Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość kamil24
czesc ja niedlugo zakladam aparat i pale papierosy niewiecie czy mozna palic jak sie ma aparat??? prosze o szybka odp. i zgory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palenie chyba w niczym nie przeszkadza. Jeśli natomiast założysz aparat kosmetyczny może się trwale odbarwić i nie będzie to estetycznie wyglądać. Przy metalowym nie ma znaczenia czy palisz czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rostrzepana
Witam:-) Powiedzcie mi proszę, może któraś z Was się orientuje...przeczytałam niedawnoi w necie, że po zdjęiu aparatu trzeba na zęby nałożyć "nowe szkliwo" bo w miejscach przyklejenia zamków zęby robią sie żółte. I moga sie szybciej zepsuć... a "odnowienie" jednego zęba to koszt w granicach 80-100zł. Podobno jest to zalecane... Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Roztrzepana , no to mnie pocieszylas :((( kolejne wydatki o ktorych orto nie wspomianala mi :( widze, ze to studnia bez dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nic takiego nie słyszałam. Moi znajomi którzy nosili aparaty też tego nie robili. Każdy po zdjęciu aparatu wybielał sobie tylko zęby żeby wyrównać ten koloryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema!! wczoraj zalozyli mi aparat....no i dolaczylam do \"druciakow\":D:D jestem szczesliwa mimo tego ze mnie zeby bola ale co tam....:) za 2 lata bede miala zabki jak perelki:D:D wiec mowie wam ZAKLADAJCIE APARATY bo to nie boli!! a potem bedziecie tylko szczesliwi:D tak jak ja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie masz sie czego bac te gumki to tylko Ci wklada miedze ostatnie zeby(nic sie nie przykleja). mnie to troche bolalo przez pierwsze 3 dni i jesc nie moglam, ale nie kazdy tak ma wiec nie masz sie czego bac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imnotokay
Hej! Załozyłam aparat stały 16.02.2007. Wcześniej miałam zakładane gumki, potem pierścienie - ok, zeby pobolały góra 2 dni i było w porządku. Od piątku mam ząłożony stały aparat i do dnia dzisiejszego zeby mnie strasznie bolą - bez przerwy. Praktycznie nie mogę nic pogryźć, gdyż wiąze się to ze strasznym bólem... Czy tak powinno być? Tzn ma boleć przez np tydzień, a potem jest OK? Jak to było z wami? Dodam tylko, że mam 17 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
To jest normalne ze boli, bardzo boli. Masz pewnie wrażenie ze żeby Ci się chwieją, (jeśli nie to już niedługo będziesz takie miała) Za jakiś tydzień bul osłabnie. Potem będzie bolec tylko przy podkręcaniu. Pozdrawiam Adam!! 7020295 gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imnotokay
uff, dzieki :) i owszem, mam wrazenie, ze co niektore mi zaraz wypadna... juz myslalam, ze to ze mna cos nie tak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imnotokay
i w wyzej podanym mailu powinno byc amorki nie amroki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1ANETA
Cześć mam nietypowe pytanie. Może ktoś z czytających miał podobny problem. Mam synka w czerwcu skończy 7 lat. Wypadły mu górne jedynki. Jedna z nich jest cofnięta do tyłu. Ale to jest mały problem. Mały ma małą szczękę i nie mieszczą mu się zęby. Wyrosły mu jadynki górne na miejscu jedynek stałych i dwójek owe dwójki nie mają zupełnie miejsca na wyrośnięcie. Pozostałe zęby prawdopodobnie też się nie będą mieściły. Chciałam zasięgnąć informacji czy ktoś leczył tak poważną wadę uzębienia. I od czego się ona zaczeła. Mój nr gg 6315241 Aneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej nieobecnośći! Jestem właśnie po pierwszej wizycie u orto po założeniu aparatu! Myślałam że będzie dokręcać ten drucik,tego się spodziewałam no i znowu tego bólu! Ale spotkało mnie coś zupełnie gorszego! :-( Rany mam na podniebienu drut MASAKRA! Ból jest ale jeszcze gorszy od tamtego! Język już mam cały spuchnięty bo trze o drut! Nie mogę nic pogryść! Wogóle nie byłam na to przygotowana=poinformowana! Nigdzie tego nie wyczytałam! Wiem w jakim celu on jest ale założenie aparatu to pikuś w porównaniu z tym! Seplenię strasznie i wydzielam tony śliny! Mam nadzieję że można się do tego przyzwyczaić bo wg ory ponoszę go kilka miesięcy:-( Co do Waszych pytań na temat co jeść czego nie ( mam aparat porcelanowy) to tak jak mi miesiąc temu KATI 24 napisała wszystko! Piję kawę, Pepsi jem buraczki i mandarynki tylko więcej wydaję na paste i płyny do mycia zębów. Gumki leciutko zabarwiły się na żółto ale wcale tego nie widać zresztą zostały dzisiaj wymienione! Jeżeli ktoś ma podobny drucik na podniebieniu napiszcie proszę czy seplenicie cały czas czy to tylko kwestia przyzwyczajenia!? Serdecznie pozdrawiam i dzięki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldskuul
