mam już za sobą uf.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogorcik001
to wam współczuje.... ja nie musze tego czegoś na podniebienie nosić.... ja poprostu mam za dużo miejsca i nie potrzeba mi więcej.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stoonka
Hej... mam 17 latek.za niedlugi okres mam miec aparat... troche sie go obawiam .. tyle sie naczytam ;/ najbardziej przeraza mnie ten bol i to ze nie mozna jesc;/ ale dam rade.. nie ma to jak miec proste zeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanetka
Panie ROMKU... a do czego dokladnie sluzy aparat... a raczej wyciąg zakladany na noc.... hetger... chyba tak się nazywa... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stoonka
mam pytanie do WiOlci323 masz gg ?:) moglabys mi podac to bym do Ciebie napisala:) tez nazywam sie Wiolka i mam 17 lat :) cos nas laczy dlatego postanowilam napisac :) pozdrowionka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×