ja mam na dole zwykły stąły aparat dziś 5 dzień i tez miałąm straszne rany na podniebieniu od drutów, to normalne. Mojej koleżance całe wargi spuchły gg8930776

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldskuul
mam pytanie od 5 dni mam na górym podniebieniu założonego tzw hassa, jest to przygotowanie przed stałym aparatem nie dośc ze wygladam jakbym spuchła, bo aparat uwydatnia mi policzki to jeszcze nie moge zamknąc buzi bo osadza sie on na tylnych zębach czy jest inny sposób na zrobienie tak zeby wszystkie zeby mi sie zmiesciły? np szlifowanie wszystkich zębów albo jeszcze inna nie znana mi metoda? wyrywanie czwórek nie wchodzi w gre gg8930776

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atokrotka
cze,ja nosze aparacik pol roku,mam 18 lat i zaluje tylko jednego...ze tak pozno sie zdecydowalam na niego...juz widze ogromna poprawe jest poprostu super,troche trzeba wydac prawda,ale warto naprawde...pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIAW22 ja jestem z Bydgoszczy! Za nim założyłam aparat popytałm tu i tam! Ogólnie ceny są różne. Raz masz aparat tańszy ale wizyta droższa niż w innym gabinecie! Ja założyłam aparat porcelanowy na górne zęby (mam duży kontakt z ludzmi jest mniej widoczny) zapłaciłam 1800zł ! Wcześniej wykonałam zdięcie 30 zł. na Konarskiiego i u ortodonty wycisk zębów(góra i dół) 100zł. za 2 mc zakładam dolny ale tym razem metalowy 1400zł.Po miesiącu byłam na wizycie i zapłaciłam 50 zł gdzie kumpela ok90! A wymieniła mi gumki na nowe i założyła ten nieszczęsny drut u gury na podniebienie! :-( Nadal boli i seplenie proszę napiszcie czy to minie bo moja mowa jest fatalna :-( Śmiało mogę Ci polecić mojego orto Ul.Pod Blankami 6 lek. stom. Katarzyna Wrońska tel. 523487320 607340429. Dostałam komplet szczoteczek i moge dzwonic o każdej porze dnia i nocy! (Choć najpierw staram się tu uzyskać odpowiedz) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka401
ZUZA*** Ja też mam taki drut na podniebieniu, tylko że ja go miałam od początku noszenia aparatu. Powiem, że teraz nie wyobrażam sobie sytuacji, żebym tego drutu nie miała:P Oczywiście na początku strasznie mnie denerwował, puchł mi język i nie było zbyt miło:/ Z mówieniem nigdy zbytniego problemu nie miałam, podobno nawet na początku mówiłam wyraźniej, bo się starałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka401 dzięki za odpowiedz :-) Mija 3 dzień jak go mam, gryść już mogę( zęby przestały bolć ) ale nadal mam spuchnięty język i wymowę straszną! :-( Również jak Ty staram sie mówić wyraźnie ale coś mi nie wychodzi no i ta ślina! Jeju tony jej mam! Mam nadzieję, że to minie i sie przyzwyczaję bo teraz zaczynam żałować, że mam aparat! Utrudnia mi życie = pracę! Nie wiem jak zniosę te kilka miesięcy z tym strasznym drutem :-( Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyBunny
:) hi everyone :Pw poniedzialek zakładany mam aparat stały (łoł) a wczoraj miałam usuwaną 8kę :D ...sajgon :) zabieg nie bolał,ale to co po nim sie działo..uu :D dzis budzę się i mam twarz chomika :D tak mi policzek spuchł :D poza tym czuję jak mi nitka sterczy z dziąsła ..ble ble ble! a przede mna jeszcze 2 zabiegi dłutowanka :D chirurgia szczekowa jest super :D spojrzałam na fartuch dr.... był prawie cały w krwi :D łoł :) ale pociesznie dla osob ktore bede miały dłutowanko : PROSZE SIE NIE BAC Bolu ,jak sie dobrze znieczuli ..to absolutnie nic nie czuc :) no i trzeba sie zaopatrzyc w leki przeciwbolowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jessesmuse – spoko idzie się przyzwyczaić i po pewnym czasie już praktycznie go nie czuc, oczywiście poza bolem. Gryzc normalnie ale uwazac trzeba na orzechy :D Dora płytke nosi się ok. 3 miesiace ale ja nosilam ponad pol roku a pozniej to od czasu do czasu zakladalam :D nawet teraz po ponad 5 latach sciagmniecia aparatu stałego na dolnej szczece mam od wewnatrz taki drucik przyklejony aby nie było nawrotow...prawde mowiac stomatolog nic nie mowi o sciagnieciu go, ale mysle ze niedlugo trzeba będzie się wybrac do ortodonty ( hmmm po 6 latach? ) :D Hej Anka 37 faktycznie kaleczy policzki i nie tylko.Niestety nie pociesze Cie za bardzo..ja pamietam ze zawsze były z tym problemy i ten wosk to wcale nie pomagał oj cierpiało się nieraz cierpaiało...jedyne co daje ulge to czeste wizyty u ortodonty w celu wypiłowania lub skrócenia drucika! Kornelciu – najlepiej doradzi Ci ortodontka jaki aparat będzie Ci sluzył. Jeśli uzna ze stałego nie ma koniecznosci zakladac to na pewno będzie miala racje! Dam Ci tylko rade : SZUKAJ SPRAWDZONEGO ORTODONTY ja zaczelam od niewlasciwego i pozniej trzebabylo poprawiac teraz już jest super ale sporo się nacierpaialam i mowie wam WARTO TAKI APARACIK ZAKŁADAĆ POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
hej.. jestem załamana.. przed chwila wróciłam od orto.. zakomunikowała mi ze będę musiała usunąć dwa zęby.. obydwie czwórki bo kły nie mają miejsca.. nie chcę ich usuwać.. jak sie bede smiac? ech.. ;((( mam je usunąć czy nie usuwać i przerwać prostowanie zębów..? niewiem.. jestem poprostu załamana.. pocieszcie.. doradźcie.. prosze.. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
a ja poza usunieciem czterech 4 musze usunac cztery 8 i zalozyc mikroimplenty :( to bedzie jakas masakra cos mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maga 92 słuchaj ja Cie troszeczke tylko pociesze. ja mialam 4 zeby usuniete (zdrowe) i to nie ma zadnego znaczenia.Jesli usuniesz 2 to znaczy ze to wystarczy...Rozpocznij leczenie a po lukach nie bedzie znaku.Efekty beda na 100% POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imnotokay
hehe, ja tez musze usunac 8... ogolnie rosna mi w poziomie, nie w pionie - w policzki... po usunieciu ponosisz aparat i przerwy znikna... tak samo zareagowalam na wiadomosc o usuwaniu, ale potem sie oswoilam... co prawda jeszcze nie usunelam, ale lada moment bede niestety musiala to zrobic... pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyBunny
aj aj aj..dziewczyny... teraz ortodoncja idzie do przodu... i dobry ortodonda zrobi dla was wszystko,zeby usunać jak najmniej... ewolucja tez idzie do przodu... i 8 zanikaja..nasze wnuczki byc moze nie beda mialy ich wcale...nie ma co zalowac tych zebow... wyciac,wyrwac i nie miec problemow:D... usuwanie nie boli,tylko puchnie sie..ale co tam...wazne ze pozbylismy sie drani :D No i tez mialam dwie 8ki w pionie pod dziaslem...o jedna mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magi
Ja też mam aparat, bo jedna trójka rośnie za wysoko. Tylko, że ja usuwałam szóstkę, a nie czwórkę i moje leczenie będzie trwać dłużej przez to. Teraz nie usuwa się tak zębów jak kiedyś, tylko orto zaleca striping. Jeśli bardzo nie chcesz usuwać zębów, idź do innego orto albo swojej zapytaj o striping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalinho
hmmm to tak ja narazie nosze aparat wyjmowany juz 2miesiace(za 450zl)wczoraj orto zalozyla mi aparat staly na dolny luk metalowy(za 1650zl)i za miesiac bede mial zakladany na gorny luk tez staly metalowy(za 1650zl)do jedzenia ten wyjmowany zdejmuje,bo ni potrafie sie przyzwyczaic jszcze zostal mi miesiac noszenia ale kit.troche bylo stresu z nim bo to nie wyrazne mowienie i seplenienie troche irytowalo,np w szkole wrrr,ale przez staly apart juz sie nie sepleni,a nosilem ten wyjmowany poniewaz mam duza wade,2ki gorne bardzo cofniete,jak ktos bedzie mial jakies pytania,chetnie pomoge,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
a ja mam 30 lat i tez zastanawiam sie czy nie jest juz za pozno na apatat w przyszlym tygodnu ide na wizyte i tak sie wlasnie zastanawiam czy nie bede posmiewiskiem jezeli juz sie zdecyduje pozdrawiam wszystkich z pieknymi zabkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×